Snimanje proba

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Snimanje proba

Post by djomla » 07 Nov 2014, 14:35

Pomagajte :)

Prvo tup sam i glup sam za ovakve stvari, pa u koliko izvalim neku glupost slobodno sutirajte :)

Sa bendom u poslednje vreme imam dogovor da se svaka proba uredno snima. Poenta je da se vide greske, uspesi i napredak, takodje
imamo u planu da radimo uskoro i neki demo pa bi voleli da mozemo na jednostavan nacin (bez da placamo studio dodatno za to) da se snimimo
i kacimo na youtube/soundcloud ... etc. kako to ide.

Nismo bas previse vremena ulozili u to, iako sve vise i vise razmisljamo kako izvesti ovu akciju. Naravno problem je jer niko od nas
nema preterano iskustva. Do sada smo probali ove tehnike :

- mobilni telefon - zasu, jedino iphone donekle radi ok zvuk sve ostalo je bulja;
- mikrofon (komada jedan) -> externa kartica -> komp ==> bolji rezultati al' jos uvek mi to nije to. Problem je gde staviti mikrofon da pojedini intstrument ne dolazi previse do izrazaja.


Plan sledeci nam je bio uzeti 5 majkova i za svakog od nas po jedan pa u ... dupe jebiga. Nemamo karticu sa 5 ulaza, jedina opcija bi bilo na miksetu ali kako onda sa nje skinuti audio zapis. Video sam davno nekog koji je kacio na miksetu neki gedjet koji je bukvalno skidao audio zapis, al da me ubijete nemam pojma o cemu se radilo. Mozda neko zna.

Razmisljali smo i o kupovini http://www.thomann.de/gb/zoom_q2_hd_white.htm ovako nesto.

U sustini trazimo nesto s cim mozemo da snimamo probe al opet da bude relativno ok i prezentabilno danas sutra.

Zafaljujem :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Snimanje proba

Post by komil » 07 Nov 2014, 21:57

huh bre, pa prvo reci kakav bend snimaš, bitno je da li je bend akustični ili električni. Što se izlaza sa miksete tiče, možete npr. na komp za snimanje.
Zoomić za snimanje je dobra sprava, slušao sam pristojne snimke probe na tome. Opet, prilično zavisi od nivoa glasnoće koji se snima, ko je i kako ozvučen i slično.
p.s. mislim i da si omašio podforum.

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Snimanje proba

Post by djomla » 07 Nov 2014, 22:43

ebem li ga sa podforumom ... ako jesam ima koce da popravi :)

elem elektricni je bend, dve gitare/bas/bubanj. Gledao sam po netu i slusao razne snimke i ovaj zoom H1 v2 je sjajan. Ne kosta mnogo da se ulozi a mnogo jednostavnije nego drndanje sa 4/5 mikrofona svaki put pa spajanje pa komp pa glavobolja ...

Znaci ti si za neki zoom? :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Snimanje proba

Post by Kristijan » 07 Nov 2014, 22:55

Али рецимо у модел H4N можеш да боцнеш још 2 микрофона, што је врло практично и корисно, и чини ми се да на крају имаш четвороканални снимак, које после у компјутеру можеш да допицнеш по вољи. Осетно је јефтинији H1 V2, али ценим да је и даље овај H4N повољнија шема од куповине 5 микрофона.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Snimanje proba

Post by Cope » 06 Jan 2015, 18:25

Ako je loša akustika u prostoru, dzabe tehnika.
Ja imam H4N i toplo ga preporucujem...

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Snimanje proba

Post by Kauto Labs » 31 Jan 2015, 14:41


User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Snimanje proba

Post by Cope » 31 Jan 2015, 23:54

Ajd malo i nesto za iPhone, kad vec razmatramo... :mrgreen:

Ova Roda XY ubija kako radi i ima da se pazari u Artistu... iPhone je vec stanje svesti...

http://www.rode.com/microphones/ixy

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Snimanje proba

Post by djomla » 01 Feb 2015, 10:11

Nije ni jeftin taj Rode ... za te pare mos se kupim H2N. Ali zanimljiva stvar, ima dosta tih slicnih gadgeta sada.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Snimanje proba

Post by Cope » 02 Feb 2015, 14:25

Nije, ali ti mikrofoni rade ubijaju, i puno su bolje kapsule od H2, a verovatno i od H4, što je i naj bitnije. Na kraju bilo koji softver može da snima...

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Snimanje proba

Post by Kauto Labs » 17 Feb 2015, 12:57

ako imas android telefon sa otg usb, ovaj daw podrzava regularne pc interfejse, pogledaj slike ukljuceni 2i2 i ur


https://play.google.com/store/apps/deta ... bile&hl=en

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Snimanje proba

Post by Kristijan » 17 Feb 2015, 13:39

А шта се препоручује за другачије паметне телефоне односно таблете? Да ли постоји неки посебно добар модел? И да ли је боља варијанта микрофона са TRS или са USB прикључком?

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Snimanje proba

Post by Kauto Labs » 11 Sep 2015, 14:18


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest