kako izbeći mikrofoniju u studiju

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

kako izbeći mikrofoniju u studiju

Post by Overdrive » 24 Nov 2014, 12:32

?

Sa ovim problemom se srećem u više studija.

Obično su to mali prostori, pa verovatno zbog više nagurane opreme sve to pišti i zuji, ali ipak..

Kako vi podešavate mikrofon za vokal?

Juče sam imao situaciju da je mik pojačan do kraja, gain na 2-3 i to je to, sve preko toga ide u strašnu mikrofoniju, a glas se opet čuje jedva.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: kako izbeći mikrofoniju u studiju

Post by Kristijan » 24 Nov 2014, 13:32

Постоје 2 решења. Или да бенд свира тише, или да се изнајмљује већи простор. У тесној соби где су сви отпањени као да је последња прилика у животу да се крвнички очепи појачало једноставно не може да се избегне микрофонија.

По мени већина бендова с којима сам сарађивао или на чијим сам пробама блејао свира непотребно гласно у студију. То напросто мора да се превазиђе. Капирам фасцинацију звуком који можеш да постигнеш, и капирам срећу када скапираш да не мораш да се устежеш као кад свираш у спаваћој соби, али кад се пређе преко неке разумне границе гласноће једноставно нема ништа од озбиљног рада, сви слушају само себе и своју предимензионирану тончину, и не слушају се више међусобно. Треба ти читав минут викања и цимања људи за рукав само да се читав бенд заустави и крене поново да свира одређену деоницу.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: kako izbeći mikrofoniju u studiju

Post by Overdrive » 24 Nov 2014, 14:31

Tako je, mada ne znam kako da rešimo bubanj, jer izgleda da od njega zavisi nivo buke?

Da li postoji način da se bubnjevi utišaju..da se svira nekim mekšim palicama ili kako

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: kako izbeći mikrofoniju u studiju

Post by Kristijan » 24 Nov 2014, 14:53

Мора бубњар да научи да свира тише. Невоља је што многим бубњарима нико у старту не објасни да треба да се свира тише, па онда развију технику тако да су у ствари прецизни само када закивају, чим се утишају почну да брљаве с ритмом. Ако вам је бубњар дрвосеча који зна само из рамена да забада онда нек вам је Бог у помоћи...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest