Tablet umesto "kupusare" alias sveske sa tekstovima...

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Tablet umesto "kupusare" alias sveske sa tekstovima...

Post by Daka » 30 May 2015, 11:15

Dragi prijatelji,

shvativši, posle nekog vremena, da bi mi podsetnik u vidu tableta sa tekstovima bio mnogo praktičniji od (ma koliko dobro organizovane i uredne) "kupusare", rešio sam i da nabavim jedan.
Imate li neki savet iz ličnog iskustva?

Tip tableta. Format teksta (pdf, word, neki interni sistem kreiranja dokumenta itd.)

Ah, da. I stalak i držač za tablet. Postoji li takvo nešto?

Hvala unapred.


User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Tablet umesto "kupusare" alias sveske sa tekstovima...

Post by komil » 31 May 2015, 14:22

Ja sam video Kindle za te potrebe jednom, drastično bolja preglednost nego tablet, to je veoma slično papiru.

Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Re: Tablet umesto "kupusare" alias sveske sa tekstovima...

Post by Daka » 01 Jun 2015, 10:23

Za Kindle nisam znao, do sada... :) Hvala na preporuci.

Međutim, želeo bih i jare i pare. Ako već kupujem neki uređaj tog tipa, voleo bih da ne služi samo kao podsetnik sa tekstovima na svirkama nego da ga koristim i za drugu multimediju (da ima Wi-fi i, recimo, hdmi izlaz, browsere i još neke sitne aplikacijice). Pritom polovni Kindle sa displejom od 6" košta oko 50-80€ (sudeći po oglasima) a neki skroman / klasičan tablet (i to sa 10" displejom plus futrola plus tastatura) se kreće do 50€.

Jedino ne znam koji tablet uzeti. Odnosno, ima li tu nekih caka za koje kolege znaju, iz iskustva.

No, u pravu ste... Vidljivost i preglednost koju ima Kindle je stvarno neuporedivo bolja :cry: :cry:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Tablet umesto "kupusare" alias sveske sa tekstovima...

Post by Kristijan » 01 Jun 2015, 11:05

Шта год да одабереш, да знаш да постоји и држаш за паметне телефоне, па уз адекватно подешавање ова 2 држача могу да покрију све димензије портабл уређаја.

Иначе, свеска купусара јесте најгоре решење, али има једно мање више класично, а доста срећније решење. Текстове пишем/штампам на засебним листовима, а пакујем их у оне најлонске футроле (то је оно што свака шалтеруша зове "гаће") што имају перфорацију за класере, и користим оне тање класере са рикном до 4 cm ширине. Ту се онда лако текстови издвоје и поређају у жељеном редоследу.

Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Re: Tablet umesto "kupusare" alias sveske sa tekstovima...

Post by Daka » 01 Jun 2015, 11:56

Kristijan wrote:Шта год да одабереш, да знаш да постоји и држаш за паметне телефоне, па уз адекватно подешавање ова 2 држача могу да покрију све димензије портабл уређаја.

Иначе, свеска купусара јесте најгоре решење, али има једно мање више класично, а доста срећније решење. Текстове пишем/штампам на засебним листовима, а пакујем их у оне најлонске футроле (то је оно што свака шалтеруша зове "гаће") што имају перфорацију за класере, и користим оне тање класере са рикном до 4 cm ширине. Ту се онда лако текстови издвоје и поређају у жељеном редоследу.
Da, da... Probao i tako ali "negujem" malo drugačiji sistem slaganja repertoara. Tablet bi znatno pojednostavio celu stvar. Ubrzao reagovanje na "želje i čestitke" a i kad poželim promenu atmosfere - cap! Dva poteza i već imam pred sobom podsetnik za naredni set pesama (koji opet nije "zacementiran" na papiru nego podložan promeni uvek i u svako doba). Dakle, olakšano editovanje repertoara a o raznim "didaskalijama" i žvrljotinama da i ne govorim :). Jedino mi fali iskustvo sa tabletom; Kako da ga nakačim na stalak i rukujem s' njim dovoljno vešto a imam i nedoumicu oko toga da li će biti dovoljno dobra preglednost itd.

P.S. Sviram akustičnu gitaru i pevam, dakle, ruke uglavnom zauzete :). Pored mene, ima još dvoje u bandi i svi pevaju. Po jedan tablet svakom i eto miline. Svi usaglašeni i svima tekstovi i "upute" pred nosom.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Tablet umesto "kupusare" alias sveske sa tekstovima...

Post by komil » 01 Jun 2015, 12:10

Ma i kupusara je bolje rešenje nego ovo moderno kad bulje i čkilje u mobilni telefon sitnog ekrana - to je meni ružan prizor. Još kad reflektori zviznu pa moraju da gledaju iz samo posebnih uglova...

Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Re: Tablet umesto "kupusare" alias sveske sa tekstovima...

Post by Daka » 01 Jun 2015, 15:13

komil wrote:Ma i kupusara je bolje rešenje nego ovo moderno kad bulje i čkilje u mobilni telefon sitnog ekrana - to je meni ružan prizor. Još kad reflektori zviznu pa moraju da gledaju iz samo posebnih uglova...
Pa, mislim da je 10" displej na tabletu sasvim OK spram 4-5" displeja na mobilnom.

Interesantno je ovo za reflektore. Nisam o tome razmišljao. Mada, reflektore ređe srećemo - samo kad su binske svirke po tim raznoraznim manifestacijama.
U tom slučaju i nema neke potrebe da tekstovi budu "na gotovs". Unapred se spremi program i odvozi sat-dva i ćao pa ako treba poneti papir kao podsetnik, to nije problem.
Takođe, u klubovima (dobro, jeste, klubovima a, u stvari, daleko češće lepim i manje lepim lokalima, kafanicama, baštama, terasama, bircuzima, splavčićima i kojekakvim špajzovima i drugim Neidentifikovanim Ugostiteljskim Objektima, galerijama, salama domova kulture, privatnim kućnim i dvorišnim ambijentima itd.) u 99% slučajeva koriste (ako uopšte imaju rasvetu) to neko obojeno i usmereno svetlo koje uopšte ne smeta iščitavanju sa displeja. Pokušao sam više puta, ad-hoc, da zraknem preko moba neki tekst kad zatreba i uspeo. Valjda onda ne bi bilo problema prilikom čitanja sa 10-inčne displejčine, pojačane na max. a pritom još i kad bi tekstovi bili dobro organizovani.

U svakom slučaju, hvala na odzivu. Svako mišljenje dobro dođe.

Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Re: Tablet umesto "kupusare" alias sveske sa tekstovima...

Post by Daka » 30 May 2017, 09:00

Drugari, evo opet pitanja u vezi kindle & tekstovi problematike...
Postoji li neki programčić, neka vrsta "organizera" za tekstove pesama a koji može da se instalira na kindle OS?
Nešto što omogućava brz pristup željenom tekstu.
Kako uopšte funkcioniše pretraga i snalaženje među stranicama teksta na kindleu?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Tablet umesto "kupusare" alias sveske sa tekstovima...

Post by dejankuki » 30 May 2017, 22:04

Moje iskustvo...
ekran, najmanje 10" ... 7" je premalo... telefon je jos manji..
svi besplatni programi su.. u najmanju ruku shit.. a ovo sto se placaju.. pa ok su, ali se placaju
tekst... tj word ili bilo koji drugi tekstualni fajl je djene-djene... search cudno radi, ali PDF... uzas.. ne radi search, ne radi skrol.. tj skroluje izvestan broj i pukne... i te neke gluposti..


(e... android 4.4... tablet)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest