trema

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

trema

Post by alfonso » 22 Jun 2015, 15:59

hteo sam ovo u cekaonicu,ali nemam dozvolu.ako sam puno pogresgo zao mi je.mada je ovo vrzano za live sound
ovo je nesto najsubjektivnije na svetu,ali mislim da je zanimljivo pricati o tome kako se vi suocavate sa tremom.
ja licno jesam tremaros,,umem i jako veliki da budem.hvata me frka i sve to ali samo ukoliko nisam dobro uvezban (kao kada nisi ucio za ispit pa ides na puskice).ali kada krene gungula uspem da se saberem i smirim.inace sam prestao da pijem,a drogu nikad nisam ni koristio :)
mislim da je pre svirke i potrebna bistra glava.mozda po koje pivce pre i u toku (u zavisnosti od duzibe svirke).najvise me nervira kada neko oduzet pokusava da svira ili peva

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: trema

Post by clapton » 22 Jun 2015, 17:55

nastupao sam 2, 3x tako da nemam iskustva ali sto vise sviras, sve vise te boli q. :D

i bez napijanja, definitivno. moze jedan onaj koktel (prije svirke) o kojem je Roger Glover pricao. cisto da te opusti. :D

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: trema

Post by Cope » 22 Jun 2015, 21:57

Emotivac... :ziveli:

...

Svirati i samo svirati, staža i staža na bini, i posle dva'es godina ti bude bolje...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: trema

Post by nemanjavelimirovic » 22 Jun 2015, 22:37

'Bemliga ja i posle preko 1000 svirki sa raznim postavkama u poslednjih 18godina i dalje povremeno imam tremu pred gig, ono najcesce se tripujem oko sounda tj dal smo sve dobro podesili. Ali u nekim lokalima gde imamo tonce ili gde je oprema super, tu sviramo bez trunke treme. :) Inace pred vece bine uvek imamo neku pozitivnu tremu jer ono...sve je vece, zvuk je mocniji, mora se rokatii iz sve snage... :ziveli:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: trema

Post by alfonso » 22 Jun 2015, 23:25

naravno da "oguglas" delimicno posle nekog vremena.znam ljude koji su svirali po raznim gradovima i mestima i svaki put se ubiju ko stoka i svi ih pljuju.nafavno na kraju niko nigde nije hteo da ih zove.
ja kad sviram pred nekim prvi x,uvek mi malo frka.pole to predje u nesto skroz pozitivno :)

slobicak
Posts: 3
Joined: 28 Jun 2015, 22:57

Re: trema

Post by slobicak » 30 Jun 2015, 22:52

Pravi se da sviraš kao da si virtuoz, ljudi generalno ne primećuju greške, ali osećaju nelagodnost kod ljudi i loš vajb.
Ja sviram i pevam i često se desi da omašimo deo pesme, da fulam reči, samo se nasmeješ i iskoordiniraš se sa ostatkom ekipe.

Samo pozitivan pristup koliko je moguće, jedna rakijica nije na odmet pred svirku.
Posle svirke sabiranje utisaka, na bini se ponašaj kao da ti je svet na dlanu, to ti je moj savet :)

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: trema

Post by parker » 02 Jul 2015, 05:07

mislim da je @slobičak potrefio sa ovim postom iznad.. ono, baš potrefio.. prvenstveno da prosečna publika ne vidi toliko virtuoznost koliko oseća dobar ili loš vajb..
naravno, ne treba ispasti neki folirant od silnog "pretvaranja u virtuoza", ali taj pozitivan pristup prema publici i na kraju krajeva i prema sebi, to je to..

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: trema

Post by Cope » 02 Jul 2015, 09:39

Vidi, ja sam prisustvovao svirkama fenomenalno usviranih bendova, ali im je na kraju ton bio qrac, i mesta za uživanje takođe nije bilo...

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: trema

Post by alfonso » 02 Jul 2015, 11:58

ja ipak volim da nije sve savrseno ton super,pevanje,sviranje.nekako kad je malo sirovo volim na koncertu.deluje mi vise spontano tako valjda :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: trema

Post by Cope » 02 Jul 2015, 13:32

alfonso wrote:ja ipak volim da nije sve savrseno ton super,pevanje,sviranje.nekako kad je malo sirovo volim na koncertu.deluje mi vise spontano tako valjda :)
A, misliš ono, kao Stonsi... :lol:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: trema

Post by alfonso » 02 Jul 2015, 13:46

tako nesto :)
nikako kao kobejn ili gansi

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest