Shure sm58 (kopija ili ne)?

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

sokadin
Posts: 6
Joined: 17 Nov 2015, 13:08

Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by sokadin » 25 Nov 2015, 00:53

Pozdrav ljudi!

Dali je neko dovoljno strucan da mi kaze dali je navedeni mikrofon iz oglasa (link ispod) originalan, a ne neka kopija?

http://www.kupujemprodajem.com/Shure-SM ... lter_id=78

Hvala u napred!!

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by Cope » 25 Nov 2015, 02:17

Ono, kineska kopija meksičke kopije američke Šurke :)

sokadin
Posts: 6
Joined: 17 Nov 2015, 13:08

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by sokadin » 25 Nov 2015, 03:04

Taj mora da je vrhunski onda. :D Jurim nesto sto bolje do 7000, za vokal. Znam da su electovoice u ovom cenovnom rangu predobri mikrofoni, ali nisu nesto popularni, pa nikako da naleti neki prodavac.

Jos jednom, hvala na odgovoru. :)

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by Tiki the Boyler » 25 Nov 2015, 14:24

Cope, mene sad živo interesuje na osnovu čega si zaključio da je kopija?
(samo na osnovu cijene ili... )

p.s. Ne postoji meksička kopija. Postoji samo Shure fabrika u Meksiku. Velika razlika.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by komil » 25 Nov 2015, 14:35

Tiki the Boyler wrote:Cope, mene sad živo interesuje na osnovu čega si zaključio da je kopija?
(samo na osnovu cijene ili... )
Loše su slike (verovatno namerno), ali boja grill clotha ne odgovara originalu (po sjaju). Uživo se najsigurnije prepozna po kapsuli, kineska je vizuelno dosta nekako plastičnija.

Elem, ovakvih mikrofona ima 2000 dinara na i za te pare su odlični.
Tiki the Boyler wrote:p.s. Ne postoji meksička kopija. Postoji samo Shure fabrika u Meksiku. Velika razlika.
:XD: Pa dobro, šalio se malo, da progura poentu, koje svakako ima. :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by Overdrive » 25 Nov 2015, 15:11

mislim da treba ustanoviti kletvu tipa.."dabogda ti portugalac (brazilac, a može i španac..) radio rivju"..čisto onako da se ima

jer su stvarno logoreični smorovi neviđeni i melju 98% videa, ali ima da se nađe i neki stvarno koristan video


User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by Cope » 25 Nov 2015, 19:54

komil wrote:
Tiki the Boyler wrote:Cope, mene sad živo interesuje na osnovu čega si zaključio da je kopija?
(samo na osnovu cijene ili... )
Loše su slike (verovatno namerno), ali boja grill clotha ne odgovara originalu (po sjaju). Uživo se najsigurnije prepozna po kapsuli, kineska je vizuelno dosta nekako plastičnija.

Elem, ovakvih mikrofona ima 2000 dinara na i za te pare su odlični.
Tiki the Boyler wrote:p.s. Ne postoji meksička kopija. Postoji samo Shure fabrika u Meksiku. Velika razlika.
:XD: Pa dobro, šalio se malo, da progura poentu, koje svakako ima. :)
Visoki sjaj je presudio. Inače dok ga ne vidim uživo, mogu većim delom da nagađam.

sokadin
Posts: 6
Joined: 17 Nov 2015, 13:08

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by sokadin » 03 Dec 2015, 01:01

Sad mi je poslao neki lik i slike bete, koju bih kupio. Cini mi se da je original. Ali stvar koja me buni je sto nema onaj simbol kod xlr izlaza izmedju 3 pina, na samoj sredini (precrtana kanta za smece). Inace, sve, ali SVE ostalo je identicno originalu. Jako lepa izrada slova, kapsula, zice zute i zelene boje koje se vide kod kapsule i generalno jako lepo izgleda. Uzeo bih ga sutra vec, posto mi covek daje povoljno, ali me samo buni taj simbol. Trazio sam po netu nesto o tome, ali nigde nista ne pise. Dali neko od vas zna dali je ovaj simbol obavezan na originalima?

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by Avlijaner » 03 Dec 2015, 18:30

To je nalepnica...


sokadin
Posts: 6
Joined: 17 Nov 2015, 13:08

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by sokadin » 05 Dec 2015, 10:38

Nesto nece da radi ovaj filehost, evo ovde slika ipak:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

sokadin
Posts: 6
Joined: 17 Nov 2015, 13:08

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by sokadin » 08 Dec 2015, 00:29

Ok, definitivno nije original. Ovo je katastrofa koliko smo preplavljeni kineskim kopijama, koje se pri tome prodaju za iste pare kao i originali. Gledao sam na oficijalnom sajtu shure-a, da iz xlr pinova idu dve zice, plave i crvene boje. Danas mi stize mikrofon, vadim xlr, lad ono stoje dve zice bele i zute boje. Takodje! Jedna stvar koja odaje sve kineske kopije je njihov miris. Mogu da ga naprave verodostojno ne znam koliko, sa njihovim vonjom se i dalje odaju. Kad sam otvorio mikrofon, zapahnuo me onaj miris, kao da sam usao u kinesku robnu kucu. Pri tom sam prethodno pitao coveka da nije nesto menjao, prepravljao oko xlr-a, pa bi to mozda bilo i opravdano, mozda je covek stavio druge zice, posto mu stare prekidaju ili tako nesto, ali on rece nije, mikrofon je u originalnom stanju. Sva sreca pa mi je rekao da mogu da vratim nazad mic, ako ne budem zadovoljan. Tako da se cuvajte ljudi!! Pogotovu sa shure mikrofonima. Sad kad prevrcem oglase po netu, veci je procenat kopija, nego originala. Ja odoh nastavim i dalje sa potragom za nekim mikrofonom... Pozdrav!

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by Kristijan » 08 Dec 2015, 10:37

Ево читам и скоро да не могу да верујем шта читам. Па добро, ако имаш препродавца који продаје више комада и више различитих модела, и тврди да је све то некоришћено, и продаје то далеко испод цене - да ли стварно постоји дилема? Па наравно да је копија. Shure годинама упозорава на то да се продаје много копија, и преко дистрибутера су обавештавали људе како све могу да препознају шта је оригинал а шта није, и мени је тотална мистерија како то и данас неко успе да купи фалш Shure. Исти такви микрофони, визуелно идентични, само без Shure етикете коштају на огласима 2000 или 2500 динара. Кад се купује кинеска роба - онда бар треба да се пазари стварно јефтино.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by komil » 08 Dec 2015, 11:50

Imaju i ti za 2000din etiketu, samo su ti prodavci na oglasima dovoljno korektni da to ne spominju.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Shure sm58 (kopija ili ne)?

Post by Kristijan » 08 Dec 2015, 12:08

Може бити, ја сам виђао без етикете. Све остало идентично, и уопште не делује лоше урађено.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest