OD ili dist na akusticnu

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

OD ili dist na akusticnu

Post by veljapa » 21 Oct 2016, 13:44

Voleo bih da za neke momente nabacim distorziju na akusticnu sa piezo ozvukom. Razmisljam i o nekom klin bustu koji bi sluzio da me digne malo u miksu i cini mi se bilo bi mi lakse nego da butam po preampu.
Dosada sam uvideo problem sa mikrofonijom, i sledece cu da nadjem poklopac za gitaru.
Kapiram da bi distorzija legla bolje od OD zbog toga sto bih se ukljucio direktno u razglas.

Deo za koji nisam siguran je: Sta da stavim na kraju lanca? Da li mi treba DI BOX? Speaker simulator? Negde procitah da ljudi stave BAD MONKEYa pa izlaze na mix out.

Znaci ideja mi je Akusticna -> Par pedala -> nesto na kraju -> ozvucenje?

Bio bih zahvalan ako neko moze da me posavetuje.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: OD ili dist na akusticnu

Post by Historik » 21 Oct 2016, 18:01

Aj da podjem od kraja>
Cela ta serija Digitechovih pedala ima cab simulator izlaz, tako da ti je to odlicno resenje. Alternativno, moze DI box na kraj lanca, ili neki cab simulator (ima sada dosta toga da se kupi, sto industrijski, sto kod graditelja pedala iz zemlje).

Overdrive ili dist svejedno, moraces da nabacis gumu za otvor, i da budes razuman sa gainom, jer ce i sa gumom biti mikrofonije. U varijanti akusticna+dirt pedale bolje resenje od pieza ti je soundhole magnet. Recimo ja na Duncan MagMic-u mogu da peglam cak i stackovane drajvove, samo moram da utisam mikrofon u njemu na 0.

Sve u svemu, kada resis problem mikrofonije i podesis pedale lepo, dobices sasvim dobar i upotrebljiv zvuk.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: OD ili dist na akusticnu

Post by veljapa » 21 Oct 2016, 18:47

Hvala. Da li ima razlike izmedju ovih pedala koje imaju DI BOX i spiker simulator za elektricnu i istih za akusticnu gitaru. Npr za ovog kineza pise da je za akusticnu i ima speaker simulator. Ista firma ima istu pedalu za elektricnu.
https://www.youtube.com/watch?v=eR5cGn5nYzs

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest