Tonac za live

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Tonac za live

Post by Bojjan96 » 18 Jan 2018, 01:29

E pozdrav ljudi,imam jedno pitanje?

Kontam da ovde ima vas mnogo koji ste se oprobali u ulozi tonca ili to radite konstantno itd.

Zanima me da li se neko od vas oprobao kao tonac za live DJ-eva i generalno elektronske muzike? Kakva je razlika raditi bend i raditi DJ-ing u nekom klubu ili koncertnom prostoru?
Sta je lakse,teze,koje su razlike itd? Koliko tacno ima peglanja i koje su duznosti tonca u toj prilici osim monitoringa i tih podrazumevanih stvari.

Ako ima ovde neko ko se bavi DJ-ingom i nastupa onda je vrh da i on baci neka svoja iskustva.

Potrazio sam neke tekstove na netu ali ili sam ocajan u guglanju ili toga nema.


Hvala unapred!
Poz od mene :ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Tonac za live

Post by Overdrive » 18 Jan 2018, 10:23

jednom sam pored splavova čuo kako tonac izdaje komande nekom liku za miksetom "šilji..šilji..! Šilji još...! Sad levi..Šilji šilji..šilji..dobar.."

:mrgreen:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Tonac za live

Post by Reverse » 18 Jan 2018, 10:35

Nema tonac tu nekog posla sem nekog generalnog eq-a, limitera u odnosu na razglas. Od dj-a dobijes stereo kanal, on sam mixa sve trake, loopove itd.

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Tonac za live

Post by Bojjan96 » 18 Jan 2018, 13:36

Overdrive wrote:
18 Jan 2018, 10:23
jednom sam pored splavova čuo kako tonac izdaje komande nekom liku za miksetom "šilji..šilji..! Šilji još...! Sad levi..Šilji šilji..šilji..dobar.."

:mrgreen:
Druze evo pijem kafu i smejem se,popravio si mi jutro hahah.
Reverse wrote:
18 Jan 2018, 10:35
Nema tonac tu nekog posla sem nekog generalnog eq-a, limitera u odnosu na razglas. Od dj-a dobijes stereo kanal, on sam mixa sve trake, loopove itd.
Pa da,koliko sam ja kontao da on ima svoje playere,kontrolere ali ima i svoj mixer kojim sve resava,nemas nikakav edit na njegovim zvukom sto tako i treba jer DJ ima svoj sound koji hoce,ne postoji 'kako treba da zvuci'.
Mozda monitoring njegov koji je kod njega i to je to.

Hvala ljudi,to me zanimalo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest