Iskustva sa ozvucavanjem kontrabasa???

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
BorisTheBlade
Posts: 4
Joined: 12 Jan 2009, 16:18
Location: beograd\banovo brdo

Iskustva sa ozvucavanjem kontrabasa???

Post by BorisTheBlade » 16 Feb 2009, 16:55

Dosta dugo sviram kontrabas,(vec nekih 15-ak godina) iskljucivo akusticno, bez ikakve ozvuke, medjutim u poslednje vreme za potrebe svirke u jednom klubu trebao sam da ga ozvucim. Od drugara sam dobio pickup,(nalik fishmanovom modelu sa dva magneta i stipaljkama koje se zakace na kobilicu), verovatno nista posebno, kupio dibox, i tako pravo u miksetu. Nazalost, nisam zadovoljan ni tonom, a dosta cesto zna da se javi neko puckanje pri sviranju. Zamolio bih basiste koji imaju iskustva sa ozvucavanjem kontrabasa da mi pomognu savetom kako bi bilo najbolje ozvuciti isti? Vidim da koga god pitam dobijam razlicite odgovore. Neko forsira bubicu, neko pickup, neko i jedno i drugo, neko kaze obavezno da imas bas glavu... da napomenem da sviram bas uglavnom picikato, u pitanju je kubanska muzika tako da mi jedino treba sto prirodniji zvuk :) Koliko je to nemoguca misija?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Iskustva sa ozvucavanjem kontrabasa???

Post by Cope » 16 Feb 2009, 21:37

Najbolja varijanta (za mene) je kombinacija pick-up na basu i combo kontrabas pojačala Trace Elliot.
Dizajn kabineta je najbolje prilagodjen zvuku kontrabasa.
Pojačalo je izuzetno ružno, ali zato sa svojih 80-ak vati izuva, i sasvim je dovoljno za klubske svirke.

Sve to izgleda ovako:
http://images.google.com/images?hl=en&c ... a=N&tab=wi

User avatar
Funky_Bassmasta
Posts: 64
Joined: 18 Dec 2008, 23:15

Re: Iskustva sa ozvucavanjem kontrabasa???

Post by Funky_Bassmasta » 17 Feb 2009, 18:52

ja bih jednostavnije kupio neki instrumentalan mikrofon :D

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Iskustva sa ozvucavanjem kontrabasa???

Post by Cope » 17 Feb 2009, 23:37

Obzirom da je tegljenje kontrabasa čak i bez prateće opreme na svirke jednaka robiji, slažem se da treba isprobati sve moguće olakšavajuće varijante.
Možda potražiti neki lampaški preamp ili dobar procesor, sa pedalama i kontrabasom nemam iskustva a i sumnjam da mogu da poboljšaju bog zna šta.
Ja sam imao problem što mi je večito falilo "sustain" a smetao mi je "peak" pri okidanju - (velika razlika u signalu), a uz sve to je trebalo dobiti lepe srednje i prijatno mumlavi bas.
Last edited by Cope on 17 Feb 2009, 23:46, edited 1 time in total.

BorisTheBlade
Posts: 4
Joined: 12 Jan 2009, 16:18
Location: beograd\banovo brdo

Re: Iskustva sa ozvucavanjem kontrabasa???

Post by BorisTheBlade » 17 Feb 2009, 23:45

:
Cope wrote:Obzirom da je tegljenje kontrabasa čak i bez prateće opreme na svirke jednaka robiji, slažem se da treba isprobati sve moguće olakšavajuće varijante.
:D Amen,brate

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Iskustva sa ozvucavanjem kontrabasa???

Post by dejankuki » 18 Feb 2009, 07:48

Pomerih temu ovde, vise odgovara da je ovde!

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Iskustva sa ozvucavanjem kontrabasa???

Post by Cope » 18 Feb 2009, 19:06

dejankuki wrote:Pomerih temu ovde, vise odgovara da je ovde!
Ne bi znao za ovaj podforum da nije premeštena tema. :)
Možda sam ja malo lenj pa pratim samo par tema (bass i jazz), ali uz svo poštovanje moderatorima na trudu, mislim da nije dobra ideja da se tema nalazi ovde, jer je ne bi videle kolege basisti, te bi samim tim bilo manje koristi...

BorisTheBlade
Posts: 4
Joined: 12 Jan 2009, 16:18
Location: beograd\banovo brdo

Re: Iskustva sa ozvucavanjem kontrabasa???

Post by BorisTheBlade » 25 Feb 2009, 20:07

I ja bih zamolio moderatore da je vrnu gde je bila... jer ovde je niko ni ne zagleda...pliz!!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest