Monitoring na bini

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Monitoring na bini

Post by zolideathmetal » 20 Feb 2009, 09:40

Bubnjar sam, i sve vise sviram live. I polako pocinje da me nervira da svaku svirku moram da imporvizujem sto se tice monitoringa. Da bih resio ovo, gledao sam in-ear slusalice, i nisam nasao nista ispod 200e. Zato sam kupio Vic Firth SIH-1.
Image
Nisam jos probao live.
Moje pitanje je, da li neko ima iskustva sa licnim monitoringom. Pravim svoj mixer, iz kojeg cu da vucem sebi monitoring. Bass bubanj mi je triggerovan, tako da to nije problem izvuci. Sta su mi ostale opcije? Odakle je najbolje da izvucem gitare? Jel dobro resenje da napravim splitter iz glave za gitaru (ako nema neki line out). Nisam ovo radio jos, pa bih hteo da se spremim.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Monitoring na bini

Post by dejankuki » 20 Feb 2009, 11:20


User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Monitoring na bini

Post by zolideathmetal » 20 Feb 2009, 12:30

Zanimljivo :) ali nije dotaklo moje pitanje :)
Off...jel ima ovo kod nas da se pogleda\kupi?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Monitoring na bini

Post by dejankuki » 20 Feb 2009, 12:45

Ovo je inace nesto novo, tek izaslo... frisko i vruce...

Inace kad je vec poslata poruka skontao sam da ti ovo nece mnogo pomoci.. iz razumljivih razloga... em si nesto poceo, em jos je novo, znaci cena "bije po usima"

Ako mikseta ima line out mozes da ubacis taj signal u tvoju miksetu i da pojacas koliko ti terba. Takodje mozes izlaz za slusalice iz miksete da splitujes ili jednostavno da povezes i da signalom udjes u tu tvoju miksetu (BTW kakva je to mikseta sto si poceo da pravis???)

Mozes line out (ako pojacalo ima) ali pitam se da li ces onda lepo cuti ostalo... jedino da na bini imate neki "joiner" za bass i gitaru... pa da ide kod tebe u mikseticu...

Po meni najbolje je neki signal gde ima svih instrumenata.. a spliter za line out ili headphone je barem lako napraviti..
E sad, pitanje je i koliko je udaljen mix pult.. malo je glupo razvlaciti kabl 15-20 metara... ili vise...
malo je tricky to - plozaj glavne miksete i tvoj polozaj

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Monitoring na bini

Post by Tiki the Boyler » 20 Feb 2009, 18:18

Izvini, ali čini mi se da opet komplikuješ stvar...
Zar tebi nije dovoljno da u svoj mikser uvedeš click track, signal iz modula i jedan monitorski miks iz glavnog miksera?
Ideja sa splitovanjem je jednostavno prekomplikovana, a opet nisi riješio problem kako treba.
Znači... najlakši način da riješiš pitanje monitoringa je dovođenje signala iz zasebnog AUX-a glavnog miksera! Definitivno je lakše povući jedan kabl od 15m nego 5 kablova od po 5m! A opet imaš pod rukom najbitniju kontrolu - postavljanje odnosa svog instrumenta i svih ostalih!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest