Povezivanje opreme za nastup?

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Povezivanje opreme za nastup?

Post by damir MC » 12 Apr 2009, 21:33

eh ovako od opreme imam xenyx behringer mixetu 502, mikrofonsko predpojacalo behringer Ultragain mic100 , zvucnike i 2mikrofona za nastupe... i zelim da pustim sa racunara beat i da spojim majkove i da rokam ! e meni ne pada na um kako da to sve spojim? glupo pitanje al boze moj :? za one koji nezz mixeta je 1kanalna ,dok predpojacalo ima 2ulaza i 2izlaza... eto toliko
P.S. nisam znao gdje da stavim temu pa sam je ovdje stavio... :D :ziveli:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Povezivanje opreme za nastup?

Post by Rocket Roll » 12 Apr 2009, 21:49

damir MC wrote:...i zelim da pustim sa racunara beat i da spojim majkove i da rokam !
Pretpostavljam da misliš na sledeći scenario: odlaziš u neki klub, puštaš neku matricu sa računara, vrlo verovatno neki hip-hop (rap) beat, a onda počinješ da repuješ?

damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Re: Povezivanje opreme za nastup?

Post by damir MC » 12 Apr 2009, 21:52

da upravo rap beat, i zelimo rapat samo sto nije rijec o klubu ovo trebaju biti kao neke probe... sa navedenom opremom

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Povezivanje opreme za nastup?

Post by nemanjavelimirovic » 12 Apr 2009, 22:48

damir MC wrote:eh ovako od opreme imam xenyx behringer mixetu 502, mikrofonsko predpojacalo behringer Ultragain mic100 , zvucnike i 2mikrofona za nastupe... i zelim da pustim sa racunara beat i da spojim majkove i da rokam ! e meni ne pada na um kako da to sve spojim? glupo pitanje al boze moj :? za one koji nezz mixeta je 1kanalna ,dok predpojacalo ima 2ulaza i 2izlaza... eto toliko
P.S. nisam znao gdje da stavim temu pa sam je ovdje stavio... :D :ziveli:
Nikako, jer nemash pojacalo za zvucnike... Xenix 505 je suva mikseta, tj bez snage, a preamp sluzi za predpojacanje mikrofona i da eventualno malo poboljsha zvuk.

Naravno ako zvucne kutije u sebi imaju pojacalo, tj ako su aktivne, onda moze...

damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Re: Povezivanje opreme za nastup?

Post by damir MC » 12 Apr 2009, 22:49

ne nije to problem imam ja i to, techinsovo, nego je problem kako da povezem 2mikrofona i pustim beat ! zbog ulaza i izlaza na navedenim spravama

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Povezivanje opreme za nastup?

Post by nemanjavelimirovic » 12 Apr 2009, 22:55

Evo za dva minuta cu ti okaciti shemu.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Povezivanje opreme za nastup?

Post by nemanjavelimirovic » 12 Apr 2009, 23:04

Image

Eto ... nadam se da je ok objasnjeno!
Tako mi je prvo palo na pamet, a to technics pojacalo nije za nastupe bash, jer mozete dosta brzo da produvate zvucnike, pogovovo na vecim snagama...poshto je to verovatno HI FI (nisam cuo da je technics radio razglase...)
Last edited by nemanjavelimirovic on 12 Apr 2009, 23:08, edited 1 time in total.

damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Re: Povezivanje opreme za nastup?

Post by damir MC » 12 Apr 2009, 23:06

e hvala... :D
pozdrav i :ziveli:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Povezivanje opreme za nastup?

Post by Tiki the Boyler » 12 Apr 2009, 23:25

Budući da je samo povezivanje objašnjeno, osjećam se dužnim da zbog ostalih koji čitaju ovu temu naglasim da je ovo način na koji ne treba raditi!

Ja razumijem da početnici imaju žarku želju da rade po svaku cijenu, ali... i ja sam bio početnik. Pozajmljujte, iznajmljujte, dogovarajte nastupe u klubovima koji već imaju ozvučenje. Ovako... zvuk nećete dobiti, a tog jadnog Technicsa ćete uništiti...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Povezivanje opreme za nastup?

Post by nemanjavelimirovic » 12 Apr 2009, 23:37

Pa da, technics ce nagrabusiti, ali ako na tiho probaju cisto da cuju kako im vokali zvuce preko mikrofona i uz muziku (koliko toliko) onda mozda i nece odmah, pogotovo ako je jako pojacalo, a rade na tiho...ko zna

Za javne nastupe na HI FI opremi - posle prve pesme most likely nece biti nishta od visokotonaca, posle druge od srednjih (ako su trosistemci)....a bassovi ce da krche... :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest