Gitara i mikrofon u aktivnu kutiju za probe

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Vampir
Posts: 4
Joined: 07 Sep 2009, 20:47

Gitara i mikrofon u aktivnu kutiju za probe

Post by Vampir » 18 Sep 2009, 18:47

Traba mi pomoc oko aktivne kutije u koju cu moci da ukljucim istovremeno i mikrofon i gitaru.Gitara je SG i isla bi preko procesora u zvucnik.Behringer eurolive b212a ima 2 ulaza<sta mislite o njoj,da li treba da uzmem nesto drugo.Budjet jo oko 250e.Molim pomoc

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Gitara i mikrofon u aktivnu kutiju za probe

Post by Tiki the Boyler » 18 Sep 2009, 19:59

Za koju namjenu ti treba ta kutija? tj. Šta želiš postići njome?

B212A je low budget kutija od koje ne treba očekivati čuda. Sa svojih stotinjak vati može poslužiti za neke probe, pa čak (u paru) i za nježne i dinamički umjerene akustične nastupe.
Jedini problem u tvom slučaju je što B212A nema dva ulaza nego jedan!

Vampir
Posts: 4
Joined: 07 Sep 2009, 20:47

Re: Gitara i mikrofon u aktivnu kutiju za probe

Post by Vampir » 18 Sep 2009, 22:38

Zar b212a nema 1mikrofonski i 1 liniski ulaz.Nemam para za razglas pa sam mislio da sve radim preko tog behringera.Da li postoji neka aktivna kutija sa kojom bi mogao postici solidan zvuk,a da se u nju moze ukljuciti i dinamicki mikrofon i gitara,a da nije preveliko ili glomazno za nositi.Jacina treba da pokrije bubanj

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Gitara i mikrofon u aktivnu kutiju za probe

Post by Tiki the Boyler » 19 Sep 2009, 10:05

Vampir wrote:Zar b212a nema 1mikrofonski i 1 liniski ulaz.Nemam para za razglas pa sam mislio da sve radim preko tog behringera.Da li postoji neka aktivna kutija sa kojom bi mogao postici solidan zvuk,a da se u nju moze ukljuciti i dinamicki mikrofon i gitara,a da nije preveliko ili glomazno za nositi.Jacina treba da pokrije bubanj
B212A ima jedan ulaz - dvije ulazne konekcije u paraleli. Teoretski ti možeš ubosti i gitaru i mikrofon, ali onda balans moraš podešavati nivoom izlaza iz procesora, što je realno malo bez'ze!

Prva opcija ti je kupovina nekog malog miksera, tipa Behringer XENYX 502 (što biha ja zaobišao u širokom luku) ili nešto skupljeg Peavey PV6 koji mnogo bolje radi.
Druga opcija (po meni lošija) je traženje kutije sa dva nezavisna ulaza (sa zasebnim kontrolama nivoa). Jedina koja meni trenutno pada na pamet je Kempton GT12A (kineska varijanta FBT kutija), mada ih sigurno ima i od drugih proizvođača.

I da... B212A (naročito jedna) će teško da ti pokrije bubanj. B215A (iste nazivne snage) je mnogo glasnija kutija.

Vampir
Posts: 4
Joined: 07 Sep 2009, 20:47

Re: Gitara i mikrofon u aktivnu kutiju za probe

Post by Vampir » 19 Sep 2009, 17:41

Svidja mi se ova Kempton kutija,ali na internetu ima jako malo o njoj,da li si je nekad cuo kako zvuci.I gde ima da se kupi u Srbiji.Bubnjar nam jako tiho svira tako da nece trebati velika snaga.Hvala na dosadasnjoj pomoci

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Gitara i mikrofon u aktivnu kutiju za probe

Post by Tiki the Boyler » 19 Sep 2009, 23:05

U Banjaluci je ima u Artistu. Po toj logici... kontaktiraj BG ili NS Artist... šta ti je bliže.

Btw. Nešto je skuplja od Behringera - 338EUR. Recimo da za toliko i bolje radi. :D

Vampir
Posts: 4
Joined: 07 Sep 2009, 20:47

Re: Gitara i mikrofon u aktivnu kutiju za probe

Post by Vampir » 01 Oct 2009, 18:11

Bio sam u Artistu i trenutno nemaju kemptona.Radnik mi je preporucio da uzmem behringer ultratone k1800fx,koje je pojacalo za klavijature a ima 1 mikrofonski i 3 line ulaza.Jel bi ovo pojacalo moglo da radi posao koji meni treba

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest