Porcupine Tree?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Porcupine Tree?

Post by Nyarlathotep » 18 Jun 2009, 09:36

@Gandalf
hehe. do jaja mu je majica.

inace, meni sasvim kul i stariji albumi. PT su generalno jedan od najboljih prog bendova poslednjih 10 godina. bez price. :mrgreen:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Porcupine Tree?

Post by sinisake » 18 Jun 2009, 13:50

Nyarlathotep wrote:@sinisake
pljunuti Mogwai.

:mrgreen:
E, stvarno, koja je to stvar? Koji bend?
Mnogo lepo zvuci, bolje od istoimenog hita benda o kome se ovde govori, da prostite... :)

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Porcupine Tree?

Post by Nyarlathotep » 18 Jun 2009, 14:21

pojma nemam. izuzev samog pocetka sa EPevima i odlicnog Young Team albuma, Mogwai je po mom misljenju jedna velika komercijalna slinetina pokrivena laznim andergraund postrok statusom. oni su najvise krivi za lavinu stereotipnih kilavih bendova koji danas nadiru na sva trzista, pod tim izvikanim, laznim i nicim definisanim terminom post rock. ako su post rock Mogwai, Godspeed You Black Emperror, Tortoise i Slint (ova dva obozavam), da ga jebes... onda post rock po zakonima fizike ne moze da postoji. ovi bendovi nemaju ama bas nista zajednicko, sem police u prodavnicama ploca. postrock je novinarska kategorizacije uvedena radi komercijalizacije i klasifikacije novih bendova s pocetka 90tih.

a kakve to veze ima sa temom o PT? pojma nemam. :mrgreen:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Porcupine Tree?

Post by sinisake » 18 Jun 2009, 16:32

Idi begaj, ja te pitam znas li koja je pesma, a ti odmah ko kriticar sa popboxa... E, jbg... :mrgreen: :ziveli:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Porcupine Tree?

Post by Nyarlathotep » 18 Jun 2009, 16:43

jesam se isr'o, neocekivano, priznajem.
brate, avaj, em kriticar, em popboxovac (koji kapiram u nebo uzdizu ta nova govna) - jebo si mi kevu!!! hehehe. :mrgreen:
ja sam, bre, co'ece, sa Black Sabbath/Pink Floyd/King Crimson sise otrgnut. koji crni pop box. hehe. :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Porcupine Tree?

Post by sinisake » 18 Jun 2009, 16:46

Izvini, nisam hteo. :)
Nego, da ne kvarimo ljudima temu, ja cu da otvorim novu, pod imenom "Misteriozni bend i pesma"... :ziveli:

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Porcupine Tree?

Post by AllHopeIsGone » 20 Jun 2009, 11:41

Koji je bend najstariji? :lol: Porcupine Tree ili APC? Ako mi neko spomene nekog treceg, ubicu ga na licu mesta, makar odgovarao zbog toga :mrgreen:

Meni su oni slicni, pa me zanima..

User avatar
Nob.Venoda
Posts: 59
Joined: 10 Feb 2009, 18:15
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Nob.Venoda » 20 Jun 2009, 11:55

Mislish stariji... Porcupine, definitivno :D

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Porcupine Tree?

Post by AllHopeIsGone » 20 Jun 2009, 11:57

Nob.Venoda wrote:Mislish stariji... Porcupine, definitivno :D
Ma Radovan 3, druze. :)

Hvala :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Porcupine Tree?

Post by dejankuki » 20 Jun 2009, 12:37

Prvi ide Dedaaaa. Znaci Deda je najstariji, on je perrrrssssssoooona!!!

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Porcupine Tree?

Post by AllHopeIsGone » 20 Jun 2009, 13:13

dejankuki wrote:Prvi ide Dedaaaa. Znaci Deda je najstariji, on je perrrrssssssoooona!!!

Upadljive prrrirode!!! Nosilac raznih venericnih oboljenja i ostalih drustvenih priznanja :lol:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Stalker » 27 Jun 2009, 13:44

Wook wrote:(ako moderator misli da tema ne treba da postoji/da je u pogresnom forumu, slobodno nek pomeri)
Elem, nisam video na forumu da postoji tema o ovom bendu, jes' da nisu bog zna kol'ko poznati ali zaista mislim da su zasluzili temu :D
Ne mogu da kazem da ih dugo slusam (mesec-dva mozda :oops: )ali su mi se veoma dopali. Tako jednostavno, iskreno, dobro. Steven Wilson :bow:
Zanima me da li i ovde ima postovalaca njihovog rada i dela :)
nisam slusao, mada moram da skinem diskografiju. znam da je bog u koga ja verujem, Ryan Martinie, inspirisan njima malo kao, pa moram to chut' :D

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Mithrandir » 30 Jun 2009, 20:39

Snimanje "The Incident"-a :

http://www.roadrunnerrecords.co.uk/page ... s_id=78705
Steven Wilson wrote:“There was a sign saying ‘POLICE – INCIDENT’ and everyone was slowing down to rubber neck to see what had happened,” he recalls. “Afterwards, it struck me that ‘incident’ is a very detached word for something so destructive and traumatic for the people involved. And then I had the sensation that the spirit of someone that had died in the car accident entered into my car and was sitting next to me.
“The irony of such a cold expression for such seismic events appealed to me, and I began to pick out other ‘incidents’ reported in the media and news,” continues Wilson. “I wrote about the evacuation of teenage girls from a religious cult in Texas, a family terrorizing its neighbours, a body found floating in a river by some people on a fishing trip, and more. Each song is written in the first person and tries to humanize the detached media reportage.”
Dakle, i ovaj album (čitaj: pesma! :D ), kao i Fear of a Blank Planet, ima tu kritičku notu, usmerenu kao određenim aspektima modernog društva. Go Steven! :)

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Wook » 01 Jul 2009, 11:43

Hvala na informacijama :D
Jedva cekam septembar :bravo: :bravo:

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Mithrandir » 22 Jul 2009, 18:45

Nisam slušao, ali imate preview novog albuma na njihovoj myspace stranici : http://www.myspace.com/porcupinetree
Wikipedia wrote:On July 13, the first preview of the album was posted at both Roadrunner and band's MySpace pages, and on July 31, "Time Flies" will debut on Roadrunner in its entirety.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest