Tajna uspeha Nirvane?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by Critical » 29 Oct 2009, 17:25

O cemu vi ljudi pricate?

Tema je tajna uspeha nirvane .....

Sto i nije neka tajna, pravo mesto, pravo vreme i to je to

Sada da se pojavi bend koji je isti kao MEtallica ili Pantera ne bi nista uradio jer je to vreme PROSLO....

Ne znam sta ima toliko da se razglaba :ziveli:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by Rocket Roll » 29 Oct 2009, 18:38

Zanimljivo poređenje:

Dersu piše kao metal. Odnosno, da ga ne bih uvredio: u pisanju pravi onu grešku koja je često specifična za metal. Prevelika količina informacija koja, istina, ima unutrašnju logiku i prilično je koherentna, ali ne može da se protumači, izaziva preopterećenje, zamor. Pritom se često ponavljaju isti motivi, ili se navode slični primeri, ili se neke stvari u beskraj preformulišu, što dodatno otežava razumevanje. I tako komunikacija trpi ili u potpunosti propada. Šteta, jer tu ima dosta toga zanimljivog.

Nirvana bi u pisanju verovatno bila najbliža Nebojši. Osvežavajuće zapažanje, formulisano kratko i sa pravom dozom ironije i humora.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by Rocket Roll » 29 Oct 2009, 23:06

Samo da dodam...
nebojsak wrote:Ignore opciju na forum, ko boga vas molim.
...da sam popričao sa nadležnima o ovome i da to, nažalost, neće moći. Komercijalne verzije forumskog softvera kao što su vBulletin ili Invision Power Board imaju "Ignore" opciju, ali se plaćaju skoro 200 evra, a ne znam kako bi se skupio novac za to :( Ako neko ima predlog, neka kaže.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by nenadnenad » 30 Oct 2009, 01:54



ne diraj rush sinisha :mrgreen:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by frkadela » 30 Oct 2009, 02:50

Rocket Roll wrote:Samo da dodam...
nebojsak wrote:Ignore opciju na forum, ko boga vas molim.
...da sam popričao sa nadležnima o ovome i da to, nažalost, neće moći. Komercijalne verzije forumskog softvera kao što su vBulletin ili Invision Power Board imaju "Ignore" opciju, ali se plaćaju skoro 200 evra, a ne znam kako bi se skupio novac za to :( Ako neko ima predlog, neka kaže.
Kao na nekim stranim forumima: "Supporting Membership". Pa se podijeli u dvije-tri kategorije prema tome koliko je ko spreman da uplati. Ne morate tražiti od članova 100$, ali po 1000 dindži najčešće možemo da izdvojimo.

(Nemojte sad da mi prosipate priču kako neko nema i tako to. Ja u ovom trenutku nemam kod sebe više od 10€ i sa njima treba da preživim nekoliko dana, ali za mjesec dana mogu skupiti 1000 dinara i podržati forum na kome visim svaki dan i od čijih sam članova naučio više stvari o sviranju i opremi nego što sam mogao da zamislim da ću ikad znati. Isto tako, ko ne želi ili ko nema da uplati, ne mora. Samo omogućite "ignore", već sam počeo polako da sijedim čitajući svakakve gluposti.)

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by ssmc » 30 Oct 2009, 06:38

Rocket Roll wrote:Samo da dodam...
nebojsak wrote:Ignore opciju na forum, ko boga vas molim.
...da sam popričao sa nadležnima o ovome i da to, nažalost, neće moći. Komercijalne verzije forumskog softvera kao što su vBulletin ili Invision Power Board imaju "Ignore" opciju, ali se plaćaju skoro 200 evra, a ne znam kako bi se skupio novac za to :( Ako neko ima predlog, neka kaže.
Znaju ljudi šta trebaju da naplate :D

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by sub_zer0 » 30 Oct 2009, 11:58

Kao na nekim stranim forumima: "Supporting Membership". Pa se podijeli u dvije-tri kategorije prema tome koliko je ko spreman da uplati. Ne morate tražiti od članova 100$, ali po 1000 dindži najčešće možemo da izdvojimo.
Je l' ovo ona prica o elitizmu?

(Nemojte sad da mi prosipate priču kako neko nema i tako to. Ja u ovom trenutku nemam kod sebe više od 10€ i sa njima treba da preživim nekoliko dana, ali za mjesec dana mogu skupiti 1000 dinara i podržati forum na kome visim svaki dan i od čijih sam članova naučio više stvari o sviranju i opremi nego što sam mogao da zamislim da ću ikad znati. Isto tako, ko ne želi ili ko nema da uplati, ne mora. Samo omogućite "ignore", već sam počeo polako da sijedim čitajući svakakve gluposti.)
Ne, svi sedimo na zlatnim jajima. Sta je 'iljadu dinara. Nekome je to hleb, nekome markica za GSP, a nekome pola karte za koncert bend koji voli.
Stvari koje si ovde naucio isto tako mozes BESPLATNO da naucis na milion drugih sajtova koji se bave ovom tematikom. Mozda nece biti na srpskom, ali sumnjam da je vecini to problem.


Na kapiram sto se toliko uhvatili za taj ignore. Ako mislite da ste najpametniji i ne zelite da citate postove drugih korisnika, jednostavno ih preskocite.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by sinisake » 30 Oct 2009, 12:00

E, stvarno, ignore opcija je jedna od nepotrebnijih stvari na forumima...
Lepo vidis - korisnik taj i taj, i samo preskocis post. Ne vidim zasto bi to bilo problem.

A i ne znam sto vam smetaju Dersuovi nesto obimniji postovi... :mrgreen:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by frkadela » 30 Oct 2009, 12:13

sub_zer0 wrote:Je l' ovo ona prica o elitizmu?
Na neki način. Zašto da ne?

Ne, svi sedimo na zlatnim jajima. Sta je 'iljadu dinara. Nekome je to hleb, nekome markica za GSP, a nekome pola karte za koncert bend koji voli.
Stvari koje si ovde naucio isto tako mozes BESPLATNO da naucis na milion drugih sajtova koji se bave ovom tematikom. Mozda nece biti na srpskom, ali sumnjam da je vecini to problem.
Meni je hiljadu dinara markica za GSP ili dvadeset obroka u menzi ili karta da Tomija Emanuela, ali ću već prvog početi da odvajam 10 dinara svaki treći dan i skupiću te pare da ih uplatim na račun foruma.

Što se tiče sjeđenja na zlatnim jajima, nešto nisam primijetio da većina ljudi ovde ne sjedi na istim. Ja sam jedan od rijetkih koji nemam jednu ili dvije 1000+€ gitare i koji je morao da proda pojačalo da bi platio dio školarine.

Na kapiram sto se toliko uhvatili za taj ignore. Ako mislite da ste najpametniji i ne zelite da citate postove drugih korisnika, jednostavno ih preskocite.
:kokice:


sinisake wrote:E, stvarno, ignore opcija je jedna od nepotrebnijih stvari na forumima...
Lepo vidis - korisnik taj i taj, i samo preskocis post. Ne vidim zasto bi to bilo problem.

A i ne znam sto vam smetaju Dersuovi nesto obimniji postovi... :mrgreen:
Pa nekad me neko iznervira želim da trenutno odmorim od njega. Neće dovijeka biti na ignore, nego samo da se malo smirim. :mrgreen:

Dersuove postove, nećeš vjerovati, uglvanom i čitam (barem sam pročitao većinu). Nego ima i drugih likova, pa i nekih "starih članova", koje valja izbjeći. ;)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by sinisake » 30 Oct 2009, 12:24

Dersuove postove, nećeš vjerovati, uglvanom i čitam (barem sam pročitao većinu). Nego ima i drugih likova, pa i nekih "starih članova", koje valja izbjeći. ;)
:wink:

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by sub_zer0 » 30 Oct 2009, 12:51

Na neki način. Zašto da ne?
Elitizam je siri pojam od snobizma i pokondirenosti.

Meni je hiljadu dinara markica za GSP ili dvadeset obroka u menzi ili karta da Tomija Emanuela, ali ću već prvog početi da odvajam 10 dinara svaki treći dan i skupiću te pare da ih uplatim na račun foruma.
Ok. Da vidim samo koliko ljudi zeli da placa ovako nesto. Razloge sam vec naveo.

btw, interesantna cinjenica je da strani drzavljani imaju iste privilegije kao domaci studenti.

Pa nekad me neko iznervira želim da trenutno odmorim od njega. Neće dovijeka biti na ignore, nego samo da se malo smirim.
Vazi, ti si centar sveta.
Jos samo da insistirate da se uvedu oni debilni plusevi i minusi i gde ce nam biti kraj.

Dersuove postove, nećeš vjerovati, uglvanom i čitam (barem sam pročitao većinu). Nego ima i drugih likova, pa i nekih "starih članova", koje valja izbjeći.
Kao sto rekoh, nisi slep, vidis moj avatar. Preskoci onda. Ili bi mozda trebalo da ga povecam, da se bolje vidi.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by frkadela » 30 Oct 2009, 13:46

sub_zer0 wrote:Elitizam je siri pojam od snobizma i pokondirenosti.
Možda sam pokondiren, možda sam i snob, šta da radim?

Ok. Da vidim samo koliko ljudi zeli da placa ovako nesto. Razloge sam vec naveo.

btw, interesantna cinjenica je da strani drzavljani imaju iste privilegije kao domaci studenti.
Ja sam rekao da ne moraju svi da plaćaju, već ko ima. A to da se sve što ovde piše može pročitati na stranim forumima, potpusujem. Samo, jbg... Ne vladamo svi dobro engleskim, a ima i nekih koji njime dobro vladaju, ali ne vole ni da ga vide ni da ga čuju. :)

Btw, ja sam domaći student. ;)

Vazi, ti si centar sveta.
Jos samo da insistirate da se uvedu oni debilni plusevi i minusi i gde ce nam biti kraj.
Kad već u RL-u ne mogu da budem snob, pokondiren i centar svijeta, dajem sebi za pravo da se na forumima pretvaram da sam bitan, iliti neko i nešto. ;)

Vidiš, o tome nisam pretjerano razmišljao. Ali ako neko želi, što da ne.

Kao sto rekoh, nisi slep, vidis moj avatar. Preskoci onda. Ili bi mozda trebalo da ga povecam, da se bolje vidi.
Tvoj me avatar ne dotiče. Iako se nikad ne slažemo, nisi mi dovoljno iritantan, pa te čitam. Iako si nevjerovatno tvrdoglav, baš k'o neki.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by nebojsak » 30 Oct 2009, 14:00

sub_zer0 wrote: Na kapiram sto se toliko uhvatili za taj ignore. Ako mislite da ste najpametniji i ne zelite da citate postove drugih korisnika, jednostavno ih preskocite.
Moguće. Osim što ne kapiram zašto si se ti toliko uhvatio za one koji su se uhvatili za ignore. Tebi ni iz džepa ni u džep.

Inače, opšte je poznato da samo oni koji su misle da su najpametniji biraju šta i koga čitaju. Oni stvarno najpametniji čitaju sve, bez izuzetka.

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by sub_zer0 » 30 Oct 2009, 14:51

Ne vladamo svi dobro engleskim, a ima i nekih koji njime dobro vladaju, ali ne vole ni da ga vide ni da ga čuju.
Nisam ni ja zeleo da engleski bude dominantni svetski jezik, ali sta je tu je. Zahvali crvenim mundirima i kompaniji. Navikao sam se odavno, tako da mi je totalno nebitno. A i dalje postoje stvari koje nemaju svoj prevod ili je nesrecno uradjen. Tako da ti izadje na isto.

Btw, ja sam domaći student.
Ijekavica bas i nije domaca. U tvom primeru samo nagadjam. Da se razumemo, nemam nista protiv ljudi kao ljudi. Ali van svake pameti je da ja svojim placanjem poreza skolujem strane drzavljane, bez obzira na to sto su oni nekada bili u sastavu ove drzave.

Iako si nevjerovatno tvrdoglav, baš k'o neki.
Manje nego sto mislis. :)

Moguće. Osim što ne kapiram zašto si se ti toliko uhvatio za one koji su se uhvatili za ignore. Tebi ni iz džepa ni u džep.
Pa i nisam. :)

Inače, opšte je poznato da samo oni koji su misle da su najpametniji biraju šta i koga čitaju. Oni stvarno najpametniji čitaju sve, bez izuzetka.
Mozda je to bilo nekada, kada je postojao nedostatak informacija. Danas je to apsurdno, sa obzirom na kolicinu informacija kojima smo bombardovani.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Tajna uspeha Nirvane?

Post by frkadela » 30 Oct 2009, 15:26

sub_zer0 wrote:Nisam ni ja zeleo da engleski bude dominantni svetski jezik, ali sta je tu je. Zahvali crvenim mundirima i kompaniji. Navikao sam se odavno, tako da mi je totalno nebitno. A i dalje postoje stvari koje nemaju svoj prevod ili je nesrecno uradjen. Tako da ti izadje na isto.
To jeste, ali eto. Volim da vidim srpski, ćirilicu naročito. Zato i čitam Playboy mjesto CKM-a ili FHM-a. ;)

Ijekavica bas i nije domaca. U tvom primeru samo nagadjam. Da se razumemo, nemam nista protiv ljudi kao ljudi. Ali van svake pameti je da ja svojim placanjem poreza skolujem strane drzavljane, bez obzira na to sto su oni nekada bili u sastavu ove drzave.
Nisam rođen ovde, ali sam uredno prijavljen i imam sve papire. Slažem se sa tobom, naravno. Samo, vaša Vlada ima jako čudnu politiku kada je to u pitanju.

Manje nego sto mislis. :)

Vrlo vjerovatno da griješim, ali dobro. Vrijeme će pokazati. Dobićeš izvinjenje kad/ako dođe vrijeme za to. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest