Death Saw-Djordje David li je xD

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Highlander
Posts: 59
Joined: 06 Feb 2008, 00:27
Location: Mooncrater
Contact:

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Highlander » 11 Jan 2011, 15:47

Prvo, da nije skup spot - nije, da je glup - jeste. I baš je prema receptu Dejana Milićevića, Bračinca i ostalih, znam jer takvi ponekad kače na Dizajn Zonu svoje "radove", a recept je: ubaciš izvođača u određeni ambijent (kazino, hotel, bazen, a pošto je ovo rok bend gde će drugde nego u podrum), začiniš sa dve-tri ženske i nigde veze ni smisla.
Drugo, mislim da ovde imamo problem u terminologiji. Ti pod terminom "komercijala" podrazumevaš muziku koja se prodaje, nebitno kakvog je kvaliteta, dok većina pod tim terminom podrazumeva muziku sumnjivog kvaliteta, koja se pravi samo da bi se zaradile pare. Napravili smo grešku, OK, adekvatniji termin za ovu pesmu i spot, i slične, je - sranje. ^^
Dakle, meni se ne sviđa pesma, sranje je.

Što se tiče teksta, ne smeta mi kada naš bend peva na engleskom, možda deluje kao da malo više odgovara ovakvoj muzici, ali to je verovatno zato što smo navikli na tekstove na njemu. Konkretno, kod pesme "Samo hrabro" ili "Lying for lust" tekst je neviđeno tupav, a na engleskom još gori. Mislim, "I feel you're horny, but I don't give a fuck"... :povrac: Aj, da ne kenjam više, neću biti tu par dana, pa kad se vratim, odgovaram na hejt. ;)

P.S. lol, a koja je fora sa lepezom?! :lol:

User avatar
fic177
Posts: 56
Joined: 25 Feb 2008, 20:41

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by fic177 » 11 Jan 2011, 19:59

fic177 wrote:Томија слабије знам,биле су приче да је он у вези са Давидом и томе слично (касније по неким другим причама испоставило се да то није тачно,али ко ће га знати,ко хоће нек провери :lol: ).
Pošto smo zemlja seljaka na brdovitom balkanu, opšte je poznato da ako staviš malo šminke i ofarbaš se, automatski izazivaš napad homofobije. To što svaki treći bend napolju stavlja neki make-up, to je u redu, samo dok nisu domaći.
Опште је познато да је шминка за жене,мене су бар тако учили и васпитали...Тако да ко хоће да парадира далеко му бела кућа...Ми сељаци на брдовитом Балкану (живим у једном селу између Овчара и Каблара) на све то гледамо другачије,можда погрешно и плитко али мишљење не мењам!Извињавам се свим другима који су модерних Европских схватања. :lol: (причу о пед*рисању сам чисто поменуо тотално безвезе,ја не верујем да су они у шеми тако да пријатељу не читај између редова...)
Једну ствар могу да кажем и то је моје субјективно мишљење: Не подносим кад домаћи бенд има текстове песама на енглеском језику! Јбг мени то смета али опет ко зна можда се ово прода негде преко.
Pa imaš ovu istu pesmu i na srpskom. I šta sad, verzija na srpskom je bolja od ove na engleskom samo zato što je na srpskom? I da li ti smeta kad bend iz finske ne peva na finskom? Da li je to ograničeno na nacionalno ili bi recimo engleski bend iz Velsa trebao da vuče onako malo na velški, a bend iz Pirota da peva samo na piroćanskom? :mrgreen:


Не слушам финске бендове а ни ове из Велса тако да ме заболе на ком ће језику да певају њихов проблем.Ја причам овде о једном српском бенду (некада Ђорђе Давид и Генг, а сада Смртоносна тестера или како год...).Нисам чуо верзију на српском,али аутоматски зато што је на српском је боља!Цитирам себе: "Не подносим кад домаћи бенд има текстове песама на енглеском језику! Јбг мени то смета али опет ко зна можда се ово прода негде преко."И да ограничено је на национално питање,нисам од оних који свој национализам испољавају на стадиону у Италији и ломе свој град,али знам где сам, шта сам, ко сам, којим језиком говорим, ко су ми преци, коју славу славим.Многи наши бендови су покушали да направе албуме на енглеском без обзира што су имали врхунске албуме на српском и са тиме ништа нису постигли...Тако да у свему томе има и национализма бар са моје субјективне стране (моје мишљење).

И понављам: Скидам капу за ауторски рад ма какав да је,то нам је потребно да се сцена освежи колико толико.Иако не подносим Давида радо ћу отићи на његову свирку ако буде била негде у близини.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Dushan S » 11 Jan 2011, 20:52

Highlander wrote:Prvo, da nije skup spot - nije, da je glup - jeste. I baš je prema receptu Dejana Milićevića, Bračinca i ostalih, znam jer takvi ponekad kače na Dizajn Zonu svoje "radove", a recept je: ubaciš izvođača u određeni ambijent (kazino, hotel, bazen, a pošto je ovo rok bend gde će drugde nego u podrum), začiniš sa dve-tri ženske i nigde veze ni smisla.
Drugo, mislim da ovde imamo problem u terminologiji. Ti pod terminom "komercijala" podrazumevaš muziku koja se prodaje, nebitno kakvog je kvaliteta, dok većina pod tim terminom podrazumeva muziku sumnjivog kvaliteta, koja se pravi samo da bi se zaradile pare. Napravili smo grešku, OK, adekvatniji termin za ovu pesmu i spot, i slične, je - sranje. ^^
Dakle, meni se ne sviđa pesma, sranje je.
E vidiš uopšte nije tako. Ajd razmisli malo, najčešća upotreba komercijale je upravo onda kad se osuđuje neko da se "prodao" tj da zarad uspeha pravi muziku koja će mu doneti novac i kako mu je to primarni motiv. Na primer, X bend je do Y albuma bio "tr00" a od onda su komercijala. Pri tome vrlo često nije merilo da li je album nakon "proboja benda" dobar i da li se muzika benda nešto suštinski promenila, nego je osnova automatsko povezivanje da čim su oni tu zaradili pare - onda tu nešto ne valja. Međutim, domaći pljuvači onda ne ostaju dosledni toj upotrebi nego je menjaju po potrebi - na primer neki bend se nikada nije probio, ali svira muziku koja je blaža, mekanija i onda je automatski "komercijala". Što je naravno potpuno van mozga jer ispada da ništa osim najagresivnije i najalternativnije muzike nije urađeno od srca i da na primer - neko ne može iskreno da voli praviti i izvoditi bilo kakvu mainstream muziku. Stvari još postaju nebuloznije sa žanrvoma koji su nekad bili popularni, na primer ima bendova koji sad sviraju nešto što je 80's muzika. I imaš bend koji svira nešto što je chugga chugga muzika. I sad, iako je glam hard rock potpuno "out" i pare nisu više u toj muzici već 20 godina, vidim komentare da je to "komercijalno" iako bi valjda svakom sa mozgom veličine kikirikija trebalo da bude jasno da je jedini mogući motiv za sviranje nečega takvog to da ti ljudi vole baš takvu, 80's muziku. Sa druge strane, trenutno su neke vrste agresivnog metala pomodne i ima jako mnogo sličnih bendova... Ali to je kul, i nije "komercijalno". U suštini svodi se na to da će ti uvek nešto naći drkoš za prigovoriti, osim ako nije neka ultra jako kul urbana alternativa ili ekstremni metal ili "dokazana vrednost" tj bend koji je kul jer je deo rock istorije i traje sto godina.

Dakle, koliko god ispao njakavo finalni produkt Đorđa Davida, on nije "komercijala". Komercijala bi bio kad bi Đorđe David snimio pop dance album, da bi mogao da ima i za grad kad plati struju i vodu. Ovako pošto on to radi godinama, istu ovakvu muziku, onda bi opet valjda trebalo da bude jasno da je on sve suprotno od komercijalnog, tj da je bandoglav u tome da svira baš onakvu muziku kavu voli. Pošto su pesme od gitaroša, onda je valjda jasno da i on očigledno voli ovakvu muziku.

Kapiraš da je onda baš besmisleno ljudima kojima na čelu piše da sviraju to što vole i koji žive jednako skromno kao i ostala raja pokušati udarati pečat "komercijala"?
Što se tiče teksta, ne smeta mi kada naš bend peva na engleskom, možda deluje kao da malo više odgovara ovakvoj muzici, ali to je verovatno zato što smo navikli na tekstove na njemu. Konkretno, kod pesme "Samo hrabro" ili "Lying for lust" tekst je neviđeno tupav, a na engleskom još gori. Mislim, "I feel you're horny, but I don't give a fuck"... :povrac: Aj, da ne kenjam više, neću biti tu par dana, pa kad se vratim, odgovaram na hejt. ;)
Nema nikakvog hejta - osim konstantnog srpskog hejta prema bendovima - te je ovaj komercijalan, te su ovi previše ovakvi te su oni previše onakvi. Kritika je ok, ali neka sa smislom.
P.S. lol, a koja je fora sa lepezom?! :lol:
Moram priznati da sam se smejao 5 minuta na tu lepezu kad sam video spot prvi put :mrgreen: :lol:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Dushan S » 11 Jan 2011, 21:06

Опште је познато да је шминка за жене,мене су бар тако учили и васпитали...Тако да ко хоће да парадира далеко му бела кућа...Ми сељаци на брдовитом Балкану (живим у једном селу између Овчара и Каблара) на све то гледамо другачије,можда погрешно и плитко али мишљење не мењам!Извињавам се свим другима који су модерних Европских схватања. :lol: (причу о пед*рисању сам чисто поменуо тотално безвезе,ја не верујем да су они у шеми тако да пријатељу не читај између редова...)
Ne pričaš istinu. Nikada nisam video da recimo neko javno pomene "vidi ove stones-e, oni su pederi" jer Kejt Ričards ima kilo šminke. Došli svi na stones-e i kao jeee, gledali smo stones-e. Ali ako bi neki Srbin u Beogradu prošao obučen i našminkan kao Ričards, rizikovao bi batine. To se brate zove palanačka svest, nema to veze ni sa homofobijom. Skoro svi muzikanti se šminkaju na fotkama i na spotu, jer ako to ne bi radili - izgledali bi kao grobovi na fotografijama i na snimku. Kad te pukne sto kila lajta, moraš staviti nešto da ne bi nekome bola oči bubuljica od juče i da bi ti se videle crte lica, makar se stavlja puder i pokrivaju podočnjaci i fleke. A konačno šminkanje rok muzičara je decenijama star običaj, pa ako si već prihvatio rock kulturu zapada, a to nisu nikakva evropska shvatanja, jer planetarno - muzičari to rade pre nego što je Evropska unija osvanula, onda nemoj mrko gledati na tvog lokalnog muzikanta a prihvatati to kod stranih - malo je nedosledno. Ili prestani da slušaš rock muziku jer promoviše brigu o imidžu u raznim oblicima pa i šminkom. E sad, druga stvar je što je Đorđe nebulozan sa svojom kombinacijom "I am metal tough guy" sa kilom neke vrlo čudne šminke i sa sve lepezom. Nešto tu ne ide sa onim drugim, fakat.
Не слушам финске бендове а ни ове из Велса тако да ме заболе на ком ће језику да певају њихов проблем.Ја причам овде о једном српском бенду (некада Ђорђе Давид и Генг, а сада Смртоносна тестера или како год...).Нисам чуо верзију на српском,али аутоматски зато што је на српском је боља!Цитирам себе: "Не подносим кад домаћи бенд има текстове песама на енглеском језику! Јбг мени то смета али опет ко зна можда се ово прода негде преко."И да ограничено је на национално питање,нисам од оних који свој национализам испољавају на стадиону у Италији и ломе свој град,али знам где сам, шта сам, ко сам, којим језиком говорим, ко су ми преци, коју славу славим.Многи наши бендови су покушали да направе албуме на енглеском без обзира што су имали врхунске албуме на српском и са тиме ништа нису постигли...Тако да у свему томе има и национализма бар са моје субјективне стране (моје мишљење).
Rock muzika je anglosaksonska. Ili budi dosledan srbin i zaobiđi je, ili prihvati činjenicu da je skoro sva takva muzika na svetskom nivou iz bilo koje zemlje da je - na engleskom. Opet, nedosledan si. To je kao da kažeš "Volim ja Suzuki, ali samo kad se proizvodi u Srbiji i kad u njemu piše kilometara na čas i rezervoar na kontrolnoj tabli a ne engleski natpisi". Zamerati rock bendu što svira na engleskom je kao zamerati nekom violinisti što svira klasiku na koncertu u srbiji a ne koristi gusle jer je to naše, a ne mrska uvezena violina! Jedino ako ne slušaš stranu muziku jer se mrštiš na užas i stravu gnusnog engleskog jezika, onda si u pravu i slažem se sa tobom jer si dosledan! :ziveli:

User avatar
fic177
Posts: 56
Joined: 25 Feb 2008, 20:41

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by fic177 » 11 Jan 2011, 21:17

Dushan S wrote:
Опште је познато да је шминка за жене,мене су бар тако учили и васпитали...Тако да ко хоће да парадира далеко му бела кућа...Ми сељаци на брдовитом Балкану (живим у једном селу између Овчара и Каблара) на све то гледамо другачије,можда погрешно и плитко али мишљење не мењам!Извињавам се свим другима који су модерних Европских схватања. :lol: (причу о пед*рисању сам чисто поменуо тотално безвезе,ја не верујем да су они у шеми тако да пријатељу не читај између редова...)
Ne pričaš istinu. Nikada nisam video da recimo neko javno pomene "vidi ove stones-e, oni su pederi" jer Kejt Ričards ima kilo šminke. Došli svi na stones-e i kao jeee, gledali smo stones-e. Ali ako bi neki Srbin u Beogradu prošao obučen i našminkan kao Ričards, rizikovao bi batine. To se brate zove palanačka svest, nema to veze ni sa homofobijom. Skoro svi muzikanti se šminkaju na fotkama i na spotu, jer ako to ne bi radili - izgledali bi kao grobovi na fotografijama i na snimku. Kad te pukne sto kila lajta, moraš staviti nešto da ne bi nekome bola oči bubuljica od juče i da bi ti se videle crte lica, makar se stavlja puder i pokrivaju podočnjaci i fleke. A konačno šminkanje rok muzičara je decenijama star običaj, pa ako si već prihvatio rock kulturu zapada, a to nisu nikakva evropska shvatanja, jer planetarno - muzičari to rade pre nego što je Evropska unija osvanula, onda nemoj mrko gledati na tvog lokalnog muzikanta a prihvatati to kod stranih - malo je nedosledno. Ili prestani da slušaš rock muziku jer promoviše brigu o imidžu u raznim oblicima pa i šminkom. E sad, druga stvar je što je Đorđe nebulozan sa svojom kombinacijom "I am metal tough guy" sa kilom neke vrlo čudne šminke i sa sve lepezom. Nešto tu ne ide sa onim drugim, fakat.
Не слушам финске бендове а ни ове из Велса тако да ме заболе на ком ће језику да певају њихов проблем.Ја причам овде о једном српском бенду (некада Ђорђе Давид и Генг, а сада Смртоносна тестера или како год...).Нисам чуо верзију на српском,али аутоматски зато што је на српском је боља!Цитирам себе: "Не подносим кад домаћи бенд има текстове песама на енглеском језику! Јбг мени то смета али опет ко зна можда се ово прода негде преко."И да ограничено је на национално питање,нисам од оних који свој национализам испољавају на стадиону у Италији и ломе свој град,али знам где сам, шта сам, ко сам, којим језиком говорим, ко су ми преци, коју славу славим.Многи наши бендови су покушали да направе албуме на енглеском без обзира што су имали врхунске албуме на српском и са тиме ништа нису постигли...Тако да у свему томе има и национализма бар са моје субјективне стране (моје мишљење).
Rock muzika je anglosaksonska. Ili budi dosledan srbin i zaobiđi je, ili prihvati činjenicu da je skoro sva takva muzika na svetskom nivou iz bilo koje zemlje da je - na engleskom. Opet, nedosledan si. To je kao da kažeš "Volim ja Suzuki, ali samo kad se proizvodi u Srbiji i kad u njemu piše kilometara na čas i rezervoar na kontrolnoj tabli a ne engleski natpisi". Zamerati rock bendu što svira na engleskom je kao zamerati nekom violinisti što svira klasiku na koncertu u srbiji a ne koristi gusle jer je to naše, a ne mrska uvezena violina! Jedino ako ne slušaš stranu muziku jer se mrštiš na užas i stravu gnusnog engleskog jezika, onda si u pravu i slažem se sa tobom jer si dosledan! :ziveli:
Очигледно ниси укапирао шта сам хтео рећи и опет читаш између редова тако да верујем да ако уђем у расправку са тобом само ћемо безвезе се препуцавати...Једноставно ниси укапирао шта сам хтео рећи.За мене ти плитко размишљаш јер читаш између редова и капираш само како ти желиш али добро вероватно ти исто мишљење имаш о мени(иначе форум је за то и направљен да би се мишљења сукобила...).Велики поздрав!

Само да те питам : Шта ти то значи "факат"?"

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Dushan S » 11 Jan 2011, 21:36

fic177 wrote:
Очигледно ниси укапирао шта сам хтео рећи и опет читаш између редова тако да верујем да ако уђем у расправку са тобом само ћемо безвезе се препуцавати...Једноставно ниси укапирао шта сам хтео рећи.За мене ти плитко размишљаш јер читаш између редова и капираш само како ти желиш али добро вероватно ти исто мишљење имаш о мени(иначе форум је за то и направљен да би се мишљења сукобила...).Велики поздрав!

Само да те питам : Шта ти то значи "факат"?"
Ne čitam između redova, ako napišeš da nešto ne prolazi kod nas seljaka na brdovitom balkanu ili da se slušaš neku tamo muziku na engleskom, ja to shvatam bukvalno, tako kako si napisao. Jedino ako sam nešto trebao da čitam između redova a nisam, pa zato nisam shvatio. Vidiš, ne mislim da plitko razmišljaš, ali je zabavno znati da ti to misliš za mene :lol: :lol: :lol:

Forumi su u stvari da bi seljudi družili informisali i razmenili mišljenja, ali to se vrlo često pretvori u nešto drugo!

P.S. Ne da li smem da ti objasnim šta znači fakat, jer ipak nije srpski izraz u pitanju, i znam da ne voliš kad je to na stranom jeziku :D U prevodu na srpski je "vaistinu" :mrgreen:

User avatar
fic177
Posts: 56
Joined: 25 Feb 2008, 20:41

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by fic177 » 11 Jan 2011, 22:25

Dushan S wrote:
fic177 wrote:
Очигледно ниси укапирао шта сам хтео рећи и опет читаш између редова тако да верујем да ако уђем у расправку са тобом само ћемо безвезе се препуцавати...Једноставно ниси укапирао шта сам хтео рећи.За мене ти плитко размишљаш јер читаш између редова и капираш само како ти желиш али добро вероватно ти исто мишљење имаш о мени(иначе форум је за то и направљен да би се мишљења сукобила...).Велики поздрав!

Само да те питам : Шта ти то значи "факат"?"
Ne čitam između redova, ako napišeš da nešto ne prolazi kod nas seljaka na brdovitom balkanu ili da se slušaš neku tamo muziku na engleskom, ja to shvatam bukvalno, tako kako si napisao. Jedino ako sam nešto trebao da čitam između redova a nisam, pa zato nisam shvatio. Vidiš, ne mislim da plitko razmišljaš, ali je zabavno znati da ti to misliš za mene :lol: :lol: :lol:

Forumi su u stvari da bi seljudi družili informisali i razmenili mišljenja, ali to se vrlo često pretvori u nešto drugo!

P.S. Ne da li smem da ti objasnim šta znači fakat, jer ipak nije srpski izraz u pitanju, i znam da ne voliš kad je to na stranom jeziku :D U prevodu na srpski je "vaistinu" :mrgreen:
Нисам знао стварно шта значи факат (минус за мене... :lol: ). То за брдовити Балкан је била опаска на твоју изјаву мада ми у последње време све више импонује што себе видим као сељака са БРДОВИТОГ БАЛКАНА него да сам... :lol: И друго нисам мислио на то за читање између редова што си навео али кажем опет небитно не капира(ш)мо се и то је то,и у сваком случају твоје право да схватиш то како хоћеш...За форуме си у праву (па ја сам први све информисао да је могуће да су Давид и Томи у вези, хехеххехехе :D :D :D ).Ај у здравље!

Имам питање за све Вас: Јел их ко слушао уживо? Интересују ме утисци...Поздрав!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Doolio » 11 Jan 2011, 22:28

dusane, obicno se slazem sa tobom, ali sad moram da te iskritikujem za ovo 'anglosaksonska muzika':) to je sve tacno, ali si previse zauzeo 'cinjenica' stav koga se 'grozimo' i ti i ja, jelte:) muzika evoluira i rasteze se ko testo, mislim da je malo deplasirano govoriti o anglo muzici i jermenskoj muzici u domenu popularne muzike (dakle, ne folk).
mislim jebiga:
Rock muzika je anglosaksonska. Ili budi dosledan srbin i zaobiđi je,
po meni, sasvim je otvoreno i individualno da li ce neko blagosiljati engleske tekstove kod srpskih bendova ili ne. ja stojim po strani tu. sto se tice tekstopisackog aspekta, mislim da je korisno vezbati tekstove na srpskom jer ces se bolje izraziti nego na engleskom (kad prevazidjes decije bolesti i transfer neprijatnosti usled direktnosti teksta na maternjem jeziku - zapravo nedostatak ovakvog insighta, ma koliko bio dobar parlator engleskog je i glavni problem tekstova na engleskom domacih bendova). e sad, moj tekstopisacki stav nije isto sto i moj 'socijalni' stav, nazovimo ga tako. ko sto rekoh, tu se drzim po strani, za neke pesme i tekstove, engleski ima bolji flow, ima bolji prijem kod likova koji ne pricaju tvoj jezik - blablabal sve u svemu, da ne natezem sad novu temu, mislim da je potpuno na coveku da tu izgradi misljenje jer je mnogo faktora i tamo i vamo. u prevodu, da me pitaju u slagalici 'jel bolje pisati na eng ili na srp', ne bih stisnuo taster.

takodje, ako je covek nacionalista, zasto bi on percipirao isto finske bendove koji pevaju na engleskom i srpske bendove koji pevaju na engleskom? znam ja sta ti oces da kazes tim primerom i ja se slazem sa tobom, ali bear with me here - on ima svoje razloge i za mene su oni sasvim dovoljni. nisu svi ljudi u zen fazonu ko ti i ja i to treba postovati i razumeti, a ne diskutovati sa svog stanovista o stvarima koje su licni izbor. nije on dosao na vlast, pa zabranio srpske tekstove. hocu da kazem da je tematika takva da nema mesta tvom konacnom i poducavackom tonu, ne pricamo o matematici, pa on tvrdi da je 2+2=3, pa ces sad da mu izvedes formulu.

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Zlo » 11 Jan 2011, 22:39

Đorđe David.....poštujem.Ne slušam.Ne pruža ono što očekujem od muzike u čijem aranžmanu postoji distorzirana gitara.Imao jednu koja mi se sviđala.Jutro nije za nas .Valjda se tako zove pesma?
Muzika u spotu.Fina produkcija.Lepo odsvirano.Ništa originalno .
Tekst besmislen.
Spot dosadan .Valjda spot postoji ,u plićoj verziji,da nas animira dok slušamo pesmu a u dubljoj da umetnik koji je radio spot da viđenje pesme .Da se video upotpunjuje sa idejom pesme(pogledati Block Out spotove :) )
Komercijala i underground u Srbiji?? O čemu mi pričamo?
O tome vredi pričati samo kad komercijalni zarađuju milione evropskih a undergrounderi dovoljno da lepo žive ,imaju dobru opremu i instrumente.Ovde i neki od "komercijalnih" ne žive američki san od muzike .Da nemaju tezge po raznim Australijama i Austrijama i razne biznisNEME kao "momke" i"verenike" ne bi ni silikone u sise mogle da nabiju.

Engleski ili srpski tekstovi?
Pišem stihove na našem jeziku.Ali tekstovi budućeg benda većina će biti na engleskom.Zašto? Zato što je naš jezik previše precizan a ja nisam Nikola Vranjković pa da mi svaki tekst bude dubok.Na engleskom je mnogo lakše čini mi se.Ostavlja više prostora za slobodno tumačenje onog koji sluša pesmu.Da umem bolje da pišem bili bi na srpskom.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Doolio » 11 Jan 2011, 23:19

Na engleskom je mnogo lakše čini mi se.Ostavlja više prostora za slobodno tumačenje onog koji sluša pesmu.
cini ti se jer je 'tudji'. aj reci sad naglas u sobi 'i want cock' i 'zelim *****', pa vidi od cega ti je veca frka:) ti nemas bafer kad tumacis srpski, primas info direktno, engleski ti prolazi kroz neku rafineriju, ma koliko ga dobro znao i ma koliko ti bio blizak. zato nam je engleski tananiji, lelujaviji, mozemo svasta da lupetamo na engleskom. zato ce ti tekst na srpskom biti zajebaniji ako je dobar. 'krv smrt strah' su mnogo zajebane reci ako se dobro upotrebe npr:)

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Zlo » 12 Jan 2011, 00:05

Kapiram
Ali provali kad kažeš "Moja draga odlazi"
Na našem je odmah narodnjak a na engleskom Led zeppelin il' neki blues.
Na kraju krajeva,bitno je kako se šta upotrebi i u kom kontekstu.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Doolio » 12 Jan 2011, 02:02

pa da. sa jedne strane, ti nikad neces napisati 'moja draga odlazi' jer je lol, al ne zato sto je na srpskom, vec zato sto je kao izraz upotrebljivije na engleskom. na srpskom ces da napises nesto drugo sa istim smislom (mrzi me sad da lupam sta). sa druge strane, taj bluz mu isto dodje neki sevdah-narodnjak, tako da mi je ta paralela sasvim okej. ako bismo napisali 'ostavlja me riba', dobili bismo neke urbane rokic likove, a na engleskom nesto u tom fazonu bi bili isto neki mancester skakutavci:)

engleski je dosta dobar za jezicko zongliranje. recimo, "leaving" mozes da rimujes sa "giving", a mozes i sa "given", samo ga malo zakovrnes. kod nas je to malo rigoroznije.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by nemanjavelimirovic » 12 Jan 2011, 02:07

Doolio wrote:
'krv smrt strah' su mnogo zajebane reci ako se dobro upotrebe npr:)
Izvini zbog off-a podsetio si me na momenat na ovu pjesmicu:
:mrgreen: :ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Doolio » 12 Jan 2011, 02:45

ahaha:)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by sinisake » 12 Jan 2011, 02:55

Engleski ili srpski tekstovi?
Dileme nema!



:metal: :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest