R. M. Točak

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: R. M. Točak

Post by Kristijan » 24 Oct 2012, 06:01

Не улазим у то какво је Точкићево умеће, јер у музици тражим и нешто више од умећа. Много набријанији гитаристи су ме остављали равнодушним, оно - супер свираш царе, али је мени то мало досадно. С друге стране, мени је и ово што Точкић котрља мало досадно. Слушао сам ваљда све што је човек икад снимио (не гарантујем да сам чуо све "офуцана фотеља sessions"), и није да сам баш пао у несвест. Било је ту неких симпатичних момената, али све заједно... Па не могу да се ложим на то, и дефинитивно не разумем кад неко то види као највеће достигнуће са овијех простора. Сваком своје, наравно, нека се ложи свако на оно што га покреће. Фанови, не замерите, није ово критика Точковог рада, причам о мом доживљају истог.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: R. M. Točak

Post by Boogie Woogie » 24 Oct 2012, 10:02

da sam slep, isto bih rekao
Dosadno pa dosadno.
Ali pošto nisam, mogu da dodam i ovo - smeta mi brate kada vidim kako koristi kažiprst kada svira strat.
Nekako je neprirodno i u startu upućuje na pomisao da tu dinamika sviranja nema veze s mozgom.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: R. M. Točak

Post by Cortex » 24 Oct 2012, 10:42

Tochak keva. End of story.

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: R. M. Točak

Post by +Hopkins+ » 31 Oct 2012, 09:42

Nije mi jasno zašto je moj post izbrisan... Neko toliko ne voli Maht Pustinja? :roll:
Brišete postove ni ne čitate šta je ko pisao...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: R. M. Točak

Post by dejankuki » 31 Oct 2012, 13:50

od ovog posta je krenulo oftopicarenje... jednostavno bilo je mnogo strana da bih lepo mogao da odvojim post-dva koji su u temi... ako si i imao smislen i ontopic post, ispao si kolateralna steta...

javno ti se izvinjavam... ali previse je bilo cimanja....



:ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: R. M. Točak

Post by dweezil » 31 Oct 2012, 14:03

Boogie Woogie wrote:niko ne kaže da točak nema pojma for gad snejk
danas svi bre kolko tolko imaju pojma

radi se o tome da je ta muzika koju on sada svira (bar ono što sam čuo) jednostavno bezveze, neslušljiva, nema poleta, nema drajva..
Prosto je kao nekakvo čeprkanje po smetlištima sećanja.
Čovek je pun nekog jeda, mraka i izgleda da mu ni muzika ne pomaže da izađe iz toga, već je upravo ista.
možda on sam čak uživa u tome..ali sudeći po tome kako izgleda, čak je i ta opcija sumorno isključena
:1:

rock nation
Posts: 91
Joined: 26 Nov 2009, 17:34

Re: R. M. Točak

Post by rock nation » 03 Nov 2012, 10:24

E, bas sam se obradovao citajuci ove postove. Za Rock'n'Roll u Srbiji nema zime - imamo toliko vrsnih gitarista i poznavalaca muzike koji su samo na ovoj temi postovali da bi nam pozavidela i velika Jamerika...Ovakve kritike, umne, strucne, kompetentne nisam procitao nikad i nigde. Svaka nam cast, braco!

Jedino me muci sto ne cuh nista od svih tih kriticara, kakvu muziku oni prave, kako sviraju, sta su postigli u svetu r'n'r. Ne znam, mozda i jesu, necu da gresim dusu, ali ne znam, nisam cuo. Ne znam kako bi oni odsvirali Ulazak u harem ili Blues u parku ili vec nesto sto je Tocak odsvirao, moze i Svilen konac, ne marim. Kako to da je tema topica Tocak, a ne neko od ovih dokazanih znalaca i umetnika?

Eto zasto je propao r'n'r u Srbiji - zato sto svi sve znaju, a niko nista ne radi. Ne kazem da svima treba da se SVIDJA muzika koju je pravio ili jos uvek pravi RMT, ali covek je zasluzio POSTOVANJE svih rockera Srbije ako ni zbog ceg' drugog, zbog toga sto je uradio bar nesto, za razliku od ogromne vecine. Nema coveka u Srbiji, ma koju muziku da slusa, da ne zna za Daire, a Smak je sve bio samo ne muzicki komercijalno nastrojen bend. Napravite bolje, napravite vise, neka vas ljudi znaju kao sto znaju Tocka, pa aferim, kritikujte, gospodo...

Sto se mene licno tice, Tocak je moj idol i ja mu sve mane prastam. Ne znam da li je bolji od Vlatka ili koga vec, meni je najbolji. Kad cujem njegov ton iz onog Strata i kombo Marshalla ( koji ja nikad ne bih koristio, ne znam kako mu uspeva ) ja jednostavno odlutam na neko drugo mesto, mene to radi, ja to volim. On ima pravo da ne bude u pravu po mnogim pitanjima, kao i svako od nas uostalom, ali njegova muzika je nesto drugo. Bar za mene...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: R. M. Točak

Post by Cortex » 03 Nov 2012, 11:09

Sa svime se slazhem shto si napisao, sem sa time da Smak nije nikad imao komercijalnih aspiracija. Oni imaju jedne od najglupljih tekstova pesama koje sam u zhivotu prochitao, gluplje od nekih Leontininih, ili mozhda benda Moby Dick. Veoma veoma prilagodjenih da budu hitichni, nekome...

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: R. M. Točak

Post by nemirkv » 03 Nov 2012, 12:12

Jeste, u pravu je Cortex, tekstovi im nikada nisu bili jaca strana.. Cak im je i Marina Tucakovic napisala tekst za pesmu Ogledalo!

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: R. M. Točak

Post by Trzalica » 03 Nov 2012, 12:37

Muka mi je od nabedjenih klinaca koji veruju da je Radomir u muzičkom umeću nešto posebno ... :povrac: :povrac: :povrac: :povrac:
Jest bio autor par numera, ali ne toliko vrednih da je bolji od većine Yu Rock bendova.
rock nation wrote:....Eto zasto je propao r'n'r u Srbiji - zato sto svi sve znaju, a niko nista ne radi. ..
Ovo si jedino ispravno sročio! :ziveli:
Da je taj "Točak" koga dižeš u nebesa nešto RADIO, a ne spavao na lovorikama, i nakon osamdesetih i početkom devedesetih svirao alternativu, nakon takve mainstream muzike koju je radio, možda bi i sam R'N'R u Svrbiji i opstao. Medjutim, niko ništa od srpskih rokera nije radio. Svi su sedeli i debljali guzice i navodno nešto kritikovali. I kada su usled NEDOSTATKA inspiracije i moći da izrade i izdaju kvalitetan album, nešto navodno uradili, pojavio se "Bioskop Fox". :roll: :povrac:
Što se mene tiče, ti bi druže trebao da kritikuješ baš grupu Smak ili Točka o kome je reč a ne druge komentatore ovde koji imaju 101% pravo. Toliko o tome. :ziveli:
Edit: nemojte se onda čuditi zašto je pobedio TURBO FOLK. Pitajte Točka, gde je bio i šta je radio od 1986 - 2012?!? Gde su mu hitovi, pa makar reizdanja istih? On je verovatno jedini čovek koji je upropastio svoje hitove ponovnim izdanjem, svi drugi bendovi su dodavali neku novu energiju svojim starim hitovima, točak ih je srozao. ZATO GA NE POŠTUJEM! Slušao neko "odLIVEno" i PAD koji nije objašnjiv? Umesto da otkine Satelit i sl. on spušta numeru na alternativnu verziju mainstream hita .. da ne spominjem onaj njegov pokušaj covera Tobacco Road-a i sl. ... jadno za tako hvaljenog muzičara.
rock nation wrote:...... Svaka nam cast braćo ..
Šta ovime pokušavaš da pokreneš? Neku "paTRIOTSKU" svest članova? Da krenemo u rat za odbranu časti nekoga ko je nešto kvalitetno zadnji put uradio pre 30 godina i prestao da se dalje usavršava?
rock nation wrote:...Sto se mene licno tice, Tocak je moj idol i ja mu sve mane prastam. Ne znam da li je bolji od Vlatka ili koga vec, meni je najbolji. Kad cujem njegov ton iz onog Strata i kombo Marshalla ( koji ja nikad ne bih koristio, ne znam kako mu uspeva ) ja jednostavno odlutam na neko drugo mesto, mene to radi, ja to volim. On ima pravo da ne bude u pravu po mnogim pitanjima, kao i svako od nas uostalom, ali njegova muzika je nesto drugo. Bar za mene...
Lični stav.> I mene takodje oduševi njegov TON iz tog strata kada odsvira neku staru stvar iz perioda pre devedesetih, ali kada svira neku stvar sa onog NESREĆNOG Bioskop-a, ja poverujem da je neki klinac iz garažnog benda pod uticajem sijetl scene krenuo da tandrlja neke rifove, a ne izvikani i mistifikovani Točak koji svira Blekmuru kompozicije unazad, KAPIŠ. :x Tako VELIKI GITARISTA ne bi ni u snu trebao tako da se ponaša. Zbog tog perioda je Točak pao veoma nisko u mnogim muzičkim krugovima. Da ne spominjem njegovu narav.
rock nation wrote:... Ulazak u harem .... Blues u parku ... Svilen konac,...Daire.
Nabrojao si tri numere i po tome treba da ga veličamo kao boga? Ima Točak mnogo boljih kompozicija od navedenih, no ti si izgleda mladjašan da ih razumeš! Ipak, ovo nije merilo dizanja u nebesa. Čovek se ceni po radu a ne spavanju na lovorikama i deset hitova.

Ponavljam tezu: da je Smak radio, da je Riblja Čorba radila kvalitetno, da je Yu Grupa radila, da su Partibrejkersi, Galija, Generacija 5, Orgazam, bla, bla, nešto radili, ne bi Turbo Folk i Grand vladao ... jednostavno naši rokeri nisu imali ideja. A to ne treba veličati!

Sve u svemu, videćemo koliko "muzicira" u Areni ... Plašim se da ne bude repriza okupljanja Bijelog Dugmenceta - okupljanje zarad cedjenja nekog dinara od raje, dok kvaliteta nigde, već stara dobra ofucana stvar ...

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: R. M. Točak

Post by Bluesko » 03 Nov 2012, 13:32

Brejkersi rade samo tako i pored par bendova su verovatno najbolji u ovom momentu u Crbiji.


A pošto je moj zemljak Nemanja postovo na ovoj strani, evo jedne anegdote iz našeg grada, u kom je rodjen Kepa iz Smaka a u kom je često visio i vlasnik ove teme :mrgreen:

Elem, glede pesme "Blues u parku", mi tako sedimo pre par godina i dodje poznavalac Smaka i kao krenemo mi tu nešto o rokenrolu, gitarama, točkovima, smakovima i kaže čovek:El znaš brate da je bluz u parku pisan u parku "Pljakin šanac" (to je park u blizini Ibarskog mosta u KV), znam info iz prve ruke, tu je riba ostavila Točaka, ovo ono, NE SERI DA TO NISI ZNAO TO JE OPŠTE POZNATA STVAR!!!

I ono, ja rek'o ako čovek može da svira pred Diparplom Izlazak u harem, može i da napiše pesmu u parku u Kraljevu.

Posle par godina, opet mi blejimo sa nekom drugom ekipom poznavalaca točka i krene lik, malo stariji odo ovog prošlog: E, nisam siguran da neko zna ovo, ali Blues u parku je pisan u parku kod autobuske stanice (na drugom kraju grada ), tu je Točak blejao sa Biskom (dobro sad malko serem, al skontali ste :mrgreen: ) etc. I ja kao: Brate, vrsni poznavalac Točka i Smaka mi je rek'o da je ta stvar nastala u drugom parku skroz, a mislim da čovek zna sto posto, ono, kleo mi se i to sve, mislim ne znam ali..... I lik me prekida rečima /parafraziram/ NE SERI, KAKAV PLJAKIN ŠANAC, TO JE PESMA IZ OVOG DRUGOG PARKA, NE KENJAJ BRATE, KUNEM TI SE, MAJKU DA NEMAM, ZNAM STO POSTO.

Toliko o urbanim legendama o Smaku (koji volim prilično, ali ne slušam aktivno), Točkovima i obrnutim gitarama.

U sledećem broju ZNAČENJE PESME OČI BOJE MEDA U INTERPRETACIJI STUDENTA ARHITEKTURE ČIJA STRINA JE IŠLA SA MAGI U ŠKOLU!

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: R. M. Točak

Post by nemirkv » 03 Nov 2012, 13:51

To e to, to e sustina!

Video sam ja Kepu juce kolega, i to gde, u Autentiku! RnR je umro! :XD:

Children Of Paradise
Posts: 72
Joined: 13 Oct 2012, 20:20

Re: R. M. Točak

Post by Children Of Paradise » 03 Nov 2012, 13:54

bio je '91. u kg-u cini mi se...


User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: R. M. Točak

Post by Dushan S » 03 Nov 2012, 16:14

Kad pogledam neke post-ove ovde, imam utisak da se i ne priča zapravo o Točku, već oni koji su za njega i oni koji su protiv komentarišu ubeđenja one druge strane. Točak je slabo prisutan u samoj temi, uprkos čestom pominjanju.

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: R. M. Točak

Post by Aleksej79ns » 03 Nov 2012, 17:08

Meni samo nije jasno sta na ovoj temi rade ljudi koji bas bas ne vole Tocka? :?:

Ja kada vidim podforum Metal (na primer) nemam apsolutno nikakvu zelju ni da pogledam a kamoli da pisem nesto tamo i da se raspravljam sa nekim kako im je muzka krsh... :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest