R. M. Točak

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: R. M. Točak

Post by Funkd » 03 Nov 2012, 17:18

Dusane, u pravu si. Ali zar ne treba pomenuti i taj momenat (koji je svakako prisutan) da te ljudi "osude" ako kazes da ti se ne dopada njegov rad. Ja to nisam sretao i kod mnogo vecih imena rock muzike. Mada, opet, mozda bi trebalo otvoriti novu temu za to..

@Aleksej79ns , pa 'ebemumater jel ovo forum ili nije? Sta treba, samo da se takmicite ko ce bolje formulisati koliki je on car..? :)

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: R. M. Točak

Post by MetalFunk » 03 Nov 2012, 17:19

nije krsh nego otpad :kokice:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: R. M. Točak

Post by Dushan S » 03 Nov 2012, 17:29

Funkd wrote:Dusane, u pravu si. Ali zar ne treba pomenuti i taj momenat (koji je svakako prisutan) da te ljudi "osude" ako kazes da ti se ne dopada njegov rad. Ja to nisam sretao i kod mnogo vecih imena rock muzike. Mada, opet, mozda bi trebalo otvoriti novu temu za to..

@Aleksej79ns , pa 'ebemumater jel ovo forum ili nije? Sta treba, samo da se takmicite ko ce bolje formulisati koliki je on car..? :)
Naravno, ali nakon inicijalnog post-a gde neko kaže da mu se nešto ne sviđa onda krene u stvari međusobno prepucavanje gde nekako Točak samo figurira.

Mislim, fabula je u tome što su često svi u pravu na svoj način, samo gledaju iz drugačijeg ugla, kao ono sa slepcima koji pipaju slona pa ga svako drugačije opiše zavisno gde ga dodiruje :D

Točak je izuzetno autentičan, i predstavlja važan deo istorije muzike na ovim prostorima. Napisao je i neke jako dobre pesme. Ali je prvo fakat da ga mnogo ljudi hvali bez razumevanja šta je to dobro, nego eto, volim njegovu muziku lepo mi zvuči znači točak je najbolji. nekog onda iritira to ponavljanje mantre "Točak je najbolji" pa ga namerno poliva govnima. Istina je i da je on vrlo čudan karakter, često antiprotivan bez razloga, osobenjak, itd, kao i da nije sve što je napravio muzički neverovatno. Gledano u kontekstu onoga što je radio tada, sa svim svojim manama koje ne treba braniti on je ipak uz Vlatka najvažniji EX Yu gitarista koji je kompletan, autor pesama, dobar svirač, ima identitet, razume muziku. Svi ostali jedno imaju drugo nemaju itd. Ima dobrih gitarista, nisu pravili pesme ili su pravili pesme ali nemaju identitet itd.

I priznajem, i mene ume nekad da pomalo nervira kad neko vrti to "Točak je najbolji", a jasno je da osoba uopšte ne zna zašto to priča, već je to samo usvojila kao činjenicu jer je tako čula, ili voli pesme smaka itd. Kao oni koji ponavljaju kako je Slash najbolji ili Kirk Hammet i tako to.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: R. M. Točak

Post by nebojsak » 03 Nov 2012, 17:52

Dajte Točku šansu.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: R. M. Točak

Post by Kill surf city » 03 Nov 2012, 18:16

+1, svakako vredi, odvojiti, vreme, i...

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: R. M. Točak

Post by nebojsak » 03 Nov 2012, 18:40

Pogledajte koliko žena u prvim redovima. Ako su one mogle da izdvoje vreme, sagledaju širu sliku i objektivno prosude Kotača, pametnom dosta. Ko razume, shvatiće.

Image

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: R. M. Točak

Post by Kill surf city » 03 Nov 2012, 18:43

iksde XD

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: R. M. Točak

Post by sinisake » 03 Nov 2012, 18:44

+
Image

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: R. M. Točak

Post by Kill surf city » 03 Nov 2012, 18:47

Image

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: R. M. Točak

Post by Aleksej79ns » 03 Nov 2012, 20:52

Funkd wrote:Dusane, u pravu si. Ali zar ne treba pomenuti i taj momenat (koji je svakako prisutan) da te ljudi "osude" ako kazes da ti se ne dopada njegov rad. Ja to nisam sretao i kod mnogo vecih imena rock muzike. Mada, opet, mozda bi trebalo otvoriti novu temu za to..

@Aleksej79ns , pa 'ebemumater jel ovo forum ili nije? Sta treba, samo da se takmicite ko ce bolje formulisati koliki je on car..? :)

Jeste druze forum, sve to stoji :) samo kazem da ne razumem ljude koji dodju na temu da kazu lose nesto o nekome... Ja gledam prema sebi, kada mi se neko/nesto ne svidja, ja ni ne torsim vreme da drugima kojima se to svidja pricam kako je to lose itd. Mislim, nema ni svrhe.

Meni je 90% nove muzike smece, ali nije mi ni na kraj pameti da svuda to iznosim. :?

rock nation
Posts: 91
Joined: 26 Nov 2009, 17:34

Re: R. M. Točak

Post by rock nation » 04 Nov 2012, 17:57

Trzalica wrote:Muka mi je od nabedjenih klinaca koji veruju da je Radomir u muzičkom umeću nešto posebno ... :povrac: :povrac: :povrac: :povrac:
Jest bio autor par numera, ali ne toliko vrednih da je bolji od većine Yu Rock bendova.
rock nation wrote:....Eto zasto je propao r'n'r u Srbiji - zato sto svi sve znaju, a niko nista ne radi. ..
Ovo si jedino ispravno sročio! :ziveli:
Da je taj "Točak" koga dižeš u nebesa nešto RADIO, a ne spavao na lovorikama, i nakon osamdesetih i početkom devedesetih svirao alternativu, nakon takve mainstream muzike koju je radio, možda bi i sam R'N'R u Svrbiji i opstao. Medjutim, niko ništa od srpskih rokera nije radio. Svi su sedeli i debljali guzice i navodno nešto kritikovali. I kada su usled NEDOSTATKA inspiracije i moći da izrade i izdaju kvalitetan album, nešto navodno uradili, pojavio se "Bioskop Fox". :roll: :povrac:
Što se mene tiče, ti bi druže trebao da kritikuješ baš grupu Smak ili Točka o kome je reč a ne druge komentatore ovde koji imaju 101% pravo. Toliko o tome. :ziveli:
Edit: nemojte se onda čuditi zašto je pobedio TURBO FOLK. Pitajte Točka, gde je bio i šta je radio od 1986 - 2012?!? Gde su mu hitovi, pa makar reizdanja istih? On je verovatno jedini čovek koji je upropastio svoje hitove ponovnim izdanjem, svi drugi bendovi su dodavali neku novu energiju svojim starim hitovima, točak ih je srozao. ZATO GA NE POŠTUJEM! Slušao neko "odLIVEno" i PAD koji nije objašnjiv? Umesto da otkine Satelit i sl. on spušta numeru na alternativnu verziju mainstream hita .. da ne spominjem onaj njegov pokušaj covera Tobacco Road-a i sl. ... jadno za tako hvaljenog muzičara.
rock nation wrote:...... Svaka nam cast braćo ..
Šta ovime pokušavaš da pokreneš? Neku "paTRIOTSKU" svest članova? Da krenemo u rat za odbranu časti nekoga ko je nešto kvalitetno zadnji put uradio pre 30 godina i prestao da se dalje usavršava?
rock nation wrote:...Sto se mene licno tice, Tocak je moj idol i ja mu sve mane prastam. Ne znam da li je bolji od Vlatka ili koga vec, meni je najbolji. Kad cujem njegov ton iz onog Strata i kombo Marshalla ( koji ja nikad ne bih koristio, ne znam kako mu uspeva ) ja jednostavno odlutam na neko drugo mesto, mene to radi, ja to volim. On ima pravo da ne bude u pravu po mnogim pitanjima, kao i svako od nas uostalom, ali njegova muzika je nesto drugo. Bar za mene...
Lični stav.> I mene takodje oduševi njegov TON iz tog strata kada odsvira neku staru stvar iz perioda pre devedesetih, ali kada svira neku stvar sa onog NESREĆNOG Bioskop-a, ja poverujem da je neki klinac iz garažnog benda pod uticajem sijetl scene krenuo da tandrlja neke rifove, a ne izvikani i mistifikovani Točak koji svira Blekmuru kompozicije unazad, KAPIŠ. :x Tako VELIKI GITARISTA ne bi ni u snu trebao tako da se ponaša. Zbog tog perioda je Točak pao veoma nisko u mnogim muzičkim krugovima. Da ne spominjem njegovu narav.
rock nation wrote:... Ulazak u harem .... Blues u parku ... Svilen konac,...Daire.
Nabrojao si tri numere i po tome treba da ga veličamo kao boga? Ima Točak mnogo boljih kompozicija od navedenih, no ti si izgleda mladjašan da ih razumeš! Ipak, ovo nije merilo dizanja u nebesa. Čovek se ceni po radu a ne spavanju na lovorikama i deset hitova.

Ponavljam tezu: da je Smak radio, da je Riblja Čorba radila kvalitetno, da je Yu Grupa radila, da su Partibrejkersi, Galija, Generacija 5, Orgazam, bla, bla, nešto radili, ne bi Turbo Folk i Grand vladao ... jednostavno naši rokeri nisu imali ideja. A to ne treba veličati!

Sve u svemu, videćemo koliko "muzicira" u Areni ... Plašim se da ne bude repriza okupljanja Bijelog Dugmenceta - okupljanje zarad cedjenja nekog dinara od raje, dok kvaliteta nigde, već stara dobra ofucana stvar ...
1. zanima me otkud ti ideja da sam nabedjeni klinac, odnosno kako si iz mog posta zakljucio da sam nabedjen i da sam klinac?

2. ocigledno nisi nikad cuo za ironiju, pokusaj da procitas jos jednom sve to sto citiras, ali ukljuci malo mozak da bi i razumeo nesto.

3. gde i kada sam Tocka dizao u nebesa, gde si to procitao?

4. stvari koje sam pomenuo su prvo sto mi je palo na pamet, mogao sam jos brdo da ih nabrojim, ali nisu bitne te stvari, nego poenta - odsviraj ih kao on, ako mozes...ocigledno da nisi ni probao...

Sto se tice tekstova, neki su o tome pisali, tacno je, Smak nije imao dobre tekstove, bar ne dovoljno dobre. Mirko Glisic je bio neki nabedjeni pesnik i pisao je za njih, probali su sa Marinom Tucakovic sa kojom su saradjivali na Rock cirkusu, i Tocak je pisao tekstove ( ubedljivo najgore ). Ne bih to stavljao u kontekst traganja za hiticima, nije to slucaj, uostalom Tocak nije hteo da snimi Ulazak u harem i Satelit jer je smatrao da su previse komercijalne stvari. Nije on nikada hteo da bude komercijalan, ima neke svoje principe, neke razumem, neke ne, ali to je njegov zivot...

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: R. M. Točak

Post by rockozaurus » 06 Nov 2012, 08:24

Dushan S wrote:
Funkd wrote:Dusane, u pravu si. Ali zar ne treba pomenuti i taj momenat (koji je svakako prisutan) da te ljudi "osude" ako kazes da ti se ne dopada njegov rad. Ja to nisam sretao i kod mnogo vecih imena rock muzike. Mada, opet, mozda bi trebalo otvoriti novu temu za to..

@Aleksej79ns , pa 'ebemumater jel ovo forum ili nije? Sta treba, samo da se takmicite ko ce bolje formulisati koliki je on car..? :)
Naravno, ali nakon inicijalnog post-a gde neko kaže da mu se nešto ne sviđa onda krene u stvari međusobno prepucavanje gde nekako Točak samo figurira.

Mislim, fabula je u tome što su često svi u pravu na svoj način, samo gledaju iz drugačijeg ugla, kao ono sa slepcima koji pipaju slona pa ga svako drugačije opiše zavisno gde ga dodiruje :D

Točak je izuzetno autentičan, i predstavlja važan deo istorije muzike na ovim prostorima. Napisao je i neke jako dobre pesme. Ali je prvo fakat da ga mnogo ljudi hvali bez razumevanja šta je to dobro, nego eto, volim njegovu muziku lepo mi zvuči znači točak je najbolji. nekog onda iritira to ponavljanje mantre "Točak je najbolji" pa ga namerno poliva govnima. Istina je i da je on vrlo čudan karakter, često antiprotivan bez razloga, osobenjak, itd, kao i da nije sve što je napravio muzički neverovatno. Gledano u kontekstu onoga što je radio tada, sa svim svojim manama koje ne treba braniti on je ipak uz Vlatka najvažniji EX Yu gitarista koji je kompletan, autor pesama, dobar svirač, ima identitet, razume muziku. Svi ostali jedno imaju drugo nemaju itd. Ima dobrih gitarista, nisu pravili pesme ili su pravili pesme ali nemaju identitet itd.

I priznajem, i mene ume nekad da pomalo nervira kad neko vrti to "Točak je najbolji", a jasno je da osoba uopšte ne zna zašto to priča, već je to samo usvojila kao činjenicu jer je tako čula, ili voli pesme smaka itd. Kao oni koji ponavljaju kako je Slash najbolji ili Kirk Hammet i tako to.
Da li isto vazi i za Hendrixa?Ili je on ipak najbolji? :D

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: R. M. Točak

Post by Dushan S » 06 Nov 2012, 15:53

rockozaurus wrote:
Dushan S wrote:
Funkd wrote:Dusane, u pravu si. Ali zar ne treba pomenuti i taj momenat (koji je svakako prisutan) da te ljudi "osude" ako kazes da ti se ne dopada njegov rad. Ja to nisam sretao i kod mnogo vecih imena rock muzike. Mada, opet, mozda bi trebalo otvoriti novu temu za to..

@Aleksej79ns , pa 'ebemumater jel ovo forum ili nije? Sta treba, samo da se takmicite ko ce bolje formulisati koliki je on car..? :)
Naravno, ali nakon inicijalnog post-a gde neko kaže da mu se nešto ne sviđa onda krene u stvari međusobno prepucavanje gde nekako Točak samo figurira.

Mislim, fabula je u tome što su često svi u pravu na svoj način, samo gledaju iz drugačijeg ugla, kao ono sa slepcima koji pipaju slona pa ga svako drugačije opiše zavisno gde ga dodiruje :D

Točak je izuzetno autentičan, i predstavlja važan deo istorije muzike na ovim prostorima. Napisao je i neke jako dobre pesme. Ali je prvo fakat da ga mnogo ljudi hvali bez razumevanja šta je to dobro, nego eto, volim njegovu muziku lepo mi zvuči znači točak je najbolji. nekog onda iritira to ponavljanje mantre "Točak je najbolji" pa ga namerno poliva govnima. Istina je i da je on vrlo čudan karakter, često antiprotivan bez razloga, osobenjak, itd, kao i da nije sve što je napravio muzički neverovatno. Gledano u kontekstu onoga što je radio tada, sa svim svojim manama koje ne treba braniti on je ipak uz Vlatka najvažniji EX Yu gitarista koji je kompletan, autor pesama, dobar svirač, ima identitet, razume muziku. Svi ostali jedno imaju drugo nemaju itd. Ima dobrih gitarista, nisu pravili pesme ili su pravili pesme ali nemaju identitet itd.

I priznajem, i mene ume nekad da pomalo nervira kad neko vrti to "Točak je najbolji", a jasno je da osoba uopšte ne zna zašto to priča, već je to samo usvojila kao činjenicu jer je tako čula, ili voli pesme smaka itd. Kao oni koji ponavljaju kako je Slash najbolji ili Kirk Hammet i tako to.
Da li isto vazi i za Hendrixa?Ili je on ipak najbolji? :D
Haha, pa vidiš, možda bi se moglo reći da je njima u razgovoru Hendža kao ovde Točak. I za Hendžu mislim da 95% ljudi koji ga hvale uopšte ne kapiraju zašto je on dobar, nego eto, vole njegove pesme, imidž, otkud znam...

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: R. M. Točak

Post by nebojsak » 07 Nov 2012, 00:13

Ja sam lično pričao sa 92% ljudi koji obožavaju Hendžu, i stekao nedvosmislen utisak da od tih 92% njih 76% ne kapira baš zašto ga gotivi. Do kraja 2012. planiram da obradim svih 100% pa onda izlazim sa finalnim podacima.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: R. M. Točak

Post by Dersu Uzala » 07 Nov 2012, 00:15

Pozuri, nemamo puno vremena, a i mene zanima.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest