Pitanje jedno

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
virtualstefan
Posts: 7
Joined: 11 Apr 2013, 22:56

Pitanje jedno

Post by virtualstefan » 05 Jul 2013, 02:48

Zasto svi koji stavljaju tabove za nase domace rock pesme, stavljaju samo akorde koji su, jel ima neko gde su normalni tabovi gde se pokazuje da li se zice trzaju sve od jednom itd, to me nervira pise samo npr G,D,A i kad ih osviras ne zvuci ko na pesmi? Npr skinem neku pesmu od AC DC bez problema u kojoj se koristi 3-4 akorda, a neke nase proste na taj fazon nmg jer samo pise koji je.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pitanje jedno

Post by nemanjavelimirovic » 05 Jul 2013, 03:37

Nema niko.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Pitanje jedno

Post by ssmc » 05 Jul 2013, 04:01

nemanjavelimirovic wrote:Nema niko.
:1:

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Pitanje jedno

Post by Historik » 05 Jul 2013, 09:30

virtualstefan wrote:Zasto svi koji stavljaju tabove za nase domace rock pesme, stavljaju samo akorde koji su, jel ima neko gde su normalni tabovi gde se pokazuje da li se zice trzaju sve od jednom itd, to me nervira pise samo npr G,D,A i kad ih osviras ne zvuci ko na pesmi? Npr skinem neku pesmu od AC DC bez problema u kojoj se koristi 3-4 akorda, a neke nase proste na taj fazon nmg jer samo pise koji je.
Znacajan deo tabova koji su na netu nije tacan, sto podjednako vazi i za domace i za strane pesme/autore. Predlazem ti da uvek kombinujes skidanje po tabovima sa skidanjem po sluhu, veruj mi, isplatice ti se visestruko. Ako imas G, D, A, a to ti ne zvuci kako treba, najverovatnije je nesto od sledeceg: a) tab nije tacan; b) tab je polu-tacan (pise G, a zapravo je G7 npr, sto ces moci da izvalis kad steknes odredjeno sviracko iskustvo; c) to su ti akordi, ali se ne sviraju u poziciji u kojoj si pokusao da ih sviras (npr. "Zlatni papagaj" od El. Orgazma nikako nece zvucati dobro ako ga sviras na otvorenim akordima, iako su to zapravo te iste note). Pozdrav!

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Pitanje jedno

Post by fattwang » 05 Jul 2013, 11:10

Historik wrote:Znacajan deo tabova koji su na netu nije tacan, sto podjednako vazi i za domace i za strane pesme/autore. Predlazem ti da uvek kombinujes skidanje po tabovima sa skidanjem po sluhu...
:1: :bow:

Joksa92
Posts: 17
Joined: 04 Jul 2013, 13:39

Re: Pitanje jedno

Post by Joksa92 » 07 Jul 2013, 11:25

a ja ti predlazem da skidas sve po sluhu, sto god vise mozes, znacice ti mnogo ;) Veruj bratu,
Ja nisam koristio tabove, pa nemam pojma od kad...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest