Death Saw-Djordje David li je xD

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by sinisake » 18 Jan 2011, 14:26

Треће, већина текстова горепоменутог Николе Врањковића нема никакву дубину, већ је пуна нонсенса. Убеђен сам да ни сâм аутор не би могао да их растумачи, а у круговима људи који се баве поезијом, а и књижевношћу иначе, би му се смејали.
:1:

Doduse, malo je prejaka formulacija nonsens, pre bih rekao - poezija u pokusaju. :)

I ne bih stavio onu enklitiku iza zareza (...inace, smejali bi mu se meni bolje zvuci). :mrgreen:

A salim se ja malo ™... :ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Doolio » 18 Jan 2011, 15:13

potpuno je nebitno da li su vranjkovicevi tekstovi kvalitetni ili ne. ako je trip u tome da se ima warm fuzzy feeling kad se sretne istomisljenik, onda nista, nastavite:)

ako, pak, to nije slucaj, onda samo da razjasnim da sam naveo njega kao primer stila, ne kvaliteta, tako da ne znam zasto se uopste ta kategorija uzima u raspravu. da, digresije su ceste na forumu i sam ih pravim cesto, ali zaista ne kontam konkretno ovu. diskusija se otezava na taj nacin, mora covek stalno da staje, pa da se vraca, pa da nesto objasnjava. kao kad bih rekao 'imamo bradate ljude, recimo divac', a docekalo me 'moram da kazem da ajverson bolje igra basket' ili 'zasto divac kad gandalf ima vecu bradu' ili nesto trece u tom stilu.

dalje, ne znam da li bi se svi slozili sa tvrdnjom da vranjkovic ne ume da pise. ja bih, uglavnom, ali to nista ne znaci.

sve ovo pricam jer se previse diskusija svodi na prepucavanje i merenje kuraca, sto je zamorno, pogotovo za nas seratore koji volimo zvakeljisanje, ali ipak uz odredjenu efikasnost i progresiju. that said, zaista ne vidim kako kvalitet vranjkovicevih tekstova menja poentu onoga sto sam hteo da kazem. a naravno da to mozete pobiti na adekvatan nacin ako imate argumenata, sto cu spremno prihvatiti. zaista nisam u fazonu bittersweet prepucavanja, zato i ovo pisem. umetnost trolovanja jeste umetnost i obozavam da vidim dobar trol, ali ako se sprovodi u valjanoj raspravi onda predstavlja nepostovanje ucesnika koji zapravo nesto i diskutuju. razlog trolovanja zaista nije bitan i siguran sam da inteligentna osoba moze da smisli dvadeset razloga u minutu (nije vredno diskusije, diskusija je ispod mene, diskusija me ne zanima, davno sam ja o ovome diskutovao, znam da sam u pravu i imam sjajne argumente al me mrzi da se ukljucujem itd itd itd), ali oni jednostavno ne valjaju jer ako su tacni, ne vidim razlog javljanja na temu.

savrsen primer ovih stvari bi bio klasican 'dersu vs the world' topic, gde, posle odredjenog trajanja diskusije, prosto cela diskusija ode u ad hominem.



da ne pomisli sinisa da njega nesto bodem, nije, nego sam dobio overflow toga, pa sam malo ispizdeo, verovatno ce me za pet sati boleti patka i napisacu pet trolova ko najgori coban i skociti sebi u usta:) ali opet, ako silovatelj prica da je silovanje nemoralno, on je u pravu. moze biti mozda licemeran ili blesav, ali je u pravu:)
a i smatram da ja nisam jedan od vidjenijih trol mastera, stavise:) smarac jesam, al trol retko:)

to je doslo dotle da sam se iskreno zacudio npr dojlovom poslednjem postu jer je covek procitao otvoreno i bez vec spremnih odgovora ono sto sam napisao (nije bitno da li se slozio sa mnom ili ne, bitno je sto me nije skontao kao 'onog sto je protiv mene na ovom topicu' ili nesto tog tipa). kad se covek zacudi sto sagovornik neutralno i otvoreno percipira ono sto procita i adaptira se tokom diskusije, onda je jasno koliko je sati u ovom nasem malom vrticu:)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Doolio » 18 Jan 2011, 15:26

ako, pak, to nije slucaj, onda samo da razjasnim da sam naveo njega kao primer stila, ne kvaliteta, tako da ne znam zasto se uopste ta kategorija uzima u raspravu. da, digresije su ceste na forumu i sam ih pravim cesto, ali zaista ne kontam konkretno ovu. diskusija se otezava na taj nacin, mora covek stalno da staje, pa da se vraca, pa da nesto objasnjava. kao kad bih rekao 'imamo bradate ljude, recimo divac', a docekalo me 'moram da kazem da ajverson bolje igra basket' ili 'zasto divac kad gandalf ima vecu bradu' ili nesto trece u tom stilu.
nije brate, divac je kompletniji i korisniji igrac iako je ajverson neprikosnoven tehnicki. kosarka nije basket 1na1.


see what i did here:) nepotrebna digresija, izolovan primer koji je stavljen u sasvim drugom smislu. i sad ja treba da pricam o tome kako nisam pricao o umecu basketa, kako primer nema veze sa tim, kako cak i tacnost primera, ma kakva da je, ne utice na poentu primera, da se vracam nazad ili da nastavim diskusiju u basket smeru.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Duane » 18 Jan 2011, 15:33

mnogo frke niokočega

nek čovek piše tekstove kako hoce...

uostalom nevidim sta je lose u tome ako reci gotivno zvuce a znacenje im je levo... ok nije neka spiritualna muzika, al je bar gotivna... eo pogledajte plasibo


User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Џими » 18 Jan 2011, 17:48

Сад одслушах овај фамозни албум Блад Авенџер. Не видим чему толико напушавање албума.

Океј, тачно је да су текстови слаби. Нарочито ови на енглеском. Ови на српском су просечни, али искрено, не видим да су ишта гори од текстова, рецимо, Генерације 5. Ђорђе Давид форсира тарзански енглески, јако му је тврда дикција, морао би на часове фонологије да то мало исправи. Ако ово чита, нека ми се јави, посаветоваћу га врло повољно. И то што има смисла од текстова, скроз је инфантилно, али боже мој, па треба и клинци да слушају нешто. Штавише, боље да се уче на овоме, него на неком тоталном шиту.

То је што се тиче критике. С друге стране, албум је одлично продуциран за српске услове, Ђоле је добро отпевао, дакле добар му је глас и даље. Томија сам негде већ хвалио, дакле гитарске деонице су стварно профи одсвиране и није тачно да се је све у пентатонској скали, као што неко рече. Има разних варијанти. А и то што јесте у пентатонској - волео бих да видим тог који је критиковао Томија због тога да му изађе на неку сечу. Имам утисак да би Томи самлео већину домаћих гитариста који се баве том врстом музике. Јако ме је одушевио басиста. Човек убија, најблаже речено. Волео бих то да погледам и уживо. Бубњар такође.

Све у свему, добро скоцкан албум, тврд звук, интересантан за слушање, ако се изузму текстови и лош акценат.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Doolio » 18 Jan 2011, 23:35

dvejne, lol, niko o tome nije frcio:)

sto se plasiba tice, otkud znam, meni su njihovi tekstovi okej i idu mi uz taj narkomanischen tinejdz trip

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by sinisake » 19 Jan 2011, 11:00

волео бих да видим тог који је критиковао Томија због тога да му изађе на неку сечу
Seču vena? :?: :bambi:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by nenadnenad » 19 Jan 2011, 11:22

sechu zhica :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by sinisake » 19 Jan 2011, 11:27

Nema sece, bez glavosece!



:mrgreen:

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by Haralampije » 19 Jan 2011, 11:41

волео бих да видим тог који је критиковао Томија због тога да му изађе на неку сечу
What aRRRR we waitin' foRRRR
Image

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by ac10 » 19 Jan 2011, 15:02

jedna od onih ribica u onom idiotskom spotu "samo hrabro" je isla samnom u skolu do prosle godine valjda...kad je napustila skolu :mrgreen:

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by ness » 19 Jan 2011, 15:21

Sigurno je to bas ta! :mrgreen:

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by ac10 » 19 Jan 2011, 15:26

bila je ona u jos par spotova i bila je pre koji mesec na naslovnoj strani The Men...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by MetalFunk » 19 Jan 2011, 15:28

ac10 wrote:bila je ona u jos par spotova i bila je pre koji mesec na naslovnoj strani The Men...

:mrgreen:

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Death Saw-Djordje David li je xD

Post by ac10 » 19 Jan 2011, 15:32

hahah :XD:
pre sam mislio na ovo Image :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest