John Frusciante napustio Pepperse

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
ndv
Posts: 73
Joined: 28 Jun 2009, 17:43
Location: Beograd

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by ndv » 17 Dec 2009, 18:15

Ja odavno imam titulu Počasnog Magistra. Kako sam je zaslužio?

Izgovorio sam prezime jedne tada popularne pevačice: - IM - BRU - LJA

I to, dve nedelje pre nego što su ostali ljudi uopšte i pokušali!

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by Kristijan » 17 Dec 2009, 18:37

Uuuu, budi neprijatne uspomene... Kad nisam pre par godina batine dobio od žene... Budući da sam znao da pravilno izgovorim njeno prezime, postao sam mnooooogo sumnjiv, u fazonu: "A ti si se baš onako temeljno raspitao? Baš te onako zainteresovala?" Nevolja je bila što moja žena zna da me nikako nije zaintrigirala muzikom, te jedva nekako izvadih "fleke"...

User avatar
ndv
Posts: 73
Joined: 28 Jun 2009, 17:43
Location: Beograd

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by ndv » 17 Dec 2009, 19:02

Mogao si da se izvadiš na na neku foru: "Jao, pa rekao sam Imburglja pre neki dan, pa me posle X (zameniti X sa imenom nekog zajedničkog poznanika) toliko zezao da sam pocrveneo, pa sam morao da naučim. Kolike su šanse da bi ti žena poverovala? 1:134925689. Ali, vredelo je pokušati.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by Duane » 17 Dec 2009, 19:17

ili bi bilo jos grdje da kazes... imbrulja, ma juce mi je onaj dr klinghofer nesto pomenuo :mrgreen: to definitivno skida suspishn, ko zapamti klinghofer...

User avatar
ndv
Posts: 73
Joined: 28 Jun 2009, 17:43
Location: Beograd

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by ndv » 17 Dec 2009, 19:18

Kako rеče? Klinkerhofen?

User avatar
cope_ns_89
Posts: 84
Joined: 17 Sep 2009, 12:33
Location: Novi Sad

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by cope_ns_89 » 19 Dec 2009, 13:55

navaro je sranje... taj album im je sranje... vise pesama je flea solirao nego on...
a ovaj klinghofer nalici na frusantea, valjda mu je i glavni uzor... to ce jos mozda i zvucati ok.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by Doolio » 19 Dec 2009, 14:54

interesantno je sto natali imbrulja insistira da se zove imbrulija i da pusimo kitu svi mi 'lj' likovi.

tj, ameri imaju obicaj da fonetski prilagodjavaju svoja dosljacka imena, ostaje jedino da se utvrdi sta je pravi arsin, da li kako madr tang zapoveda ili da oni imaju slobodu da poengleze imena i da onda mi imamo neku 'duznost' da ih zovemo kako oni hoce.

npr, frušante mozda sam sebe zove frušjante ili mozda fruskiante. isto kao sto silvester stalone sebe verovatno zove staloun. ko je tu onda pop nad popom, ***** li ga. jer mi neki zvanicni arsin nemamo. ako bismo bili potpuno rigorozni, onda bi đorđe morao da se zove georgios ili kako god, a džonson bi morao da se zove jenson ili tako nešto:) i onda bismo verovatno dosli do nekih careva iz pecina i do desetak imena koja su osnova za sve, a to je drkanje kurca:)
e sad, nama je mozda trn u oku sto oni iskvaruju postojeca imena, ali to se konstantno radi, zato i imamo toliko jezika, a ne jedan i toliko imena koja imaju istu osnovu. tako cemo imati prezime frušante i prezime fruskiante.

User avatar
ndv
Posts: 73
Joined: 28 Jun 2009, 17:43
Location: Beograd

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by ndv » 19 Dec 2009, 15:04

... i prezime Skorsiz. :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by Doolio » 19 Dec 2009, 15:14

ahahah da, skorsiz:)

i majkl korlioun:)

mada ameri stvarno jedu govna, izgleda da je njima neka fonetska osnova jako slaba i da oni numeju nista da kazu sto nije dzon i dzek. gledam predavanja nekih profesora latinskog u americi i oni izgovaraju 'e' kao 'ej', 'r' kao ono njihovo r, 'i' kao 'aj' i sve tako, nijedan samoglasnik ne izgovaraju kao jedan odsecan glas. a to su profesori i znaju latinski sto posto.
pa onda igram rome total war i tu ima rimska jedinica triarii (mnozina od triarius valjda), neki kopljanici. i ti kliknes na njih i oni kazu 'triariaj!' ahahaha

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by guv'nor » 19 Dec 2009, 15:24

Doolio wrote:rome total war
Matori! :bow: Baš razmišljam ovih dana čime bi mogao da ubijem vreme, hvala. :D :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by Duane » 19 Dec 2009, 16:57

pa dulio to je taj romano-engleski... kao sto ima rusko-engleski... to su sve zrtve amjericke kinematografije... recimo kad dodje rade serbedzija i kad kaze na ruskom: "hej komrid, vat iz jor profjeshn?" komrad odgovara: "maj proveshn, druzji, mader rashas difjens!"

User avatar
cope_ns_89
Posts: 84
Joined: 17 Sep 2009, 12:33
Location: Novi Sad

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by cope_ns_89 » 19 Dec 2009, 19:56

malo smarate o tom "pravopisu i gramatici"... ovo je ipak tema posvecenja nasem dragom frusanteu...

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by Guitar_thrill » 19 Dec 2009, 22:35

guv'nor wrote:
Doolio wrote:rome total war
Matori! :bow: Baš razmišljam ovih dana čime bi mogao da ubijem vreme, hvala. :D :ziveli:
ja presao pre nekih mesec dana opet Rome :ziveli: , sad sam nesto gledao Hrabro srce pa kontam da obrnem Kingdoms sa Skotima jos jednom :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by Doolio » 20 Dec 2009, 04:00

Duane wrote:pa dulio to je taj romano-engleski... kao sto ima rusko-engleski... to su sve zrtve amjericke kinematografije... recimo kad dodje rade serbedzija i kad kaze na ruskom: "hej komrid, vat iz jor profjeshn?" komrad odgovara: "maj proveshn, druzji, mader rashas difjens!"
fazon je sto nije tako nego to rade profani, kazem, gledo sam emisiju. lupam, dodje lik na jejlu ili gde vec i predaje lekciju iz latinskog i u fazonu je 'di gastibas nan dispjutendam ejst'

no, odosmo u OT zaista previse:)

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: John Frusciante napustio Pepperse

Post by Santana » 20 Dec 2009, 11:43

Amerikanci latinski izgovaraju vulgarno. Na primer, C ne izgovaraju kao mi već kao italijansko CI . ono između č i ć. (I italijani tako čitaju latinski)
Drugo, kad čitaju neku reč kao puellae čuje se :puelai: Zato što se na tim višim stadijumima uglavnom ljudi služe klasičnim izgovorom. Mi u školama koristimo tradicionalni izgovor. Mada oni zavijaju čiste vokale i kad pričaju italijanski.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest