Frank Zappa

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Frank Zappa

Post by sirac-šunka » 08 Jan 2009, 10:19

Duane wrote:ma zappa je haos muzicar, ali bi bilo mnogo mudrije pa da je seo i napravio 5 albuma odlicnih, nego ovako 60ak povrsnih albuma... katkad imam utisak da su neke pesme cisto tu da bi se reklo da na albumu ima 10 pesama a ne 5 ili slicno...
Meni se svidja bas ovako kako je... To sto ima sto iljada albuma, bas je u duhu samog Zappe. Da ne drzi on ovaj rekord broja izdatih albuma, to bi verovatno bio neki nezanimljivi bezvezni batica...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Frank Zappa

Post by Duane » 08 Jan 2009, 13:10

Nyarlathotep wrote:
Duane wrote:60ak povrsnih albuma... razbaca bez ikakvog reda po kompoziciji...
sad si mu jebo kevu.
hahahaha....

ne mogu reci da se slazem sa tobom. nikako. :roll:
ma nisam mislio tako... ali otprilike mi je trecina albuma kao da je seo na jam seshku odsvirao to i zapakovao u foliju... :) inace je meni zappa majka, ne zato sto je zappa ili zato sto je popularno, pa pljujem po njemu i albumima, nego zato sto sam ga slusao i informisao se o njemu cak i slusao neke intervjue... nebitno... da ne ispadne moj post kao neki hejterski :)
sirac-šunka wrote:
Duane wrote:ma zappa je haos muzicar, ali bi bilo mnogo mudrije pa da je seo i napravio 5 albuma odlicnih, nego ovako 60ak povrsnih albuma... katkad imam utisak da su neke pesme cisto tu da bi se reklo da na albumu ima 10 pesama a ne 5 ili slicno...
Meni se svidja bas ovako kako je... To sto ima sto iljada albuma, bas je u duhu samog Zappe. Da ne drzi on ovaj rekord broja izdatih albuma, to bi verovatno bio neki nezanimljivi bezvezni batica...
moguce... ali bi sigurno bio bar 3 puta popularniji i cenjeniji od strane sireg auditorijuma... :)
ali sta ocekivati od muzicara koji izbaci album hot rats? nothing but more such... i to je odlicno :)

Emporium
Posts: 8
Joined: 16 Jan 2009, 18:00
Location: Ћуприја

Re: Frank Zappa

Post by Emporium » 20 Jan 2009, 02:38

Samo jedna rec - GENIJE!!!!

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Frank Zappa

Post by Duane » 20 Jan 2009, 02:54

Emporium wrote:Samo jedna rec - GENIJE!!!!
to su cetri reci :D

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Frank Zappa

Post by nenadnenad » 20 Jan 2009, 20:12

Dobar clanak
Nisam slusao mnogo od njega, mozda 20tak pesama sa neke kompilacije ali sam odgledao neki kraci dokumentarac,...bas je neverovatan lik.

User avatar
alegra
Posts: 94
Joined: 16 Dec 2008, 12:14
Location: sarajevo

Re: Frank Zappa

Post by alegra » 23 Jan 2009, 23:36

nenadnenad wrote: ...bas je neverovatan lik.
...sa nevjerovatnim smislom za humor... :wink:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Frank Zappa

Post by nenadnenad » 26 Jan 2009, 15:57

definitivno fali vise takvih licnosti u popularnoj muzici; primecujem da mnogi uglavnom nemaju bas nekakvo kriticno razmisljanje ili samo kazu u sebi 'so bear with me while I plaster on a fake smile and plow through this shit one more time'

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Frank Zappa

Post by KirilStipsa » 26 Jan 2009, 16:46

Re: Frank Zappa

Post od nenadnenad na 26 Jan 2009, 16:57
definitivno fali vise takvih licnosti u popularnoj muzici; primecujem da mnogi uglavnom nemaju bas nekakvo kriticno razmisljanje ili samo kazu u sebi 'so bear with me while I plaster on a fake smile and plow through this shit one more time'
Strasno si u pravu...
...ali Zappa je lik iz nekog drugog vremena... danas svako ima "sansu" (Endi Vorhol je to predvideo), al' ko god se pojavi na mas-medijima i laprda (pardon, filozofira), uglavnom je fake! Nema vise "duha '68.", to je danas sve fake... Klinci sa slikom CheGuevare na majici su fake, estrada je fake... retro imidz je fake... relic gitare su fake... sve sto pozelis imas u vise kategorija: za bogate, bogate-wannabe (skorojevice), i za siromasne... naravno, silaznom putanjom je sve vise fake! Kap'talizam pobedio!!!
Zappa je zaista sjajan lik... ali danas "nova publika" nema mnogo vremena da razmislja o cemu ti pevas, daj bre malo tuc-tuc, c'mon now, yeah, yeah... nemaju vremena ni melodiju da prate, pa ako moze nesto jednostavnije... dakle... nema mnogo vremena ni za Zappu...

Ne znaju bre deca ni za Bitlse, o cemu mi pricamo?! Ne znam da li ste gledali Operaciju Trijumf kad su dobili zadatak da pevaju HELP...

"Help? Ko to peva? -Pa Bitlsi! -Ko? -Bitlsi! <cheshchesh> -Ne znam... -Jel znas ko je John Lennon? -Onaj sa naocarima! :mrgreen: A jel znas gde je on svirao i pevao? -<cheshchesh>... hm"

Ej bre, to su pevaci, mlade zvezde, heroji nacije... je8emti... a bas mi se svideo Makedonac... glup ko dupe...

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Frank Zappa

Post by nenadnenad » 26 Jan 2009, 19:03

Mislim da je uvek bilo fejkera.

Uopste se ne uzbudjujem oko tih pompeznih najava kako idol ili operacija trijumf dovodi do publike nase mlade , nove zvezde...load of bullshit...Zao mi je ljudi sto ne daju sebi priliku da cuju nesto drugacije.

Nije gotovo dok jos ljudi razmisljaju kolko tolko.

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Frank Zappa

Post by KirilStipsa » 26 Jan 2009, 19:12

Bilo je uvek fejkera, slazem se... ali nikada u tolikom procentu visoko-zastupljenih... sirovo sam rekao da je SVE fejk!
Nije gotovo dok jos ljudi razmisljaju kolko tolko.
Bambi za optimizam :wink:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Frank Zappa

Post by Duane » 27 Jan 2009, 13:59

nisu svi klinci sa cheom na majici fake! nemoj tako... :D

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Frank Zappa

Post by nenadnenad » 27 Jan 2009, 15:05

Duane wrote:nisu svi klinci sa cheom na majici fake! nemoj tako... :D
trebamo praviti majce sa milosevicem na fazon majica za cheom

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Frank Zappa

Post by KirilStipsa » 27 Jan 2009, 15:13

Duane wrote:nisu svi klinci sa cheom na majici fake! nemoj tako... :D
Nisu... klinci su pravi... majce su fake... nemaju copyright :lol:

dekoder
Posts: 4
Joined: 29 Nov 2012, 22:03

Re: Frank Zappa

Post by dekoder » 25 Dec 2014, 00:44

moram da odgovorim bugi vugiju jer je stvarno nedolicno to sto prica mislim ne znam odakle da pocnem to sto on ne zna da zvizduce nijednu zapinu pesmu govori da on ne moze da odzvizduce nista kompleksnije od jestrdej a ne da se zapine pesme ne mogu zvizducati :) a pritom koristiti sintagmu "kad ja kao muzicar ne znam da odzvizdim ni jednu pesmu " opet govori o njemu kao muzicaru (to je onaj fazon kad nesto ne mogu da odsviram ja kazem to i ne valja)
cuvajte se deco takvih kao bugi vugi
ne mogu da se slozim ni sa stavom bolje da je snimio 5 dobrih jer kad znate sta slusate ti sto se cine najgori vremenom vam postanu najbolji a svaki predstavlja istorisku vrednost
tako da deco sad ima internet sve je dostupno lepo spisak zvanicne diskografije pa po redu tih 70-80 albuma i garantujem vam da ce te posle toga poceti da skupljate butlege sa koncerata da bi ste culi sve sto je ikada odsviro (barem ovi koji su stvarno muzicari a ne ko bugi vugi :)
jedini stav sa kojim se slazem u prethodnim postovima je taj da je najbolja ilustracija ko je frenk zappa ta da je njemu stiv vaj svirao ritam gitaru i te ne neki mladi stiv vaj koji ne zna drugo nego stiv vaj u punoj snazi , uostalom ima na ju tjubu i 2 snimka de zajdno soliraju stiv vaj i zapa na pesmu stivi spanking tu se tacno moze videti u cemu je razlika izmadju stiv vaja i frenka zape i zasto je u toj kombini ipak vaj sviro ritam gitaru :)
takodje postoji i snimak gde zapa svira sa lenonom (tu je zapa iskido solo :)) de se vidi i ta razlika kad zapa svira i kad lenon svira (naravno ja volim i lenona
i zakljucicu sa tri linka ako su ovde dozvoljni linkovi sa tri iste pesme u tri razlicita aranzmana izasla na tri razlicita albuma. da li bi ste ih prepoznali i da li mogu da se zvizde
https://www.youtube.com/watch?v=Xsuk9S0XknE
https://www.youtube.com/watch?v=sRTYWTMZUFs
https://www.youtube.com/watch?v=hhvYQyuULSA

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Frank Zappa

Post by Kristijan » 25 Dec 2014, 06:56

Видим да си добро изучио force resurrection :mrgreen: . Буги је свој коментар написао безмало пре 7 година, фали 16 дана да буде пуних 7 година :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest