RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Flealip
Posts: 161
Joined: 15 Sep 2008, 10:01

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by Flealip » 23 Aug 2011, 00:12

Ugasili su taj link. Ali vec ima na pirate bay-u, masovno se piraterise :)

Vec nekoliko ortaka mi je reklo da je album dobar uprkos onome sto su ocekivali na osnovu 2 pesme. Drago mi je. Upravo preslusavam pa cu javiti utiske 8)

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by Wook » 23 Aug 2011, 09:21

Sinoc sam preslusao album.. Nisam toliko odusevljen, ne bih izdvojio nijednu pesmu koja mi odstupa od ostatka albuma, cini mi se da ima 2 koje mi zvuce malo ispod proseka.. Refreni su jako catchy u svakoj pesmi, oseca se promena gitariste, i nekako mi nedostaje Dzonov prateci vokal.. Opet, ako ga poredim sa Stadium Arcadium-om, na prvo slusanje mi deluje za nijansu slabiji, ne znam, SA mi je zvucao malo punije, kompletnije.. Mada, pretpostavljam da cu jos koji put preslusati album..

Flealip
Posts: 161
Joined: 15 Sep 2008, 10:01

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by Flealip » 23 Aug 2011, 09:57

I ja sam preslusao sinoc ceo album, sad bas listam utiske ostalih po netu.
Ne znam, meni se album jako svidja, pravi album Pepersa, ali opet ima nesto novo. Uopste mi ne fali John jer je Josh odradio odlican posao. Prateci vokali su tu, peva na isti fazon, samo da vidimo kako ce to zvucati uzivo.
Tacno se oseti kako je svaki clan jos malo napredovao, vidi se da bend neprestano "raste" i uci i to mi se svidja. Anthony je znatno napredovao sto se vokala tice.
Balade su stvarno uradjene bez greske (Brendan's death song :bow: ) i zvuce kao mesavina Californication i BTW pesama.
Sve u svemu, meni se album bas svidja i uzivam slusajuci ga :)

User avatar
komplikator
Posts: 69
Joined: 04 Mar 2011, 13:49
Location: Beograd

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by komplikator » 23 Aug 2011, 11:29

đubre od albuma :grummel_2:

Flealip
Posts: 161
Joined: 15 Sep 2008, 10:01

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by Flealip » 23 Aug 2011, 12:10

U smislu? :?

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by MetalFunk » 23 Aug 2011, 13:33

Meni je ova "The Adventures of Rain Dance Maggie" bezze. Kul spot, ali muzika nije nista posebno. Cak ni za neki chill :?


User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by sl0e » 23 Aug 2011, 15:33

Preslusao sam album, sta znam, prvi put da sam slusao peperse a da nisam osetio nista. Sto bi Cortex rekao - sound of the muzak. Mozda su mi dopadljive dve pesme ovako na prvu loptu, ali ostalo ne mogu da svarim.

Flealip
Posts: 161
Joined: 15 Sep 2008, 10:01

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by Flealip » 23 Aug 2011, 15:38

Neke ces morati da svaris da bi svirao :P 8)
Ja sam ga preslusao vec neka 3-4 puta, pojedine pesme i vise od toga. Sta znam, svidja mi se. Potrebno je vise slusanja sigurno. Evo, pesmu koju sam popljuvao par postova unazad (Monarchy of roses) sad poprilicno gotivim :hide:
Kome se svidja nek uziva :ziveli:

User avatar
komplikator
Posts: 69
Joined: 04 Mar 2011, 13:49
Location: Beograd

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by komplikator » 23 Aug 2011, 16:05

meni, je to iskreno glupost.
nije mi trebalo da preslušavam x puta californication da bi mi se svideo. :)
ako ti se svidi na prvu, svidi, ako ne...možda ubeđuješ sebe da je dobro samo zato što je to rhcp :P

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by MetalFunk » 23 Aug 2011, 16:34

^ Yep, what he said.

Mislim, od prisilnog slusanja da ti se dopadne, nemas nista. Nije propast sveta ako ti se ne svidi album.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by Duane » 23 Aug 2011, 19:06

realno, tom logikom, kalifornikejšn može samo pod prozor da pljune blood sugar-u... al ono, jebeš logiku(verujte mi, imam ispit preksutra), slušaj ako ti se svidja, ako ne ok, aj pljujemo džastina bibera :S

Greenfield
Posts: 40
Joined: 21 Sep 2009, 23:19

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by Greenfield » 23 Aug 2011, 20:58

Haha, realno kad god zapne udri po Biberu :ziveli:

Pesme su pevljive ili "catchy" kako Ameri kazu, pa me ne bi iznenadilo da album napravi bum i osvoji opet neki gremi kao sto je SA osvojio. Ja licno nisam ljubitelj tog stila koji Josh forsira i malo me smara sto u 90% pesama svira na isti nacin. Brendanova pesma i Police station su mi najbolje posle 2 slusanja, bas zato sto iskacu iz sablona. A Brutus klasicna hip hop pesma, moze komotno Snoop Dog da je odradi. :metal:

Lepo je neko napisao kad je izasla Megi... "Ovo ce biti kalifornijski fankic, popic". I tako i bi..

Flealip
Posts: 161
Joined: 15 Sep 2008, 10:01

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by Flealip » 23 Aug 2011, 22:49

Ne, nisam se lepo izrazio :)
Ja volim peperse, ali poslednji put sam slusao stare pesme kad je SA izasao (cast malobrojnim izuzecima) iz prostog razloga sto mi se muzicki ukus promenio. Ove nove pesme su mi mnogo lepo legle, danas ih slusam ceo dan i pevusio sam ih na ispitu (:hide:) ali isto tako sam svestan da mi se ovaj album ne bi svideo pre 3-4 godine. Kao sto nisam siguran da ce mi se svidjati za isto toliko.
Dugo nisam slusao peperse i potrebno mi je da mi se uvo navikne na njihov karakteristican zvuk, a novi detalji su tome pomogli. Sve u svemu, svidja mi se album, ali krajnje objektivni, koji god to bend bio ^^

Btw, jel neko izvalio da Flea nigde nema neku slap & pop deonicu kao ranije :O.o:

Greenfield
Posts: 40
Joined: 21 Sep 2009, 23:19

Re: RHCP - The Adventures of Rain Dance Maggie

Post by Greenfield » 29 Nov 2011, 22:01

29. avgusta 2012. sviraju u Zagrebu

1. septembra 2012. su u Sofiji

Ide neko?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest