bendovi iz Chachka?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by The Mask AE » 30 Jun 2008, 15:44

Bezbroj puta do sada sam imao polemiku oko Cacka i zivota u istom! Uvek citiram pesmu od Block Out-a (jednu od losijih ako smem da dodam): "Svako jutro kad se budim, ja siguran sam samo da sam promašio pistu i sleteo na njivu." Eto to je ono sto ja osecam kada izadjem napolje. Neracunajuci ljude koje smatram svojim drustvom ovako dozivljavam danasnju malogradjanshtinu. Pseta doshla iz blata pa se sad paunishu po betonu.

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: bendovi iz Chachka?

Post by MICKEY » 30 Jun 2008, 17:33

Zasto toliko negativnosti?

pseta su svuda okolo...

Te sumorne filozofstine su nas i dovele do ovog stanja.

Ne moze ni ova muzika da trpi toliku dozu demagogije

Svi filozofiraju, niko ne svira!!!

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by The Mask AE » 01 Jul 2008, 13:23

Pa jedino sem sviranja i filozofiranja sto znam jeste da uzmem M4A1 i uletim na pijac, pa na trg, pa u bus i tako redom. 8) P.S. Moze i AK47 ali slabije pucam rafalno. :mrgreen:

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: bendovi iz Chachka?

Post by MICKEY » 01 Jul 2008, 14:25

Odosmo od teme u pm...

Nemoj biti brutalan, nije ovo forum za death metall! :evil:

LONG LIVE ROCK 'N' ROLL!!!!

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by The Mask AE » 01 Jul 2008, 14:31

Pa sta vise da kazem... Evo od skoro pocinjem ja sa anplagd bendom... Sviracu bejs... Eto ti r'n'r anplagd benda pa dodji kad budemo svirali... A dalje komentare necu forsirati. Prezentovao sam sliku svog grada, muzike uopste, ljude i to je to. Mislim da ljudima ovde treba 20 godina samo da bi skontali razliku. right from wrong, kvalitet od kvantiteta, Stoju od Floyda i tako. Ja se ne cimam nikome nista da objasnim niti imam nameru.

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: bendovi iz Chachka?

Post by MICKEY » 01 Jul 2008, 14:39

Dolazim 101%!!!

Nadam se da ces poslati neki post.

Ja se malo zajebavam, al' u sustini dosta delimo misljenje.

A, uzgred, sta fali Floydima? :lol: :lol: :(

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by The Mask AE » 01 Jul 2008, 14:55

Ma dobri su Floydi ali stoja je carica! :roll:

User avatar
EVH
Posts: 75
Joined: 21 Jun 2008, 13:59
Location: Cacak

Re: bendovi iz Chachka?

Post by EVH » 01 Jul 2008, 15:41

Ma nemo' se nervirate... 8) ...sto se tice Cacka i uopste stanje je po mom misljenju sledece:
-istina je da se bendovi vecinom(ne uvek) formiraju po principu ''ajd' da krljamo nesto iako ne znamo ni da drzimo instrumente zato sto ce pičke da nas jure k'o lude, a za ostalo nas boli qrac...'''
-primetio sam da uglavnom(opet naglasavam ovo je subjektivno misljenje) autorske bendove prave ljudi koji nemaju blage veze sa muzkom, dok ljudi koji stvarno poznaju dubinu muzike tezgare da bi preziveli jer su celi zivot posvetili ''izucavanju'' muzike pa im je sad uglavnom to i veliki deo prihoda...
mislite da Sasa Sedlar(banalan primer) ne moze da osnuje u Srbiji autorski bend koji bi otkidao, ali covek svira jebenom Zeljku Joksimovicu, Ceci i kome god zato sto su tu pare...i kad covek zavrsi s'tim mislite da je njemu do kreativnog stvaranja?Zasto?Zato sto ce se muciti godinu-dve da okupi ekipu i da napise i snimi pesme da bi prodao 500 diskova i da zaradi 1000 evrica kad umesto toga lepo ode kod Djuricka u ''Karaoke obracun'' i odsvira Smoke on the water, Stairway to heaven i jos neke gluposti i dobije isti kesh za to??????Znam,znam, gde je tu dusa muzike i stvaralastvo i sve ostalo, sada ce neki da kazu...sve bi to lepo bilo kada bi dan trajao 50 sati umesto 24 i kada bi se zivelo od vazduha...i ja bih radije odsvirao Ceci u studiju ''Zuto pile'' ili kako god na tamburici i da zivim od tog prihoda godinu dana nego da se bavim kojekakvim besmislicama i da jedva sastavljam kraj sa krajem...ali ce uvek licemeri pricati ''...ijao brate sta pricas, prodao si se...'' a iza ledja ce pricati(ako ne pricati onda sigurno misliti) isto ako ne onda slicno...
-Nemojte pogresno shvatiti, ja sviram u odlicnom autorskom bendu, ali stvari su jednostavno mnooooogo komplikovane da bih iskazao moje misljenje recima, jer ne mogu da pronadjem reci koje bi 100% iskazale ono sto ja mislim...autorstvo je OSNOVA, jer bez toga ne bi ni bilo muzike, vec bi svi svirali jedne te iste pesme u beskraj, ali molim vas, ja mislim da ne treba pustati svakog idiota da svira i da peva, i da treba prvo da naucis da sviras/pevas pa da se onda pojavis negde...
-slika koja ce mi ostati u secanju do kraja zivota:
pre par meseci bila svirka u gimnaziji u Cacku povodom neke manifestacije i neki klinac iz ''benda'' koji je svirao pre nas pita me za gitarski procesor da mu pozajmim, a ja naravno ''...zasto da ne....''...prikljucim ga i lik bukvalno nijee znao trzalicu da drzi....ok je ako sviras u svojoj sobi, ali njih su pustili pred 500 ljudi na ozvucenju od par kilovata da bukvalno ubadaju ton po ton...muziku necu komentarisati, reci cu samo da je black metal, i to los(dovoljno je i samo reci black metal bez onog 'los' :D )...vrhunac ''svirke'' je bio kada pokusavaju da sviraju Raining Bloood od Slayer-a, koji pre toga ocigledno nisu ni vezbali::basista i bubnjar pocinju da sviraju, dok im girtarista dovikuje da ne zna riff...tada su prekinuli ''sviranje'' i basista je ton po ton poceo da svira gitarski riff, dok je gitarista gledao bledo i pokusavao da ubode ton zato sto je ocigledno tablatura iz Guitar Pro-a koju je on bubao imala gresaka...sve bi to ponavvljam bilo u redu da se to nije desavalo na bini, na sred navodne svirke, koju su dosli da gledaju ljudi od 7 pa do 77 godina...
-pre je bila moda da im cale i keva kupe Air Max patike pa da se kurce po gradu, ali ne, sada je moda da im kupe gitaru od 700 evrica iako ne znaju gde je ton E na vratu vec pamte ''...7 prag na petoj zici...''...zato je, izmedju ostalog, sve otislo u *****...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by dejankuki » 01 Jul 2008, 16:46

Evh, ti si moj idol!!!! ok, mozda ne bas idol, ali u tvom pstu ima elemnata sa kojima se slazem... u stvari slazem se u 97% napisanog!!!

Ok, ti govoris za Cacak, ali ISTA potpuno istasituacija je u bilo kom gradu... vecem, a narocito manjem!!!!



Ah da!!! Dobrodosao na forum!!!

User avatar
EVH
Posts: 75
Joined: 21 Jun 2008, 13:59
Location: Cacak

Re: bendovi iz Chachka?

Post by EVH » 01 Jul 2008, 16:58

hvala, puno hvala... :bow: :bow:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: bendovi iz Chachka?

Post by LazaRocker » 01 Jul 2008, 17:43

EVH wrote: -primetio sam da uglavnom(opet naglasavam ovo je subjektivno misljenje) autorske bendove prave ljudi koji nemaju blage veze sa muzkom, dok ljudi koji stvarno poznaju dubinu muzike tezgare da bi preziveli jer su celi zivot posvetili ''izucavanju'' muzike pa im je sad uglavnom to i veliki deo prihoda...
mislite da Sasa Sedlar(banalan primer) ne moze da osnuje u Srbiji autorski bend koji bi otkidao, ali covek svira jebenom Zeljku Joksimovicu, Ceci i kome god zato sto su tu pare...i kad covek zavrsi s'tim mislite da je njemu do kreativnog stvaranja?Zasto?Zato sto ce se muciti godinu-dve da okupi ekipu i da napise i snimi pesme da bi prodao 500 diskova i da zaradi 1000 evrica kad umesto toga lepo ode kod Djuricka u ''Karaoke obracun'' i odsvira Smoke on the water, Stairway to heaven i jos neke gluposti i dobije isti kesh za to??????Znam,znam, gde je tu dusa muzike i stvaralastvo i sve ostalo, sada ce neki da kazu...sve bi to lepo bilo kada bi dan trajao 50 sati umesto 24 i kada bi se zivelo od vazduha...i ja bih radije odsvirao Ceci u studiju ''Zuto pile'' ili kako god na tamburici i da zivim od tog prihoda godinu dana nego da se bavim kojekakvim besmislicama i da jedva sastavljam kraj sa krajem...ali ce uvek licemeri pricati ''...ijao brate sta pricas, prodao si se...'' a iza ledja ce pricati(ako ne pricati onda sigurno misliti) isto ako ne onda slicno...
...
-slika koja ce mi ostati u secanju do kraja zivota:
pre par meseci bila svirka u gimnaziji u Cacku povodom neke manifestacije i neki klinac iz ''benda'' koji je svirao pre nas pita me za gitarski procesor da mu pozajmim, a ja naravno ''...zasto da ne....''...prikljucim ga i lik bukvalno nijee znao trzalicu da drzi....ok je ako sviras u svojoj sobi, ali njih su pustili pred 500 ljudi na ozvucenju od par kilovata da bukvalno ubadaju ton po ton...muziku necu komentarisati, reci cu samo da je black metal, i to los(dovoljno je i samo reci black metal bez onog 'los' :D )...vrhunac ''svirke'' je bio kada pokusavaju da sviraju Raining Bloood od Slayer-a, koji pre toga ocigledno nisu ni vezbali::basista i bubnjar pocinju da sviraju, dok im girtarista dovikuje da ne zna riff...tada su prekinuli ''sviranje'' i basista je ton po ton poceo da svira gitarski riff, dok je gitarista gledao bledo i pokusavao da ubode ton zato sto je ocigledno tablatura iz Guitar Pro-a koju je on bubao imala gresaka...sve bi to ponavvljam bilo u redu da se to nije desavalo na bini, na sred navodne svirke, koju su dosli da gledaju ljudi od 7 pa do 77 godina...
-pre je bila moda da im cale i keva kupe Air Max patike pa da se kurce po gradu, ali ne, sada je moda da im kupe gitaru od 700 evrica iako ne znaju gde je ton E na vratu vec pamte ''...7 prag na petoj zici...''...zato je, izmedju ostalog, sve otislo u *****...
Za sve si upravu samo bih da te dopunim za ovo prvo, pre tri tacke. Ako je covek potpuno posvecen muzici i radi i zivi od nje, onda je Ceca naravno bolje resenje (nemojte pogresno da me shvatate ne bi ja to nikad uradio :D ), ali ako covek svira zbog sebe i zbog ljubavi prema muzici, ima drugi posao solidnu platu, a slusa kvalitetnu muziku (tako zovem sve tipa rock, metal, jazz, blues, punk, funk...) nema razloga da se trudi da dodje do Cece.

A sad ovo drugo... Citam i crvenim... Moj prvi nastup sa bendom je bio slican tome, stim sto naravno nismo sve bubali iz tablatura, i razumeli smo sustinu muzike koju sviramo. Slicnost je u tome sto nismo nikako zvucali(iako to publika sacinjena od dece, baki i deki nije shvatala. E sad razlika benda iz tvoja price i nas je u sledecim stavkama:
- Nas su zvali da sviramo
-To je bio festival za decu,svi su znali da smo pocetnici, i svi su bili prijatno iznenadjeni kako smo zvucali, dobili smo najveci aplauz i clan La Campanelle nas je pohvalio :D .
- To nije bila svirka vec smo odsvirali samo dve pesme

Koja je poenta svega ovog? Da su oni kao i mi umislili da sada dobro sviraju kao, lupam, Pantera, pa mogu da nastupaju. E sad posle nekih sest meseci oni ce shvatiti da to sto su radili nije imalo veze s vezom, i to ce popraviti. To je dobra strana toga. Pricam iz svog iskustva koje je vrlo malo ali sveze(sad je godinu ipo dana od svirke :D ) . Moj zakljucak je da odnegde mora da se pocne, a vremenom ce(mo) shvatiti dali je to bilo prerano ili na vreme.

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by The Mask AE » 01 Jul 2008, 18:00

EVH wrote: 1. autorske bendove prave ljudi koji nemaju blage veze sa muzkom, dok ljudi koji stvarno poznaju dubinu muzike tezgare da bi preziveli jer su celi zivot posvetili ''izucavanju'' muzike pa im je sad uglavnom to i veliki deo prihoda...
2. Zato sto ce se muciti godinu-dve da okupi ekipu i da napise i snimi pesme da bi prodao 500 diskova i da zaradi 1000 evrica
3. odsvira Smoke on the water, Stairway to heaven i jos neke gluposti
4. ja bih radije odsvirao Ceci u studiju ''Zuto pile'' ili kako god na tamburici i da zivim od tog prihoda godinu dana nego da se bavim kojekakvim besmislicama i da jedva sastavljam kraj sa krajem...
5. ja sviram u odlicnom autorskom bendu
6. dovoljno je i samo reci black metal bez onog 'los' :D
7. sada je moda da im kupe gitaru od 700 evrica iako ne znaju gde je ton E na vratu vec pamte ''...7 prag na petoj zici...
1. OK. Ovo sto si napisao da bendove danas pravi svako je donekle tacno, ali je i relativno tako da se slazem nekih 50%. Druga recenica je toliko besmislena i ja ne znam kako se sama nije izbrisala sa foruma ili zabagovala forum bez nade za popravkom. Evo zasto... Ako su ti "ljudi koji su se posvetili i spoznali the true muziku" toliko vremena posvetili tome zasto ih nigde nema sem kad sviraju Lopov lopova. E moj prijatelju... Da je to valjalo nesto nebi tubak svirao sa Cecom. Btw interesantno je kako koristis rec prihod kod tezgarosha.
2. I bez tih 1000 evraca ima jedna stvar koja se zove "unutrasnja satisfakcija". Nebitno, dobar si u muzici, ali radis posao kao sav normalan svet, a ne tamo Ceca, Beca, Meca... To je ekvivalentno prostituciji, a ti izvoli i izadji na put sa tashnicom u ruci.
3. Decko ako su ovo gluposti onda tebi stvarno nema spasa. :grummel_2: 8)
4. Ne trosi mi se penkalo na ovakve recenice. Previse mi je to... Kako da se izrazim...
5. kom bendu i koliko imas godina btw?
6. Ovo totalno nisi upravu (iako ne slusam metal u bilo kakvoj formi ali ga postujem).
7. Ovde ima trachak istine... Samo molim te objasni kako si ti zapamtio gde je na vratu ton E.
8. Odakle si?

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: bendovi iz Chachka?

Post by LazaRocker » 01 Jul 2008, 18:11

The Mask AE wrote:
EVH wrote: 7. Ovde ima trachak istine... Samo molim te objasni kako si ti zapamtio gde je na vratu ton E.
Nije mislio da pamte gde je E, nego da pamte lupam posle petog odsvirati sedmi prag na petoj zici, a ne posle D odsvirati E.

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by The Mask AE » 01 Jul 2008, 18:14

Ne verujem ali ae neka bude tako :lol:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: bendovi iz Chachka?

Post by LazaRocker » 01 Jul 2008, 18:24

Pa sacekacemo njega da kaze.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest