Šta Mislite O Grupi "Queen"?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Critical » 24 Jun 2008, 14:48

mislim previse se ljudi u zadnje vreme orijentisu prema izgledu, socijalnom stanju ili seksualne opredeljenosti umesto samo da slusaju muziku i da uzivaju
Upravo!
Pazi kad su sad poceli takvi da se pojavljuju i na metal svirkama itd..., ono prerastamo u jednu veliku Mtv/Grand/Pink drzavu.....sto je jakoooo tuzno...

Edit:

Upravo sad se setih koliko se meni bas to svidja kod Queen.a ,freddie je tako izgledom i pokretima docaravao tu muziku ,uzivanje i za gledanje i slusanje (nemoj sad da mi neko zucne kako sam perverzan,ahahhahah)

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by ac10 » 24 Jun 2008, 15:08

Queen je dobra grupa al kao sto rece ovaj cika iznad ubile su ih predrasude na osnovu sexualnog opredeljenja :cry:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Duane » 24 Jun 2008, 17:39

u principu to sto je covek homoseksualnih opredeljenja vama netreba nista da znaci... jebiga nije on kriv tako se rodio, sta sad treba da ga ubijemo? ako cemo tako onda mi sloveni treba svi da budemo robovi na arijevskom lebensraumu... znaci bullshit... ko da sad ti slusas muziku pa ce freddie da te kresne preko zvucnika i slicno xD mislim to je skroz njegova stvar i cak netreba obracati neku preteranu paznju kao sto neobracate paznju sto je neznam brian may nabacio neku ribu ili tako nesto... znaci muziku i predrasude netreba mesati... jednostavno sit back n' relax... let each live his own life way he wants to... xD

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by teodorica » 27 Jun 2008, 22:20

Meni su Queen-si super.Innuendo-najbolj pesma

User avatar
EVH
Posts: 75
Joined: 21 Jun 2008, 13:59
Location: Cacak

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by EVH » 01 Jul 2008, 16:35

Jes' bio covek derpe, majku mu, al' je pev'o ko slavuj... :shock:

pa neznam bash...meni je QUEEN vrx grupa, i cinjenica da je Fredi bio to sto je, jeli, bio...hmmmmm...meni ne umanjuje znacaj ili kvalitet benda...naravno da ima ljudi kojima to verovatno smeta, ali ako je njima queen losa grupa zbog toga, onda su neznalice(da ne kazem nesto ostrije... :roll: )...
btw, omiljena pesma:I WANT IT ALL...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Duane » 01 Jul 2008, 23:32

a ja stvarno neznam sta toliki ljudi vide u queenu... neznam pa **** me.. naci ono kao svi me pitaju kao jesi cuo kao bohemian rhapsody? meni je ta pesma maksimalno bezveze... neznam stvarno...

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by DrGreenthumb » 01 Jul 2008, 23:44

Duane wrote:a ja stvarno neznam sta toliki ljudi vide u queenu... neznam pa **** me.. naci ono kao svi me pitaju kao jesi cuo kao bohemian rhapsody? meni je ta pesma maksimalno bezveze... neznam stvarno...
'ajde se seti pa nam reci sta mislis o njima (o Rapsodiji pogotovu) za jedno 4-5 godina, ni ja ih nisam bas razumeo kad sam bio tvojih godina, ali neke stvari su fookin' masterpieces.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Duane » 02 Jul 2008, 00:41

ok, mada cisto sumnjam... jednostavno delo mora biti uskladjeno... ona rapsodije mi nekako deluje kao niz ideja koje nemaju veze jedna s' drugom, mada priznajem da sam samo jednom odslusao i to me drugarica naterala stoga je vrlo verovatno da sam zaboravio dobar deo dela...

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Dushan S » 02 Jul 2008, 01:27

Duane wrote:meni se queen uopste nesvidja... nekazem da su losi i slicno i nemam nameru da se svadjam s' nekim oko toga... ali po meni su oni jedna skroz nebitna grupa u istoriji roka... posle dire straitsa nista novo nije uradjeno...
???????? :hide:
Ja isto mislim da su oni Bitlsi samo zajebavali i k...u nisu valjali, skroz smarajući bend koji ni po čemu nije bitan... A posle Ajron Mejdn ništa novo nije urađeno!

cesto puta sam cuo kod ljudi (kad cuju neku pesmu od queen)
- ovo nije lose, koja je to grupa?
- queen
- a to oni pederi, e jb ga
Družiš se sa pogrešnim ljudima. Nikada to nisam imao prilike čuti od iole ok osobe.

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Ivinci » 02 Jul 2008, 14:29

Al ste se vi raspucali od jednog pogrešno shvaćenog teksta... :D

nisam ja mislio da to moji drugovi kažu, sa takvima se i ne družim ali to sam shvatio kao neko globalno mišljenje većine ljudi koji se ne odredjuju prema ukusu već prema seksualnosti, nacionalnosti, prema tv spotu i ostalim sporednim stvarima, a to su uglavnom ljudi iz "grand scene" koji gledaju koliko neka pevaljka ljulja sisama toliko popularna njena pesma postaje ma koliko bila bezvezna

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Dushan S » 02 Jul 2008, 14:45

Moja je greška što nisam kako treba uradio quote... Kratka digresija, bilo bi lepo da postoji na forumu varijanta da se obeleži više postova kao quote... Bar ja ne vidim da postoji mogućnost ovde.

Dakle, bila su dva odgovora, jedan je za hrabrog momka koji zna mnogo toga o mnogo čemu, i ne preza da svoje uvide saopšti i drugima, na primer koliko su queen kesa.

Greškom je u quote-u završio i drugi komentar koji nije u sebi imao kritiku vezano za gosn' autora, već sam izneo neki svoj uvid da većina ljudi koju znam ili sam sreo ne daju pet para da li je Freddie bio homoseksualac.

Duane, nalazimo se u situaciji gde je nemoguće da racionalna rasprava i argumenti premoste miksturu određenog neiskustva i preterane, ničim utemeljene samouverenosti kod tebe. Dakle jednostavno bi trebalo da za početak sam počneš primećivati razliku između "Ne razumem" i "Ne valja". Tj ako ti nešto ne razumeš ne mora značiti da je glupo, ima mnogo toga što ja ne razumem, ali ako ne razumem, oprezniji sam sa izjavama i stavom. Onda bi mogao da počneš razlikovati "Ne volim" i "Ne cenim". Znači postoji nešto što ti nije subjektivno lepo, ali zato što si (daće bog) postao jako muzički načitan i otvoren, stekao veliko opšte obrazovanje i razumevanje muzike, počinješ da razumeš zašto je neka slagalica u vitražu istorije muzike tako bitna. Zašto bih ja sad osećao potrebu da kažem bilo šta vezano za Lou Reed-a ili rane radove David Bovie-a, ili Nirvanu? To što ih ne volim, ne znači da ne bi trebalo da budem toliko neinteligentan i ignorišem njihovu ulogu u muzici, kao i da razumem zašto su vredni i važni.

Konačno Queen su bend koji je realno jedan od retkih bendova:
- Koji nikada nije izdao album koji bi bio muzički slab i neinspirativan
- Koji nikad nije promenio niti jednog člana (što je vrlo bitno)
- Jedini bend koji je uspešno mešao muzičke stilove i menjao muzičko usmerenje a da je bio i dalje prihvaćen od publike i izdavao albume koji ne bi završili kao neke blede kopije trenutno popularne muzike (Tačnije, zvučni identitet grupe Queen je bio toliko jak, da su mogli da naprave pesmu bilo kog žanra a da i dalje zvuče kao Queen)
- Svi u bendu su doprinosili (kvalitetno) kao autori
- Bend je trajao dugo vremena a da nije izgubio nikad na važnosti
- Jedan od najboljih pop rock vokala koji su hodali zemljom
- Jedan od najvažnijih Gitarista koji su hodali zemljom

Queen je nešto što je imalo IDENTITET veličine kipa slobode i pojedinačne talente članova koji su i dalje uspevali da rade i zvuče kao homogen tim.

Dakle, nije potrebno da voliš Queen, potrebno je samo da imaš razvijen racio, negovanu koru velikog mozga i nikakvih problema neće biti. Kažeš "Ne volim Queen, uopšte mi ne prija, ali poštujem. POŠTUJEM.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Duane » 02 Jul 2008, 14:59

ok da se razumemo... postujem briana maya... queen nevolim... znam da zvuci mnogo debilno ali tako je... queen sam imao prilika da cujem i iz toga proizilazi to "ne volim" boze moj nije to nista strasno.. sto je jedan crv radnicke klase rekao staljinu da je gladan i isto tako taj crv dobio letovanje u sunny hillsima sibira... znaci ja sam nula naspram kvina i moj komentar "ne volim" je isto tako nula, ali to je ono sto ja osecam i to je ono hvala bogu sto cu da napisem... vidim razlog zasto da postujem briana maya... ali nevidim razlog zasto da postujem celu grupu... ok super su, prodaju trilione albuma, ali to me jednostavno "ne zanima" ... do sad nisam uspeo da vidim ijednu stvar vrednu postovanja, pa neslusam metal recimo ozija ozborna, ali to sto je radio npr sa sabatom to mi je razlog zasto da ga postujem... ako mislis da ih postujem sto su uspeli da se probiju tako daleko , ok onda zasluzuju... ali opet moram da naglasim da mi je bolja riblja corba iliti bluz hameri za koje verovatno 80% vas nije culo nego queen... i to je normalno... nekom se svidja ovo nekom ono i netreba druge primoravati da im se svidja ovo ili ono... iliti da postujem nekog tamo ko ne da nije cuo za mene nego nije cuo ni za moju drzavu iliti slicno... al o5 cu da im odem na koncerat... xD

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Dushan S » 02 Jul 2008, 15:33

Vratiš se i ponovo pročitaš o razlici između "Ne valja" i "Ne razumem".

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by sinisake » 02 Jul 2008, 15:48

Dushane, preterujes sa tim pokroviteljskim tonom. :wink:

Decko ne voli Queen i ne vidim tu nista lose, nema potrebe ni da ih postuje, zasto bi ih postovao?

Nije to Bach, pa da kazes, jbg, ne razumem taj kontrapunkt, tu polifoniju, tesko pratim te harmonijske vratolomije, ali POSTUJEM, znam da je to nesto objektivno vredno i lepo(ako se moze i sme govoriti o takvim kategorijama!).
U pitanju je jedan pop-rok bend, ipak...

Meni su Queen uvek delovali kao vrhunski kic, esencija kica, ako mene pitas, i to ''spajanje stilova'' je kic, i Fredijev scenski nastup je kic, i njegovo tehnicki savrseno pevanje kod mene nikad nije izazivalo nikakve emocije, jbg, po mojim kriterijumima Tom Waits je bolji pevac(a da, nema raspon od 23 i po oktave, onda ne valja!)...

Doduse, imali su muzicki interesantnih momenata, Brajan Mej je stvarno vrhunski gitarista, ono sto pamtim i sto mi se dopada u pesmama Queena su mahom njegove solaze...i da... eto to bas postujem.

Pozdrav,
nisam mogao da odolim... :lol:

Malo sam preterao, nekoliko pesama mi se cak i svidja, 'ajde... :wink:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: sta mislite o QUEEN-u

Post by Duane » 02 Jul 2008, 15:52

nisam rekao da ne valja nego da MENI ne valja, znaci ti kazes JA VOLIM ZIMU a ja kazem JEBES ZIMU KAD JE LETI VRUCE e to je isto sad ti meni reci jel leto zasluzuje postovanje jer je vruce ili ga ti nerazumes?... i jos plus nisam retard da nerazumem njihovu muziku a hvala bogu ima mnogo komplikovanijih dela i muzicara...

e sad sinisake upo kad sam pisao.. to brate i ja kazem isto... kvin je meni kitcheraj tezak i zbog toga mi se nesvidja, a brajan meja sam rekao hiljadu puta da cenim i ne samo kao gitaristu nego kao covek i doktora(doktorirao astronomiju negde u britaniji)... ali nije gitara ceo bend...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest