EX-YU TOP 10

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: EX-YU TOP 10

Post by sinisake » 14 Jul 2008, 14:31

Pergament?

He, he, bila svirka u Somboru, nedavno... A bili su i na Exitu, ako se ne varam. :wink:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: EX-YU TOP 10

Post by Duane » 15 Jul 2008, 12:32

1. SMAK(no comment)
2. Partibrejkersi(mada su mi podjednaki s' smakom)
3. Yu Grupa(kraljevi)
4. EKV(mada bi i njih mogao na prvo mesto)
5. Riblja Corba(iako je bora po kolicini gluposti kako je i sam govorio zalutao u narodnjake)
6. AzRa(i oni su kralj... JOHNNY STULIC ziveo!)
7. Zabranjeno Pusenje(dr. Nele XD)
8. Atomci
9. Film
10. Rambo Amadeus xD

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: EX-YU TOP 10

Post by MICKEY » 15 Jul 2008, 16:53

Svaka cast EKV-u na tekstovima i kvalitetnoj muzici!
Voleo bih da mi neko od vas analizira jedan njihov kvalitetan text.
Mislim da je EKV kvalitetan bend, ali imam m... da kazem da nije ni 100ti deo od onog za sta se smatra (moje misljenje).
Znam te filozofe koji se ne spustaju na nivo Atomaca koji imaju jasnu poruku ("decije textove") i more drugih rock grupa koje su obelezile 2. polovinu 20og veka.
Svaka cast depresivcima, psihodelicima i narkomanima, ali na mojoj top listi oni ne mogu uci u prvih 10.
Isto misljenje imam o Bjesovima(koje sam slusao 5 puta uzivo), DLM-u, Block out-u, elektricnom orgazmu i ostalim kvalitetnim depresivnim bandama koje su izvrsile orgazam na nas rock ' n' roll :D

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: EX-YU TOP 10

Post by sinisake » 15 Jul 2008, 17:01

@MICKEY,
ako ce ti biti lakse, i EKV i Atomsko skloniste imaju lose tekstove, PMM.

Jedni su kvaziintelektualni, ultrapretenciozni, preoptereceni nekim ''teskim'' (meta)forama i simbolima (doduse jednom je Dzoni Stulic rekao kako MM peva stalni istu pesmu), mislim, onako, bas adekvatni za starije gimnazijalce i postadolescentske jade :D , a ovi drugi su samo...stupidni, nisu ni "naivni i decji", u lepom smislu te reci...

Nisu tu potrebne nikakve analize, to je stvar elementarnog (ne)ukusa...

No, to je slucaj sa 90% rokenrola uopste, te ja slusam strane bendove, gluposti na engleskom (koji i ne znam bas savrseno) znatno manje iritiraju... :lol:

A sad paljba... :hide:

User avatar
the-UnKind
Posts: 4
Joined: 15 Jul 2008, 15:59

Re: EX-YU TOP 10

Post by the-UnKind » 15 Jul 2008, 17:59

1-ekv
2-osmi putnik
3-Vatreni Poljubac
4-atomci
5-smak
6-kerber
7-parni valjak
8-Divlje jagode
9-prljavo kazaliste
10-c.jabuka

ma swe je to dobar R`n`R...tako da nije bitan redosled 8) :evil:

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: EX-YU TOP 10

Post by The Mask AE » 15 Jul 2008, 18:29

MICKEY wrote:Svaka cast EKV-u na tekstovima i kvalitetnoj muzici!
Voleo bih da mi neko od vas analizira jedan njihov kvalitetan text.
Mislim da je EKV kvalitetan bend, ali imam m... da kazem da nije ni 100ti deo od onog za sta se smatra (moje misljenje).
Znam te filozofe koji se ne spustaju na nivo Atomaca koji imaju jasnu poruku ("decije textove") i more drugih rock grupa koje su obelezile 2. polovinu 20og veka.
Svaka cast depresivcima, psihodelicima i narkomanima, ali na mojoj top listi oni ne mogu uci u prvih 10.
Isto misljenje imam o Bjesovima(koje sam slusao 5 puta uzivo), DLM-u, Block out-u, elektricnom orgazmu i ostalim kvalitetnim depresivnim bandama koje su izvrsile orgazam na nas rock ' n' roll :D
Evo ja cu da ti analiziram tekstove samo reci koja pesma i posalji mi na private. Bjesovi meni nisu nesto, dlm takodje kao i orgazam. Ali block out brate. Tu si se izmashio strasno. Nabavi opus. Preslusaj. Ako treba dodji narezacu ti. Ako je moguce kupi originale. Ja cu ti reci na koje pesme da obratis paznju. Svirace najverovatnije na zelovom 26-og dodji da vidis sta je svirka. Ja sam ih slusao nekoliko puta. Zato govorim.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: EX-YU TOP 10

Post by Duane » 15 Jul 2008, 20:46

e ja neznam kako neko moze reci za ekv da nespada medju 10 naj bendova stare juhe...

User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: EX-YU TOP 10

Post by johnny_b_good » 16 Jul 2008, 00:56

Duane wrote:e ja neznam kako neko moze reci za ekv da nespada medju 10 naj bendova stare juhe...
ja,jer ih ne slusam

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: EX-YU TOP 10

Post by Duane » 16 Jul 2008, 10:40

to je tek razlog zbog kojeg nemos do da kazes... xD

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: EX-YU TOP 10

Post by pipistrello » 17 Jul 2008, 11:07

1.jedini i najbolji EKV :)
2.Smak
3.Azra
4.Kerber
5.YU grupa
6.Divlje jagode
7.Vatreni poljubac :D
8.Babe
9.Instruktori
10.Aerodrom

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: EX-YU TOP 10

Post by LazaRocker » 20 Jul 2008, 21:08

Smak
Riblja Corba
Azra
Atomsko Skloniste
Divlje Jagode
Buldozer
EKV
Prljavo Kazaliste
Film
Divlje Jagode

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: EX-YU TOP 10

Post by Doolio » 20 Jul 2008, 21:15

johnny_b_good wrote:
Duane wrote:e ja neznam kako neko moze reci za ekv da nespada medju 10 naj bendova stare juhe...
ja,jer ih ne slusam
to tako ide? nisam znao, dobro, znaci sopen je sranje, verovatno ga slusam manje nego ti ekv.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: EX-YU TOP 10

Post by Funkomat » 20 Jul 2008, 23:52

Doolio wrote:
johnny_b_good wrote:
Duane wrote:e ja neznam kako neko moze reci za ekv da nespada medju 10 naj bendova stare juhe...
ja,jer ih ne slusam
to tako ide? nisam znao, dobro, znaci sopen je sranje, verovatno ga slusam manje nego ti ekv.

Naravno da tako ide, zasto bi ga covek stavio u top 10 ako ga ne slusa i ima 10 bendova koje vise voli.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: EX-YU TOP 10

Post by Doolio » 21 Jul 2008, 00:06

ne ide, valjda se mora voditi racuna onda i o semantici malo da se ljudi ne bi zbunjivali.

ja cu, npr, uvek da kazem da su prpli i cepelini fenomenalni bendovi, a ne podnosim ih. mogu da kazem 'ekv mi se ne svidja i ne slusam ih', ali nikako ne mogu da kazem 'ekv ne spada u top10 ex yu bendova' jer ta izjava nema osnova. nema to veze sa mojim ukusom, valjda treba nesto i analizirati, a ne ici ko dete i vikati ovo je ovako, ono je onako, postoje neka generalna merila jebiga. nema to veze sa listom omiljenih bendova (tu naravno redjas cisto svoje 'preferencije', je li), ali ne mozes da zakljucujes po sebi. nije receno 'ja ne volim ekv i nema ih na mojoj listi' nego su bili u pitanju sledeci postovi koji su na mene uticali da napisem to sto sam napisao:

duane - e ja neznam kako neko moze reci za ekv da nespada medju 10 naj bendova stare juhe...

dzoni - ja,jer ih ne slusam

ovo je nebulozno. tacka. dajte, nismo klinci, treba valjda da pravimo razliku izmedju licnih afiniteta i stanja stvari. ja smak kad cujem, povraca mi se, ali nikad, nikad necu reci da oni ne spadaju medju ex yu top10. nikad. necu ga staviti na svoju listu na ovom topicu sigurno, ali to su dve razlicite stvari.

User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: EX-YU TOP 10

Post by johnny_b_good » 21 Jul 2008, 00:07

e pa ovo je licno i meni ne spadaju.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest