Partibrejkers

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Partibrejkers

Post by MICKEY » 24 Mar 2009, 17:26

Gledao sam emisiju.
Priznajem da je duhovit, interesantan, ali sam siguran da je takvog caneta on napravio...
On je u sustini mnogo veci komicar, nego filozof i (pogotovu) pevach (moje misljenje)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Partibrejkers

Post by sinisake » 24 Mar 2009, 17:51

MICKEY, sto si takav hejter? :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Partibrejkers

Post by Duane » 24 Mar 2009, 18:25

lise nas svega, pa postanemo lisajevi :D
ma nevermind to, cane je vrhunski zajebant, al on je meni i dalje kao muzicar sjajan... nas' nije muzika samo sedi i vedzhbaj, moras imati neki karakter, nesto, pa makar te sibali :D zato ne kapiram ove "guru" koji propagiraju nesto skroz levo... sto kaze cane, ja ne pisem apstraktne pesme, ziv sam covek :mrgreen:
mislim ono cenim ga najvise, jer je obican cova, kao svi drugi, samo sto on nema frku da to pokaze, nije neki izumitelj sveta, kao npr steve vai i njegova spiritualnost... mislim ono, ako je nesto onda je iskren, a toga slabo ima medj "poznatima".... a zato je i muzika takva...

morbidus tripum-Kaze cane, lad su se vracali kombijem sa neke svirke i prolazili pored novog groblja: ˝Antone 'oces da svratis do svojih?˝

mada jedna od najboljih fora je kada je na TV (intervju) rekao:
(pitan je da prokomentarise nesto o publici)
... nisu mi jasni oni sto skidaju majce i vrte ih oko glave, kao da su na koncertu
Dragane Mitrovic ... ovaj Mirkovic ...(pa zbunjen pita voditeljku) jel Mirkovic ?

dve zadnje kvoutovane, nedje s' neta..

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Partibrejkers

Post by frkadela » 24 Mar 2009, 21:29

@Mickey
Jeste duhovit i jako je inteligentan (samo što ima neobičnu dikciju i stav, pa to može da zbuni čovjeka :)), slažem se.
Ali pazi, njegova filozofija nije kao recimo Štulićeva ili... nemam pojma, Bregovićeva... Cane je, za mene, sjajan ljubavni pjesnik i (ne baš toliko oštar, kao što smo navikli) kritičar društva. Ima svoje metode i godinama ne odstupa od njih, ne pravi kompromise, ima stav i taj stav prodaje karte za koncerte. On je i jedan od najpozitivnijih ljudi koje sam uživo gledao; odgovorno tvrdim da nije bilo osobe koja se nije nasmijala kada je on izašao na binu, nebitno u kakvom rapoloženju prije toga da je bila!

A da li je Zoran napravio Caneta? Pa ne znam... Moguće. :?
Ali Cane je čovjek koji je "napustio školu zbog roken rola", maksimalno se posvetio tom zanatu, istrajao i uspio... To mora da se cijeni, jer je imao poruku koju je htio da podijeli sa ljudima koji misle isto što i on (a kojih je tada bilo više vengo danas).

Mislim (ali opet ponavljam - nisam siguran) da ne bi postigao sve to da se makar jednog trenutka folirao i da nije bio ubijeđen u ono o čemu je pjevao.
Ispravi me ako griješim. :ziveli:


@sinisake
Pa nije hejter, samo nije fan kao mi. ;)

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Partibrejkers

Post by MICKEY » 24 Mar 2009, 22:46

Da, nisam hejter, samo volim da nesto sto se bespotrebno srozava
podignem na nivo koji zasluzuje,
a nesto sto se uzdize do nebeskih visina iako mu tamo nije mesto
da malo srozam tamo gde pripada.

Nazalost, uvek preteram u tome.
Hvalio sam neke grupe vise nego sto zasluzuju, a sad "srozavam" Caneta i brejkerse mozda previse.

Recimo, nikad ne bih mogao da hvalim EKV, jer ga svi hvale
i tvrdim precenjuju.

A moje misljenje i o brejkersima i o EKV-u je da su sasvim solidni domaci bendovi (ne vrhunski)

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Partibrejkers

Post by frkadela » 24 Mar 2009, 23:27

MICKEY wrote:A moje misljenje i o brejkersima i o EKV-u je da su sasvim solidni domaci bendovi (ne vrhunski)
Ne bih da zalazimo u off, ali me zanima koga izdvajaš od domaćih kao najbolje.

Ja recimo izdvajam Balaševića, Rundeka, Brejkerse, Azru... Klasika... :)
Ali nisu svi ista kategorija, svaki od nabrojanih je sam za sebe dobar u onome što radi.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Partibrejkers

Post by mislim_stvarno » 24 Mar 2009, 23:44

frkadela wrote:Ne bih da zalazimo u off, ali me zanima koga izdvajaš od domaćih kao najbolje.
Kraljevski apartman :mrgreen:


Zezam se, necemo opet tu pricu da pocinjemo, no hard feelings :mrgreen: :ziveli:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Partibrejkers

Post by frkadela » 25 Mar 2009, 00:01

mislim_stvarno wrote:
frkadela wrote:Ne bih da zalazimo u off, ali me zanima koga izdvajaš od domaćih kao najbolje.
Kraljevski apartman :mrgreen:


Zezam se, necemo opet tu pricu da pocinjemo, no hard feelings :mrgreen: :ziveli:
Ne, ne, ne... Nisam ni mislio. :)

Samo me je zanimalo sa kim poredi Brejkerse i EKV, koga više gotivi i tako, i kad mi odgovori, ja ukucam onaj smali sa pivom i nastavimo dalje da tupimo o Brejkersima. Nisam imao u planu da se raspravljam, čista radoznalost. Nisam u fazonu da namećem svoj ukus, jer da je tako, svi na MF-u bi slušali Obojeni program. :ziveli:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Partibrejkers

Post by nenadnenad » 25 Mar 2009, 02:05

dobri su neko vreme al mi postanu jako dosadni posle.Anton je imao neki svoj mali deo na kraju koncerta letos gde je zvucao perverzno dobro pa mi je zao sto partibrejkersi pice isti kalup vec decenijama...

mislim da je upitno na cega podsticu tekstovi ljude kod bilo kojeg benda ili zabavljaca.Meni deluje cesto da su ljudi zacarani i da na vecinu toga gledaju kao zabavu.Cini mi se da je to jedan od razloga zbog kojih je bill hicks bio toliko ostro sarkastican i cinican na nastupima, npr. :mrgreen:

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Partibrejkers

Post by MICKEY » 25 Mar 2009, 10:08

frkadela wrote:
MICKEY wrote:A moje misljenje i o brejkersima i o EKV-u je da su sasvim solidni domaci bendovi (ne vrhunski)
Ne bih da zalazimo u off, ali me zanima koga izdvajaš od domaćih kao najbolje.

Ja recimo izdvajam Balaševića, Rundeka, Brejkerse, Azru... Klasika... :)
Ali nisu svi ista kategorija, svaki od nabrojanih je sam za sebe dobar u onome što radi.
Pa recimo: atomsko skloniste, smak, korni grupa, drugi nacin, indexi .... ima dosta toga sto volim da cujem...
... A onaj Kraljevski apartman cu iskulirati, bolje da ne pocinjemo.... :D

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Partibrejkers

Post by frkadela » 25 Mar 2009, 10:28

MICKEY wrote: Pa recimo: atomsko skloniste, smak, korni grupa, drugi nacin, indexi .... ima dosta toga sto volim da cujem...
... A onaj Kraljevski apartman cu iskulirati, bolje da ne pocinjemo.... :D
Da, sad kontam... Ti preferiraš malo stariju generaciju, ne? :ziveli:

@nenad
Po meni su oni prilično eksperimentisali (naročito Cane, tokom čitave svoje karijere; ovde mislim i na period prije Brejkersa). Pronašli su svoj fazon i to je meni ok. Na volim bendove koji po svaku cijenu hoće da zvuče drugačije na svakom albumu (da, mislim na Van Gogh). Naravno da volim pomenuti bend; imaju prilično dobre pjesme i, po mojim kriterijumima, sjajne nastupe, ali ta želja za stalnim promjenama će ih na kraju sahraniti.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Partibrejkers

Post by Duane » 25 Mar 2009, 18:54

jel zna neko antonov rig? sta koristi, koje papuce, pojacala itd... jel more neko da informise o tome... :D

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Partibrejkers

Post by MICKEY » 26 Mar 2009, 00:04

Mislim da koristi samo overdrajv sa pojacala i wah.
(po mom misljenju i najbolja kombinacija)

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Partibrejkers

Post by Hillybilly » 02 Apr 2009, 22:38

Duane wrote:jel zna neko antonov rig? sta koristi, koje papuce, pojacala itd... jel more neko da informise o tome... :D
Ovo je slika njegovog pedalboarda. Iskoristio sam priliku da ga uslikam dok sam mu pravio napajanje za isti!
Od pojacala koristi Marshall JCM800!
Image

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Partibrejkers

Post by Duane » 03 Apr 2009, 00:40

carski!

pa i nema puno pedala... skroman covek... salje sve pare kevi :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest