Osvajači

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Osvajači

Post by ognjen93 » 28 Mar 2010, 17:05

Никкиии wrote:Ово је увијек незгодна тема. :? Прва два албума су им ок, мислим има глупости, али гдје их нема... Ту су пјесме Где да побегнем, Пронађи ме, Зла ноћ, Маска, Душа кад изневери и те стварно и волим чути. Онда и на албуму Врелина има неколико добрих ствари (чак ми се свиђа и наша верзија Rainbow eyes), тако да им тај рад поштујем.
А сад оно што долази послије је друга прича, а и паре су слатке!
Прошле године сам им била на 'метал свирци' и тад су најавили (чини ми се за ову годину) нови албум за старе фанове, па мене, искрено, и занима како ће то изгледати.
Izgleda nista od toga opet je Uros otisao iz grupe, a bez njega ce oni tesko sta da urade

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Osvajači

Post by Duane » 28 Mar 2010, 20:12

ognjen93 wrote:Pa najpoznatije pesme su im sigirno s kim cekas dan, i mozda to nebo zna , a dobre su i krv i led, tiha predaja, minut cutanja...
Nisu dobre vino crveno, ostala g===a tipa crno oko, plavuse ......
nisu dobre?

ahahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahah

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Osvajači

Post by dejankuki » 28 Mar 2010, 21:28

Morate da razdvojite Osvajace kao ceo bend i Osvajace samo Cipi, klavijaturista i Bane jelic.. to su dva zasebna projekta/benda.. a cipi je "pozajmio" ime i slavu originalnih Osvajaca. Tuzba je bila podneta za pravo na ime (Urke tuzio Cipija).. sta je bilo ne znam, znam samo da treci album pokusavaju da izdaju jos od kraja 90tih.... kada su zadnji put svirali na gitarijadi.

Dakle albumi Krv i led i Sam su radeli Osvajaci kao bend, a Vino Crveno je radio Cipi sa klavijaturistom i Banetom...i zvali su se "All stars Osvajaci".. a posle su pali u zaborav. :roll:

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Osvajači

Post by ognjen93 » 28 Mar 2010, 22:17

dejankuki wrote:Morate da razdvojite Osvajace kao ceo bend i Osvajace samo Cipi, klavijaturista i Bane jelic.. to su dva zasebna projekta/benda.. a cipi je "pozajmio" ime i slavu originalnih Osvajaca. Tuzba je bila podneta za pravo na ime (Urke tuzio Cipija).. sta je bilo ne znam, znam samo da treci album pokusavaju da izdaju jos od kraja 90tih.... kada su zadnji put svirali na gitarijadi.

Dakle albumi Krv i led i Sam su radeli Osvajaci kao bend, a Vino Crveno je radio Cipi sa klavijaturistom i Banetom...i zvali su se "All stars Osvajaci".. a posle su pali u zaborav. :roll:
Naravno, sem sto su uglavnom Sone I Cipi alavi na pare, i sto su uglavnom oni uvek gurali Grand fazon, Bane je odlican gitarista i muzicar

Steta je sve to, toliko talentovane ljude na jednom mestu tesko cemo naci vise

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Osvajači

Post by Duane » 29 Mar 2010, 00:19

omfgdzh!

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Osvajači

Post by Guitar_thrill » 29 Mar 2010, 00:24

Duane wrote:omfgdzh!
:1:

terry mid

Re: Osvajači

Post by terry mid » 20 Jun 2010, 21:10

Nekada je bio to fin bend meni vuce na Mejdene imaju taj stil sviranja a imaju i finih pesama kao maska, minut cutanja, s kim cekas dan, mozda to nebo zna...Cipi je dobar pevac sa velikim glasovnim mogucnostima verujem da se i on sam kaje sto je presao u narodnjake...ali sta je tu je za mene ce Osvajaci (pravi) ostati dobar pokusaj heavy metala u Srbiji ...

Skini mi laz sa ociju
tu masku znam od ranije
ako si prava ostani
a ako nisi uzalud te krije
necu da molim, znas ti dobro to
i posle tebe bicu ponovo sam

:smil_guitar:

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Osvajači

Post by ognjen93 » 21 Jun 2010, 11:33

terry mid wrote:Nekada je bio to fin bend meni vuce na Mejdene imaju taj stil sviranja a imaju i finih pesama kao maska, minut cutanja, s kim cekas dan, mozda to nebo zna...Cipi je dobar pevac sa velikim glasovnim mogucnostima verujem da se i on sam kaje sto je presao u narodnjake...ali sta je tu je za mene ce Osvajaci (pravi) ostati dobar pokusaj heavy metala u Srbiji ...

Skini mi laz sa ociju
tu masku znam od ranije
ako si prava ostani
a ako nisi uzalud te krije
necu da molim, znas ti dobro to
i posle tebe bicu ponovo sam

:smil_guitar:

Imaju sad 26-og promociju novog albuma u Kragujevcu, klavijaturista nije vise sa njima, ne znam cuo sam na Ytubu novu pesmu prevara, i nije toliko lose, tako da ima nade da su i ostale pesme u starom fazonu...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Osvajači

Post by MetalFunk » 21 Jun 2010, 13:50

jbt, culi smo te i prvi put... :grummel_2: :grummel_2:

terry mid

Re: Osvajači

Post by terry mid » 21 Jun 2010, 14:42

Haha nema veze...dva puta da sebolje cuje :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Osvajači

Post by nebojsak » 21 Jun 2010, 15:11

ognjen93 wrote: Imaju sad 26-og promociju novog albuma u Kragujevcu, klavijaturista nije vise sa njima, ne znam cuo sam na Ytubu novu pesmu prevara, i nije toliko lose, tako da ima nade da su i ostale pesme u starom fazonu...
Ako su poslušali tvoju preporuku što se tiče DR žica i zlatnog Ibaneza 100s tvrdo pakovanje, ima šanse.

Akilots
Posts: 13
Joined: 21 Jul 2010, 02:06

Re: Osvajači

Post by Akilots » 21 Jul 2010, 04:20

Nema tu nista, Pop drzi svoj kafic i posle svega ne verujem da bi hteo bilo sta da radi sa Cipijem na duge staze, Uros takodje! Sta ostaje, da Cipi vristi, a i to sto bi mogli da naprave ovi novi Cipijevi, Bane Jelic and co. ne moze da bude dovoljno dobro, nit moze da lici na onaj bend sa prva dva albuma! Najbolja je Vrelina, Uros, Pop, Jovanovic na vokalu, iskren cist rokenrol, ovo Cipijevo ne vredi qrca!

User avatar
bleach
Posts: 177
Joined: 23 Oct 2009, 21:01

Re: Osvajači

Post by bleach » 22 Jul 2010, 19:55

strashno je shto u nashoj zemlji dolazi do takvog menjanja pravca(vasione bolje recheno).....meni je suludo precji sa jednog takvog zhanra,na neshto sasvim drugo,i zaboraviti celokupnu prethodnu karijeru u poteri za novcem... :facepalm:
nerviraju me ljudi koji ceo zhivot jure lovu,i ne misle ni na shta drugo.... :x
tako je propao josh jedan odlichan bend... :grummel_2:

terry mid

Re: Osvajači

Post by terry mid » 22 Jul 2010, 20:59

Niste vi to lepo razumeli, to su dva benda, 'ajmo iz pocetka....Dojle je ovde sve objasnio:
viewtopic.php?f=48&t=3410&p=188829#p188829

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Osvajači

Post by kurtrose » 24 Jul 2010, 21:08

Image
Image

Jedine dve plavokose ikone ex-yu roka!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest