Najbolja gitarska solaža?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
nneennaadd
Posts: 14
Joined: 17 Jan 2009, 17:19

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by nneennaadd » 02 Nov 2009, 23:33

hm...
AC/DC-Back in Black :D

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by kide » 03 Nov 2009, 10:49

EKV - Sarajevo (naježim se kad čujem kako je Milan pao u karasevdah)
EKV - DumDum (prilično bizaran rif i solo. previđa se često koliko je M. Mladenović pored sjajnog glasa bio inventivan gitarista, iako tehnički prosečan)
Partibrejkers - Mesečeva kći (poznat solo, simetričan aranžman, isti rifovi na uvodu i izvodu)
Partibrejkers - Daleko od srca (...)
Velvet Revolver - Slither (volim pesme koje imaju taj snap, tenziju u rifu i strofi pa onda otpust u refrenu. solo je otrov)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by sinisake » 03 Nov 2009, 10:52

EKV - Sarajevo (naježim se kad čujem kako je Milan pao u karasevdah)
EKV - DumDum (prilično bizaran rif i solo. previđa se često koliko je M. Mladenović pored sjajnog glasa bio inventivan gitarista, iako tehnički prosečan)
Tako je, matori, men' se cini da je on bolje svirio gitaru no sto je pisao tekstove... Al' to sam samo ja, izgleda... :wink: :) :mrgreen:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by nenadnenad » 03 Nov 2009, 11:04

bolje svirao gitaru nego sto je pisao tekstove al opet ne dovoljno bolje ? :mrgreen:

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by kide » 03 Nov 2009, 11:24

hmm, teško je reći jer je bio kompletan autor - gitaroš, pevač, tekstovezac, ali kad bi baš vagao onda mislim da je ipak glas bio njegov najveći kvalitet. retki su pevači koji imaju boju za melodijsko pevanje ali umeju i da podvrisnu i grauluju kad zatreba, on je imao sve te elemente. za sviranje đitre već rekoh, a što se tiče tekstova šta znam... više cenim zadnju fazu kad ga je pritisla surova realnost pa nije imo kud, nije bilo prostora da se umetničari i poetizira naprazno kao '80ih. na Par godina taj isti tekst kao slutnja onoga što dolazi sigurno da ima težinu, a onda na DumDum i Neko nas posmatra kao i Angles Breath nemam mnogo zamerki. kažem, mislim da ga je vreme nateralo da zvuči sirovije i soc. realnije u tekstovima i na đitri, što meni više prija.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Duane » 03 Nov 2009, 16:30

kide wrote: Partibrejkers - Mesečeva kći (poznat solo, simetričan aranžman, isti rifovi na uvodu i izvodu)
Partibrejkers - Daleko od srca (...)
valja ti ovo, vrlo

a sta kazes na onaj kratki solo iz pjesme Put?
ono tek valja

anton je jebac keva na stratu

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by kide » 03 Nov 2009, 21:33

Duane wrote:a sta kazes na onaj kratki solo iz pjesme Put?
ono tek valja
anton je jebac keva na stratu
šta da kažem za tu pesmu, osim da mi je odredila sudbinu. to mi je prva stvar od Brejkersa koju sam čuo u živoutu.
Anton, da, Daleko od srca je očigledno inspirisana Hendriksom. mada se skinuo sa strata ima tome već 10ak-15 godina.

Dvejn, vidim više puta da se slažemo oko Brejkersa pa kapiram da si prosviravo te rifove i soloe, da nema negde gde može se čuje kako ga džibriš? pominjem to jer je jako važno, jer se preko Antona vata priključak i održava kakav-takav kontinuitet domaće scene.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by Duane » 03 Nov 2009, 21:37

kide wrote:
Duane wrote:a sta kazes na onaj kratki solo iz pjesme Put?
ono tek valja
anton je jebac keva na stratu
šta da kažem za tu pesmu, osim da mi je odredila sudbinu. to mi je prva stvar od Brejkersa koju sam čuo u živoutu.
Anton, da, Daleko od srca je očigledno inspirisana Hendriksom. mada se skinuo sa strata ima tome već 10ak-15 godina.

Dvejn, vidim više puta da se slažemo oko Brejkersa pa kapiram da si prosviravo te rifove i soloe, da nema negde gde može se čuje kako ga džibriš? pominjem to jer je jako važno, jer se preko Antona vata priključak i održava kakav-takav kontinuitet domaće scene.
a nema nista trenutno, al ce bidne nesto, svira se naravski, kad bude nesto ce ti javim ovde :D

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by sinisake » 03 Nov 2009, 21:47

jer se preko Antona vata priključak i održava kakav-takav kontinuitet domaće scene.
Kakav prikljucak, sa cim? Kakav kontinuitet? Mozes li malo da pojasnis ovo, kide?

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by nenadnenad » 03 Nov 2009, 22:04

kontinuitet duha rokenrola... mora da se neko prikljuci na stare predajnike duha rokenrola pre nego sto se ugase, mora da se prenosi baklja

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by sinisake » 03 Nov 2009, 22:26

A, cuvari rokerske vatre... :mrgreen:

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by kide » 03 Nov 2009, 22:49

nešo, dobar si portparol 8). da, "čuvari vatre" je dobar opis mada sam ja tu podbacio debelo i pao u sevdaj ko šljiva u govno :ziveli:

i onda zbog griže savesti sve se nadam da će neko od mlađih da preuzme tu baklju, pošto evo već 20 godine unazad nije se pojavio gitarista koji bi potpalio tu vatru kao što je Anton mogao. verovatno bi se pojavio, ali smo imali nepredviđene okolnosti, mnogo potencijala se izgubilo što u talasima emigracije, što od lošeg dopa, što od masnih tezga honorara. kako reče Rambo "neki vani, a neki ka nebu..." a ja bi dodao neki ka Grandu.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by cccira » 03 Nov 2009, 23:48

Ma daj, Anton i potpaljivanje vatre... kamaaan :facepalm:

User avatar
bleach
Posts: 177
Joined: 23 Oct 2009, 21:01

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by bleach » 09 Nov 2009, 23:10

kurtrose wrote:Ha? Vidim da nema te teme a mislim da je zanimljiva... Meni je najjaca solaza iz Alive od Pearl Jam.. Toliko energije budi u meni dok je slusam...
pored ove pesme slipknot-duallity

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Najbolja gitarska solaža?

Post by luka000 » 15 Nov 2009, 13:05



jedna od omiljenih uvek se najezim kad znam da je sve to jedna gitara(i brdo efekata al dobro :mrgreen: )...skroz originalno.. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest