Porcupine Tree?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Porcupine Tree?

Post by Cortex » 23 Jul 2009, 10:51

Jbt. Ovo lako mozhe da bude najbolji album posle prvog slushanja. Otkida majke mi. Jedna stvar kad je pochela, msilio sam...brate obradili su Dogs od PF-a i bejah presrecan a onda kad videh da ostatak pesme ide drugojachije, smorih se jer je riff ochito skoro totalno isti i harmonija ali ne smeta, sve im se prashta, bice to dobra pesma, a album carski!!!

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Mithrandir » 25 Aug 2009, 17:58

Spot za pesmu Time Flies je postavljen na MySpace stranici benda! http://www.porcupinetree.com/news.cfm#1692

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Wook » 01 Sep 2009, 22:48

Leak-ovan je novi album, pa ako nekog zanima, mogu da mu posaljem.. utiske cu verovatno tek sutra formirati, nesto sam previse umoran da bih mogao da analiziram na prvo slusanje... elem, dupli cd je u pitanju, prvi cd u principu ima jednu pesmu koja se zove The Incident, i ima 14 stavova.. drugi cd ima 4 pesme..
Ako neko zeli link, neka mi se obrati na PP :)

Concept album, kao i sto je bilo ocekivano, a evo sta je Stiven Vilson rekao o albumu:
“There was a sign saying ‘POLICE – INCIDENT’ and everyone was slowing down to rubber neck to see what had happened... Afterwards, it struck me that ‘incident’ is a very detached word for something so destructive and traumatic for the people involved. And then I had the sensation that the spirit of someone that had died in the accident entered into my car and was sitting next to me. “The irony of such a cold expression for such seismic events appealed to me, and I began to pick out other ‘incidents’ reported in the media and news,” continues Wilson. “I wrote about the evacuation of teenage girls from a religious cult in Texas, a family terrorizing its neighbors, a body found floating in a river by some people on a fishing trip, and more. Each song is written in the first person and tries to humanize the detached media reportage.”
Izvor: Wikipedia

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Porcupine Tree?

Post by Cortex » 01 Sep 2009, 23:57

Slushao sam i album mi je totalni prosek, chak mozhda i ispod malo. Ochekivao sam vishe na osnovu privjua sa spejsa. Album je pomalo dosadan i bez memorabilnih momenata. Najbolja pesma mi je Drawing Your Line koja zapravo lichi na bend koji ne podnosim a to je Cold Play.

Ali dacu albumu josh mnogo shansi, razume se.

Mada sam predosetio shit, kad je pushtena u javnost pesma Time FLies koja je bezobrazni rip off pesme Dogs od Floyda.

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Mithrandir » 06 Sep 2009, 20:06

Naiđoh na jako zanimljiv intervju sa Stevenom, pa rekoh da podelim:

Prvi deo: http://emusician.com/interviews/steven- ... index.html
Nastavak: http://emusician.com/online_exclusive/s ... index.html

Priča o Insurgentesu i, što je meni još zanimljivije, o svom studiju i načinu na koji snima i producira.

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Mithrandir » 12 Sep 2009, 12:49

Na homepageu novog, redizajniranog sajta PTa se nalazi media player sa mnoštvo fantastičnih klipova.

Glass Arm Shattering, iako eksplicitan, sjajno se uklapa sa muzikom.
Start of Something Beautiful je prelep - Lessie, :bow:
Way Out of Here (live) samo izaziva tugu što nisam tamo - fantastična atmosfera, muzika, vizuelni dojam...

Pogledajte, ja sam se oduševio ^^ http://www.porcupinetree.com/

Još uvek nisam slušao The Incident - čekam neko fino FLAC izdanje. :mrgreen: Ima li novih utisaka?

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Wook » 12 Sep 2009, 13:09

Mithrandir-e, hvala puno za ovo :bow:

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Mithrandir » 12 Sep 2009, 13:14

Nema na čemu, video bi to i sam sledeći put kada odeš na njihov sajt :mrgreen:

Samo malo ispravka (istekao mi je edit) - čovek se zove Lasse, ne Lessie. U svakom slučaju, hvala mu na sjajnim klipovima i celokupnom radu sa PTom! :bravo:

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Wook » 12 Sep 2009, 13:26

Hvala jos jednom :D
Kad smo vec kod tog coveka, on je takodje i rezirao Arriving Somewhere DVD koji je sjajan, zaista vredan slusanja i gledanja :)

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Mithrandir » 12 Sep 2009, 13:34

Nisam gledao, ali, evo, već sam se bacio u potragu. :mrgreen:

Ovaj Live Way Out of Here je sniman u Tilburgu, što znači da će biti na novom DVDu o kojem se priča (ima pod News na sajtu). Biće to doživljaj, kako izgleda!

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Wook » 12 Sep 2009, 13:40

Ostavio sam ti PP :ziveli:

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Porcupine Tree?

Post by Mithrandir » 14 Sep 2009, 16:19

Photo blog za The Incident Tour. Trenutno su nakačene slike sa probi ^^

http://theincidentontour.blogspot.com/

User avatar
manda
Posts: 70
Joined: 01 Nov 2009, 13:34

Re: Porcupine Tree?

Post by manda » 18 Nov 2009, 08:04

Ovom bendu se skoro ništa ne može zameriti, pogotovu ne u muzičkom i produkcijskom smlislu. Međutim, moram da primetim da, na prvo i ne baš pažljivo slušanje, novi album ne donosi ništa novo, odnosno nisu "iznenadili". Kad većina fanova kaže da je album odličan, strava, najbolji, to je samo potvrda da se bend nije mnogo pomakao, što po meni, nije baš dobro.

User avatar
Helena
Posts: 50
Joined: 12 Mar 2010, 01:26
Location: Valjevo

Re: Porcupine Tree?

Post by Helena » 13 Mar 2010, 13:02

Odlicni su. Omiljena mi je The Sound of Muzak. (:

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Porcupine Tree?

Post by AllHopeIsGone » 14 Mar 2010, 18:06


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest