bendovi iz Chachka?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by sixstring » 11 May 2009, 16:29

ću dodem moždak

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by The Mask AE » 11 May 2009, 18:17

Dule nemoj dolaziti bassista svira cetvorozicani bejs :lol:

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by sixstring » 12 May 2009, 19:52

e onda nema ništa od mog dolaska :P

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: bendovi iz Chachka?

Post by nenadnenad » 12 May 2009, 22:03

losa je situacija i u drugim gradovima.
Glupo mi je stvarno pricati al eto ja koji sviram nesto manje ili vise drugacije ne mogu da nadjem nikoga za svirku to je situacija u jednoj Subotici...moras ljude terati zharachem.inace sam primetio na jednoj temi da je svima nekako stisnuto cak i neko za koga bi pomislio da moze ladno da nadje ekipu , muci se.

Sto se tice seshn muzicara, mislim da u nekim slucajevima ljudi jednostavno ne znaju nista svoje da stvore a da nije nesto prezvakano i glupo.Ako neko vec radi medju vrhom seshn muzicara u srbiji ima sigurno jako dobru opremu i sigurno ima sve sto ako ne i vise od prosecnog amaterskog entuzijaste koji snima sebe kuci.Mislim da jednom takvom seshn muzicaru , pogotovo ako je ucio teoriju,nije tesko zapisati muziku ili snimiti je da to zvuci dobro.Sta je onda kasnije tesko naci nekoga da na brzinu odradi bass i bubanj vec ako se krece po razno raznim studijima , ako mu je muzika karijera...

Imho, ili ti vrhunski tezgaroshi\seshn muzicari nisu ni za ***** sto se tice smisljanja svojih stvari ili je tesko doci do njih, ne stavljaju ih na myspace i sl.

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: bendovi iz Chachka?

Post by ZigiZelig » 30 Jun 2010, 14:55

Budjenje teme opet. Neko mi je rekao o ovoj diskusiji pa sam morao da pogledam a resih i da se registrujem i prokomentarisem.
Definitivno je da je Cacak pukao. Postoje neki bendovi, neki od njih i sviraju. Behind the door i snima, mada ne znam sta je sa njima sad, malo sam ispao iz tokova. E sad, cacanski bendovi uglavnom rade tezge, bez autorskih stvari, sto je neminovnost vise nego zelja. Znam nekih ljudi koji prave odlicne stvari, steta je sto ih ne podrzava niko. Kad kazem niko, mislim na publiku i mislim na gazde lokala. Gazde u tom kontekstu i ne mogu da pruze neku podrsku, upravo zbog publike - njima je ipak u interesu da zarade. Sta je karakteristicno? Narod voli da pije kad je u gradu. Ako svirka ne vozi, nece niko da slusa, a gomila pijanih ljudi voli da skace, da se dere, sutira i sl. Problem je u glavama tzv "rockera" sto su rok sveli na rif, ili na pojacan i brz solo, i na eksiranje pivca na ex. Rok je bunt, i nosi poruku. Samim tim mora da ima smisla. Nastao je kao angazovana muzika, tako je i gajen, i kad je nestao momenat za njegov socijalni angazman, morao je da se promeni, kao i u svetu. Zasto ovo pricam? Zato sto se ovde svira rok koji je mrtav vec 20-30 godina. Ne menja se nista u zvuku, stvari su isprane i jednolicne, te teme, price i taj stil je passe. Rok, da bi se odrzao, mora da probudi u ljudima nesto sa cim ce da se identifikuju, da se poistovete sa stihom, idejom i da to bude propraceno adekvatnim sviranjem. Pa jel' sviraju Stonsi jos uvek bluz-rock? To je proslo, muzika, kao i ljudsko drustvo evoluira, novi ljudi zive u novom vremenu, a obradama ili omazima Atomaca, Corbe i Belih Visanja cete samo dotaci neke matorce koji su po pravilu zarasli alkosi sto do 5 izjutra razglabaju o pubertetsko-filozofskim temama dok cepa Rajko Kojic solo u "Rekla je". Ne kazem da je ta muzika losa, kazem da je mrtva. Ne sluzi vise nicemu sem nostalgiji, a ovde nam je tema "zasto je Cacak mrtav" koliko sam ja shvatio. E sad, da bi se sviralo nesto modernije, trebalo bi ljudi da to kapiraju. A ne kapiraju. Zasto, to je vec dublja i slozena tema kojoj ovde nije mozda mesto, ali dok su ljudi u tripu da nisu seljaci ako slusaju rok, leka nema. Narocito se gadim prelaznih rokersko-narodnjackih elemenata, cuvena "Melanholija" npr, koja mi je druga najgora stvar koju sam u zivotu cuo. Prva je naravno "Djurdjevdan". :) Licno, ne vidim razliku u nivou kvazifenseraja izmedju klinke sa narodnjacke zurke i metalke sa 300 alkica i 17 nijanski crne sminke. Ne vidim razliku izmedju kvaliteta tekstova pojedinih cacanskih rokera i nase tipicne estrade. I jedno i drugo smrdi na jeftinocu, pozeraj i besciljnost. Nade nema, ali ta beznadeznost je generalna, po Srbiji je tako, mozda ima 5 bendova da sviraju rok iskreno, a da valja necemu. Slusajte Pionir 10, to tako treba da zvuci, npr. Ali ko je za njih cuo? Nesto se pravog zvuka preselilo u alternativu, zato mi se svidja BTD, na primer, Moso pravi stvari onako kako se meni svidjaju, ali je Moso obrazovaniji lik od 95% cacanskih rokera, pa iako ne zna da svira kao pojedini, oseca i razmislja o muzici sustinski.
Drugi problem koji se javlja je sto je jako tesko skupiti ekipu za sviranje. Bubnjari sviraju po par bendova, basisti su uglavnom prebaceni gitaristi, mada ima i njih par odlicnih. Gitarista ima sjajnih, ali ima i onih sto odsviraju "One" od Metallice bolje od Kirka a ne mogu da skinu stvar od Balasevica od 2 akorda. Bravo momak, bas si "Guitar Pro". Treci problem je naravno oprema, niko nema para, skuplja se za instrumente dugo vremena, pojacala, procesori, kurci palci itd. Koliko sam samo Jolana video u zivotu :).
I naravno sujeta. Svi se znaju, svi se pljuju, svi su zavidni, na svirke dolaze tipovi sto te love da li si omasio jedan ton, e ovde je isfalsirao, bubnjar usporio, basista rastiman, i slicni, moram tako da kazem, iskompleksirani degenerici debilni, idite kuci pa gledajte Farmu, nemojte hejtovati ljude kako sviraju. Da li je odsviran Am ili Am9-jnfv9-534nf uglavnom nije bitno, bitno je da li je to iskreno i valja li cemu. Ako hocete "bezgresnu muziku", kuci, pa na slusanje Malmsteena i povracanje svakih pola sata. Mozda bolje Betoven, kad razmislim....
Ima li nade za rok u Cacku? Kad ce biti bolje? Sta raditi? Ne znam, ako neko nadje resenje, nek mi javi......

@The Mask AE
Znam samo jednog coveka da je toliki hejter, a da nije nista preduzeo.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by doyle777 » 10 Jul 2010, 10:46

ZigiZelig wrote:Budjenje teme opet. Neko mi je rekao o ovoj diskusiji pa sam morao da pogledam a resih i da se registrujem i prokomentarisem.
Definitivno je da je Cacak pukao. Postoje neki bendovi, neki od njih i sviraju. Behind the door i snima, mada ne znam sta je sa njima sad, malo sam ispao iz tokova. E sad, cacanski bendovi uglavnom rade tezge, bez autorskih stvari, sto je neminovnost vise nego zelja. Znam nekih ljudi koji prave odlicne stvari, steta je sto ih ne podrzava niko. Kad kazem niko, mislim na publiku i mislim na gazde lokala. Gazde u tom kontekstu i ne mogu da pruze neku podrsku, upravo zbog publike - njima je ipak u interesu da zarade. Sta je karakteristicno? Narod voli da pije kad je u gradu. Ako svirka ne vozi, nece niko da slusa, a gomila pijanih ljudi voli da skace, da se dere, sutira i sl. Problem je u glavama tzv "rockera" sto su rok sveli na rif, ili na pojacan i brz solo, i na eksiranje pivca na ex. Rok je bunt, i nosi poruku. Samim tim mora da ima smisla. Nastao je kao angazovana muzika, tako je i gajen, i kad je nestao momenat za njegov socijalni angazman, morao je da se promeni, kao i u svetu. Zasto ovo pricam? Zato sto se ovde svira rok koji je mrtav vec 20-30 godina. Ne menja se nista u zvuku, stvari su isprane i jednolicne, te teme, price i taj stil je passe. Rok, da bi se odrzao, mora da probudi u ljudima nesto sa cim ce da se identifikuju, da se poistovete sa stihom, idejom i da to bude propraceno adekvatnim sviranjem. Pa jel' sviraju Stonsi jos uvek bluz-rock? To je proslo, muzika, kao i ljudsko drustvo evoluira, novi ljudi zive u novom vremenu, a obradama ili omazima Atomaca, Corbe i Belih Visanja cete samo dotaci neke matorce koji su po pravilu zarasli alkosi sto do 5 izjutra razglabaju o pubertetsko-filozofskim temama dok cepa Rajko Kojic solo u "Rekla je". Ne kazem da je ta muzika losa, kazem da je mrtva. Ne sluzi vise nicemu sem nostalgiji, a ovde nam je tema "zasto je Cacak mrtav" koliko sam ja shvatio. E sad, da bi se sviralo nesto modernije, trebalo bi ljudi da to kapiraju. A ne kapiraju. Zasto, to je vec dublja i slozena tema kojoj ovde nije mozda mesto, ali dok su ljudi u tripu da nisu seljaci ako slusaju rok, leka nema. Narocito se gadim prelaznih rokersko-narodnjackih elemenata, cuvena "Melanholija" npr, koja mi je druga najgora stvar koju sam u zivotu cuo. Prva je naravno "Djurdjevdan". :) Licno, ne vidim razliku u nivou kvazifenseraja izmedju klinke sa narodnjacke zurke i metalke sa 300 alkica i 17 nijanski crne sminke. Ne vidim razliku izmedju kvaliteta tekstova pojedinih cacanskih rokera i nase tipicne estrade. I jedno i drugo smrdi na jeftinocu, pozeraj i besciljnost. Nade nema, ali ta beznadeznost je generalna, po Srbiji je tako, mozda ima 5 bendova da sviraju rok iskreno, a da valja necemu. Slusajte Pionir 10, to tako treba da zvuci, npr. Ali ko je za njih cuo? Nesto se pravog zvuka preselilo u alternativu, zato mi se svidja BTD, na primer, Moso pravi stvari onako kako se meni svidjaju, ali je Moso obrazovaniji lik od 95% cacanskih rokera, pa iako ne zna da svira kao pojedini, oseca i razmislja o muzici sustinski.
Drugi problem koji se javlja je sto je jako tesko skupiti ekipu za sviranje. Bubnjari sviraju po par bendova, basisti su uglavnom prebaceni gitaristi, mada ima i njih par odlicnih. Gitarista ima sjajnih, ali ima i onih sto odsviraju "One" od Metallice bolje od Kirka a ne mogu da skinu stvar od Balasevica od 2 akorda. Bravo momak, bas si "Guitar Pro". Treci problem je naravno oprema, niko nema para, skuplja se za instrumente dugo vremena, pojacala, procesori, kurci palci itd. Koliko sam samo Jolana video u zivotu :).
I naravno sujeta. Svi se znaju, svi se pljuju, svi su zavidni, na svirke dolaze tipovi sto te love da li si omasio jedan ton, e ovde je isfalsirao, bubnjar usporio, basista rastiman, i slicni, moram tako da kazem, iskompleksirani degenerici debilni, idite kuci pa gledajte Farmu, nemojte hejtovati ljude kako sviraju. Da li je odsviran Am ili Am9-jnfv9-534nf uglavnom nije bitno, bitno je da li je to iskreno i valja li cemu. Ako hocete "bezgresnu muziku", kuci, pa na slusanje Malmsteena i povracanje svakih pola sata. Mozda bolje Betoven, kad razmislim....
Ima li nade za rok u Cacku? Kad ce biti bolje? Sta raditi? Ne znam, ako neko nadje resenje, nek mi javi......

@The Mask AE
Znam samo jednog coveka da je toliki hejter, a da nije nista preduzeo.
:shock: :1:
Slazemo se u 97% recenog. Zato ne bih da ponavljam... :mrgreen:

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by sixstring » 14 Jul 2010, 15:20

Javolimčačak

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by doyle777 » 14 Jul 2010, 21:20

sixstring wrote:Javolimčačak
:O.o: Cudno... Veoma cudno :mrgreen:

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by sixstring » 20 Jul 2010, 02:33

Al ja stvarno volim ovaj Čačak opičen i ne'moralan xD
Stvarno,ja sam najgori slučaj home sicknessa,de,ja da budem u BG duže od dva dana,ma nema pojma. Probao više puta al to nikako nije išlo,e sad,beograđani ko beograđani su mi kul,stvarno,više nego sto puta su mi izašli u susret,za svalalva miscelenious sranja,od,e gde je bulevar? do joj brate aj uzmi mi karte za koncert a ja ću ti dam pare kad dođem,(cortex god bless ya son :D ) i tako... A to što se priča kako je sredina pukla,pa i nije,sve se može kad se hoće,kaže tata namaaa. Znači bato samo ideja :idea:

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by sixstring » 26 Nov 2010, 22:19

šta bi umre tema?
a taman što su neki novi bendovi nastali i što su se neki stari uvežbali,eto sad bilo 50 godina rok en rola,pa one divne nagrade,pa svirka u pragu i domu kulture?
no impressions at all?

User avatar
fic177
Posts: 56
Joined: 25 Feb 2008, 20:41

Re: bendovi iz Chachka?

Post by fic177 » 27 Nov 2010, 14:48

Bilo je super za 50 godina...Malo mi je zao sto je bend "Za jednu noc" potpuno izostavljen iz celog tog koncepta + jos neki bendovi ali dobro sta je tu je...Slusao sam skoro u par navrata bend "Za dz" i odusevljen sam napretkom tog benda,zvukom i nastupom!Sve pohvale,ja slabije slusam tu vrstu muzike ali mi se svidelo...Krvna grupa pocela sa radom,ali u nekom rok en rol fazonu kao ona stara grupa koja je prasila osamdesetih...Plus tu je Mancula bend koji prasi domaci rok i Posada koja ima neverovatan nastup i odlicne autorske stvari.Ne znam da li ima jos bendova koji nesto konkretno rade na tom planu.

ZigiZalig je dosta toga rekao i podrzavam ga u potpunosti,sujeta je jedan od glavnih problema...Jbg...I kad je Sunce svi su tmurni i nadrk*ni bez razloga...

Bice dobro ako pocne ta gitarijada makar za promovisanje mladih bendova.

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: bendovi iz Chachka?

Post by sixstring » 28 Nov 2010, 14:33

Milsiš da će stvarno biti te gitarijade? Heh...iskreno,i ja bi voleo da se to održi, ne bi li se et,kultivisao grad,to nam treba jel da? Pa sad... Nešto mi sve kaže da,i ako je bude,ta gitarijada proći kao one predhodne. Hm.
A koliko će rasprava na forumu pomoći,pišem i ja svašta.

I jesu ti bendovi Za Dž i Posada se lepo potrudili oko njihove muzike,samo neka nastave da vežbaju i prave svoje pesme,valjaju,ako ništa iskrenije su nego one što se masivno promovišu i super brzo nastaju,zasad. :idea: :hide:

User avatar
fic177
Posts: 56
Joined: 25 Feb 2008, 20:41

Re: bendovi iz Chachka?

Post by fic177 » 28 Nov 2010, 23:00

sixstring wrote:Milsiš da će stvarno biti te gitarijade? Heh...iskreno,i ja bi voleo da se to održi, ne bi li se et,kultivisao grad,to nam treba jel da? Pa sad... Nešto mi sve kaže da,i ako je bude,ta gitarijada proći kao one predhodne. Hm.
A koliko će rasprava na forumu pomoći,pišem i ja svašta.

I jesu ti bendovi Za Dž i Posada se lepo potrudili oko njihove muzike,samo neka nastave da vežbaju i prave svoje pesme,valjaju,ako ništa iskrenije su nego one što se masivno promovišu i super brzo nastaju,zasad. :idea: :hide:
O tome ti pricam,samo nek se radi...Pa i ta gitarijada nek sluzi samo kao reklama i kao neko kulturno desavanje dovoljno je...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest