Muzičko vaspitanje u školama

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

ivana90
Posts: 43
Joined: 08 Sep 2010, 12:31

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by ivana90 » 09 Sep 2010, 09:53

ssmc wrote:
ivana90 wrote:Ma znas kako...
Kosijaner ili ne...Makar bi predavao o necemu sem o klasicnoj muzici...
Ali kada malo bolje razmislim dobro trpecu CAK i klasicnu samo da nema Turbo folka...
E onda bih stvarno skocila sa 18 sprata(a koliki sam baksuz prezivela bih):)
Šta fali klasičnoj muzici?
Ja ne preferiram klasicnu muziku...A ono CAK jer vec o njoj ucim hm...Ne ucim ..ponavljam gradivo dobrih 10 godina..Ako ne i vise...
Pa MALO je DOSADILO...

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by ssmc » 09 Sep 2010, 14:05

Pa dobro,za tih 10 godina si fino naučila štivo,a realno nije novo ne može da se dogodi u 1798 godini pošto je već prošla.Eto pokušaj da slušaš klasičnu muziku,fina stvar kažem ti :ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by MetalFunk » 09 Sep 2010, 16:48

Doolio wrote:
MetalFunk wrote:Zasto mislim da nas Doolio zajebava? :mrgreen:
sto ja lol?
Zbog smajlija koji je napisan karakterima i nije ispao kao emotikon/gif.
Moguce da je koincidencija.
:ziveli:

ivana90
Posts: 43
Joined: 08 Sep 2010, 12:31

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by ivana90 » 09 Sep 2010, 22:38

ssmc wrote:Pa dobro,za tih 10 godina si fino naučila štivo,a realno nije novo ne može da se dogodi u 1798 godini pošto je već prošla.Eto pokušaj da slušaš klasičnu muziku,fina stvar kažem ti :ziveli:
Nazalost mi se ne svidja...Slusala sam je terao me je decko da malo"smirim zivce i usporim s zivotom",ali kada sam slusala ispalo je da odumirem:)

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by MetalFunk » 09 Sep 2010, 22:41

Criticale sto si terao Doolia da slusa klasiku... ::ranting::
:mrgreen:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by ssmc » 10 Sep 2010, 00:21

ivana90 wrote:
ssmc wrote:Pa dobro,za tih 10 godina si fino naučila štivo,a realno nije novo ne može da se dogodi u 1798 godini pošto je već prošla.Eto pokušaj da slušaš klasičnu muziku,fina stvar kažem ti :ziveli:
Nazalost mi se ne svidja...Slusala sam je terao me je decko da malo"smirim zivce i usporim s zivotom",ali kada sam slusala ispalo je da odumirem:)
Ne mož' to niko da te natera,no dobro,valjda vremenom to ide...
MetalFunk wrote:Criticale sto si terao Doolia da slusa klasiku... ::ranting::
:mrgreen:
:rlol:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by Doolio » 10 Sep 2010, 02:50

MetalFunk wrote:Criticale sto si terao Doolia da slusa klasiku... ::ranting::
:mrgreen:
ma jok mi obojica radimo u rudniku i zivot nam nije lak!

a propo klasike, meni dosta klasike ne lezi, ali imam ogroman rispekt, tako da neka je u skolama, ako ce preobratiti 0.001% dece da ne puse kite likovima zato sto imaju x6 ili da ne biju kineze po sedamdesetom, onda neka je.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by ssmc » 10 Sep 2010, 05:07

Doolio wrote:
MetalFunk wrote:Criticale sto si terao Doolia da slusa klasiku... ::ranting::
:mrgreen:
ma jok mi obojica radimo u rudniku i zivot nam nije lak!

a propo klasike, meni dosta klasike ne lezi, ali imam ogroman rispekt, tako da neka je u skolama, ako ce preobratiti 0.001% dece da ne puse kite likovima zato sto imaju x6 ili da ne biju kineze po sedamdesetom, onda neka je.

Imam neko misljenje da deca pusekite upravo zbog klasike.Jer umesto deci da pustaju klasiku smaraju sa istorijom pa se deca izbezume i odu u distorziju.Kao kada bih nekoga smarao o sviranju gitare onako u sitna crevca a da ne dam gresniku da cuje gitaru i da mi sve lepo ponovi (mozda ima bolji primer,ali jbg).Sa fizikom je jos gore.Ja bih to zabranio po srednjim skolama.Katastrofa kako to moze da unakazi kada se uci na pamet.Naravno dodati na sve to da zivimo u Crbiji.Mislim....zlo

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by Doolio » 10 Sep 2010, 05:31

pa da, ali nije problem u klasici i fizici, nego u programu. ja sam na popravni isao iz fizike, a fizika je car inace.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by ssmc » 10 Sep 2010, 18:51

Jeste,ali kada se lepo i pravilno konzumira.To definitivno mora neki majstor da ti pokaže,dok u našoj prosveti,što se te pozicije tiče,rade recimo ličnosti koje izjavljuju da se zakon o promeni kinetičke energije izvodi empirijski (u prevodu,dete nauči ti to na pamet,danas imam pametnija posla) :shock:

Da ne bude zabune,svaka čast ko je imao 5 iz fi'ske u srednjoj i to,ali lično smatram da je učenje iste veoma uzaludno jer se nigde ne ističe sprega sa matematikom i kako to u stvari "diše".Konkretan primer je da recimo krene neko izvođenje,pa komentar tipa "zbog veoma kompleksnog matematičkog rešavanja (čitaj:jbg ne možemo da vam još diferencijalne jednačine objašnjavamo) dato je rešenje".Dok nisam upisao fax pojma nisam imao koliko nemam pojma.Ali ono,stvarno da kažem nula.Dok je recimo matematika druga stvar,nauka za sebe.Šta znam,meni je valjda tu akcenat što se toga tiče,a sad još analizirati pedagoški rad nastavnika :grummel_2:

Svrha muzičkog u srednjoj školi mi je isto nekako....eto da se nađe,pa ako ti zapadne sad neki šizoidni kreten da te maltretira,šta ćeš,sedneš i naučiš sa kim je Šubert sedeo pri prvom izvođenju njegovog komada i koji su bili motivi bavarskog kralja Ludviga da pomogne karijeri Vagnera...

Opet da ne bude da samo s........rem,nemam neko konstruktivno rešenje,sa ove razdaljine problem mi izgleda veliki (možda je jednostavan,al' jbg možda je meni svaki problem veliki) i što je najgore zanemaren od strane ljudi koji bi trebalo time da se bave.Al' 'ajd' ja sam to progurao,kao i ti Doolio,al' žali bože dece koja moraju,a nema potrebe za tim,da prođu kroz istu bespotrebnu stvar.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by MetalFunk » 10 Sep 2010, 19:06

Doolio wrote:pa da, ali nije problem u klasici i fizici, nego u programu. ja sam na popravni isao iz fizike, a fizika je car inace.
:1:
Isto tako s matematikom.
Nije toliki problem ni u programu, nego u jednostavnoj nezainteresovanosti. Ja cu prije izucavati srpski jezik kao hobi, jer me interesuje kad mi neko ne namece, a u skoli spavati. (npr.)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by Doolio » 11 Sep 2010, 04:37

ssmc wrote:Jeste,ali kada se lepo i pravilno konzumira.To definitivno mora neki majstor da ti pokaže,dok u našoj prosveti,što se te pozicije tiče,rade recimo ličnosti koje izjavljuju da se zakon o promeni kinetičke energije izvodi empirijski (u prevodu,dete nauči ti to na pamet,danas imam pametnija posla) :shock:

Da ne bude zabune,svaka čast ko je imao 5 iz fi'ske u srednjoj i to,ali lično smatram da je učenje iste veoma uzaludno jer se nigde ne ističe sprega sa matematikom i kako to u stvari "diše".Konkretan primer je da recimo krene neko izvođenje,pa komentar tipa "zbog veoma kompleksnog matematičkog rešavanja (čitaj:jbg ne možemo da vam još diferencijalne jednačine objašnjavamo) dato je rešenje".Dok nisam upisao fax pojma nisam imao koliko nemam pojma.Ali ono,stvarno da kažem nula.Dok je recimo matematika druga stvar,nauka za sebe.Šta znam,meni je valjda tu akcenat što se toga tiče,a sad još analizirati pedagoški rad nastavnika :grummel_2:

Svrha muzičkog u srednjoj školi mi je isto nekako....eto da se nađe,pa ako ti zapadne sad neki šizoidni kreten da te maltretira,šta ćeš,sedneš i naučiš sa kim je Šubert sedeo pri prvom izvođenju njegovog komada i koji su bili motivi bavarskog kralja Ludviga da pomogne karijeri Vagnera...

Opet da ne bude da samo s........rem,nemam neko konstruktivno rešenje,sa ove razdaljine problem mi izgleda veliki (možda je jednostavan,al' jbg možda je meni svaki problem veliki) i što je najgore zanemaren od strane ljudi koji bi trebalo time da se bave.Al' 'ajd' ja sam to progurao,kao i ti Doolio,al' žali bože dece koja moraju,a nema potrebe za tim,da prođu kroz istu bespotrebnu stvar.
a vidis, kod mene je drugacije, posto sam ljikovnas a volim psidzu i filozofiju, meni je fizika sa te strane zanimljiva - teorije, filozofija, logika itd. zato je mali deo mene umro otprilike kad smo ucili u srednjoj teoriju relativnosti (mislim, 'ucili') tako sto je dat jedan primer u knjizi (jedan), a ostalo su bile formule koje su zaista lol ovako kad ti stave na tacnu pa ti jedi. a da je profa seo i SRAO o teoriji i ajnstajnu i gomili paradoksa, pojava, kontrateorija itd, svi bismo znali, cak i oni najnezainteresovaniji, milion puta vise o tome. i ne samo to, vec bismo znali sustinu, a ne neku formulu napamet za koju ne znas ni sta radi ni cemu sluzi. a jebiga, nemas internet i kablovsku i te zajebancije, pa da vidis i drugu stranu medalje...jedino ako uzmes da citas nekog uspenskog recimo, al otkud ti tako nesto tada...

metalfunk:
postoji i taj faktor i znam na sta mislis. ali mislim da ovde nije to u pitanju. jer neko ce ti nametati nesto svakako, cim si u obrazovnoj ustanovi. to se podrazumeva, e sad, ako neko ima fantasticnu prezentaciju toga sto namece, granica izmedju nametanja i interesovanja se brise. setimo se toma sojera i njegovog farbanja ograde. lik je naprzio ostale da mu ofarbaju ogradu i jos da mu DAJU razne zajebancije kako bi ih on pustio da to urade. e, tako to treba da se radi, ali kod nas se pedagoska strana ne gleda uopste pri zaposljavanju, a i obrazovanju (ne znam kako je sada, ranije smo imali neke skojevske profesore uglavnom).
secam se, imali smo astronomiju i astronom je bio car. al stvarno je bio car covek. epilog, svi zivi imaju pet iz astronomije (jeste on delio sakom i kapom, ali opet), a cak i najdebilnije batice znaju nekih 15% materije cisto zato sto su culi zanimljivo izlaganje i zapamtili, sto je ogroman uspeh.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by faks » 11 Sep 2010, 04:48

MetalFunk wrote:Ja cu prije izucavati srpski jezik kao hobi, jer me interesuje kad mi neko ne namece, a u skoli spavati. (npr.)
baš tako.. ti i ja smo jedini (priznali da smo) imali 2 iz muzičkog :)

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by MetalFunk » 11 Sep 2010, 10:30

faks wrote:
baš tako.. ti i ja smo jedini (priznali da smo) imali 2 iz muzičkog :)
To, nuzno, ne mora da znaci nista lose. Mozda cemo ispasti kao Ajnstajn, ali u muzici. :D
:ziveli:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Muzičko vaspitanje u školama

Post by ssmc » 11 Sep 2010, 14:37

Doolio wrote: a vidis, kod mene je drugacije, posto sam ljikovnas a volim psidzu i filozofiju, meni je fizika sa te strane zanimljiva - teorije, filozofija, logika itd. zato je mali deo mene umro otprilike kad smo ucili u srednjoj teoriju relativnosti (mislim, 'ucili') tako sto je dat jedan primer u knjizi (jedan), a ostalo su bile formule koje su zaista lol ovako kad ti stave na tacnu pa ti jedi. a da je profa seo i SRAO o teoriji i ajnstajnu i gomili paradoksa, pojava, kontrateorija itd, svi bismo znali, cak i oni najnezainteresovaniji, milion puta vise o tome. i ne samo to, vec bismo znali sustinu, a ne neku formulu napamet za koju ne znas ni sta radi ni cemu sluzi. a jebiga, nemas internet i kablovsku i te zajebancije, pa da vidis i drugu stranu medalje...jedino ako uzmes da citas nekog uspenskog recimo, al otkud ti tako nesto tada...
Uf,teorija relativiteta je vr' neuspeha celog obrazovanja srednje škole što se fizike tiče.Teorija relativiteta je baš zajeban mindstorming i profan koji je predavao na mojoj katedri profesor Grujić,koji sada predaje u Francuskoj,pokušava (ili je uspeo u tome) da obori ovu teoriju.Imao je par predavanja na mom faksu (na koja nisam išao) baš na tu temu.No da se ne razmahujem povodom toga,konkretno deca ne znaju dovoljno ni klasičnu fiziku da bi mogli da počnu da pojme teoriju relativiteta.Još jedan od primera je šredingerova jednačina (i storija sa kvantnom fizikom koja je možda još gora od teorije relativiteta).To je isto sačuvaj me bože.Pisao sam neke kvrčice za koje nisam ni znao šta predstavljaju,dok na faksu nisam doznao za parcijalne diferencijalne jednačine (mislim jebote!!!???).To kao da te bace u razmišljanje,ko zna,možda si ti baš taj koji može da napiše neku novu teoriju i "sklopi" teoriju relativiteta i kvantnu fiziku.
Ali da ne hejtujem.Bilo pa prošlo (i NEĆE se ponoviti).Ali svakako mislim da je pedagoški pristup katastrofa.Konkretno bilo bi poželjno da ljudi prvo poznaju materiju koju predaju,ali mislim onako stvarno poznaju,a druga stvar je da imaju neki pristup koji bi zainteresovao slušaoce.Mislim prilično jednostavno,zar ne?Ali ispade da je te ,na izgled jednostavne, stvari lako ostvariti,ali nekako se ne dešava da predavači poseduju baš oba kvaliteta.Ili je primer,dobar je on lik,ali jbg kada ga pitam za primer ili nešto on ne daje odgovor kakv treba, ili, stvarno lik zna,al' ništa ne ume da objasni.I to si još dobar ako su ova dva primera u pitanju (na faksu recimo nema primera da čovek ne zna nešto da ti odgovori,pošto tamo znaju znanje,ali nekad ne želiš da ti daju odgovor,a ni da pitaš).I ti sad posle srednje škole treba onako izmrcvaren da odeš na fax?Yeah right.

Što se matematike tiče.....mislim da je program srednjih škola namenjen čistom drill-u,da stekneš radne navike,a to se nikome ne dopada naravno.Svi volimo da pričamo o mati i jeste to lepo,ali kad treba sesti i zagrejati stolicu, e onda jbg.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest