SMAK

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: SMAK

Post by Duane » 07 Jun 2009, 11:28

super video

:ziveli:

ma ono... Tocak i pored njega niko... nema tu bolji, losiji, slabiji tehnicar, bolji tehnicar... jednostavno ovo sto ovaj covek svira niko drugi ne svira i niko drugi ne razume kako da svira... i tako ce i biti, jednostavno je njegova svirka prepuna mistike i nekog svog tripa, previse razlicitog da bi se iko uopste usudio da ga prati i uci, a kamoli razvija dalje...

RMT sabija!

:D

User avatar
ChildOfBodom
Posts: 19
Joined: 12 Nov 2008, 18:58
Location: Bosna i Hercegovina- Republika Srpska

Re: SMAK

Post by ChildOfBodom » 23 Jun 2009, 00:16

Smak, to se zove pravi bend. Točak fenomenalno svira, njihove melodije mi leže i uvjek ih mogu poslušati. :) :) :ziveli:

User avatar
biciklo
Posts: 148
Joined: 09 Jul 2009, 14:32

Re: SMAK

Post by biciklo » 09 Jul 2009, 15:05

Tocak je genije.

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: SMAK

Post by Џими » 22 Mar 2010, 23:28

Надам се да качење линкова за домаће документарце не спада у ширење пиратерије, те је дозвољено на овом форуму.

Елем, РТС-ов документарац о бенду СМАК. Фино одрађен. Јесте да је мало више о Точку него о самом Смаку, и јесте да наратор понекад беспотребно смара, и јесте да се у пар наврата појављују некомпетентни људи у интервјуима (нпр. Ђуле Ван Гог који је емисију искористио да се максимално изрекламира), али вреди погледати. Има и неких снимака до којих је иначе јако тешко доћи.

http://abraxas365dokumentarci.blogspot. ... retna.html

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: SMAK

Post by Џими » 23 Mar 2010, 00:00

Иначе, да напишем коју реч о Смаку. Први пут сам се сусрео са Смаком кад сам баш био клинац, чуо сам на ТВ-у ''Шумадијски блуз''. Песма је заразна, па сам се моментално запалио за Смак. Сутрадан сам код локалног циге који продаје касете потражио Смак, али није имао, па сам му рекао да наручи, што он, наравно, није учинио, те остадох кратких рукава. Следећи пут сам случајно укључио радио у току солаже на песми Блуз у парку. Тад нити сам свирао, нити сам се нешто претерано разумео у музику, али ме је соло одувао колико сам се одушевио. Касније сам почео да слушам Смак и кад год се сетим тих времена, у глави ми је уводни риф за ''Перле''.

Смак је јединствен бенд, као и Точков начин свирања. Он је човек који уме да свира, али добру свирку не користи како би неког задивио, већ како би се изразио. Његови тонови дишу. С једне стране садрже хендриксовску прљавштину и неартикулисаност, а с друге стране балканску живописност. Самим тим су јединствени. Ко год је у стању да каже да је Смак копија Дип Парпла или било чега другог, или је потпуни деген или антислухиста. А оне геџе које би да критикују Точков начин свирања... Нека се погледају у огледало и поставе себи питање ко су, шта су, и докле су догурали, па нек' онда то упореде са оним докле је Точак догурао кренувши као дечак из болничког кревета у шумадијској селендри...

User avatar
fic177
Posts: 56
Joined: 25 Feb 2008, 20:41

Re: SMAK

Post by fic177 » 23 Mar 2010, 13:40

Џими wrote:Иначе, да напишем коју реч о Смаку. Први пут сам се сусрео са Смаком кад сам баш био клинац, чуо сам на ТВ-у ''Шумадијски блуз''. Песма је заразна, па сам се моментално запалио за Смак. Сутрадан сам код локалног циге који продаје касете потражио Смак, али није имао, па сам му рекао да наручи, што он, наравно, није учинио, те остадох кратких рукава. Следећи пут сам случајно укључио радио у току солаже на песми Блуз у парку. Тад нити сам свирао, нити сам се нешто претерано разумео у музику, али ме је соло одувао колико сам се одушевио. Касније сам почео да слушам Смак и кад год се сетим тих времена, у глави ми је уводни риф за ''Перле''.

Смак је јединствен бенд, као и Точков начин свирања. Он је човек који уме да свира, али добру свирку не користи како би неког задивио, већ како би се изразио. Његови тонови дишу. С једне стране садрже хендриксовску прљавштину и неартикулисаност, а с друге стране балканску живописност. Самим тим су јединствени. Ко год је у стању да каже да је Смак копија Дип Парпла или било чега другог, или је потпуни деген или антислухиста. А оне геџе које би да критикују Точков начин свирања... Нека се погледају у огледало и поставе себи питање ко су, шта су, и докле су догурали, па нек' онда то упореде са оним докле је Точак догурао кренувши као дечак из болничког кревета у шумадијској селендри...
:bow: :bow: :bow: :bow:
Sve si lepo rekao i napisao...Samo ovo selendra malo smeta posto sam iz Cacka (mada ima i tu istine)...Ali odlican post!

terry mid

Re: SMAK

Post by terry mid » 20 Jun 2010, 21:16

SMAK po mom misljenju definitivno najbolji bend sa nasih prostora ikada!!!Tocak odlican gitarista takodje mozda najbolji sa ovih prostora zbog nacina sviranja kreativnosti i posebnosti...I da Daire keva!!!

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: SMAK

Post by Џими » 14 Mar 2011, 14:55

Је л' прати ико ово?


User avatar
fic177
Posts: 56
Joined: 25 Feb 2008, 20:41

Re: SMAK

Post by fic177 » 18 Mar 2011, 13:04

Џими wrote:Је л' прати ико ово?

Ово сам слушао скоро и одушевио се!Циганско срце пребија а и Најда је фино отпевао...

rock nation
Posts: 91
Joined: 26 Nov 2009, 17:34

Re: SMAK

Post by rock nation » 29 Mar 2011, 14:13

Ja pratim koliko mogu, jedva cekam da krenu koncerti. Ali, ljudi moji, kako zvuci Cigansko srce, ta pesma nikada nije bila hit, ali...da se smrznes!

Sto se Smaka tice, ispricacu vam sledece:

1977 bio sam u petom razredu, kada je izasla Crna dama. Nisam imao pojma o cemu se radi, ali isla je reklama na TV, dopao mi se omot i taj naziv benda, Smak, cista mistika. I natream caleta da odemo i kupimo tu plocu. Secam se kao da je juce bilo, sve su ploce kostale oko 7000, a ova 9900. Kaze matori da uzmemo neku drugu plocu, ima ih kol'ko hoces, ali ja necu, Smak i gotovo! I kupimo mi to, dodjemo kuci, a ja sam tada najvise slusao ploce pred spavanje. I tako, u marku, pustim B stranu, prodje Alo i krene Tegoba. Ljudi moji, ja sam plakao kao kisa, ridao sam od placa, dolazili matorci da me smire. Lagao sam da sam sanjao nesto, nisam hteo da mi uzmu tu plocu. Od tada do danas, Smak ima posebno mesto u mom srcu, a Tocak - da se ne zezamo, na ovim prostorima nikada nije bilo boljeg.

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: SMAK

Post by Џими » 07 Apr 2011, 13:18

rock nation wrote: 1977 bio sam u petom razredu, kada je izasla Crna dama. Nisam imao pojma o cemu se radi, ali isla je reklama na TV, dopao mi se omot i taj naziv benda, Smak, cista mistika. I natream caleta da odemo i kupimo tu plocu. Secam se kao da je juce bilo, sve su ploce kostale oko 7000, a ova 9900. Kaze matori da uzmemo neku drugu plocu, ima ih kol'ko hoces, ali ja necu, Smak i gotovo! I kupimo mi to, dodjemo kuci, a ja sam tada najvise slusao ploce pred spavanje. I tako, u marku, pustim B stranu, prodje Alo i krene Tegoba. Ljudi moji, ja sam plakao kao kisa, ridao sam od placa, dolazili matorci da me smire. Lagao sam da sam sanjao nesto, nisam hteo da mi uzmu tu plocu. Od tada do danas, Smak ima posebno mesto u mom srcu, a Tocak - da se ne zezamo, na ovim prostorima nikada nije bilo boljeg.
:bow:

Елем, како вам се свиђа ово?

User avatar
vakatt
Posts: 49
Joined: 16 Mar 2011, 14:08

Re: SMAK

Post by vakatt » 08 Apr 2011, 09:54

Ovo je odlično. :ziveli:

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: SMAK

Post by Randy » 08 Apr 2011, 10:38

:metal:

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: SMAK

Post by Djole_BB » 09 Apr 2011, 20:08

[youtube]72ZpPuFrpQU&feature=related[/youtube]

pogledajte ovo.. zanimljivo je..

Dragan91
Posts: 1
Joined: 23 Dec 2010, 17:59

Re: SMAK

Post by Dragan91 » 10 Apr 2011, 13:01

hmm, sta reci o RM Točku, sto vec nije bilo receno_

zbog nejgove muzike sam i poceo da sviram gitaru...
ne znam zasto, ali ja nisam cuo (po meni) boljeg gitaristu od njega...
prokleto svaki ton mu je na mestu...

zao mi je zato sto ih nikad nisam imao priliku da ih slusam uzivo...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest