R. M. Točak

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: R. M. Točak

Post by Gitaroholicar » 28 Feb 2013, 10:57

o tome pricam :D

I ja sam poceo da primenjujem tu tehniku, stvarno mu da neki smek a i sustain je jaci :bambi:

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: R. M. Točak

Post by Trzalica » 15 Mar 2013, 13:00

nebeskacarica wrote:.... u duže improvizacije bend se nije upuštao iz razumljivih razloga, u želji da ispoštuje mlađu publiku koja ih prvi put sluša uživo....držali su se uglavnom studijskih aranžmana..
Jesi li ti to ovo ozbiljno napisao, ili nas ovde zekiš lagano?!?
Posle toliko godina, Točak je spremio koncert sa identičnim aranžmanima kao sedamdeset i neke kako bi ispoštovao neke nove klince? Gde si ti uopšte video bend (svetskih razmera) koji svira i koristi iste aranžmane i zvuk kao sedamdeset i neke, zarad zadovoljenja nekih novih pokoljenja?!?
Hteo je da klincima servira način na koji se sviralo pre 30 godina (zbogom pameti)?!? :O.o:

Znači, došao u Arenu, uložio staru slavu (od toga 70% mitološku), svirao (woowww) na 3 (slovima: čak TRI Maršala) i sa 3 (slovima TRI "djitre"), onako kako zna i ume, i vrlo dobro, čak odlično prevario još jednu generaciju klinaca, da je gitarista kome se klanjao ceo Deep Purple.
Ako i treba, nego šta!

Čovek NIŠTA NOVO nije ponudio i NAKON 35 godina karijere i više, da ne bi razočarao klince?!? Onda je sasvim razumljivo zašto nema ni pomena o novom albumu ili ne daj bože turneji po SR (ako ne bivšoj Yugi)! :XD:

User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: R. M. Točak

Post by Gitaroholicar » 15 Mar 2013, 13:30

pa sta sad ti ocekujes da on shreduje, zato sto je to sad kao nesto novo i moderno? Ne mozes tako gledati...

Oni jednostavno imaju svoj zvuk. Kao i groove i smek za razliku od mnogih onda i danas.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: R. M. Točak

Post by Trzalica » 15 Mar 2013, 21:00

Gitaroholicar wrote:pa sta sad ti ocekujes da on shreduje, zato sto je to sad kao nesto novo i moderno? Ne mozes tako gledati.
Očekivao sam bar nove aranžmane pesama, posle toliko godina ... Naročito (ovo potenciram), očekivao sam bar par novih pesama kada se već održava koncert nakon toliko vremena. Valjda su imali ideju i materijala za par potpuno novih pesama kojima bi dokazali da su legende i da vrede i posebno obradovali i te klince a i bogme muzičke kritičare. Ovako, ništa posebno, dodjoh, videh, zabavih se i zaboravih!
Gitaroholicar wrote:Oni jednostavno imaju svoj zvuk. Kao i groove i smek za razliku od mnogih onda i danas.
P.S. ako govoriš o zvuku koji su potencirali na Bioskop Fox koji je koketiranje sa grandžom ili grubo rečeno: čist underground po meni, onda je mogao takodje i za koncert u Areni da se ugleda na neke modernije pravce i lepo aranžira svoje pesme u nekom novom ruhu!
Samim tim, nije baš da oni jednostavno imaju svoj zvuk. Devedesetih ga DEGRADIRAJU do potpunog undergrounda sa Najdom i onda se nakon dvadeset godina opet vrate na korene iz sedamdesetih ... jer su valjda shvatili koliko je ono bilo glupo i nezrelo ... Ma extra im je taj groove

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: R. M. Točak

Post by nebojsak » 15 Mar 2013, 21:14

Bilo je i malo dubstepa, a bila su i ona dva didžeja na Ulasku u harem, koliko se sećam. Tako da nije baš sve bilo old skul.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: R. M. Točak

Post by Duane » 16 Mar 2013, 11:18

to je verovatno bio odgovor na soto zen

Children Of Paradise
Posts: 72
Joined: 13 Oct 2012, 20:20

Re: R. M. Točak

Post by Children Of Paradise » 16 Mar 2013, 21:49

zasto nisu bolje, verovatno zato sto na mladima svet ostaje.



nek meni ovi momci ovo odsviraju za 20/30 godina i ja cu da budem presrecan :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: R. M. Točak

Post by Duane » 17 Mar 2013, 14:01

moram priznati da me korteks navukao ponovo na onaj točkov solo album mislim da se zove samo R.M. Točak ili tako nešto

taj zvuk na tom albumu, koji mi sad nešto tripujemo da smo prevazišli nekom napucanom produkcijom i agresivnim pristupom na taj neki "richness" tona, kida i ono bilo bi kul čuti to i uživo, ima smisla koliko i bilo ko da pravi koncert, ako nije napucano i isforisrano već iskreno.

prosto to je druga priča, moderno vs vintidžasto, drugačije je, neko voli jedno neko drugo, ali neko može da voli oba i prepozna "kvalitet" tj nešto za šta vezuje pažnju, fascinaciju, uživanje...

taj album, zvuk, sviranje, fraze, izražavanje, tehničko umeće, originalnost i na kraju ta emocija, domaća emocija *****, nije uvezena, već je domaća, šumadijska... to je iskrenost i to je identitet, a to danas fali VEĆINI bendova...

User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: R. M. Točak

Post by Gitaroholicar » 17 Mar 2013, 16:09

Uf, taj album je ledzenderi. Aria diamond :bow:

Cak je i nightwish ukrao delic te melodije :ziveli:

User avatar
Rade92
Posts: 7
Joined: 13 May 2011, 20:23
Location: Obrenovac

Re: R. M. Točak

Post by Rade92 » 03 Apr 2013, 21:27

emisija Agape intervju RM Tocak
http://www.youtube.com/watch?v=ka7OEKZo38A

Children Of Paradise
Posts: 72
Joined: 13 Oct 2012, 20:20

Re: R. M. Točak

Post by Children Of Paradise » 04 Apr 2013, 17:07

vidimo se na arsenalu!

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: R. M. Točak

Post by nebeskacarica » 24 Jul 2013, 16:51


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest