Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply

Sta vise volite? Led Zeppelin ili Deep Purple?

Led Zeppelin
116
53%
Deep Purple
102
47%
 
Total votes: 218

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by Duane » 11 Mar 2009, 01:59

D MEN!
Image

ko je bolji? a? da cujem sad...

ja bi recimo page izabrao zato sto je svestraniji od richija... ono richi je uvek furao isti fazon, al je taj fazon stvarno predobar... dok je page eksperimentisao cak i sa nekom indijskom muzikom, raznim stimovima, arapskom muzikom/ritmovima... itd itd... a i tuko je jacka... pa vi vidite sad... :mrgreen:

JIMMY, HERE'S TO YA'R HEALTH!!! :ziveli:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by LazaRocker » 11 Mar 2009, 10:47

ahaha... jel ovo kapi Jack Danielsa? A plant najaci, on rucka nesto :D .
Back to topic... Video sam u temi Deep Purple neki post na foru Paice je znatno tehnicki bolji od Bonza, i tako to... Ja mislim bas suprotno od toga. Mislim su retki bubnjar tog vremena koji su mogli da pariraju Johnu Bonzu Bonhamu... Imam samo dve reci... MOBY DICK... Tako da bi bilo lepo da nam dodje neko bubnjarce i da nam kaze svoj SUBJEKTIVNO misljenje o ovome i da ga obrazlozi. bas me zanima.
Nemam nista protiv pejsa, samo mislim da je bonham po kvalitetu(a bogme i po kolicini) prelaza i ,,solaza" na bubnjevima bolji... Ali to je samo moje SUBJEKTIVNO nestrucno slusalacko misljenje... :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by Duane » 11 Mar 2009, 11:27

LazaRocker wrote:ahaha... jel ovo kapi Jack Danielsa? A plant najaci, on rucka nesto :D .
lazimire ja sam shockiran! nije valjda ovo prvi put da vidis ovu epsku tvorevinu? a imas how the west was won na avataru kao tru fan di onli tru rokin bjend... shock... shock :D

sto se tice Bonham vs Paice, po pitanju tehnike je svakako paice napredniji... jednostavno tehnika nije subjektivna stvar i lepo se vidi da paice vuce na neku jazzy tehnikicu i sve to lepo ispeglano, onako skolski, a vragolan u dusi, najbolja kombinacija... al ono... bonzo je bonzo i moby dick je moby dick :mrgreen:
mislim da je apsurdno porediti ih i kao bendove i kao pojedince... jedino mozda JPJ vs RG :D

Image
eo je i pageova devojka...

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by Highway One » 12 Mar 2009, 21:53

Guitar_thrill wrote:
sevastokrator wrote:Ako posmatras sve najbolje pesme koje je Blackmore radio sa D.P-om i sa Rainbow-om, i Page-ov rad videces da Page ima bolje git. deonice i solaze uslovno receno lepse, bar meni lepse zvuce... Meni lepse zvuce pesme Kashmir, Stairway.., No Quarter, Since I've Been Loving You; Nego Soldier of f.., Hush, Black Night, Child in time mislim naravno na muziku ne na vokale, naravno bolje su aranzirane vecine pesama od DP nego LZ, zato sam i izmedjuostalog stavio DP>=LZ
ok...hvala ti na objasnjenju :) meni su njih dvojica dva totalno razlicita sveta, cak mnogo vise razlicita nego Purple i Zeppelin...kad pogledam pesme koje si naveo imam utisak kao da si uzeo najlepse solaze Zeppelina i osredje solaze Purple-a :lol: recimo Blackmore When a blind man cries, Strange kind of woman, Lazy....i imao je po meni naravno, mnogo zanimljivije solaze dosta triola,u obicnim 4/4 taktovima...i svega toga....Page mi jeste interesantan ali jako kratko posle toga obicno pocne mnog o da brljavi,posebno na svirkama uzivo,dok na studijskim verzijama sve zavisi od pesme do pesme....ja sam ranije Page-a mnogo vise gotivio oz Blackmore-a...bas iz ovih razloga prvo jer sam cuo samo te pesme od Zeppelina gde je Page odsvirao prelepo,i ove od Purple gde je Blackmore "onako" odsvirao...a onda lad sam poslusao dosta vise materijala od obojice moje misljene se obrnulo za 180 stepeni naravno, sve je subjektivno, volim da cujem i drugacije misljenje a volim i da kazem svoje kad me niko ne pita :mrgreen: bar na forumu :hide:
Pageov stil mi se uvek nije previse svidjao mada je lep,ali ..... ali sam blackmoreove soloe oduvek ObOZaVaO a josh ,,kad sam poslusao dosta vise materijala od obojice"
Odna sam shvatio da niko nikad nece da me ubedi da postoji bolji gitarista od Ritchie-a
Purple je zakon sve sto su sa blackmoreom napravili je super, od april do smoke on the water pa do mitzi dupree :D
I josh sto mnogo volim stradze :D
U jbt sad kad sam prochitao sta sam napisao sebi delujem malo cudno :? ::ranting:: :?:
ali sve jedno mislim da je purple dosta iznad zepp-a :ziveli:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by cccira » 12 Mar 2009, 22:03

Blekmurov stil mi se uvek nije previse svidjao mada je lep,ali ..... ali sam pageove soloe oduvek ObOZaVaO a josh ,,kad sam poslusao dosta vise materijala od obojice"
Odna sam shvatio da niko nikad nece da me ubedi da postoji bolji gitarista od Page-a
Zepp je zakon sve sto su sa pageom napravili je super, od since i've been loving you do stairway to heaven pa do travelling riverside blues :D
I josh sto mnogo volim les paulove :D
U jbt sad kad sam napisao sta sam prochitao sebi delujem malo cudno :? ::ranting:: :?:
ali sve jedno mislim da je zepp dosta iznad purple-a :ziveli:

:mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by Duane » 12 Mar 2009, 22:28

nikad ne bi rekao da si ti jimmy page man! svaka cast! :bow:

a recimo da su mi zeppelini bolji samo zbog te neke raznovrsnosti, inatje kao sto sam rekao trista puta, u ovoj temi, glupo je porediti ih.... al ono... jimmy page je definitvno d'man... a i mogao je vise da popije :) to je covek koji je pisao najhevije rifove(on i toni "luk hau aj gat kroses on maj grifplatna") i najlepse instrumentale/pesme(bron y aur npr, sins ajv bin lavin ju, friends)...

Z I V E O JIMMY PAGE I NARODNOOSLOBODILACKA BORBA!

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by cccira » 12 Mar 2009, 22:52

Duane wrote:a recimo da su mi zeppelini bolji samo zbog te neke raznovrsnosti, inatje kao sto sam rekao trista puta, u ovoj temi, glupo je porediti ih.... al ono... jimmy page je definitvno d'man... a i mogao je vise da popije :) to je covek koji je pisao najhevije rifove(on i toni "luk hau aj gat kroses on maj grifplatna") i najlepse instrumentale/pesme(bron y aur npr, sins ajv bin lavin ju, friends)...
Slazem se sa svim tackama optuznice :D

Zeleo bih ovo da dodam:
Image
F'IN COLOSSAL :bow:

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by Highway One » 13 Mar 2009, 19:03

cccira wrote:Blekmurov stil mi se uvek nije previse svidjao mada je lep,ali ..... ali sam pageove soloe oduvek ObOZaVaO a josh ,,kad sam poslusao dosta vise materijala od obojice"
Odna sam shvatio da niko nikad nece da me ubedi da postoji bolji gitarista od Page-a
Zepp je zakon sve sto su sa pageom napravili je super, od since i've been loving you do stairway to heaven pa do travelling riverside blues :D
I josh sto mnogo volim les paulove :D
U jbt sad kad sam napisao sta sam prochitao sebi delujem malo cudno :? ::ranting:: :?:
ali sve jedno mislim da je zepp dosta iznad purple-a :ziveli:

:mrgreen:
:lol: lepo me nasmeja :)



ono pageovo mucenje gitare nije in blizu ovome :mrgreen:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by cccira » 13 Mar 2009, 20:25

Image

Bilo mi dosadno :mrgreen:

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by Highway One » 13 Mar 2009, 20:54

cccira wrote:Image

Bilo mi dosadno :mrgreen:
To je zlobno blackmore je bolji :(

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by LazaRocker » 13 Mar 2009, 22:39

@highway one




slobodno kazi cika blekiju i ekipi da me nazovu kad urade nesto ovoliko kreativno kao The Ocean... E da mogo bi da kazes Blekmuru DA CU DA GA ZGAZIM KAO BUBISARBU AKO GA IKADA U ZIVOTU BUDEM VIDEO. Jbt sad me je potpuno razocarao pa kako moze da se ponasa tako prema svojim gitarama, muzicar njegovog kalibra... Ajde jednu da je slomio ali ovoliko :shock: ... Pa ja vec pola godine stedim za strata i jos ga nisam kupio, a on ih ovako olako lomi...

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by Guitar_thrill » 14 Mar 2009, 09:51

LazaRocker wrote:@highway one




slobodno kazi cika blekiju i ekipi da me nazovu kad urade nesto ovoliko kreativno kao The Ocean... E da mogo bi da kazes Blekmuru DA CU DA GA ZGAZIM KAO BUBISARBU AKO GA IKADA U ZIVOTU BUDEM VIDEO. Jbt sad me je potpuno razocarao pa kako moze da se ponasa tako prema svojim gitarama, muzicar njegovog kalibra... Ajde jednu da je slomio ali ovoliko :shock: ... Pa ja vec pola godine stedim za strata i jos ga nisam kupio, a on ih ovako olako lomi...
daj molim te,ajde onda i Hendrixa da mrzimo,on je jednu i zapalio cak...ako nista Blackmore je bar stimao svoju gitaru :wink: mene ovaj Moby Dick tako smara, da je to jedan od razloga,i zasto vise cenim Purple, Zeppelini umeju jako da smore, mislim ko hoce da slusa nekoga kako 5 minuta udara u bubanj (isto vazi za bilo koji instrument, Plantovo stenjanje, Page-ovo gudalo,ja kad sam to prvi put video meni je to bila tolika glupost da ne znam, bolje da je lepo slomio Les Paula nego da je uhvatio da smara sa gudalom :) ) jedino John Paul Jonesu svaka cast :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by Duane » 14 Mar 2009, 10:37

hahahahahhahahahah trile nasmejao si me sad... 5 minuta kako cuka po bubnju?

kahm... deep purple - mule

kako je propao rok n roul? a?

meni je ovo sa gudalom genijalno... najbolji solo koji sam ikad cuo... bez zezanja...

i da... cepelinima peva curica :mrgreen:

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by Highway One » 16 Mar 2009, 20:02

Mene ovo sa gudalom stvarno malo smara :?
Ali meni je i rainbow mozda malo lepsi od zeppa :)
Jedino mucenje koje gitara ovde je menjanje magneta na svake dve sekunde(ne racunajte ono na kraju on je mazio gitaru nije je udarao :D (ali stvarno to se ne racuna), i ja sam to pokusao al mi bash ne ide :lol:)

E ovo ja puno volEm :D :D :D

Ali ovo :?
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/XdJWPgzS_lQ&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/XdJWPgzS_lQ&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

Obama
Posts: 27
Joined: 24 Jul 2008, 22:04

Re: Glasanje: Led Zeppelin ili Deep Purple?

Post by Obama » 30 Mar 2009, 17:21

Volim oba benda, ali ipak mislim da se ne mogu porediti, barem po inovativnosti. Led Zepp je bio puno inovativniji i originalniji. Led Zeppelin spada u onih nekoliko bandova koji su donijeli nesto novo, promijenili muzicku scenu. Mnosto je tu uticaja, prvenstveno blues-a, preko funk-a, country-a, keltske muzike, orijentalne muzike itd. Tu prvenstveno mislim na gitaristu Jimmy Page-a koji je upijao kulturne i druge uticaje kao spuzva.
Bez ikakve namjere da omalovazavam Deep Purple, bio je to strasan bend, prepun energije i pozitivnog naboja, alo to je bilo sve. Pola njihovih najvecih hitova su obrade tudjih pjesama (Hush - Billy Joe Royal, River Deep - Mountain High - Ike & Tina Turner, Kentucky Woman - Neil Diamond, itd.).
Priznajem, ja prvenstveno obraćam pažnju na gitaru, a manje na klavijature. Ritchie Blackmore je bio tehnički odličan, možda i bolji od Page-a, ali po mom mišljenju, Page je puno više istraživao i eksperimentisao.
Na kraju, to je ipak stvar ličnog ukusa, ja kod mene Deep Purple ima 95 bodova, a Led Zeppelin 100 bodova. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest