Page ILI Blackmore

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Page ILI Blackmore

Post by Santana » 09 Aug 2008, 13:09

obozavam obojicu.
page ima jako izrazajne soloe a trenutno skidam koncertni stairway to heaven za koji je onaj studijski mala maca.
razvaljuje.a blackmore je bio jos bolji tehnicar.i malo inovativniji. kad se uzmu u obzir onaj lazy i child in time soloi pa jedna pesma od 15 minuta kojoj ne znam ime to zadivljuje.u njegovim soloima se moze uzivati.i u pageovim ali mislim da je blackmore malo bolji umetnik.

Enterprise
Posts: 187
Joined: 29 Nov 2007, 14:55

Re: Page ILI Blackmore

Post by Enterprise » 09 Aug 2008, 20:04

Blackmore,mnogo pre Page-a.Nekazem da je Page bio los,al ovaj mi se vise svidja,pogotovu kad je svirao u Rainbow.

@ 7thSON

Ja znam za onog crnog LP-a koji je imao 3 hum-a i bigsby(jer se ovako pise??) tremolo i on je maznut od Page-a na aerodromu 1970-e godine(valjda).Imas sliku na sajtu Gibson Custom shop-a

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Page ILI Blackmore

Post by Highway One » 14 Aug 2008, 22:47

BLACKMORE
On mi je od uvek omiljeni gitarista 8)

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Page ILI Blackmore

Post by sixstring » 05 Oct 2008, 15:15

Kristijan wrote:Whatever makes you happy :D

Izvinjavam se za OT:
Ja sam "malo" alergičan na to, jer me asocira na likove koji su osmdesetih pokušavali da mi prodaju veslo umesto gitare (tada nisi mogao da odeš u prodavnicu i da kupiš ozbiljan instrument, a ako ne ideš sam napolje, onda u preprodaji kupuješ to od svakojakih likova). Svi do jednog su bili "odlični prijatelji" sa Borom, Bajagom, Štulićem, Dadom... i po njihovoj priči svi oni su bili daleko jači likovi i bolji gitaristi, basisti, whatever... od ovih poznatih imena, ali su ovi imali više sreće... I svi ti preprodavci (magle) su govorili Džipson... Dakle nemoj to lično da shvatiš, ja imam neke loše asocijacije kada to čujem.

Jedan od njih je tvrdio kako prodaje original 335, koji inače treba da ima na glavi mother of pearl inlay nalik kruni. E sad, ovo nije bio inlay, nego je preko cele površine glave zalepljena lažnjak ploča, to samo može dase zove mother of toilet seat, pa je napravljen šablon i sve je prefarbano crnom bojom, samo je neofarban ostao taj oblik nalik kruni. Dakle "original"... I taj car je neprekidno ponavljao Džipson... sasvim dovoljno da dete od 15 godina navuče trajne traume :D

Istina!!! I sam sam imao 123456encounter-a sa tim,"virtuozima" trgovcima... :lol:


Chord-Master wrote: Mislim, volim ja Blacmoore's Night, svidja mi se muzika i sve to, ali to je ipak Blackmoore, lik koji je tako przio na gitari, lik koji je u toku Highway Star-a gadjao kamermana vodom, neponovljivi Blackmoore koji je uzeo tamburu i prestao solira. :?
što šta fali tamburi??
video čovek,od RnR nema para,uzeo pevaljku i dig'o tamburu i vidi ga sad! čak je i kosu počeo redovno da farba :lol:

e da,da ne budem off topic
definitivno Blackmore

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Page ILI Blackmore

Post by Duane » 05 Oct 2008, 19:15

naravno da nisi upravu sixstrinzhe... jer je blekmor poceo da se lozi na tu renesansnu muziku jos 77 kad je hard rok bio u punom zamahu i od tad malo po malo zaranja u renesansne vode... da bi konacno 90 neke potonuo u tome... a to nema nikakve veze sa komercijalnoscu ili sa prezivljavanjem, jer se on covek sigurno pristojno obogatio sa purpleom... a cak i da je ostao u purpleu verovatno bi zaradio bar 5 puta vise nego sa kendis i drugarima... al jednostavno to je ono sto covek voli i kako sam kaze ostario je i vise mu nije zanimljivo da cepa marshalla 15 minuta bez prestanka da mu krvare usi(jbg, matori richi...)
xD

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Page ILI Blackmore

Post by sixstring » 05 Oct 2008, 20:34

ćjoooj čoveče ti ne provali da sam se za/&$$ kada sam rekao da to radi da preživi.
c c c
al zamisli jednom...
odeš na splav jesti gilicu,
a ono međ tamburašima,
Riči po tamburi piči! :lol:



:shock:

jbg moram lupetam imam kijavicu,
oprostite mi ne znam što činim! :cry:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Page ILI Blackmore

Post by Duane » 05 Oct 2008, 21:17

ma nisam mislio bukvalno, al mi je tako zvucalo kao da si rekao da je presao sa roka na renesansu ili kako god to zove samo da bi zaradio... al ae kad kazes da si se zezao sve ti je oprosteno xD salim se... jbg care izvini sto sam bio "ofanzivan" mislio sam da si ozbiljan... xD

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Page ILI Blackmore

Post by sixstring » 05 Oct 2008, 23:35

odo je u off topic (ću budem na teevee)
ma samo se seti oneee
opuššteno ooopušštenooo :lol:

User avatar
biciklo
Posts: 148
Joined: 09 Jul 2009, 14:32

Re: Page ILI Blackmore

Post by biciklo » 09 Jul 2009, 16:24

Izuzetno tesko pitanje, i zaista ne mogu da se odlucim.

Page je imao malo vise rock 'n' roll, blues i country influenced stil i bio je malo nespretan sa gitarom, dok je Ritchie bio mnogo precizniji i imao je classical-jazz obuku.

Mozda kao solista Blackmore, kao kompozitor Page.

Ivan92
Posts: 23
Joined: 17 Feb 2011, 23:34

Re: Page ILI Blackmore

Post by Ivan92 » 19 Mar 2011, 19:05

Obozavam obojicu, ali vise volim Pejdza kao gitaristu. Kao lika vise volim Blekmora. :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Page ILI Blackmore

Post by Doolio » 19 Mar 2011, 19:31

ja bih mozda gotivio pejdza da nisam imao tu nesrecu da ga vidim pre nego sto sam ga cuo:) eto sta je psihologija:)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Page ILI Blackmore

Post by komil » 26 Aug 2011, 10:36

Chord-Master wrote:... "dodjavola, pa to je Ritchie Blackmoore! Gde mu je onaj Natural Finish Stratocaster? ...
Inače, ima na YouTube jedan intervju gde (sa Kendis) komentariše gitare po kući. Taj njegov omiljeni strat je skoro u nesvirljivom stanju zato što: otišao Strat kod nekog majstora za gitare (valda da se promene pragovi ili tako nešto). Majstor je sav bitan posle operacije rekao "uzgred, izravnao sam ti vrat, bilo je stvarno velikih ulegnuća, neću ti to dodatno naplatiti to sam ti uradio gratis"... :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Page ILI Blackmore

Post by bancika » 28 Aug 2011, 14:53

mr Blackmore, any day :) zbog njega sam i poceo da sviram gitaru. :bambi: :ziveli:

User avatar
Pentatonic
Posts: 239
Joined: 13 Oct 2009, 03:54
Location: Beograd

Re: Page ILI Blackmore

Post by Pentatonic » 11 Sep 2011, 22:02

Ritchie Blackmore definitivno :gitara2:

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Page ILI Blackmore

Post by Randy » 11 Sep 2011, 22:19

Image

omiljeni zbog onog koncerta iz japana 72 valjda

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest