Šta mislite o audiciji za Berklee college of music?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
ivan ipi
Posts: 125
Joined: 28 Apr 2009, 17:44
Location: Krusevac, bre!

Šta mislite o audiciji za Berklee college of music?

Post by ivan ipi » 09 Oct 2009, 16:16

Ljudi, zanima me vas utisak u vezi audicije za stipendiju na Berkliju....ukoliko niste obavesteni, audicija ce se odrzati u muzickoj skoli "Stankovic" u Beogradu, od 12-17 oktobra... ali ipak je ispala jedna velika sarena laza :D
Naime, evo o cemu se zapravo radi....organizacija "multikultivator" (nevladina,ili kako-vec) zajedno sa Berklee college of music napravice audiciju i intervjue sa svim zainteresovanim, pazite sad "talentima" za dobijanje stipendije na pomenutom prestiznom americkom koledzu u gore navedenom terminu...Na vama je da spremite par pesama da odsvirate, zatim improvizujete na neki blues, r'n'r ritam, onda vam rade neki test sluha (odsviraju neku melodiju, a vi je ponovite), citanje i sviranje po notama( sightreading), i na kraju intervju...
....I jos samo da uplatite 5000 dinara, pa ako udjete medju prvih 200 onda samo jos 150 dolara(americkih naravno), da bi ste usli medju 60 - jer toboze imaju vremena da ispitaju samo 60 ljudi... i onda ako ostavite dobar utisak - dobijate stipendiju...a stipendija se sastoji u sledecem... jedna godina na Berkliju u Bostonu je oko 27.000 dolara :O.o: ( TAKO JE 27 HILJADA), a vi cete dobiti stipendiju od 5-7000$. sto znaci za nekih 20-ak hiljada cete morati da se snadjete, ali dobro to je sica...plus.. hrana i smestaj, to nije uracunato u cenu...
Eto...zanima me DOKLE ce vise u ovoj zemlji Srbiji da bude muljatora, i spekulanata :povrac: .... i mi dakle nismo normalni...ja sam mozda malo revoltiran, jer sam se primio i ozbiljno pripremao, ali jel zna neko nekog ko ce po ovim uslovim da ide uci na Berkli, osim Kebine cerke - kako se zove Tasha ili tako nesto...pa molim, ostavite vase utiske ako ih imate :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: sta mislite o "Berklee college of music"

Post by dejankuki » 09 Oct 2009, 16:38

Prosto, kad se vec skontao prevaru, nemoj da se prijavljujes, a jedna narodna poslovica kaze: Dok ima ljudi bice i para...

User avatar
ivan ipi
Posts: 125
Joined: 28 Apr 2009, 17:44
Location: Krusevac, bre!

Re: sta mislite o "Berklee college of music"

Post by ivan ipi » 09 Oct 2009, 16:40

dejankuki wrote:Prosto, kad se vec skontao prevaru, nemoj da se prijavljujes, a jedna narodna poslovica kaze: Dok ima ljudi bice i para...
I to sto kazes.... :?

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: sta mislite o "Berklee college of music"

Post by Duane » 09 Oct 2009, 17:50

neznam brate, nije nas sindrom taj muljatorski, ima muljatora, al ima ih svuda... mnogo je meni opakiji onaj drugi srpski sindrom... kad god nam naidje nesto novo mi ga posteno ispljujemo i izbacamo i anatemu jos na njega... po meni je ovo skroz odlicna stvar, nedelju dana sa vrhunskim muzicarima, tojes' svaki dan po 6 sati, za 5000, to je 1000 po danu... ono koliko bi vas kostao cas kod vamo nekog prosecnog profe? a vamo dolazi vrhunska ekipa muzicara i jos pride sa jednog od najprestiznijih gitaroskih instituta u svetu...

ako neko ocekuje da cisto ode na neku audiciju za berkli i dobije dzaba skolovanje(koje jeste preskupo, ali moze im se, VRHUNSKO obrazovanje, vrhunska investicija) onda taj nema veze s' vezom... jednostavno ameriga nefunkcionise tako, mozda mi tako funkcionisemo, ono kao das kintu i vec si neki generalni menadzher direktora zamenika si oua...

ovo je fenomenalna stvar i smatram da svako ko je u situaciji da ode i isprati to, treba da ode, jer ima neverovatnu sansu da svira sa odlicnim muzicarima, steknem fenomenalno iskustvo i ako je bas toliko dobar i dobije tu stipendiju... nije lose kad se sve sumira drugacije malo?

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: sta mislite o "Berklee college of music"

Post by ness » 09 Oct 2009, 18:02

Sve je to jako sumnjivo.Za svoje pare ocekujes da nesto dobijes, a ne ako prodjes super, a ako ne nikom nista.U redu bi bilo da naplate samo od onih koji prodju sledeci krug,a ovako ce svi ispasti ovce za sisanje.Jos i te nevladine organizacije... Idu mi na onu stvar. Pre neki dan bilo je na vestima da su u prostoriji neke nevladine organizacije u Srbiji pronasli 2,5 kg kokaina i 13 kg gandze ! Mislim, cime se onda bave te nevladine organizacije?! Ili su samo paravan za mutne radnje ?
  • Na nasu nesrecu dokle god ne bude zakona u nasoj drzavi,tj. ljudi ne budu kaznjavani za pronevere i otimacinu bice nam ovako kako jeste. :(

User avatar
ivan ipi
Posts: 125
Joined: 28 Apr 2009, 17:44
Location: Krusevac, bre!

Re: sta mislite o "Berklee college of music"

Post by ivan ipi » 09 Oct 2009, 21:03

Duane wrote:neznam brate, nije nas sindrom taj muljatorski, ima muljatora, al ima ih svuda... mnogo je meni opakiji onaj drugi srpski sindrom... kad god nam naidje nesto novo mi ga posteno ispljujemo i izbacamo i anatemu jos na njega... po meni je ovo skroz odlicna stvar, nedelju dana sa vrhunskim muzicarima, tojes' svaki dan po 6 sati, za 5000, to je 1000 po danu... ono koliko bi vas kostao cas kod vamo nekog prosecnog profe? a vamo dolazi vrhunska ekipa muzicara i jos pride sa jednog od najprestiznijih gitaroskih instituta u svetu...

ako neko ocekuje da cisto ode na neku audiciju za berkli i dobije dzaba skolovanje(koje jeste preskupo, ali moze im se, VRHUNSKO obrazovanje, vrhunska investicija) onda taj nema veze s' vezom... jednostavno ameriga nefunkcionise tako, mozda mi tako funkcionisemo, ono kao das kintu i vec si neki generalni menadzher direktora zamenika si oua...

ovo je fenomenalna stvar i smatram da svako ko je u situaciji da ode i isprati to, treba da ode, jer ima neverovatnu sansu da svira sa odlicnim muzicarima, steknem fenomenalno iskustvo i ako je bas toliko dobar i dobije tu stipendiju... nije lose kad se sve sumira drugacije malo?
Prvo, problem je sto nije nigde napomenuto da stipendija ne znaci punu stipendiju, zato sto mislim da je vecini ljudi svejedno da li kosta godina 20.000 ili 27.000...svejedno je nedostizno :( . znaci da je sve ovo tipicno zavlacenje u startu.
A drugo, ja idem kod profesora gitare koji je zavrsio muzicku akademiju u Gracu za 1000 din dvocas... sto je dzabe, u odnosu na ove njihove "radionice", jer sam siguran da oni nece da posvete sat i po vremena samo za mene, niti cu ja za 5 dana da dobijem sitnu pamet

User avatar
ivan ipi
Posts: 125
Joined: 28 Apr 2009, 17:44
Location: Krusevac, bre!

Re: sta mislite o "Berklee college of music"

Post by ivan ipi » 09 Oct 2009, 21:03

ness wrote:Sve je to jako sumnjivo.Za svoje pare ocekujes da nesto dobijes, a ne ako prodjes super, a ako ne nikom nista.U redu bi bilo da naplate samo od onih koji prodju sledeci krug,a ovako ce svi ispasti ovce za sisanje.Jos i te nevladine organizacije... Idu mi na onu stvar. Pre neki dan bilo je na vestima da su u prostoriji neke nevladine organizacije u Srbiji pronasli 2,5 kg kokaina i 13 kg gandze ! Mislim, cime se onda bave te nevladine organizacije?! Ili su samo paravan za mutne radnje ?
  • Na nasu nesrecu dokle god ne bude zakona u nasoj drzavi,tj. ljudi ne budu kaznjavani za pronevere i otimacinu bice nam ovako kako jeste. :(
:1: :D

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Šta mislite o audiciji za Berklee college of music?

Post by sub_zer0 » 09 Oct 2009, 21:28

A koji ce ti djavo Berkli? Da bi mogao da se hvalis pred drugima kako imas tu diplomu? Od velikih muzicara, vecina nije ni isla tamo, a od onih koji su isli 99% ga nije zavrsilo. Ne postoji skola koja ce nekoga da nauci da bude veliki umetnik. Muzicke skole uglavnom prave robote. A realno, stvari koje te oni tamo uce mozes da naucis i sam. Ima miliona lekcija na netu. Ako si bas nesnalazljiv mozes i privatne casove da uzmes. :ziveli:

User avatar
Makinov
Posts: 138
Joined: 08 Jan 2009, 17:30

Re: Šta mislite o audiciji za Berklee college of music?

Post by Makinov » 09 Oct 2009, 21:37

sub_zer0 wrote:A koji ce ti djavo Berkli? Da bi mogao da se hvalis pred drugima kako imas tu diplomu? Od velikih muzicara, vecina nije ni isla tamo, a od onih koji su isli 99% ga nije zavrsilo. Ne postoji skola koja ce nekoga da nauci da bude veliki umetnik. Muzicke skole uglavnom prave robote. A realno, stvari koje te oni tamo uce mozes da naucis i sam. Ima miliona lekcija na netu. Ako si bas nesnalazljiv mozes i privatne casove da uzmes. :ziveli:
Post sa kojim se ne slazem. Lekcije na netu, da, "platite mi 15$ po pravoj lekciji", pa mozda se i nauci nesto. Berklee, ustanova u kojoj se nalaze trenutno najpriznatiji profesori muzike. Ljudi koji su zavrsili Berklee su veoma obrazovani, rade u struci, naravno u Britaniji, Americi. Ne znamo za njih, jer oni rade po studijima i, shto bi se kod nas reklo "kupe kajmak", jer pisu aranzmane, rade kao svetski priznati studijski muzicari. Rade u prosveti. :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta mislite o audiciji za Berklee college of music?

Post by guv'nor » 09 Oct 2009, 21:39

sub_zer0 wrote:Ako si bas nesnalazljiv mozes i privatne casove da uzmes.
Npr kod ovog, mada može i kod ovog gitariste.

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: Šta mislite o audiciji za Berklee college of music?

Post by supersonic » 09 Oct 2009, 22:43

Ne bih da skrećem s teme ali to da te u muzičkoj ne mogu puno toga naučiti, to je glupost kakvu odavno nisam čuo...


A što se tiče stipendije za Berkli... Hmmm... jebena stvar.S jedne strane, ono, dođeš u kontakt sa raznoraznim ljudima (muzičarima) a ako si dobar - čim si na berkliju, to znači da bi potencijalno mogao da sviraš negdje, da zarađuješ, eventualno da nešto postigneš s muzikom, jer prije ćeš u americi postići to - bez obzira na bilionsku populaciju bendova, nego na balkanu.


Šta znam - da je malo kurvinski i nesiguran način stipendiranja - mislim da da, ali isto tako je prilično dobra varijanta. Naravno, ko ima para da isprati :)

User avatar
ivan ipi
Posts: 125
Joined: 28 Apr 2009, 17:44
Location: Krusevac, bre!

Re: Šta mislite o audiciji za Berklee college of music?

Post by ivan ipi » 10 Oct 2009, 09:12

supersonic wrote:Ne bih da skrećem s teme ali to da te u muzičkoj ne mogu puno toga naučiti, to je glupost kakvu odavno nisam čuo...


A što se tiče stipendije za Berkli... Hmmm... jebena stvar.S jedne strane, ono, dođeš u kontakt sa raznoraznim ljudima (muzičarima) a ako si dobar - čim si na berkliju, to znači da bi potencijalno mogao da sviraš negdje, da zarađuješ, eventualno da nešto postigneš s muzikom, jer prije ćeš u americi postići to - bez obzira na bilionsku populaciju bendova, nego na balkanu.


Šta znam - da je malo kurvinski i nesiguran način stipendiranja - mislim da da, ali isto tako je prilično dobra varijanta. Naravno, ko ima para da isprati :)
:1: Upravo sam se zbog toga i primio :) zato sto svako ko ode na Berkli ima takvo okruzenje, da mora da bude nesnalazljiv tupan da ne napravi nesto od sebe.

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: Šta mislite o audiciji za Berklee college of music?

Post by supersonic » 10 Oct 2009, 11:31

Pa da.Upravo tako.Međutim, jebena je situacija doći kući jedan dan iz grada, provjeriti na internetu informacije i kazati: E, ljudi probaću da konkurišem za Berkli.A oni:Šta kako ??? A ti:Pa znate ako prođem treba da dam 20 000 zelenih novčanica od po 1 dolar.A oni: dobićeš stipendiju a plaćati ? ITd...


jeste zaista čudno.NE kontam zašto daju 5 hiljada po čovjeku.
Zašto npr. ako primaju lupam, 100 ljudi ( to je 5000 x 100 = 500 000 ), ne bi uradili tako da umjesto da prime 100 ljudi - prime 20 ljudi i daju im full stipendiju...


Mislim ... Što ti kažeš, te NVO, jesu prilično mutne i sve, treba dobro ispitati teren prije ulaska u takvo nešto ...

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Šta mislite o audiciji za Berklee college of music?

Post by Tiga » 10 Oct 2009, 13:02

Gledala sam pre neki dan u jutranjem programu prilog o ovoj audiciji, lik je pričao zašto je to super povoljno, ali nisam pažljivo slušala...
Valjda je rekao da imaš godinu dana da skupiš te novce.
Ne znam, posle svega što kažete i meni se čini kao glupost...
Uredu da im platiš 5000 za audiciju, ali posle još 150 dolara, to već izgleda kao neko muljanje.
I krajnje je neozbiljno da fakultet iz Bostona daje stipendiju od samo 5000 dolara, ako znaju da dolaze u Srbiju i kakav je ovde standard.

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Šta mislite o audiciji za Berklee college of music?

Post by sub_zer0 » 10 Oct 2009, 13:45

Lekcije na netu, da, "platite mi 15$ po pravoj lekciji", pa mozda se i nauci nesto.
Istocno-evropski distributeri? To barem ovde nije problem. Literature koliko ti dusa iste. Jedino treba da se cita. Ali neke ljude i to mrzi. Ako te bas Berkli zanima i tu literaturu mozes da nadjes na netu.
Berklee, ustanova u kojoj se nalaze trenutno najpriznatiji profesori muzike.
Ko, Joe Stamp(koji je Malmsteen wannabe) i njemu slicni? Ko ih je to priznao? Jel ove ovce koje im placaju basnoslovne sume? Svaki ciga hvali svoga konja. Ili neki novinari koji o tome pojma nemaju,a gura im se kinta u dzep? Ili neka ekipa profana koja je prosla kroz istu masinu?
Ne racunam one gitarske heroje i sl. koji su isli na Berkli da drze casove a ne da uce.
Ljudi koji su zavrsili Berklee su veoma obrazovani, rade u struci, naravno u Britaniji, Americi.
Ali nisam primetio da medju njima ima umetnika.
Ne znamo za njih, jer oni rade po studijima i, shto bi se kod nas reklo "kupe kajmak", jer pisu aranzmane, rade kao svetski priznati studijski muzicari.
Ne moras da ides na Berkli da bi tako nesto radio. Ali stoji cinjenica da tamo mozes da upoznajes ljude, guras se i muvas i hvatas neke veze.
Rade u prosveti.
:lol:


Npr kod ovog, mada može i kod ovog gitariste.
NE! Pre bih ruke isek'o nego isao na casove kod tog imbecila. Ima kod nas ljudi, ali necu nikoga da reklamiram.


Ne bih da skrećem s teme ali to da te u muzičkoj ne mogu puno toga naučiti, to je glupost kakvu odavno nisam čuo...
Ja to nisam ni rekao. Pricao sam o nekim drugim stvarima.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest