Imperator - rock bend

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Imperator - rock bend

Post by doyle777 » 17 Feb 2010, 12:57

Imperator je Cacanska grupa nastala oko 1993. godine, njihovi clanovi su bili maloletnici :D . Pobedili su na Zajecarskoj gitarijadi 1994. godine i kasnije snimili demo. Bend su sacunjavale dve gitare (ritam i solo), bas, bubanj i vokal. Zanimljivo je da je njihov solo gitarista imao 13 godina kada su pobedili na gitarijadi. Na zalost, kasnije su se raspali, iza njih je ostao samo demo pod nazivom Vise Nije Kao Pre.
Po mom misljenju, najbolji srpski rock bend ikada. Danas znam samo za basistu i pevaca, obojica daju casove gitare, dok pevac, Branko, daje casove pevanja, a basista, Neso, casove basa.
Branko svira acoustic veceri po raznim klubovima u Srbiji, a Neso je u EKV tribute bendu koji najcesce nastupa po Beogradskim kaficima.
Pesme sa Vise Nije Kao Pre:
Marihuana (tekst je od Bore Corbe i on im je dao dozvolu da snime ovu pesmu, ali samo na demo snimku)

Vise Nije Kao Pre

Ljubav Prema E

Vratite Nam Bogove

Ovaj Svet-War

Molitva Za Magdalenu (Oliver Dragojevic cover)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Imperator - rock bend

Post by Duane » 17 Feb 2010, 17:43

nesvidja mi se svirka, samo mi se svidja naziv prve pesme :)

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Imperator - rock bend

Post by doyle777 » 17 Feb 2010, 20:54

:D Jel' ti se svidja naziv ili ti se svidja da duvas nesto sto se zove kao ona pesma :D
Salim se, po mom misljenju, oni su najbolji srpski rock bend, ne znam zasto, danas bi sigurno bili uspesan bend da su nastali koju godinu ranije, ali je to bilo nemoguce, to je bilo vreme turbo folka, rata i ateizma, kako i pise na omotu njihovog demo snimka, koji sam imao priliku da drzim u rukama. Neso (basista) daje casove gitare mom burazeru, a ja idem kod Branka (vokal) na casove pevanja.
Ako vas nesto zanima o bendu, slobodno pitajte, vecinu toga znam, a sto ne znam... Pitacu :D

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Imperator - rock bend

Post by Santana » 19 Feb 2010, 14:40

potpuno prosecno. ( Ali dobro, bolji su od RATM. :mrgreen: )

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Imperator - rock bend

Post by cccira » 19 Feb 2010, 16:00

Mene se ovo bas ne svidja :grummel_2:

Riblja corba je za ovo Bjelo dugme!

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Imperator - rock bend

Post by doyle777 » 19 Feb 2010, 19:41

cccira wrote:Mene se ovo bas ne svidja :grummel_2:

Riblja corba je za ovo Bjelo dugme!
A Bijelo Dugme je dobro??? Ne razumem...
A i mislim da Bijelo Dugme ne moze da se svrsta ni u kakvu vrstu rocka, pa ni u folk-rock...

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Imperator - rock bend

Post by DrGreenthumb » 19 Feb 2010, 20:34

cccira wrote:Mene se ovo bas ne svidja :grummel_2:

Riblja corba je za ovo Bjelo dugme!
:1:
Mada se ne slazem u potpunosti, da je bar malo vise Van Gogh, bili bi Bjelo Dugme i za Zdravka Colica...

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Imperator - rock bend

Post by nenadnenad » 19 Feb 2010, 20:35

Tehnicki odlicno al kreativno ... :grummel_2:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Imperator - rock bend

Post by cccira » 19 Feb 2010, 21:15

DrGreenthumb wrote: :1:
Mada se ne slazem u potpunosti, da je bar malo vise Van Gogh, bili bi Bjelo Dugme i za Zdravka Colica...
Ejh sad! Sve mi diraj samo Colu nemoj! Cola je za sve njih Kraljevski apartman ::ranting::

cedomirovic
Posts: 1
Joined: 05 May 2010, 16:42

Re: Imperator - rock bend

Post by cedomirovic » 05 May 2010, 16:44

Zdravo svima prvi put sam ovde... Danas sam cuo za ovu grupu i mnogo mi se dopala, negde sam procitao da postoji originalni tekst pesme marihuana pa ako neko zna jel moze da ga posavi ovde, jedino sto sam nasao je da pesa peva o nekoj Ani.. Hvala unapred

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Imperator - rock bend

Post by doyle777 » 05 May 2010, 18:30

cedomirovic wrote:Zdravo svima prvi put sam ovde... Danas sam cuo za ovu grupu i mnogo mi se dopala, negde sam procitao da postoji originalni tekst pesme marihuana pa ako neko zna jel moze da ga posavi ovde, jedino sto sam nasao je da pesa peva o nekoj Ani.. Hvala unapred
Originalni tekst je napisao Bora Corba, ali, na zalost, nigde ne mogu da ga nadjem, tekst koji je Imperator koristio je izmenio pevac, Branko... Nema ga na netu, a znam da se vrteo po leksikonima u to vreme devedesetih, pa ako neko ima valjalo bi da ga postavi...

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Imperator - rock bend

Post by MICKEY » 11 Jun 2010, 16:54

Ovako ljudi, posto sam ja iz istog sela kao i doticni bend, moram reci sledece:

Ove pesme su snimane pre bar 15 godina, ljudi koji su svirali i pravili muziku su sad vec ljudi,
a tad su bili: neko 8.razred, neko prva god. gimn, a neko druga... i uglavnom ih sve poznajem. sad su matorci, svako na svojoj strani...

Meni licno se nikad ovakva muzika nije svidjala, ali to sto su klinci tad uradili je za svako postovanje!!!!

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Imperator - rock bend

Post by doyle777 » 11 Jun 2010, 20:30

MICKEY wrote:Ovako ljudi, posto sam ja iz istog sela kao i doticni bend, moram reci sledece:

Ove pesme su snimane pre bar 15 godina, ljudi koji su svirali i pravili muziku su sad vec ljudi,
a tad su bili: neko 8.razred, neko prva god. gimn, a neko druga... i uglavnom ih sve poznajem. sad su matorci, svako na svojoj strani...

..., ali to sto su klinci tad uradili je za svako postovanje!!!!
:1:
:D

terry mid

Re: Imperator - rock bend

Post by terry mid » 20 Jun 2010, 20:43

Dobri muzicari, dobri ljudi, Neso moj bivsi profesor gitare (inace basista u doticnom bendu) naucio me osnovi sviranja, tehnici, teoriji itd.,i hvala mu na tome.I I Branko moj sadasnji profesor gitare i drug pre svega sa njim radim na usavrsavanju mog sviranja.Sto se benda tice sasvim Ok ako se osvrnemo na to koliko su godina imali i u kakvom su okruzenju ziveli (vesele 90-e)....I zato samo mogu reci :bow:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest