Queens of the Stone Age

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Queens of the Stone Age

Post by nemanjavelimirovic » 12 Jun 2014, 12:40

:ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Queens of the Stone Age

Post by sinisake » 12 Jun 2014, 15:33

Tonac je gluv. Sramota kako su usrali zvuk... :(

Sestra slatka je jos i ok zvucala, ali u nekim delovima... ajme uzasa :(

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Queens of the Stone Age

Post by nemanjavelimirovic » 12 Jun 2014, 16:03

A gde si stajao? ***** meni okej bio sound. Jedino na Go With the Flow je nesto se pomesalo pa je bilo konfuzno, ostalo je okej po meni, mada daleko od toga da nije moglo bolje. Za nase uslove je okej. Treba ih dovuci lepo u Arenu pa da donesu sve svoje i cao... :) :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Queens of the Stone Age

Post by sinisake » 12 Jun 2014, 16:23

:1:

Bio na metar ispred miks pulta! Vidim da je Vranjkovic tamo sedeo, valjda kao pocasni gost? :mrgreen:

Cini mi se da ipak nije njihov covek radio zvuk? (Svetlo je radio njihov lik, to se videlo; osim ako nije automatizovano :D)
Vidi, imam utisak da su prebudzili babanj (pretrigerovano, prekompresovano, bez cinela u slici - mjetal bubanj?), vokal je lelemudao nedje u pozadini (sem u tisim songovima), solo sam u vise pesama vise naslucivao nego cuo, gitare su pravile katkad toliko veliku guzvu da se nista nije razaznavalo... I, sve mi nekako pretiho bilo. Mozda sam oglusio, nakon svih ovih godina, ali ocekivao sam pomeranje bubrega i ocekivao sam da ne cujem sta mi govori covek pored mene, tokom pesme.... A cuo sam. :)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Queens of the Stone Age

Post by nemanjavelimirovic » 12 Jun 2014, 16:30

Hm, ja sam bio relativno blizu bine pa sam pola koncerta furao chepove pola bez, nije bilo malo decibela tu. :metal: E sad cudno da kod tonca bude los sound, mada opet ko zna kako se lomi u tom prostoru. Uvek na toj poljani budem sa desne strane bine i uvek mi bude okej zvuk bemliga, mozda ima neshto i do samog tog prostora (iako je otvoren). Bas je bio super umiksan, bubanj jes kompresovan pomalo bio, verojatno i trigerovan, ali meni to ne smeta. Cinele su bile taman da ne probijaju. Gitare kako kad, ono bilo jeste konfuznih momenata pogotovo kad sva trojica kroz efekte piche, ali opet cuo sam cak i Troy-a svo vreme shto je retkost koliko cujem po snimcima po YT, a kazem, iako nije previse lose bilo, moglo je biti i bolje u smisli da su poneli sve svoje, samo to bi kostalo mnogo vise... :mrgreen: :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Queens of the Stone Age

Post by sinisake » 12 Jun 2014, 16:37

Aha, znaci napred je bilo ipak bolje... Nemam pojma, zatvoreni prostor, stranjska oprema i tonac su zakon, jbg! :ziveli:

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: Queens of the Stone Age

Post by Џими » 13 Jun 2014, 13:00

По мом мишљењу, QOTSA је мало прецењен бенд и никад нисам схватао тако интензивну помаму за њим. Не кажем да је лош, али ето, сврставају га у стонер рок, а ја бих имао тешкоћа да га сврстам и у првих 30 стонер бендова које слушам. Кад год неком кажем како слушам стонер, тај је у фазону „Слушаш Квинсе и Кјус?” (сви у Србији погрешно изговарају име другог бенда, видим и овде на форуму), као да других бендова у овом жанру нема. Човек који о истом не зна ништа, може да стекне погрешну представу. Бледуњави су ми, шућмурасти, превише излазе у сусрет широким народним масама. Неко рече да су поп. Јесу поп.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Queens of the Stone Age

Post by Dersu Uzala » 13 Jun 2014, 14:01

Sto bi reko Inhotep, bemd je inbecilan. Fakat. Cuj muzika. Reci im.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Queens of the Stone Age

Post by nemanjavelimirovic » 13 Jun 2014, 14:36

Poslednji album im jeste pop, ali sve pre toga je vecinski dz dz :music-smiley2: . Naravno ne treba se raspravljati sa ljudima koji vole da se izdvajaju time shto ne vole nishta shto je komercijalnije (mada QOTSA nisu ni malo komerciajlni kad pogledash shta je u realnosti POP muzika danas). Mislim da je to sve stvar ukusa, ja recimo ne mogu da smislim Iron Maiden, Crni i Beli Luk, i mrzim Fudbal, ali eto vecina ljudi to gotivi pa shta sad. :mrgreen: :ziveli: Uzgred, ako vec pricamo o POP mjuzi kao zanru ne definiciji uspeshnosti, ima tu mnogo dobrih izvodjacha, ali naravno koga ja da ubedjujem da je Duran Duran ili Yazoo odlican bend ako on slusha Kreator i Sepulturu naprimer, jbg.
QOTSA nije bend za svakoga, puno ljudi koji su bili oko mene na koncertu su znali samo po dva refrena (No One Knows rif su pevali i pevali su Make It Wit Chu refren, ostalo ne bash). Tako da, jeste da imaju 2-3 hita na globalnom nivou ali cisto sumljam da recimo ovo moze da bude mejnstrim, da moze bio bi presrecan :D :

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: Queens of the Stone Age

Post by Џими » 13 Jun 2014, 15:14

Мени сви кажу да сам геј зато што не волим фудбал.
Човечанство је кренуло у чудном смеру оног тренутка кад је неко убедио људе да је геј то што неки не воле фудбал који је иначе најгеј спорт. Но, није то тема.
(али само да знаш, за људе који не воле бели лук постоји посебан круг пакла!) :twisted:

Немам ништа против комерцијале. Напротив, комерцијала је океј; ако хоћеш да живиш од музике, мораш да продаш то што правиш, наравно. Само кажем да КОЦА не нуди ништа претерано посебно у односу на многе друге бендове из тог жанра, осим што даје питкији, разводњенији звук. Није много мастан фаз за народ. Што кажеш, нису мејнстрим, али теже ка. КОЦА има по 20м прегледа на ЈутЈубу, док рецимо Кајас (који је знатно квалитетнији, надасве оригиналнији бенд) има у врх главе по неколико стотина хиљада.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Queens of the Stone Age

Post by nemanjavelimirovic » 13 Jun 2014, 15:34

Џими wrote: 1. Мени сви кажу да сам геј зато што не волим фудбал.

2. (али само да знаш, за људе који не воле бели лук постоји посебан круг пакла!) :twisted:

3. Није много мастан фаз за народ.
1. +1 :ziveli: No gej je okej tako da nemam nishta protivu. :mrgreen:

2. I sure hope so! :mrgreen: :metal:

3. Nije naravno, ali u tome i jeste fora koliko kontam. Neke stvari ne treba da budu skroz mejnstrim. Zamisli recimo da je GWAR mejnstrim, bilo bi mi frka da prodjem po danu kroz Knez Mihajlovu :XD: :ziveli:
Image

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Queens of the Stone Age

Post by sinisake » 13 Jun 2014, 22:57

док рецимо Кајас (који је знатно квалитетнији, надасве оригиналнији бенд)
Hm... slusao sam malo to... ali, nema tu hita, a pop muzika nije losa stvar, po sebi™.

Fino je ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=O8VmoqBz9Vg&feature=kp

ali, ovo je harmonijski,melodijski, aranzmanski sto puta ubedljivija pesma, na primer:

https://www.youtube.com/watch?v=gOXaUjGk-yY

Ko kaze drugacije, ne voli Tita, i nek ide u *****. :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Queens of the Stone Age

Post by Duane » 13 Jun 2014, 23:08

lol ja sam zaspao haha

probudio se tri četri pesme od kraja, nije bilo lose

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest