Šta mislite o grupi "Rush"?

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by ssmc » 30 May 2011, 19:22

WOW Suzi Quatro!!! :shock: :shock: :shock:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by dweezil » 30 May 2011, 19:24

Kristijan wrote:Nesumnjivo kvalitetan bend, mada moram da primetim da mi ponekad ide na živce nešto što nije vezano samo za Rush, nego i za niz drugih bendova... Naime, postoje ti bendovi koji s vremenom steknu taj ststus "ovo mora da se čuje, ima u kolekciji, voli, poštuje..." i ima gomila ljudi koji jako lako potpadaju pod uticaj tih priča, i formira se na taj način masa veštačkih fanova koji poprilično religiozno brane određeni bend iako ga realno niko ne napada. Šta više, formira se krug ljudi koji su posto naučeni da je preporučljivo izjasniti se da određeni bend vole te poštuju, iako postoji velika verovatnoća da zapravo jedva da znaju o kome se radi. Što me podseća na situaciju sa jedne sedeljke, gde se jedan moj drugar izjasnio da on ne voli Dostojevskog, dakle uopšte nije komentarisao književne domete Dostojevskog, lepo čovek rekao da njemu ne prija. Na to je odmah izvesna mlada dama prokomentarisala: "Onda znači da ga nisi razumeo!", a lepo vidiš da je ona bistra kao boza, samo joj je neko rekao da je taj Dostojevski a must ako hoćeš da ostaviš utisak nekoga ko je nekad nešto čitao. Mislim, niko od članova Rusha ne može biti kriv za snobovsko ponašanje konzumenata, ali eto, ne mogu sasvim da se otresem od ovog utiska. Prosto mi je postala automatska reakcija u većini slučajeva kada mi neko kaže da gotivi Rush da mi prođe kroz glavu: "Auuuu, kako sereš..."
potpisujem :bambi:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by Duane » 30 May 2011, 23:31

ssmc wrote:WOW Suzi Quatro!!! :shock: :shock: :shock:
:1: :shock: :?: :kokice:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by Dersu Uzala » 31 May 2011, 01:51

Sto, sta fali Gary Glitteru. Sem sto je pedofil. :mrgreen:

Texas King
Posts: 20
Joined: 26 Jun 2016, 00:14

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by Texas King » 26 Jun 2016, 10:57

Rush su u mojih 10 omiljenih rok bendova. Nesumnjivo najjači trio u rok muzici. Mislim njihov rad od 1975-1981. je vrhunski rok, odlična kombinacija prog roka i hard roka. Omiljeni album mi je 2112, a top 5 pesama: 2112(cela stvar), instrumental La Villa, Xanadu (odlična prog stvar), Natural science i Necromancer.
Šteta što je ovaj bend nepoznanica kod naših ljubitelja roka i što njihovi albumi nisu dopreli na naše tržište. Ja sam ih otkrio preko Interneta. Evo npr. moj ćale koji je baš ispratio rok iz 70tih i imao gomilu albuma iz tog perioda nije znao za grupu Rush. U Severnoj Americi svaki rok fan zna koji je bend Rush bilo ga voleo ili ne voleo. Tamo su oni najpopularniji nekomercijalni rok bend sa armijom odanih fanova. Jedino im je album Moving Pictures bio komercijalan sa hit pesmom Tom Sawyer koja im je najprepoznatljivija, ali daleko od najbolje.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by pisac » 26 Jun 2016, 12:33

Nesumnjivo najjaci trio u rok muzici...to je subjektivna i pretenciozna izjava,koja mozda zasmeta onima koji su voleli The Jimi Hendrix Experience,Z.Z.Top,ili recimo Beck Bogert&Appice.Za razliku od Rush,za koji eto mnogi nisu culi,ova prva dva rok tria su ostavili trajne tragove,i mnoge hitove koji su ostali reper za kvalitet.I gde su svirali najpoznatiji i po mnogima najbolji gitaristi rok -muzike.
Ne sporim da je Rush velicina u svom domenu,ne sporim da su kvalitetni i da imaju obozavaoce,ja ih nisam slusao puno,ali verujem u tvoje reci,osim sto se ne slazem u onom,,najjaci trio u rok muzici''.Lepota je u oku posmatraca,u ovom slucaju-u uvetu,sto bi rekli stari.Ja recimo volim Jam,Beck Bogert&Appice,volim Jethro Tull,volim i Quincu Jones-a,ali ne mogu da tvrdim da su najjaci,najbolji,naj naj...za mene jesu,nasao sam nesto u toj muzici.
Too Old To Rock'n'Roll Too Young To Die...

Texas King
Posts: 20
Joined: 26 Jun 2016, 00:14

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by Texas King » 26 Jun 2016, 13:13

Dobro možda sam preterao. Ti si pomenuo ZZ Top, a ja se ne slažem da su oni vrhunski bend, OK su, ali ne vrhunski, mislim da su oni bend na nivou Van Halen-a. JHE OK, revolucionaran i uticajan bend nema šta sa kraljem gitare, Cream takođe iza njih, kao i Police u smislu trio bendova. Nirvana, Emerson Lake & Palmer i ZZ Top mogu da dođu posle. To je neko moje mišljenje. Ali za mene su Rush br.1 kao trio.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by Frostensen » 26 Jun 2016, 19:50

Posto se vaskrsli temu, meni je Rush apsolutno uzasan. To je iz razloga sto u njihovoj muzici cujem trecerazredna verziju Led Zepellina, nastalu po principu po kome je kasnije nastao hevi metal. Uzeli sve najbolje zacine koje su Zep. koristili i onda od njih napravili jelo, osim sto u toj gomili zacina nema onog osnovnog, hrane. Kasnije su isti princip nista bolje i originalnije iskoristili i Black Crows i u skorijoj buducnosti u jos bledjoj varijanti ...eto zaboravih kako se zovu... a nije ni bitno, jer su nestali kao sto su se pojavili...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by pisac » 26 Jun 2016, 21:16

Sad si me rasplakao...ZZTop su vecni! :cry: :cry: :cry: A Billy Fuckin' Gibbons je genije gitare.Ko ne zna za BeerDrinkers and hell raisers,Jesus just left Chikago,Tush -La grange- Blue jeans blues -Viva Las Vegas -Sharp Dressed Man-Gimme all your lovin-Legs-Just got paid itd...
LJudi se ne zajebavaju,stvarno sviraju.Nisam bas bas obozavalac ZZ Top-a,ali kad naidjem na njih,ne menjam stanicu,sto bi rekli.To mi popravlja krvnu sliku.

Texas King
Posts: 20
Joined: 26 Jun 2016, 00:14

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by Texas King » 26 Jun 2016, 21:37

Frostensen wrote:Posto se vaskrsli temu, meni je Rush apsolutno uzasan. To je iz razloga sto u njihovoj muzici cujem trecerazredna verziju Led Zepellina, nastalu po principu po kome je kasnije nastao hevi metal. Uzeli sve najbolje zacine koje su Zep. koristili i onda od njih napravili jelo, osim sto u toj gomili zacina nema onog osnovnog, hrane. Kasnije su isti princip nista bolje i originalnije iskoristili i Black Crows i u skorijoj buducnosti u jos bledjoj varijanti ...eto zaboravih kako se zovu... a nije ni bitno, jer su nestali kao sto su se pojavili...
Trećerazredna užasna varijanta Cepelina? Niđe veze. Rush su jedan od najoriginalnijih, najtalentovanijih i najkreativnijih rok bendova, čiji muzički nivo nije daleko od Cepelina. Tačno je da su Cepelini dosta uticali na njihov rad, pre svega na prva dva albuma koja su baš u hard rok fazonu, ali uticali su i bendovi The Who, Sabati i prog bendovi Jethro Tull i rani Genesis sa Gebrijelom. Celokupan muzički stil grupe Rush se razlikuje od Cepelina, jer stil Cepelina je hard rock koji se oslanja na bluz, a grupe Rush prog/hard rok. Album 2112 sa istoimenom epskom pesmom je jedno od vrhunskih rok ostvarenja 70tih u rangu albuma In Rock od Deep Purple-a. Album Hemispheres iz 1978. pokazuje vrhunske domete u domenu prog roka, dok kasnija dva albuma (Permanent Waves i Moving Pictures) su u drugačijem fazonu, uvode se sintovi, zvuk je pomalo pod uticajem new wave, između ostalog i grupe Police, ali i dalje je prisutna prog crta sa elementima tvrđeg zvuka. Od 1982. stil muzike im se skroz menja, sintovi postaju dominantni i bend gubi tu prog/hard rock crtu, kvalitet muzike opada, ali muzika opet nije loša. Tako da ta priča da su bleda kopija Cepa ne pije vodu uopšte. Dovoljno je da pogledaš žanrovsku klasifikaciju ta dva benda i ona će ti dovoljno reci.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by Frostensen » 29 Jun 2016, 17:29

Pa ne znam odluci se :) Prvo je "nidje veze" a onda u sledecoj recenici da je tacno je da su "dosta uticali", mislim sta ce biti od ta dva? Posto su dijametralno suprotni ne moze i jedno i drugo. E sad, sta su posle radili i koga su posle kopirali kad su prezvakali kopiranje Cepelina je druga stvar ;)

Texas King
Posts: 20
Joined: 26 Jun 2016, 00:14

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by Texas King » 30 Jun 2016, 09:26

Frostensen wrote:Pa ne znam odluci se :) Prvo je "nidje veze" a onda u sledecoj recenici da je tacno je da su "dosta uticali", mislim sta ce biti od ta dva? Posto su dijametralno suprotni ne moze i jedno i drugo. E sad, sta su posle radili i koga su posle kopirali kad su prezvakali kopiranje Cepelina je druga stvar ;)
Pa znaš li ti razliku između uticaja(eng.influence) i kopiranja (eng.rip-off)? Npr. na Metaliku je bila dosta influentna prva metal grupa Black Sabbath, da li to znači da je Metalika kopirala Sabate, kad znamo da im se zvuk za kilometar razlikuje?

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by Frostensen » 30 Jun 2016, 17:28

Ja znam da ti u jednoj recenici napises jedno a u drugoj drugo a onda tvrdis nesto trece, tako da ne bih nastavljao dalje :)

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Šta mislite o grupi "Rush"?

Post by ProfessorBaltazar » 01 Jul 2016, 23:24

Otkako je uleteo Neil Peart kao dobosar, to nikakve dodirne tacke nema sa LZ. Vise ima sa Buddy Rich Big Bandom.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest