Bon Jovi

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

lukasyu
Posts: 13
Joined: 25 Nov 2010, 23:52

Bon Jovi

Post by lukasyu » 24 Jan 2011, 16:33

Nisu moj omiljeni bend (da se ne cudite kako ne znam puno o njima xD), ali vidim da niko nije nista pisao o njima, a niko ne moze da porekne da su imali neke dobre stvari, tako da sam odlucio da pokrenem temu :)

Ako se ne varam krenuli su da sviraju negde oko '85, poceli su kao rockeri sa dosta brzih soloa sa shredovanjem, preko hard rocka, rocka sve do country rocka i popa (pricam hronoloski od 1985-2010)

Prvo da naglasim da smatram da su im stvari od 2000. pa na dalje veoma prosecne, dosadne i..... ni problizno dobre kao hitovi iz 90-ih :ma bravo: i ni malo mi se ne svidjaju, ali to sve neutralisu vec pomenute pesme iz 90-ih. :metal:

Tvorci su poznatih rok balada kao sto su "Always", "Bed of roses", velikih hitova kao "Livin on a Prayer", "You give love a bad name", "Keep the faith", takodje jedne od njihovih boljih pesama koja nije toliko poznata "Dry county". :metal:

Nazalost pevac ne peva vise visoke tonove jer mu je cika doca rekao da ne sme, ali to ne osporava znacaj samog benda....

Ljudi ne znam vise sta da pisem valjda je dosta za pokretanje teme :D :ziveli:

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Bon Jovi

Post by Stevan Hinic » 25 Jan 2011, 12:32

Moje misljenje je da su potpuni krsh i pozeraj. :povrac: Jednostavno su mi mnogo antipaticni i kraj. Uvek se trudim da ne budem iskljuciv ali mi u njihovom slucaju bas ne ide. Sambora je dobar gitarista i to je to. P.S procitao sam i knjigu od Majkla Frensisa - Telohranitelj i samo je covek potvrdio ono sto sam vec mislio, Dzon je neopevana ljiga i kompleksas na kvadrat.

lukasyu
Posts: 13
Joined: 25 Nov 2010, 23:52

Re: Bon Jovi

Post by lukasyu » 25 Jan 2011, 15:30

naravno da je ljiga, svi su oni ljige :D, to stoji za 90% muzicara, pogotovo za eksl rouza, sad bih ti rekao nesto o njemu al ne zelim da skrecem sa teme xD

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Bon Jovi

Post by kurtrose » 25 Jan 2011, 20:14

lukasyu wrote:naravno da je ljiga, svi su oni ljige :D, to stoji za 90% muzicara, pogotovo za eksl rouza, sad bih ti rekao nesto o njemu al ne zelim da skrecem sa teme xD
Ne mozes reci nesto o cemu vec nismo pricali sto se tice Ekselove ljigavstine... :D

User avatar
NenadBeki
Posts: 57
Joined: 05 Dec 2010, 17:52

Re: Bon Jovi

Post by NenadBeki » 27 Jan 2011, 14:39

Svidjaju mi se samo 5 njihovih pesama...ali da su ljige to stoji...a i da je Axl najveca ljiga i to stoji xD

Greenfield
Posts: 40
Joined: 21 Sep 2009, 23:19

Re: Bon Jovi

Post by Greenfield » 09 Feb 2011, 16:26

Sudeci po ovom topic-u, niko ne planira da ide na Bon Jovi-ja u Zagreb 8. juna ili Bukurest 10. jula? :)

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Bon Jovi

Post by Stevan Hinic » 09 Feb 2011, 18:00

Zemlja koja se nalazi izmedju Hrvatske i Rumunije je nasa rodna gruda, zasto nas zaobilaze? U svakom slucaju ne bih isao na njihov koncert cak i da se odrzava kod nas. A tek mi to ne pada na pamet ako je u inozemstvu. Pozeri! ::ranting::

Greenfield
Posts: 40
Joined: 21 Sep 2009, 23:19

Re: Bon Jovi

Post by Greenfield » 09 Feb 2011, 20:54

Bice i u Madjarskoj, Austriji, Grckoj... samo kod nas ne.

Moze li neko malo vise da napise o tim njegovim "moralnim" kvalitetima i zabrani pevanja visokih tonova na koncertima? Ja skroz neupucen, a zanima me...

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Bon Jovi

Post by kide » 09 Feb 2011, 22:00

Jon Bongiovi je izuzetan pop-rok muzičar, izuzetno popularan i voljen u svom rodnom New Jersey-u, a i šire. velika karijera, brojni hitovi koje znaju svi bez obzira na lični ukus i žanrovske preferencije. BonJovi je sin frizera i cvećarke, dete radničke klase, baš kao i njegov zavičajac i američka ikona Bruce Springsteen. Kao kantautor, Džon u svojim pesmama često opisuje život radničke klase u kombinaciji sa ljubavnom tematikom, on je majstor ljubavno-socijalne lirike. sa tvrdjom rok podlogom, on uspeva ono što bi svaki pop muzičar želeo a to je da ravnopravno spoji mušku i žensku publiku, što jedino još polazi za rukom Billy Idolu i Tony Montanu.
Bonjovi je autentični američki heroj i pop ikona, a moje omiljene pesme, takođe planetarni hitovi, su Blaze Of Glory i Bed Of Roses.

Nekolicina forumaša ovde našla je za shodno da BonJoviu spočitava pozeraj i ljigavost. jasno je da se radi o mlađim članovima foruma, klincima koji imaju još mnogo toga da preture preko glave dok ne shvate da poenta nije u mukotrpnom vežbanju instrumenta ili učenju teorije muzike, već u harizmi i naraciji, sa muzičkom podlogom. ovo čime se mi bavimo ovde gospodo je pop-industrija i show-business, a pozeraj i ljigavština su sastavni deo tog sveta.
svi mi lutamo i gajimo razne iluzije o životu, ali bolje je što pre se trgnuti i uzeti učešće u podeli plena.
hvala na razumevanju.

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Bon Jovi

Post by Haralampije » 09 Feb 2011, 23:23

Ko ribe uz Dzovija nije smuvao nije ni ziveo.

Do Keep the faith albuma,zakljucno s njim su bili odlicni(sliperi i nju dzerzi fenomenalni albumi),posle mi je ono njah,kako su izlazili tako sam ih slabije slusao.Ovo sad sto rade vise je neki kantri-pop 'bem li ga,omatorili su sta li,a i nije vise 198x.
Stvarno imaju pregrst dobrih pesama sa tih albuma od naravno Runaway(koju su izlizali ovi domaci tezga bendovi),She don't know me,Burning for love,The Price of Love,The Hardest Part Is the Night preko You Give Love a Bad Name,Livin' on a Prayer ili sa Dzerzija Lay Your Hands on Me,Bad medicine,Blood on blood,Wild is the wind ili I'll be there for you....

Dzovi je danas i jedan od savetnika Obaminih na polju kulture,dostigli su status jednog od najomiljenijih bendova Amerike....mladji forumasi,pitajte vase keve,ako su slusale Dzovija sta misle o njemu....imao covek izgled,glas i stas,smek da napravi dobru pesmu....prava rok zvezda
A i nije Rici dzaba pumpao najjacu ribu iz Merlouz Plejsa tih godina. :lol:
a proteklu godinu zavrsise sa najvecom zaradom,pa su poneli krunu najuspesnijeg benda godine

I Sambora ima dva solo albuma,kao i Dzon,koji nimalo nisu losi.



kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Bon Jovi

Post by kide » 10 Feb 2011, 00:05

Haralampije, svaka čast na postu, odličan 5.

BonJovi zbilja jeste otelotvorenje američkog sna o slavi i novcu. On je sada institucija, kao što su kod nas Brega ili Kiki. jednostavno pokazao je zavidnu veštinu u realizaciji onoga što je najveća vrednost i vrhunski cilj bavljenja pop muzikom, a to je penetracija hit-pesme u socijalno tkivo, plasiranje soundtracka za živote generacija i generacija Amerikanaca i ostalih zemljana.

ne zaboravimo da se BonJovi oprobao i kao glumac, i pobrao simpatije kako publike tako i kritike. sasvim solidan glumac, iako se više oslanja na urođeni šarm i harizmu nego li na glumačku veštinu, ali ko mu može zameriti. čovek je talija, rođen da bude zvezda, voljen od miliona fanova, širom globusa.



zanimljivo je da njegova karijera traje tako dugo, i da ponovo dostiže same vrhove muzičke industrije. dokaz da život na Zemlji može imati smisla, itekako.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Bon Jovi

Post by Bluesko » 10 Feb 2011, 00:24

Ti si kraljina :XD:

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Bon Jovi

Post by Stevan Hinic » 10 Feb 2011, 00:27

kide wrote:Jon Bongiovi je izuzetan pop-rok muzičar, izuzetno popularan i voljen u svom rodnom New Jersey-u, a i šire. velika karijera, brojni hitovi koje znaju svi bez obzira na lični ukus i žanrovske preferencije. BonJovi je sin frizera i cvećarke, dete radničke klase, baš kao i njegov zavičajac i američka ikona Bruce Springsteen. Kao kantautor, Džon u svojim pesmama često opisuje život radničke klase u kombinaciji sa ljubavnom tematikom, on je majstor ljubavno-socijalne lirike. sa tvrdjom rok podlogom, on uspeva ono što bi svaki pop muzičar želeo a to je da ravnopravno spoji mušku i žensku publiku, što jedino još polazi za rukom Billy Idolu i Tony Montanu.
Bonjovi je autentični američki heroj i pop ikona, a moje omiljene pesme, takođe planetarni hitovi, su Blaze Of Glory i Bed Of Roses.

Nekolicina forumaša ovde našla je za shodno da BonJoviu spočitava pozeraj i ljigavost. jasno je da se radi o mlađim članovima foruma, klincima koji imaju još mnogo toga da preture preko glave dok ne shvate da poenta nije u mukotrpnom vežbanju instrumenta ili učenju teorije muzike, već u harizmi i naraciji, sa muzičkom podlogom. ovo čime se mi bavimo ovde gospodo je pop-industrija i show-business, a pozeraj i ljigavština su sastavni deo tog sveta.
svi mi lutamo i gajimo razne iluzije o životu, ali bolje je što pre se trgnuti i uzeti učešće u podeli plena.
hvala na razumevanju.
Kide, to da su Bon Jovi, izuzetno popularni, voljeni, bend sa dosta hitova je tacno. To cu cinjenice. A to da je Dzon majstor ljubavno socijalne lirike nije cinjenica vec tvoje subjektivno misljene i odraz tvog muzickog ukusa koji ne mora svima da se svidja. Moje licno misljenje je da su oni pozeri sa dignutim nosevima. Svako ima pravo da dodje i da mi kaze ,, Ajde ne seri leba ti, ja njih bas gotivim i tacka.,, I to je ok, svako ima pravo da drugacije misli. Ali zbog tog misljenja da okarekterisem nekog da je klinac koji treba da preturi jos dosta preko glave je klinacki izreceno i bez ukljucivanja puno mozga. Otkud ti znas ko je koliko prosao u zivotu i kakva su mu iskustva? Opeglani Dzon mi ide na jaja kada ga vidim, Dzeger je pozer ali je KRALJ, Princ takodje, SRV je na sceni izgledao kao musketar na koksu ali je za mene legenda bez premca..... A ovo za Toni Montana se nadam da si se salio.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Bon Jovi

Post by kide » 10 Feb 2011, 01:00

Muzicaru koji pijes, ja nigde nisam tebe pomenuo niti citirao tvoje postove u delu ili celini. napisao sam "nekolicina forumaša" što je prilično neodređeno i uopšteno, ne vidim gde si se prepoznao i našao prozvanim.
inače poređenja koja si naveo ne stoje, Džeger, SRV ili Prince se ne mogu porediti sa BonJoviem, nikako. Džeger nije autentični roker, on je dete engleske srednje klase, sin profesora koji se naložio na američki ritam i bluz, i počeo da izigrava buntovnika i rokera namesto karijere prosvetnog radnika kakvu su imali i njegov otac i deda. što se tiče Princa, on je kameleon stila, kako vizuelnog tako i muzičkog, imao velike uspone i padove u karijeri, menjao identitet, ime, jednostavno čovek se pogubio, nesposoban da se nosi sa teretom slave i novca. SRV je takođe nešto sasvim drugo, fenomenalan bluz gitarista, dakle svirač pre svega, a njegove autorske pesme ipak samo derivati bluz standarda, ni prineti medijskom efektu i širini publike jednog BonJovia.

kao što vidiš, argumenti su ti veoma slabi, ceo slučaj ti je na klimavim nogama. ne kažem da treba da pišeš hvalospeve o BonJoviu, ali ako već osporavaš nečiji lik i delo, treba malo više se potrudiš od pukog: meni se ne sviđa, ljigavo mi, eto... neozbiljno je, u svakom slučaju nedostojno najčitanijeg muzičkog foruma u Srbiji. ovde se ozbiljno piše i raspravlja, ne možeš se postaviti tako nonšalantno.

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Bon Jovi

Post by xspaceman » 10 Feb 2011, 02:26

Bluesko wrote:Ti si kraljina :XD:
:1: :rlol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest