Novi Sars

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Novi Sars

Post by nebojsak » 01 Feb 2011, 21:39

Bluesko wrote:jebaste mu kevu, sto li se onda svi muzikarci bakcu da izdadu to sto sviraju za sebe?
Što da ne, lepo je imati nosač zvuka. I ja se bakćem time, ko kupi kupio je, nemam dalje aspiracije.
Bluesko wrote:Onda je besmisleno napadati Sekija Turkovica, on lik veruje u to sto radi, a pritom je i prilicno iskren i opet nema govor a tu o kvaliteti 8)
Naravno. Neka cveta sedamsto muškatli.

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Novi Sars

Post by ZigiZelig » 01 Feb 2011, 21:55

Da, izvrtesmo staru temu u krug. Ipak se ne mogu sloziti. Sigurno je da kvantitet u slucaju muzike izbacuje kvalitet, cak i svako ko ne slusa narodnjake vidi da tu ima onih uzasnih ali i onih malo boljih, iako svi tako slatko volimo da ih okarakterisemo kao "isti je to klinac". Sto i jeste :D .
Salu na stranu, ja prezirem sve pickaste konformisticke varijante, ja nisam covek za to, ali toga mora da bude sto vise. Mora. Onda, u senci trideset Sarsova ili cega god, pojavi se jedan lik sa slicnim zvukom ali cistim vajbom i obrazom i super kul. Tako je uvek i bilo. Sem danas u Serbiji.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Novi Sars

Post by nebojsak » 01 Feb 2011, 22:14

ZigiZelig wrote: Salu na stranu, ja prezirem sve pickaste konformisticke varijante, ja nisam covek za to, ali toga mora da bude sto vise. Mora. Onda, u senci trideset Sarsova ili cega god, pojavi se jedan lik sa slicnim zvukom ali cistim vajbom i obrazom i super kul. Tako je uvek i bilo. Sem danas u Serbiji.
Ne vidim poentu. Što se mene tiče, u toj jednačini ima barem trideset stvari viška.

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Novi Sars

Post by ZigiZelig » 01 Feb 2011, 22:23

Pa ebiga ako ne vidis. Evo ti primer, pogledaj sta je sve izdato recimo, 73e a pogledaj za sta si ti cuo. To ti je primer.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Novi Sars

Post by Dushan S » 02 Feb 2011, 06:44

ZigiZelig wrote:Sve sto je Dusan napisao je tacno ako posmatramo stvari iz ugla da je pre dva meseca izasao "Ten", da je Buckley ziv ...To je postepenost, a dok se pojavi novi EKV ili novi Idoli ovde ima jos vode da protekne, ako se uopste i pojave. Bolje novi Sars nego EKV Remaster 2007. Treba nekako ici napred a ne ziveti u proslosti.
Nema smisla da da bi dokazao svoj stav ideš u ekstrem koji niko nije ni pomenuo. Radi se o tome da taj novi sars smrdi na jeftino prilagođavanje, i to prilagođavanje po nekom primitivnom principu "ako je pop, mekano i moderno bolje će se prodati" što u stvari u praksi nije slučaj (pogledati listu sa 50 najvećih zarada u svetu muzike u 2010 godini i iznenaditi se) Bajaga je dosledan svom bajagisanju, Čorba dosledna iako sve lošija, Ceca je dosledna pravljenju treša za narod, Sinan Sakić je dosledan, pa zato nema smisla pljuvati čoveka. Ceo taj veliki pasus koji si napisao nema podlogu, jer Sars su postali poznati ne na osnovu namerne, smišljene, planski snimljene moderne ploče, već na osnovu nečega što je viralno išlo od čoveka do čoveka. Nisu oni "planirali" taj buđav lebac, kapiraš? A ovo što si ti okačio, je planirano, promišljeno, smrdi na češanje po glavi i razmišljanje "jooj, kad bi sad nekako još popularniji mogli biti, nema veze kako". Ne moraju oni da sviraju HC, već da budu dosledni onome što su krenuli, i snime album koji je kreativna posledica prvog albuma - a ne posledica želje da budu gosti na pinku pa šta bude. Dapače, uveren sam da bi im takav album, jednako dobro ako ne i bolje prošao od albuma koji im je skuvao wikler ili ko već.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Novi Sars

Post by Dushan S » 02 Feb 2011, 06:48

nenadnenad wrote:uspeh se ne oprasta u srbiji
Misliš na Sars? Ako je to - mašiš temu. Želim im sve najbolje, a fabula upravo i jeste u tome da nikada neće imati još jedan buđav lebac tako što će da sede sa "producentom" i razmišljaju "Daj da napravimo komercijalnu ploču". Ne možeš se naterati da budeš opušten i prirodan na silu, "isplanirana" pravljenja "hitova" daju retko rezultate, i daju rezultate samo kad se radi o mnogo zajebatijim belosvetskim songwriter-ima od Sarsa mene ili tebe.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Novi Sars

Post by Dushan S » 02 Feb 2011, 06:52

ZigiZelig wrote:Ma brate, moji uspesi i ambicije su na drugim stranama, nikako u muzici, ni sa 17 godina nisam mislio o tome. Nego sto od gomile debila ispranog mozga ne mozes ni da napravis svirku da sviras grunge a da ti ne dodje uvek istih 30 ljudi. Jako sam mlad bio dok sam po Cacku usranom svirao Pearl Jam i STP, odtad se samo zezam. Nego mi se gadi kad vidim da danasnji klinci od 17-18 godina pretezno nemaju nikakve ideje sem da sviraju/slusaju narodnjake ili death metal.
Pazi, stalno se vuče ta priča o "popularisanju" rock muzike. Niko nije morao da "populariše" rock muziku kad sam ja bio klinac, a bogami ni kad si ti to bio. Niko nije mogao da spreči da Srbija ima rock scenu, kakvu takvu, 90-ih, iako su sa palme i pinka bombardovali smećem. Jednostavno, klinci ili "popiju" neku ideologiju, ili ih ne dotiče, ne možeš nekoga ubediti da sluša rock muziku ako ne oseća prirodnim putem neku konekciju sa time. Ideja da treba imati "pop mainstream" pa će onda procvetati i alternativa je prilično besmislena - klinac koji pređe sa narodnjaka na Kiki Lesendrića NIKADA neće početi da sluša Metal, HC, neku ludu alternativu, ili prog elektro šta god pesmu od 10 minuta. Pa ni Sars ne dovlače klince na teren rock muzike - već obrnuto - prevlače sami sebe bliže klincima. Niko neće početi da sluša rock zato što je Sars snimio pop ploču, teoretski namenjenu narodnim masama.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Novi Sars

Post by Dushan S » 02 Feb 2011, 06:55

Bluesko wrote:jebaste mu kevu, sto li se onda svi muzikarci bakcu da izdadu to sto sviraju za sebe?

Onda je besmisleno napadati Sekija Turkovica, on lik veruje u to sto radi, a pritom je i prilicno iskren i opet nema govor a tu o kvaliteti 8)
Zato što ti je album nešto konkretno što imaš u rukama i znaš "ovo je sad gotovo", kako kad uramiš sliku i odneseš je u galeriju, znaš da je nećeš doslikavati. Drugi razlog je što je album "delo", a izdat album je često neka vrsta validacije da bend ima smisla sa onim što radi- i pred drugim ljudima, ali još važnije - za medije, ma koliko alternativna muzika i alternativni mediji bili u pitanju. A u pravu si Šeki Turković je sebi dosledan i nema ga smisla napadati.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Novi Sars

Post by Dushan S » 02 Feb 2011, 06:59

ZigiZelig wrote:Onda, u senci trideset Sarsova ili cega god, pojavi se jedan lik sa slicnim zvukom ali cistim vajbom i obrazom i super kul. Tako je uvek i bilo. Sem danas u Serbiji.
Pa vidiš, u neku ruku, to su upravo bili Sars. napravili su hit slučajno, praveći muziku za sebe. I sad se trude da se poseru po tome "pametnim radom na karijeri". I opet se vraćamo da je ovakva vrsta komercijalizacije u njihovom slučaju neverovatno glup potez - jer nije ono što ljudi žele od njih, niti su na taj način postali poznati i napravili hit. U stvari upravo obrnuto, trebali su da sačuvaju postavu, da snime ponovo opušteno album, u "boli me ***** varijanti" i verovatno bi rezultat bio daleko bolji od ovoga. Zamisli recimo "hladno pivo" da su kad su postali poznati, odlučili da snime "skup" album u pop maniru, isproduciran i pozvali repera da repuje, a pevač iz LP se trudi da lepo peva, kao, napredovao je. Kao, da postanu još popularniji. Zamisli kakvo bi to smeće bilo. E pa meni tako zvuči ovaj Sars.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Novi Sars

Post by parker » 02 Feb 2011, 10:44

Neko reče gore pri vrhu strane "kvantitet rađa kvalitet", nešto u tom stilu... Totalno pogrešno, ne samo u muzici nego najčešće generalno pogrešno. Jer mi upravo i imamo kvantitet a to u praksi znači masu nekih izvođača od kojih većina ne vrede qrcu a gde nam je kvalitet? A istovremeno, svi ti kreteni su našli gro publike i napravili simbiozu gde hrane jedni druge trešom. Mislim da je baš kvantitet krivac (jedan od) što je ovako kako je. Druga stvar, nije tema ali eto, nek se ukine plej bek pa će sve da se prečisti na brzaka.

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Novi Sars

Post by Cicmila!! » 02 Feb 2011, 12:28

nisam znala da ih ljudi toliko pljuju.
meni su sasvim ok bend. fino osvezenje na ovim prostorima ako se ja pitam. i znaju da naprave svirku sto se mene tice. uvek bude bas zivo i zanimljivo.

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Novi Sars

Post by ZigiZelig » 02 Feb 2011, 14:36

parker wrote:Neko reče gore pri vrhu strane "kvantitet rađa kvalitet", nešto u tom stilu... Totalno pogrešno, ne samo u muzici nego najčešće generalno pogrešno. Jer mi upravo i imamo kvantitet a to u praksi znači masu nekih izvođača od kojih većina ne vrede qrcu a gde nam je kvalitet? A istovremeno, svi ti kreteni su našli gro publike i napravili simbiozu gde hrane jedni druge trešom. Mislim da je baš kvantitet krivac (jedan od) što je ovako kako je. Druga stvar, nije tema ali eto, nek se ukine plej bek pa će sve da se prečisti na brzaka.
Ja zivim u zgradi koja ima 6 ulaza, svaki sa po 25 stanova. U Engleskoj takva zgrada ima bar 3 benda, 5 DJ-eva, jednog klasicara i jos njih 20 sto se pale na muziku do besvesti. U mojoj sviramo brat i ja, i ima lik koji peva narodnjake. To je sve. Kako tu da se rodi kvalitet prijatelju? O kom ti kvantitetu pricas? Treba uvesti obavezno sviranje u osnovne skole.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Novi Sars

Post by Dushan S » 02 Feb 2011, 15:15

ZigiZelig wrote:
parker wrote:Neko reče gore pri vrhu strane "kvantitet rađa kvalitet", nešto u tom stilu... Totalno pogrešno, ne samo u muzici nego najčešće generalno pogrešno. Jer mi upravo i imamo kvantitet a to u praksi znači masu nekih izvođača od kojih većina ne vrede qrcu a gde nam je kvalitet? A istovremeno, svi ti kreteni su našli gro publike i napravili simbiozu gde hrane jedni druge trešom. Mislim da je baš kvantitet krivac (jedan od) što je ovako kako je. Druga stvar, nije tema ali eto, nek se ukine plej bek pa će sve da se prečisti na brzaka.
Ja zivim u zgradi koja ima 6 ulaza, svaki sa po 25 stanova. U Engleskoj takva zgrada ima bar 3 benda, 5 DJ-eva, jednog klasicara i jos njih 20 sto se pale na muziku do besvesti. U mojoj sviramo brat i ja, i ima lik koji peva narodnjake. To je sve. Kako tu da se rodi kvalitet prijatelju? O kom ti kvantitetu pricas? Treba uvesti obavezno sviranje u osnovne skole.
Ovo si apsolutno u pravu, kad sam bio mali deca, u mom odeljenju smo trojca svirali gitaru, i ova druga dvojca i dan danas u nekom obliku sviraju svoj instrument. Mnogo više ljudi je učilo instrumente. Ja bih samo dodao da je problem i u tome što trenutno nije društvena atmosfera za to, ranije je bilo "kul" biti muzičar, klinci su poštovali one među njima koji bi znali nešto na instrumentu, danas je to jako devalvirano. Postalo je srećom ponovo kul biti sportista, pa i biti visoko obrazovan, više klinci ne sanjaju samo da budu krimosi i-ili da zarade pare, bar kako tvrde ova ispitivanja javnog mnjenja, ali muzikanti se generalno nisu podigli u očima javnosti.

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Novi Sars

Post by ZigiZelig » 03 Feb 2011, 00:15

Dushan S wrote:
ZigiZelig wrote:
parker wrote:Neko reče gore pri vrhu strane "kvantitet rađa kvalitet", nešto u tom stilu... Totalno pogrešno, ne samo u muzici nego najčešće generalno pogrešno. Jer mi upravo i imamo kvantitet a to u praksi znači masu nekih izvođača od kojih većina ne vrede qrcu a gde nam je kvalitet? A istovremeno, svi ti kreteni su našli gro publike i napravili simbiozu gde hrane jedni druge trešom. Mislim da je baš kvantitet krivac (jedan od) što je ovako kako je. Druga stvar, nije tema ali eto, nek se ukine plej bek pa će sve da se prečisti na brzaka.
Ja zivim u zgradi koja ima 6 ulaza, svaki sa po 25 stanova. U Engleskoj takva zgrada ima bar 3 benda, 5 DJ-eva, jednog klasicara i jos njih 20 sto se pale na muziku do besvesti. U mojoj sviramo brat i ja, i ima lik koji peva narodnjake. To je sve. Kako tu da se rodi kvalitet prijatelju? O kom ti kvantitetu pricas? Treba uvesti obavezno sviranje u osnovne skole.
Ovo si apsolutno u pravu, kad sam bio mali deca, u mom odeljenju smo trojca svirali gitaru, i ova druga dvojca i dan danas u nekom obliku sviraju svoj instrument. Mnogo više ljudi je učilo instrumente. Ja bih samo dodao da je problem i u tome što trenutno nije društvena atmosfera za to, ranije je bilo "kul" biti muzičar, klinci su poštovali one među njima koji bi znali nešto na instrumentu, danas je to jako devalvirano. Postalo je srećom ponovo kul biti sportista, pa i biti visoko obrazovan, više klinci ne sanjaju samo da budu krimosi i-ili da zarade pare, bar kako tvrde ova ispitivanja javnog mnjenja, ali muzikanti se generalno nisu podigli u očima javnosti.
Pa boKca mu, cela moja prica je upravo o tome kako podici taj nivo "paljevine" na muziku. Ali zivu muziku, ne klavijature sa fajlovima. Treba gurati, treba forsirati prelazne varijante, ne zaboravite da se nekad do roka stiglo preko Dragana Stojnica i Srdjana Marjanovica, ekvivalente za danasnju "muziku za zene". Treba Massima sto vise, treba novih takvih likova, treba Sarsa, Ane Stanic i kojekakvih derivata jer Cane vise ni kitu ne moze da digne kako treba a kamoli napravi preokret. Kad takvi postanu mejnstrim, doci ce zdravog i pravog zvuka. Do tad, ne verujem da svi treba da se povucemo u sobe i drkenjisemo po dimovima i majevima, niti da pricamo da je sve usrano i da se treba zatvoriti medju zidove. Ja radim na radiju, imam svakodnevnog dodira sa uzasno groznom i dosadnom komercijalcinom pa se trudim ipak da provucem Letu Stuke, Zene Kese, Kristale, Jarbole, Obojeni Program, Darkwood... Zvoni telefon, ja pustio "Kap po kap" od KKN, lik stariji se javlja, kaze "do jaja". Zove zena neka i neki klinci da pitaju "koja je stvar bila ovo" za "Tesla" od Stuka. Meni srce puno. Moraju ljudi da cuju novo, svidece im se, ne vecini, ali tako se pokrecu stvari. Onda me zovne gazda i kaze "Alo bre, nemoj da pustas te "Stuke iz kese"(citat), pusti nesto normalno(to normalno je Nesa jebeni Leptir), ja kazem dobro, pa pustim "Zajedno smo piskili u pesku", a ne "Grudi Balkanske". Zajebi bre Grudi Balkanske. Zajebi Mornara, Lutke sa naslovnih strana, zajebi Kikija doboga vise. Novih stvari bre, novih. Kad vidim bend da odsvira "Hocu da znam" tacno bi ih nalupetao kao volove. Ma ne, "Krivo je more" najbolje.... Ocu da cujem da se neko istripovao pa uradio Avioni Pevaju na svirci, u bulju da ga poljubim... :Wackelarsch:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Novi Sars

Post by doyle777 » 03 Feb 2011, 09:22

:1: :bravo: :bow: :bow: :bow:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest