Stefan Zdravkovic

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Stefan Zdravkovic

Post by Frostensen » 14 May 2011, 17:39

Sluchajno sam naleteo na ovog klinca..
http://www.youtube.com/watch?v=PNVr5MeagVY

Za to vreme oni slepci iz URMUSA iliti "Udruzhenja Rok Muzichara Srbije" reklamiraju koncert Djure i Mornara kao citiram "istaknutih chlanova". Nataknem ih na kriv klin bash. Ljudi koji trebaju da se bave promocijom rok muzike rade na tome da promovishu sebe kroz bilo shta shto ce ih medijski eksponirati.

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Markony » 14 May 2011, 21:14

Zar je nekada bilo drugacije?

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Stefan Zdravkovic

Post by nenadnenad » 14 May 2011, 21:31

jel mi se cini ili ima autotunea na vokalu?

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Frostensen » 14 May 2011, 21:33

nenadnenad; Realno nije bitno je l' ima autotune promashio si poentu priche...

Markony; slazhem se. Tuga je shto ce neko da se uchlani tamo sa nekom nadom i onda ce sutradan da se probudi sa saznanjem da je izjednachen sa nekim Jarbolima ili Kristalima i rimama "odi dedi da te cedi" ...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Stefan Zdravkovic

Post by sinisake » 14 May 2011, 21:40

Mladic dobro peva, kad poraste mozda postane i Djordje David, i to je sve. Pesma je krs ('ajde dobro, nije bas totalni krs, bar muzicki), muzicki i tekstualno, sta je tu tako specijalno?

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Stefan Zdravkovic

Post by nenadnenad » 14 May 2011, 21:53

Artrocker: What keeps you going in the band? After all, you’re at the point where you’re fairly well known in certain circles, but with your style, you’re bound to hit a point where you can’t go much further. Does that bother you or factor into decisions?

Stef: Ha, nice. Of course that’s somewhat asking us how much we consider our music as just being a platform for achieving success. And to some extent implies that any change in musical style will be perceived as being motivated purely by hoping to reach a wider audience. I suppose it’s funny that commercial potential should come up, there’s obviously no commercial potential for any guitar or rock based bands these days, including all those terrible acts who think by rounding off all their edges they might generate a lot of downloads. There’s always been bands who just water down things that have come before, and many bands seem to operate like that now, or in other ways which basically treat what audience they have with contempt, perhaps imagining they can become like muse or biffy clyro, it’s futile.

Really the only reason to be making music with guitars these days is for your own satisfaction if you have conviction of the music’s worth, or of course simply to enjoy the process, any other motive is totally delusional. There’s a lot of delusion amongst musicians, the idea that there is potential to forge any kind of living off being in a rock band is a very antiquated one, you might as well pitch up in Cornwall with a spade and expect to find work as a tin miner. The trouble is most niche activities at least know that’s what they are, I think rock music is a niche interest these days, but most people still seem to consider it has enormous commercial potential, I don’t believe it does anymore, it’s not on many peoples minds these days to seek out new rock music they might like.

Anyways, mozda treba Stefan da smara urmus , popboksove , trablmejkere i sl sa snimcima.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Frostensen » 14 May 2011, 22:19

Ne znam je l' ja ne rezonujem kako treba ili shta je u pitanju?

Nije bitno kako klinac peva, i da li je autotune ili je krsh pesma ili shta god. Poenta je da mali 1) zna da peva 2) ima kakav takav bend koji ne zvuchi loshe, zapravo zvuchi boje od vecine bendova koji se ovde provlache. Takvi likovi i mnogi drugi nikad ne dobiju shansu jer se sva nasha udruzhenja bave promocijom samih sebe u stvari. Jer ce sutra taj URMUS da organizuje Demo festival na kome ce da sviraju svi zhivi koji sa rokom nemaju veze jer su chlanovi. I shta je onda uradjeno po pitanju popularizacije roka? Pomije... :hide:

Oni se nabacuju rokom ko niko zhivi. Kad im otvorish stranu samo shto ne ispadne gitara, chak i Caneta citiraju. Ciljevi iliti statut im je isto u rangu krv za rok n roll. Njihova ideja je popularizacija roka. Medjutim koliko ja vidim njihova ideja je popularizacija njih samih jer Jarboli koje sad reklamiraju i Djura i Mornari roka videli nisu sem u prolazu. To ti je ko kad bi se vi cimali da uradite neshto u muzici, trudili se itd. Onda nadjete neko udruzhenje kojem pripadate, esnaf istomishljenika ako hocete koji se zalazhe za vasha prava i sutradan pred svirku pored svog postera na oglasnoj tabli vidite da se isto tako zalazhu i za Shemsu :) Je l' sad jasnije o chemu pricham?

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Bluesko » 14 May 2011, 23:09

Dobri su Jarboli

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Stefan Zdravkovic

Post by doyle777 » 15 May 2011, 02:37

Frostensen wrote:1) zna da peva
:1:
Frostensen wrote:2) ima kakav takav bend koji ne zvuchi loshe, zapravo zvuchi boje od vecine bendova koji se ovde provlache
Sad, ne znam na sta si pod "ovde" mislio, ako si mislio na Srbiju, onda u redu, ako si mislio na bendove koji se "provlace" po MF-u, onda grdno gresis, ima mnogo boljih mladih bendova nego sto je ovaj "bend", tj. pevac. Rock Zeljko Joksimovic, svu slavu prenosi na sebe, a bend ko *ebe, oduvek su me nervirali takvi likovi. Da mu nije ovog benda pesma bi zvucala... Hmmmm, ne bi zvucala. :P
Pesma je ok za neku siru publiku... ITD, ITD.*

*E ne mogu vise da pisem, umoran sam. :zzz:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Frostensen » 15 May 2011, 14:41

Ubicu se zardjalom kashikom. Je l' vi mene zajebavate svi kolektivno ili ja pricham Shpanski? Klinac nije bitan. Klinac je random uzorak x nashe muzichke scene - njime se ne bavimo. Ja pricham o svim klincima nashe muzichke scene koji nemaju svojih 5 minuta zhivota jer je udruzhenje koje treba da im pomogne oko toga, kao istaknute chlanove ima Jarbole i Djuru i Mornare... Udruzhenje koje se bavi popularisanjem roka se zapravo ne bavi time nego popularisanjem svih zhivih koji im dodju na tapet.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Bluesko » 15 May 2011, 15:48

Bluesko wrote:Dobri su Jarboli

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Stefan Zdravkovic

Post by sinisake » 15 May 2011, 15:51

Ubodi(te) me tonskom viljuskom Kornelija Kovaca ako ja tebe razumem... :lol:

Da, Jarboli su prilicno dobri. Djuru i mornare bi trebalo dati nekim piratima na visedecenijsko mucenje, i to ne samo zbog muzike. :mrgreen:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Kill surf city » 15 May 2011, 16:06

Image

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Stefan Zdravkovic

Post by doyle777 » 15 May 2011, 16:13

Frostensen wrote:Klinac nije bitan
Molio bih administraciju da promeni ime teme u:
Stefan Zdravkovic - Klinac nije bitan

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Stefan Zdravkovic

Post by Doolio » 15 May 2011, 16:18

taj neki fazon:)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest