Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
Stane
Posts: 5
Joined: 29 Apr 2012, 10:35

Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by Stane » 29 Apr 2012, 10:49

Pozdrav svima na forumu,zanimame dali se isplati da se uzme jolana npr. Tornado ili neka druga ili je bolje neka od danasnjih jeftinih gitara.Svirao bih rock inace sviram akustaru za sad.... :kokice:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by Kole man » 29 Apr 2012, 11:21

Ne isplati se.Uzmi Squier :ziveli:

flpsandor
Posts: 22
Joined: 27 Apr 2012, 14:21

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by flpsandor » 29 Apr 2012, 12:48

Po meni je najbolje od te tri da uzmes Ariu naprimer stg-004 zbog humbucker u most poziciji. Aria ima telo tacne velicine stratocastera nema smanjeno kao squier, ima malo vise otvoreniji zvuk, telo pise da je od jove sto je opet bolje nego squierov agathis mada ko zna od cega su napravljenji. Vrat je malo deblji nego na squieru. Stim drzi odlicno, elektronika i ostalo je vecinom isto. Jolana se neisplati uzeti. Najbolje bi bilo traziti po oglasima pacifice 112 ona bude za 150 evra mada mogao bi spustiti jos malo. Idi po prodavnicama pa probaj i ariu i squier i yamahu nema veze ako nemas para da ih kupis ,vidi koja ti najvise odgovara.

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by Milanares » 29 Apr 2012, 13:11

ej stane, pitao si to ovde gde su ti teski pacifisti i uvek preporucuju yamahe te iste kao da ih placaju lyra i stringer zajedno. konfekcija bezlicna.
Jolana Tornado all the way, slusaj ti mene, al' prvo neko nek ti je proveri i setapuje, uzmi neki distbox, fuzzbox i krljaj brate rok i krljaj rol, samo napravi si prostora tu i tamo da moz' da se malo okrenes od pojacala, mikrofonija je tvoj prijatelj. tako.

Stane
Posts: 5
Joined: 29 Apr 2012, 10:35

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by Stane » 29 Apr 2012, 19:28

Ok probacu ih sve,sta mislite da je najbolje za 200 do 300 evra i zasto Jolana ne valja. :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by dejankuki » 29 Apr 2012, 21:46

zavisi koju Jolanu Tornado kupujes za 200-300 evra..

Image

ovu ne vredi uzimati..


a ovu itekako vredi..

Image

Original Tornado Design

Selection of Brand Pickups

Hardware Options: Schaller or Grover

Made in the Czech Republic

Further Details

Hollow body electric guitar with original Tornado design

Maple body with flamed maple top

Rock maple set neck and original Tornado headstock, 628 mm scale

Ebony or rosewood fingerboard, 22 Medium Jumbo frets

White binding around body and neck

Tuning machines: Schaller M6 (with metal or pearl button) or Grover Original Rotomatics 102

Bridge and straplocks by Schaller, Germany

Custom Jolana tailpiece or Schaller tailpiece

Hardware: Chrome, Gold or Black

AMBER Pickups, Germany Classic Humbucker, standard with open poles in black or zebra look (metal covers in chrome, nickel or gold finish upon request)
Amber Pickups have humbucker/single coil configuration controlled by tone push/pull knobs


Active humbucker pickups EMG 81/85 with 9v battery, with standard volume and tone controls


Seymour Duncan TB59 (TB4) and SH1N humbuckers, with standard volume and tone controls, metal pickup covers not available


Gold inscription Jolana (truss rod cover) and the logo Tornado only on models with gold hardware. The models with chrome or black hardware come with silver inscription and silver logo

Colors: Jawa Red / Black Gloss / Black Stain / Amber Stain / Vintage Sunburst / Cherry Red Stain / Orange Gloss / Black&Orange Chequer (Custom Order)

flpsandor
Posts: 22
Joined: 27 Apr 2012, 14:21

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by flpsandor » 29 Apr 2012, 21:56

Ako je ova druga sto je dejanukuki naveo isplati se. Squier i Aria su pocetnicke gitare sa cenom oko 100 evra i takva jolana se definitivno ne isplati...

Stane
Posts: 5
Joined: 29 Apr 2012, 10:35

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by Stane » 29 Apr 2012, 23:19

Vazi onda jolana odpada,a koje su najbolje elektricne za 200 do 300 evra, ja sam razmisljao za hamer cx3 ili monaco,aria pe-std,yamaha 112 ili squier clasic vibe.Predlozite mi neku od ovih ili neku drugu,hvala..

flpsandor
Posts: 22
Joined: 27 Apr 2012, 14:21

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by flpsandor » 02 May 2012, 11:25

classic vibe je odlicna gitara, takodje i za aria pe-std mogo reci da radi dobro. monaco sam probao samo jednom i radi po mom ukusu malo bolje od arie i ima lepljen vrat a ne zavrnut kao kod arie pogledaj jos i vintage v100 koja je odlicna kopija les paula.cx3 nisam probao tako da o njoj cekaj necije misljenje ko jeste. Sad zavisi ukoliko bi svirao vise gunse,kiss,led zepelin i takav rock,hard rock ili neki metal onda tefinitivno les paul jer ima masniji tvrdji zvuk.Ukoliko bi svirao bluz,jezz ili neki slabiji rock onda classic vibe.

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by Aleksej79ns » 03 May 2012, 00:08

Squier, jos ako mozes classic vibe, ne treba ti bolje! :)

Stane
Posts: 5
Joined: 29 Apr 2012, 10:35

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by Stane » 03 May 2012, 09:23

Konacno sam dobro razmislio i odlucio da uzmem Aria stg-006 a da ostatak para potrosim na neko pojacalo,e sad vidim u jednoj radnji je oko 135e a u sky-u 175e pa neznam o cemu se tu radi?Hvala...

:ziveli:

flpsandor
Posts: 22
Joined: 27 Apr 2012, 14:21

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by flpsandor » 03 May 2012, 19:06

ako je 175 evra nova ganjaj polovnu pacificu 112 imas ih i za 150 evra po oglasima a za pojacalo polovan Vox AD30VT ima dosta efekata u sebi koji ce ti ikad biti potrebni ima 30w tako da ce ti biti dovoljan i za probe i za neke manje svirke kad budes svirao.Sa ovom kombinaciom ces pokriti sve moguce zvukove koji postoje.

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by majebenimarko » 28 May 2012, 14:42

Stane wrote:Konacno sam dobro razmislio i odlucio da uzmem Aria stg-006 a da ostatak para potrosim na neko pojacalo,e sad vidim u jednoj radnji je oko 135e a u sky-u 175e pa neznam o cemu se tu radi?Hvala...

:ziveli:

Druze, ne bacaj se u trosak, ja sam za 100 evra uzeo peavey raptora exp plus, stimer, i neko ibanezovo bass pojacalo.

Samo ti je bitno da su pragovi normalni i da civije koliko-toliko drze.

Doslo je vreme da ljudi uspeju da kupe kantu od gitare i za mnogo vece pare. a za 50 evra ne znas sta sve ljudi prodaju. Ja bi probao tu jolanu, ako su joj pragovi citavi, i ako ti "lezi" onda je cepaj :)

Stane
Posts: 5
Joined: 29 Apr 2012, 10:35

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by Stane » 17 Jun 2012, 09:52

Sta mislite i za neki polovan ibanez iz 70-tih ili za nov tokai usg-35.

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Jolana Tornado vs Squier buller,Aria stg

Post by majebenimarko » 18 Jun 2012, 15:15

Stane wrote:Sta mislite i za neki polovan ibanez iz 70-tih ili za nov tokai usg-35.
Image

Image

druze, ja sam ova dva uzeo za 100 evra. Bitno je samo da na gitari rade svi pragovi, sve ostalo se lako menja :)

stavio sam danlop 10-52 hibride, i imas i mudast zvuk, a i za fine stvari. Svakako, dobra kopija, za nista para. Kroz 2 godine ces kupiti nesto novo, a ovo uvek mozes da prodas, posto uvek neko pocinje. Ne zaleci se dok ne naucis da sviras :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest