Jim Morrison

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Jim Morrison

Post by Doolio » 08 May 2009, 17:43

Jim visi sa prozorskog hotela
:mrgreen:

User avatar
MajorTom
Posts: 22
Joined: 08 May 2009, 10:39
Location: Sarajevo-Beograd

Re: Jim Morrison

Post by MajorTom » 08 May 2009, 22:30

Duane wrote:nije li to ustvari ono sto cini muzicara... roker svoja iskustva prenosi kroz rok, metalac kroz metal, folker kroz folk...
naravno, ali Jim je imao mnogo više potencijala od običnog muzičara. Bio je isto tako, ako ne i više talentovan za film, a garantovano bi se oprobao i u pisanju (ne samo pesama)...ali što ono narod kaže 'ne lipši magarče do zelene trave...'. Šta ćeš, mlad organizam, hoće sve i odmah... :grummel_2:
Doolio wrote: :mrgreen:
:roll: :cekic: i to je deo tripa :wink:

mmm...ostao sam dužan još par stvari. Nedavno sam uzeo da ozbiljno preslušam dva poslednja albuma, nakon Jimove smrti. Čoveče, spopala me neka tuga i to ne zbog njega, već zbog njihovog patetičnog pokušaja da nastave istim putem kojim su pošli. Da ne znam o čemu se radi, verovatno bi mi sve zvučalo kao solidan album prvenac, kojem fali nešto 'ono' što bi možda lansiralo. To 'ono' su Doorsi izgubili i niko od njih nije izgleda ni pokušao da preuzme teret kojeg se Jim oslobodio...Čuo sam da su pokušali i da pronađu iole dostojnu zamenu ali bolje što je nisu 'našli'. Sve bi se pretvorilo u tragikomediju.
Predposlednji album 'Other Voices' je baš grozan ali nekako su se podigli na poslednjem 'Full Circle' sa 3-4 simpatične pesmice...Verdilac, The Mosquito (inače ovako nečeg sasvim drugačijeg su trebali da se uhvate mnogo ranije i bolje bi im bilo), The Piano Bird i It Sleeped My Mind...sve su prilično dobre ali nije to bilo dovoljno da fanovi prestanu da ih gledaju kao bezglavo čudovište koje odbija da umre...Trebali su kompletno da promene stil (Mosquito je pravi primer), nađu novo ime i počnu iz početka. Ovako.... :|

Dakle, zaključak. Doorsi nisu bili Doorsi bez Jima. Svaki od njih trojce su bili pojedinačno jednako vredni kao i on ali on je bio ono 'nešto'. Da su oformili bend bez njega, zauvek bi bili ili prosečan kvalitetan band, zaboravljen u nekom studiju u obliku pratećih profesionalca po narudžbi ili u najboljem slučaju bi morali da nađu drugog frontmena. Zato pomalo ima ustine u teoriji Doors=Morrison. Svaka čast Robby-ju i Ray-u i na svirci i na pesmama ali to jednostavno nije dovoljno za uspeh...

Enterprise
Posts: 187
Joined: 29 Nov 2007, 14:55

Re: Jim Morrison

Post by Enterprise » 08 May 2009, 23:27

A jer mislis da bi The Doors bili The Doors bez Robby Krieger-a ili Ray Manzarek-a???Mislim,svaka cast Morrisonu,postujem ja njega i sve to al mi je ovo Doors=Morrison nekako :grummel_2:

User avatar
MajorTom
Posts: 22
Joined: 08 May 2009, 10:39
Location: Sarajevo-Beograd

Re: Jim Morrison

Post by MajorTom » 09 May 2009, 00:30

Vidiš, jedino ne znam da li bi se Jim odlučio da oformi bend da nije bilo Ray-a. Moguće da ne bi, ali da je bilo ko drugi napustio band sem Jima, verujem da bi šanse za uspešan nastavak bile mnogo veće. Naravno, samo u slučaju da je Jimu stalo da poživi.
Nemoj me pogrešno razumeti. Nisam nikad rekao da ostali nisu bili jednako zaslužni sa kvalitet pesama i svirke Doorsa, ali još jednom ponavljam: za uspeh je potreno 'ono nešto', sada se to zove x-factor 8)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jim Morrison

Post by Duane » 09 May 2009, 08:32

meni je Doors without morrison isto sto i Doors without robbie i Doors without ray i Doors without john densmore... jednostavno je svaki aspekt njiove muzike super i sve sitnice koje je utisnuo bilo koji clan benda, jednostavno ne bi bilo isto bez onih ludackih zvukova Hammonda ili bez uvrnutih jazzy solaza krigera, bez bossa nova i ostalih ritmova densmorea i naravno bez morisona(to je valjda svima jasno)...

User avatar
MajorTom
Posts: 22
Joined: 08 May 2009, 10:39
Location: Sarajevo-Beograd

Re: Jim Morrison

Post by MajorTom » 09 May 2009, 11:05

O tome ti ja i govorim Duane! Poslušaj njihova dva posmrtna albuma i videćeš da je sa Morrisonom nestala sva psihodelija, ato je ono što ih je najviše izdvajalo. Svirka je postala prosečna i neprepoznatljiva. Jazz i Bossa Nova nisu dovoljni. O vokalima da i ne govorim. Jim nikad nije bio više od prosečnog vokala, možda i malo ispod proseka, ali Ray-ovo i Robby-jevo pevanje je šuplje i još više pogoršava utisak.
'An American Prayer' je divno sećanje na Jima i svima bi ga preporučio ko ga nije čuo.
Interesuje me da li je neko imao prilike da pogleda novi dokumentarac 'When You Are Strange'? Čitao sam oprečne kritike pa me interesuje....

http://www.youtube.com/watch?v=tWVQfqJsars
http://www.sundancechannel.com/sunfilte ... e-strange/

istok
Posts: 29
Joined: 24 May 2009, 16:16

Re: Jim Morrison

Post by istok » 24 May 2009, 16:35

jim se mucio dok je pevao?:) joj moji muzicki potkovani ljudi....jim je mama i tata ovim pilicima danas sto se tice glasa!
nesto o jimu...pricalo se da je ziv i da je negde u africi i da je tamo radio kao bankar :)....tako pise u knjizi o doorsima

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jim Morrison

Post by Duane » 24 May 2009, 19:12

istok wrote:jim se mucio dok je pevao?:) joj moji muzicki potkovani ljudi....jim je mama i tata ovim pilicima danas sto se tice glasa!
nesto o jimu...pricalo se da je ziv i da je negde u africi i da je tamo radio kao bankar :)....tako pise u knjizi o doorsima
a zasto svaki put kad se neslazes sa nekim imas tendenciju da vredjas? vec sam procitao slican komentar na tri teme... brate iskuliraj, mislim ono aj svi smo glupavi, a ti si legenda, znas sve o muzici, ovo ono... care presvetli...

istok
Posts: 29
Joined: 24 May 2009, 16:16

Re: Jim Morrison

Post by istok » 25 May 2009, 00:15

ma nista....ovo mi jje prvi put da sam na nekom forumu,ovde kakve gluposti ljudi pisu pa to nije normalno! tamo za van gogh ...po cemu su oni najveci rok bend ovde? po broju trzalica koje djule poseduje! zasto su stonsi najveci rok ben u svetu? zato sto prodaju najvise cd-ova,imaju najvise fanova,zato sto nameste koncert u brazilu pred milion ljudi itd...tako je isto i za ove nase ...samo u manjoj kolicini.. a ovde za jima...sramota....pa ne bi bilo legenda da nije bio dobar ,a jim je svakako bio dobar ,glas,tekstovi...to je umetnost a muzika je umetnost!
poz presvetli duane :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jim Morrison

Post by Duane » 25 May 2009, 10:16

istok wrote:ma nista....ovo mi jje prvi put da sam na nekom forumu,ovde kakve gluposti ljudi pisu pa to nije normalno! tamo za van gogh ...po cemu su oni najveci rok bend ovde? po broju trzalica koje djule poseduje! zasto su stonsi najveci rok ben u svetu? zato sto prodaju najvise cd-ova,imaju najvise fanova,zato sto nameste koncert u brazilu pred milion ljudi itd...tako je isto i za ove nase ...samo u manjoj kolicini.. a ovde za jima...sramota....pa ne bi bilo legenda da nije bio dobar ,a jim je svakako bio dobar ,glas,tekstovi...to je umetnost a muzika je umetnost!
poz presvetli duane :)
pa kad neko kaze "jim je los zato i zato" onda valjda ti treba da kazes "ne nije dobar je zato i zato" a ne "jim je bog, vi ste idiJoti"

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Jim Morrison

Post by Bluesko » 25 May 2009, 17:55

Duane wrote: bez bossa nova i ostalih ritmova densmorea
:mrgreen:

istok
Posts: 29
Joined: 24 May 2009, 16:16

Re: Jim Morrison

Post by istok » 25 May 2009, 18:31

bespotrebno je stvarno govoritit o njegovim kvalitetima....ako je potrebno za NJEGA da kazem dobar je zato i zato....onda stvarno...a sta i ti znas...17 godina....pubertet ludilo itd.samo polako :)

peace nigga

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Jim Morrison

Post by Guitar_thrill » 25 May 2009, 18:57

istok wrote:..a sta i ti znas...17 godina....pubertet ludilo itd.samo polako :)
:lol: :lol: :lol: Duane tvoje pravo glasa i spama se vise ne vazi dok ne napunis 18. 8)
btw. Istoce, na forumima se i vode rasprave tako sto kazes zasto je neko dobar ili ne, a ne samo kazes "ma Mile Kitic je najbolji " i gotovo :) tako to ide na forumima..... :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jim Morrison

Post by Duane » 25 May 2009, 20:18

istok wrote:bespotrebno je stvarno govoritit o njegovim kvalitetima....ako je potrebno za NJEGA da kazem dobar je zato i zato....onda stvarno...a sta i ti znas...17 godina....pubertet ludilo itd.samo polako :)

peace nigga
e istoche istoche... ja sam za 'te zapadna evropa...

thrille, grese ljudi... desava se... nekad ljudi... nekad majka priroda... :D

User avatar
biciklo
Posts: 148
Joined: 09 Jul 2009, 14:32

Re: Jim Morrison

Post by biciklo » 09 Jul 2009, 15:51

Ah Jim Morrison, i on je bio genije. :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest