Jim Morrison

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
doorsy
Posts: 3
Joined: 11 Jun 2010, 13:00

Re: Jim Morrison

Post by doorsy » 11 Jun 2010, 13:15

Ne zelim da komentarisem nista u vezi ove legende sem sto cu reci da oni koji pisu bilo sta o njemu(tj njima) lose ustvari uopste ne kapiraju poentu i rad njegove velicanstvene pojave...RIP Jime :cry:

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Jim Morrison

Post by Santana » 11 Jun 2010, 16:43

doorsy wrote:Ne zelim da komentarisem nista u vezi ove legende sem sto cu reci da oni koji pisu bilo sta o njemu(tj njima) lose ustvari uopste ne kapiraju poentu i rad njegove velicanstvene pojave...RIP Jime :cry:

User avatar
balanso
MF veteran
Posts: 180
Joined: 01 Nov 2006, 19:31
Location: Behind You

Re: Jim Morrison

Post by balanso » 12 Jun 2010, 13:19

ok, veeeeeeeliki sam fan doors-a, ali ono poredjenje jim-a i plant-a je bogohuljenje koje necu dozvoliti ! ::ranting::
budimo objektivni, on ne moze plantu ni stalak da nosi ....

elem , mislim da je bio odlican tekstopisac, vokalne sposobnosti - nista posebno, osim sto je imao JAKO prijatnu boju glasa ... doprineo je muzici doors-a
glasom, tekstom, svojim nastupom na stage-u i uopste pojavom, jer je bio (bar po meni) strasno harizmaticna licnost. ukratko, svidja mi se ono sto je covek uradio .... :mrgreen:

ako nije problem , zelim da postavim pitanje svim onima koji ga pljuju - evo hipoteticki , da uzmemo da je bio i tatin sin i alkos i narkoman i da mu je droga pojela mozak i da je bio istripovan i bla bla .... moje pitanje je - PA STA ???? zasto to ima bilo kakve veze s muzikom ???? koga bre briga kakav je on kao covek, ako dobro radi to sto radi ???? sta sad, ne treba niko da cita Oscar WIlde-a zato sto je bio bisexualan :facepalm: ????

ne znam zasto su svi u tom tripu da vise cene izvodjaca od njegovog dela ..... :?

:bambi:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jim Morrison

Post by Duane » 12 Jun 2010, 13:23

naravno da je glupo porediti planta i morisona... robert plant je pevač, a jim morison šaman

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Jim Morrison

Post by Bluesko » 12 Jun 2010, 14:20

Plant je pajdo, Dzim je morfijum

User avatar
balanso
MF veteran
Posts: 180
Joined: 01 Nov 2006, 19:31
Location: Behind You

Re: Jim Morrison

Post by balanso » 12 Jun 2010, 17:17

naravno da je glupo porediti planta i morisona... robert plant je pevač, a jim morison šaman
:XD: :ziveli:

gilmour
Posts: 8
Joined: 28 Oct 2010, 00:33

Re: Jim Morrison

Post by gilmour » 28 Oct 2010, 01:31

Jim je jedinstvena osoba... Bio. Mislim da je prvi radio sve te stvari koje je radio, tj. da je on kreirao neki rock profil ili lifestyle.
Znam da se kao mali stalno selio, otac mu je bio visoki cinovnik u mornarici USA. Mnogo strog. I u toku neke od selidbi, ubili su kolima nekog indijanskog shamana. Tad se Jim utripovao da je duh tog shamana ushao u njega. I to ga prati kroz cijeli zivot. I u mnogim pjesmama se to i osjeti.
Bio je bas budala, mozda naj SELF-DESTRUCTIVE covjek ikada. Njegov vokal meni prija jako, al sto se vokalnih sposobnosti tice, ne moze se porediti sa plantom.
Veliki poeta, veliki vizionar takodje. U jednom intervjuu, mislim 1970te godine rekao je da on vidi kako ce u buducnosti na binu izlaziti samo jedan covjek koji ce iz nekih masina pustati neku muziku. I, eto, pogodio je. (koliko je to tada strano bilo)
Josh, njegova omiljena izjava koju je dao u stanju potpune nirvane bila je "ljudi kad se smeju, najcesce su smrtno ozbiljni. A, kad su smrtno ozbiljni, postaju nevjerovantno smijesni" ;)
Mogao bih da pricam o njemu do ujutro, nego ne znam dal ima toliko interesenata. :)
I, jos bih dodao da je otisao od kuce, da se nije svojima javljao i kada je izasao njihov prvi album, njegovi roditelju su tek nakon nekog vremena saznali da je to on. Kupili su plocu i na omotu, u rubrici info (o clanovima benda), Jim-u je pisalo za porodicu da je mrtva ;)

Njegov otac, taj neki oficir je tek nakon 10 godina rekao da je Jim bio jedna genijalna osoba, koja je svoju genijalnost pokazivala i iskazivala na neki jako cudan nacin.

Bas sam se raspisao ;) toliko o Jimu, za sad :)
R.I.P.

Ivan92
Posts: 23
Joined: 17 Feb 2011, 23:34

Re: Jim Morrison

Post by Ivan92 » 01 Mar 2011, 23:45

Jim je bio malo lud... ali zene su ga obozavale. :) A sto se tice grupe, na mene je najveci uticaj ostavio Rej Manzarek.

Predrag zvani Džo
Posts: 48
Joined: 10 Jun 2009, 13:55
Location: Dibidus jug - Vladicin Han- Stubal

Re: Jim Morrison

Post by Predrag zvani Džo » 09 Mar 2011, 00:23

Samo klavijature....
Samo one su me odbijale, ta pisohodelijetina i taj ton, su me zauvek odvojili od inače izuzetne muzičke pojave....
On je izdrogiran ili neizdrogiran, Rock svetac u pravom smislu te reči...
Klavijaturista je učinio da njegove poruke nikada ne dopru do mase već do relativno malog kruga "odabranih"...
On je ih je stručno udaljio od savršenih tekstova..
Da li je Morison odlučivao kakva će muzika pratiti njega i njegove pesme i koliko će dugo drndati klavir solo...???
Mislim da ga je bolelo uvo , on bi ga pustio do sutra...
Oni su bili drugari...
Na žalost, pesme su snimljene i niko tu više nije mogao ništa da učini....
Šteta što ne postoje snimci gde samo Morison pevuši ili čak recituje...
The end, pesmu sam slušao tako što sam tada na duplom deku izbacio čuveni megalomanski solo....
Da li treba da vam kažem da sam tek tad uživao u Morisonu....
Ili će te da me optužite za sakaćenje....
Braćo ...ono se nije trpelo !!!!

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Jim Morrison

Post by Bluesko » 09 Mar 2011, 00:34

:kokice:

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Jim Morrison

Post by Haralampije » 09 Mar 2011, 00:46

'el gledao neko od vas onaj njegov film?
E ono se zove trip covece.Image

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jim Morrison

Post by Duane » 09 Mar 2011, 00:48

hwy? dojaja stvar... poglej When You're Strange, tu imaš digitalni remaster, mlogo bolji kvalitet...

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Jim Morrison

Post by Haralampije » 09 Mar 2011, 00:56

Duane wrote:hwy? dojaja stvar... poglej When You're Strange, tu imaš digitalni remaster, mlogo bolji kvalitet...
Jap taj je,HWY An American Pastoral
Jel?remasterizovase ga?oooo,pa ce se skine.

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Jim Morrison

Post by Randy » 09 Mar 2011, 09:28

Duane wrote:hwy? dojaja stvar... poglej When You're Strange, tu imaš digitalni remaster, mlogo bolji kvalitet...
film je odlican
triput sam ga odgledao :D

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Jim Morrison

Post by Randy » 09 Mar 2011, 09:40

u filmu robi kriger(gitara) kaze da je svirao elektricnu tamburu samo 6 meseci pre nego sto je usao u bend :D
znaci da kasnim :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest