Novi album Divljih Jagoda nakon 10 godina pauze

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
Diogen iz bureta
Posts: 1
Joined: 26 Nov 2013, 20:58

Novi album Divljih Jagoda nakon 10 godina pauze

Post by Diogen iz bureta » 09 Dec 2013, 11:23

Divlje Jagode objavljuju novi album 'Biodinamička Ljubav' 10. 12. 2013!

Živuće rock legende Divlje Jagode, predvođene karizmatičnim Zeletom, kojeg fanovi već dugo zovu 'maestro gitare', točno u utorak, 10.12. 2013. izdati će svoj novi album 'Biodinamička ljubav' pod okriljem izdavačke kuće Croatia Records, koji je pripreman i sniman gotovo dvije godine. Simboličnim datumom izlaska albuma htjeli su naglasiti da je 'Biodinamička ljubav' njihov jubilarni deseti studijski album, odnosno dvanaesti, kad se pribroje izdanja na engleskom jeziku, a također, od posljednjeg studijskog albuma 'Od neba do neba' prošlo je točno deset godina! Album će se točno u petak 13-ti, 2013. pojaviti na policama CD trgovina, što je još jedna zanimljiva koincidencija. Puni snage, kreativne i sviračke energije Divlje Jagode u albumu 'Biodinamička Ljubav' nude strast, žestinu, osjećaje, energiju, emocije, magiju i unikatnu virtuoznost svojstvenu osnivaču 'Jagoda', gitaristi Zeletu koji svakim novim albumom Jagoda ide naprijed i donosi nove trendove smjernica rock glazbe na ovim prostorima. Tako i sada, 'Biodinamička Ljubav' nudi neke od 'instant classic' hitova, svevremene balade, galopirajuće hard 'n' heavy eksplozije, emotivne pjesme s moćnim i motivirajućim refrenima, sve do blues klasika koji će vas očarati, kako instrumentalnom, tako i neponovljivom vokalnom izvedbom i snažnim tekstovima. Ako ste fan Pink Floyida, AC/DC, Iron Maidena, Thin Lizzy ili stare škole bluesa, ovaj album Divljih Jagoda pružiti će vam potpuni užitak obojan specifičnim zvukom 'Jagoda' koji je obilježio više od tri desetljeća rocka na ovim prostorima, ali i mnogo šire. Vrhunski dizajn omota i kompletnog pakovanja albuma odradio je Igor CC Kelčec, čije dizajnersko ime kao brend govori mnogo samo za sebe. Kako album nosi neobično ime i znakovitu poruku, jednako tako omot je izazvao veliki interes na Facebook stranici Divljih Jagoda gdje fanovi pokušavaju dokučiti priču koja se iza zanimljivog dizajna krije.

Album 'Biodinamička ljubav' nudi 11 pjesama Divljih Jagoda. Uz već ranije objavljene singlove 'Ne, nisam ja' i 'Samo da znaš', na albumu se nalazi i legendarna pjesma Jagoda 'Đavolji Grad', originalno izašla 1983. Na albumu 'Čarobnjaci', koju je beskompromisno vokalno interpretirao novi pjevač Divljih Jagoda Livio Berak. Na albumu kao gosti sudjeluju bivši pjevači 'Jagoda' Marko Osmanović i Žanil Tataj, kao i pjevačica grupe Negative Ivana Peters i blues otkriće Vladimir Kmoniček iz Osijeka.

U četvrtak, 05.12 je ekskluzivno na CMC televiziji, a kasnije i na službenim stranicama Croatia Records i Divljih Jagoda predstavljen je video novog singla 'Kad te netko spomene'. Snažna i emotivna pjesma izuzetno realnih stihova o trajnoj ljubavi koja nas proganja bez obzira je li naša veza odavno završila. Tu priču je na osebujan način u videospotu pokušao dočarati mladi tim iz zadarske produkcijske kuće 'Kreathia', predvođen redateljem Igorom Goićem, koji su snimali spot tri dana na dvije lokacije u Zadru.

Osnivač benda Zele s fanovima je o novom albumu Jagoda želio podijeliti slijedeće mišljenje:
„Nakon trideset i pet godina postojanja grupe, pjesama koje nikako 'da prođu', dvanaest snimljenih albuma, miliona prodanih ploča, kazeta i cd-ova, nema potrebe objašnjavati što je to autor (umjetnik) htio reći. Ja pripadam svima onima koji me žele i onima koji su se našli u mojim pjesmama. Pred Vama je dvanaesti po redu album i jedanaest pjesama. 'Jagode' i moja malenkost Vam žele sve ono što bi mi i sami sebi poželjeli.“

Singl koji najavljuje album.

http://www.youtube.com/watch?v=2Bp85ceox6w



NOVI ALBUM: 'BIODINAMIČKA LJUBAV' – 10.12. 2013


01. Poglede dovodiš (3.24)
02. Kad te netko spomene (3.34)
03. Ti bez riječi znaš (3.57)
04. Korake ne gledaj (4.02)
05. Usne usnule (3.17)
06. Samo da znaš (3.41)
07. Tragovi (feat. Žanil Tataj) ( 4.03)
08. Đavolji grad (3.14)
09. Srce ne laže (feat. Vladimir Kmoniček) (4.34)*
10. Ne nisam ja (feat. Marko Osmanović) (3.49)**
11. Do Prvog Dodira (feat. Ivana Peters) (3.47)*

* 9. i 11. bas je odsvirao Zele
** bas je odsvirao Zlatan Ćehić
Prateći vokali Livio i Zele, osim 7. Žak i 9. Vlatka Pokos
Editing albuma: Damjan Deurić
Mix i mastering albuma: Švigi (Studio ‘Šišmiš’)
Producent albuma: Zele

Snimano u studiju 'Šišmiš'
Klavijature snimane u studiju 'Retro Metro'
Bas gitara snimana u studiju 'Road'
Polaroid portreti u bookletu Darko Marić
Fotografije, ilustracije i dizajn: Igor CC Kelčec

Svi tekstovi na albumu Zele, osim:

05. Zele i B. Hrepić
06 i 11. Dina Lacko
09. Zele i A. Janković
10. Zele i B. Beliša

Divlje Jagode su:

Zele – gitare
Livio – vokal / ritam gitare
Damjan – klavijature
Bandi – bas
Nasko – bubnjevi

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Novi album Divljih Jagoda nakon 10 godina pauze

Post by mislim_stvarno » 09 Dec 2013, 17:26

omg omg omg omg omg
:bounce: :banana3: :banana2: :banana: :rockstar: :butthead: :jeej:

Image



all hail zele
:obey:

AutoDog
Posts: 18
Joined: 11 Apr 2014, 00:04

Re: Novi album Divljih Jagoda nakon 10 godina pauze

Post by AutoDog » 11 May 2014, 21:45

Ali novi pevac/gitarista je pobedio :lol: :povrac:

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: Novi album Divljih Jagoda nakon 10 godina pauze

Post by Џими » 12 May 2014, 11:39

Ako ste fan Pink Floyida, AC/DC, Iron Maidena, Thin Lizzy ili stare škole bluesa
Чујем, све пршти од ејсидисијевских рифова. :metal:
Елем, изгледа да је Зеле и Бераку увалио гитару, како би се мање истицао као фронтмен.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest