Progressive

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Freestyler
Posts: 60
Joined: 10 Dec 2013, 16:14

Re: Progressive

Post by Freestyler » 12 Dec 2013, 20:05

Još jedan švedski bend, daleko slabiji od benda Karmakanic

http://grooveshark.com/s/Jurassic+Spark/5Q8DVN?src=5

nema cela verzija na tubetu

Freestyler
Posts: 60
Joined: 10 Dec 2013, 16:14

Re: Progressive

Post by Freestyler » 12 Dec 2013, 21:00



L...L...l...L...Ludo

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Progressive

Post by zwelj » 13 Dec 2013, 08:47


Freestyler
Posts: 60
Joined: 10 Dec 2013, 16:14

Re: Progressive

Post by Freestyler » 13 Dec 2013, 11:25

Baš ova verzija nema na tubetu.

http://grooveshark.com/s/Pride/4J0mEP?src=5

zanimljiv je ženski vokal u prog bendu, a nema ih mnogo.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Progressive

Post by Dersu Uzala » 13 Dec 2013, 12:38

zwelj wrote:
U, pa onda da cujes starog drugara, progresivni spomenik bi mu sazid'o. :bambi: :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Progressive

Post by Cortex » 13 Dec 2013, 14:18

Ne ne ne, nije ovo za mene vise.
Od postavljenih bendova Utopia mi je bila ok.

Ovaj Karmakanic mi je najlosiji od postavljenih.

Ali da, povlacim tvrdnju da u posednjih 15 godina nisam cuo dobar progressive bend. Setio sam se kada je Ark izdao Burn the sun, a i oba albuma Explorers Club-a su isto izdata u ovo periodu.

Od najnovijih napora prog zajednice dopadne mi se po neka stvar Steven Wilson-a [mada je i on poceo da smara zestoko] a neki utisak mi je ostavio Flying Colours od "brace" Morse :lol: nista specijalno, ali slab sam malo na Morsove...




mada sve je to peglano i previse puta...no ajde :ziveli:

Freestyler
Posts: 60
Joined: 10 Dec 2013, 16:14

Re: Progressive

Post by Freestyler » 13 Dec 2013, 15:09

Uh Cortex a baš sam ambiciozno krenuo, a?

Flying Colrs slušam kako da ne. Planirao sam da ih lepim ovde, al` preteče me ti.

Ja kad slušam Karmakanic sve dublje guram sluške u uši, `oću u sivu masu da ih utisnem, toliko mi se sviđa.

Šta ti je percepcija ... čudo.

A šta kažeš na Magic Pie? Imaš na prvoj strani jednu stvar, gitarista je odličan, to se ne može poreći.

Slab sam na taj skandinavski prog .... hebi ga.


User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Progressive

Post by Cortex » 13 Dec 2013, 17:05

Onako...nije lose sta znam...previse je sad i tih Flower Kings/Tangent klonova...

Kad mi neko kaze Norveska najcesce pomislim na Jaga Jazzist na primer. Mada pazi i dalje ja umem da pustim Pagan's Mind na primer koji su za mene jedan od najzabavnijih i najnapaljenijih space metal bendova. Obozavam ih.
Ako mi dodje da se vratim nekom prog-u s vremena na vreme, onda cesce od Tangent-a i ostalih 70s influenced cuda pustam vec pomenuti Explorers Club ali jos cesce ove melodramaticne melanho varijante kao sto je Sieges Even. Ceo album the art of Navigating by the stars je savrsenstvo od pocetka do kraja.



Sve solaze tih silnih Yes klonova koje ti kacis ne vrede nista naspram dobrog teksta, utegnutog benda, savrsene produkcije i genija melanholicnosti kojeg Nemci ovde pokazuju i dominiraju bolnom lakocom.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Progressive

Post by zwelj » 13 Dec 2013, 20:08

Dersu Uzala wrote: U, pa onda da cujes starog drugara, progresivni spomenik bi mu sazid'o. :bambi: :ziveli:
Bez sumnje :) :ziveli: Nego, ovaj momak sjajno transkribova Emersona na gitaru... Slusah dosta pokusaja, ali ovaj je bas dobar... Inace, i pored najbolje volje, prog-rock vise ne mogu da slusam. Iako po formi deluje idealno, instrumenti naseg doba (za razliku od simfonijskih, vecim delom, formiranih pre 19-tog veka) oslobodjeni predeterminisanih klisea harmonskih progresija (algoritmizovanih substitucija) i fraza (poput mainstream jazza), otvorenom multi-thread strukturom (odmak od AABA forme)... medjutim, i pored svih tih obecavajucih propertisa, muzicka implementacija je najcesce vrlo plitka.

Pored gomile pretencioznih i nepotrebnih unisa, brejkova, hi-tech-a, banalnih i pateticnih melodija... malo toga suvislog ostaje... Pretpostavljam da je kao zanr svojstven mladim, ambicioznim, slozenije perceptivne mreze..., koji jos uvek ne prave bitnu razliku izmedju skupa i sistema, i da je sjajan kao prelazna forma, sa puno edukativnog potencijala, ali i opasno zavodljiv, pa neretko radoznao i kreativan duh prekonvertuje u egoisticno-narcisoidni... Zato je, pretpostavljam, u mnogim "ozbiljnim" krugovima veoma underrated...

Freestyler
Posts: 60
Joined: 10 Dec 2013, 16:14

Re: Progressive

Post by Freestyler » 13 Dec 2013, 20:34

@Cortex

O.k. ništa nisam hteo da nametnem, na kraju vidim da ste dovoljno iskusni i imate svoje mišljenje.

Kad reče melanholični prog, evo jednog poljskog benda.



@zvelj

Strašno dobra analiza kako ti reče muzičkog propertisa prog roka, kao i to zbog čega je privlačan. Iskusno, nema šta.

Volim prog i voleću ga dok ... dok ne prestanem da ga volim. Bolje i to nego da rastežem `armoniku. :mrgreen:


User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Progressive

Post by Dersu Uzala » 13 Dec 2013, 23:13

zwelj wrote:...Nego, ovaj momak sjajno transkribova Emersona na gitaru... Slusah dosta pokusaja, ali ovaj je bas dobar...
Vis, nisam to ni skapirao, bilo je malo kasno i popilo se te hard day's night. Al znao je i Keith da brljavi samo tako, bezidejno. Gledao sam ELP kao klinac religiozno, mozda prvi bend koji me je impresionirao live performansom secam se. Mislim, pala mi vilica od svega toga. AL onda sam nekako skapirao da se oni vrte u krug, njihove price nemaju nekako ni pocetak ni kraj, 'they sail from Plymouth and they land in Plymouth, how lucky is that?'. :ziveli:

Freestyler
Posts: 60
Joined: 10 Dec 2013, 16:14

Re: Progressive

Post by Freestyler » 14 Dec 2013, 14:30

još malo poljskog proga


Freestyler
Posts: 60
Joined: 10 Dec 2013, 16:14

Re: Progressive

Post by Freestyler » 15 Dec 2013, 10:14

Sinoć iskopah ovu baladicu, razmekšala me nekako... kako god ...dobar posao su napravili


Freestyler
Posts: 60
Joined: 10 Dec 2013, 16:14

Re: Progressive

Post by Freestyler » 18 Dec 2013, 15:32

Evo sinoc okacih ovo na shark http://grooveshark.com/#!/album/Rain/9430120 rad Pink Flojd kaver benda The Dark Side of the Wall.

Image

Emotivna prog priča iz prvog svetskog rata, jaki tekstovi, solidna svirka... jedino mi smeta što su najavljivali ovaj album kao nešto što je dostojno Pink Flojda ... e pa nije ... ali je svejedno dobar rad.

I ja ću jednog dana da sklopim prog priču o našem, srpskom, delu prvog rata. :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Progressive

Post by Cortex » 18 Dec 2013, 15:45

:lol: :lol: :metal:
samo metal!

aj i ja da bacim, setih se sada, ti si slusao verovatno al mozda neko mladji gleda temu





Ovaj lik toliko gotivno peva da je to neverovatno. Potpuno neverovatan vokal.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest