Jeff Beck

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
Imhotep
Posts: 34
Joined: 01 Jun 2014, 21:39

Jeff Beck

Post by Imhotep » 10 Jun 2014, 15:28

Ne mogu da verujem da nema tema o ovom coveku. Inace, jako retko se pominje na ovom forumu, a i uopste. Jedan od mojih omiljenih gitarista, a zasigurno omiljeni rock gitarista. Veliki eksperimentator, osmislio prakticno novi koncept sviranja. Jako cenjen kod kolega, i retki su oni na koje nije uticao. Ipak, nije ispracen bas adekvatnom popularnoscu, kao kolege Clapton i Page, iako smatram da je daleko bolji od njih. Inovativna upotreba tremola, smenjivanje neverovatno liricnog i brutalnog , gitara vristi, place... Meni licno, njegovi omiljeni koncerti u Tokiju 1999. , i u klubu Ronie Scott, pre par godina, cini mi se.
Uvek svez, uvek zanimljiv. Velikan elektricne djitre.

Imhotep
Posts: 34
Joined: 01 Jun 2014, 21:39

Re: Jeff Beck

Post by Imhotep » 12 Jun 2014, 13:26

Neverovatno da nema odgovora.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Jeff Beck

Post by Gagi » 12 Jun 2014, 14:24

Gledao sam ga onomad u Sava Centru, sam koncert mi nije delovao onoliko nabijen kao svirke koje pominješ ali jedinstvena JB aura je ipak učinila svoje pa je sala bila napunjena njegovim specifičnim egom. Kontam da je teško zabaviti veći broj ljudi (pogotovu ako sede) kad je instrumentalna muzika u pitanju, ali ja se i nisam osećao zabavljenim već ispunjenim što sam bio blizu legende i jednog od najuticajnijih preživelih dinosaurusa 60-ih...
Čovek koji je baš imao evolucuoni put ka sadašnjem stilu, od Gibsona i trzalice ka dijametralno suprotnom. Landau, Herring i ostali koji obilato koriste njegove lick-ove i tehniku samo potvrđuju da je Beck ostao unikat sam po sebi.



Herring:
Spoiler:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jeff Beck

Post by sinisake » 12 Jun 2014, 16:46

Imhotep wrote:Neverovatno da nema odgovora.
:1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest