Van Gogh (old)

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Van Gogh (old)

Post by metalstringer » 28 Jan 2016, 18:47

album Strast je za mene tada bio pun pogodak. voleo sam taj bend u tom periodu (1993), sve posle toga je njesra.

https://www.youtube.com/watch?v=nGtm9I3 ... jwkSi0lOYf_

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Van Gogh (old)

Post by Historik » 28 Jan 2016, 22:42

metalstringer wrote:album Strast je za mene tada bio pun pogodak. voleo sam taj bend u tom periodu (1993), sve posle toga je njesra.

https://www.youtube.com/watch?v=nGtm9I3 ... jwkSi0lOYf_
Meni je najbolji prvi album. Nastao sasvim na tragu svega sto je bilo aktuelno u svetskom pop-rocku tada, vrlo moderan i produkcijski kompaktan. Primetan je bio i uticaj Djuletovog intenzivnog druzenja sa Milanom Mladenovicem u tom periodu. Realno, Van Gogh je cudan muzicki fenomen u nas. Ja sam voleo vecinu albuma do kraja 90tih, posle toga mi budu ok 2-3 pesme na svakoj ploci. Posebno mi ne prijaju ove novije improvizacije sa etno motivima, ali se mora priznati da je bend sa skoro svakom plocom znacajno menjao pravac i napustao dotadasnje vode, pritom to cineci prilicno uspesno.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Van Gogh (old)

Post by Frostensen » 28 Jan 2016, 23:19

Meni je Van Gogh upravo ono o cemu stalno pricam. Neko ko realno i nije nesto ako i toliko, ali je dovoljno dugo tu (prezivljava) da mu se upisuje u radni staz kao kvalitet, a to samo zato sto vecina mnogo boljih u ovim nezdravim uslovima propadnu. Takvih bendova je mnogo kod nas na zalost pa posle 15 godina ljudi to uzimaju kao argument (ali oni dugo sviraju). Mozda neko stvarno voli V.G. i ja mu se ovom prilikom izvinjavam ali ja za ovih 35 mislim da sam upoznao ravno jednu osobu koja je u fazonu da su oni dobar i kvalitetan bend.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Van Gogh (old)

Post by Historik » 29 Jan 2016, 10:07

Frostensen wrote:Meni je Van Gogh upravo ono o cemu stalno pricam. Neko ko realno i nije nesto ako i toliko, ali je dovoljno dugo tu (prezivljava) da mu se upisuje u radni staz kao kvalitet, a to samo zato sto vecina mnogo boljih u ovim nezdravim uslovima propadnu. Takvih bendova je mnogo kod nas na zalost pa posle 15 godina ljudi to uzimaju kao argument (ali oni dugo sviraju). Mozda neko stvarno voli V.G. i ja mu se ovom prilikom izvinjavam ali ja za ovih 35 mislim da sam upoznao ravno jednu osobu koja je u fazonu da su oni dobar i kvalitetan bend.
Daleko od toga da sam neki fan VG, nisam im bio ni na jednom koncertu (ako se ne racunaju festivali i ono kad su bili predgrupa Metalici), ali ne mozes da kazes da im je jedina komponenta u karijeri dugovecnost. Meni je kod njih i najbolja i najgora stvar ta mogucnost transformacije i promena koja je dolazila iz albuma u album. Probaj to da posmatras bez emocija, kao da se radi o nekom npr. madjarskom bendu, ciju ti je diskografiju neko dao da preslusas na brzinu. Ima tu mnogo komercijale, mnogo stihova koji su rima radi rime, tralala pesmica od 3 akorda, ali ima i prilicno kvaliteta. Yu grupa ce uvek zvucati kao Yu grupa, Partibrejkersi kao Partibrejkersi a Atomsko skloniste kao Atomsko skloniste i meni je to ok, ali mislim da je sa stvaralacke strane znatno teze biti vrlo razlicit sa svakim albumom, i to postujem iako mi oni svakako nisu omiljeni bend, niti sam pustio sebi VG kod kuce od srednje skole.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Van Gogh (old)

Post by Frostensen » 29 Jan 2016, 18:21

Pa dobro eto, imaju 2 karakteristicne crte, ali na kraju dana se opet svede na isto. Sranje muzika benda koji je dobar sa ovim i sa onim i tako...plivaju.... Nemaju nikakvu upotrebnu konzumentsku vrednost kao ostali bendovi koje si naveo. I to mi je nekako...ono...nemam pojma..

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Van Gogh (old)

Post by alfonso » 30 Jan 2016, 08:38

Kad pocnes da slusas rok tad su super!
Kad vec malo vise slusas rok postanu ti pfff!
Nemam drugacije objsnjenje
Imaju dobre stvari sa starijih albuma,ovo novo sam cuo deo i ne ide mi nikako

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Van Gogh (old)

Post by pisac » 30 Jan 2016, 16:25

Kad nema konkurencije,nije tesko odrzati se kako-tako...

Stefans
Posts: 17
Joined: 02 Oct 2016, 21:00

Re: Van Gogh (old)

Post by Stefans » 09 Oct 2016, 23:22

Nemoj da staneš,neko te ima noćas :music:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest