Rick Graham

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Rick Graham

Post by muki17 » 13 Jun 2016, 00:43

Bookmark tab,ocitavanje MF-a,search dugme-kucam "Rick Graham"..2s kasnije -Search found 0 matches

Dok razmisljam u sebi,da li jbn moguce,resih da otvorim temu ,da ljudima priblizim rad ovog monstruma.Mozda je neka manjina i cula za njega,i mozda je i nekima suvise ekscentrican,ali jedno je sigurno,necete ostati ravnodusni.

Po meni ,broj 1 po tehnici,tonu,izboru nota,fraziranja i (ne)koriscenja shreda u nekim okolnostima,itd.






User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Rick Graham

Post by clapton » 13 Jun 2016, 01:11

pratim ga odavno. slucajno sam ga otkrio dok sam trazio Landaua po yt (https://www.youtube.com/watch?v=pug8UbtkqUs). tada je jos bio krmak, imao je i finih lekcija ali mi je brzo dosadio. kasnije poceo i da trenira, da se depilira, solarijum i cuda... :D

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Rick Graham

Post by Tenji » 13 Jun 2016, 02:56

clapton wrote:pratim ga odavno.
:1: Malo je cudan kao lik, barem ovo sto se vidi na drustvenim mrezama, ali je brutalan gitarista. I tvorac jednog od meni najboljih covera (ovog tipa) ikada:

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Rick Graham

Post by pisac » 13 Jun 2016, 07:54

Shreder,a nije Gerhard...nije rok,nije bluz,nije dzez,ali ok.Primetio sam ga odavno,ali ga nisam zapamtio po gitari,vec...


Broj 1,po tehnici,tonu,izboru nota...hm.Da,rekao si vec da je to tvoje misljenje,znaci bas bas ga gotivis.Nekom kome se svidja Marc Knopfler,ovaj Riki ne ulazi u listu interesantnih i omiljenih gitarista,recimo.Ima malo sinteticki ton,po mom misljenju.Ali to je samo i samo moje licno misljenje,eto,ucestvujem u razradi teme,da se sagleda iz vise aspekata.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Rick Graham

Post by clapton » 13 Jun 2016, 11:03

Tenji wrote:
clapton wrote:pratim ga odavno.
:1: Malo je cudan kao lik, barem ovo sto se vidi na drustvenim mrezama
Na sta misliš?

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Rick Graham

Post by Tenji » 13 Jun 2016, 11:55

Tesko je konkretno objasniti, ali hajde pokusacu. Okaci tipa selfi neki iz kreveta, kao ustao je, pa zeli svima dobro jutro, gomila hashtagova... Ume da okaci nekad neke emotivne snimke, gomila nekih motivacionih poruka, i tome slicno. Stvarno je tesko objasniti sta mi je cudno u njegovom ponasanju, zato sto zaista nije preterano izrazeno, ali prati ga stalno ta neka aura pomalo cudnog lika.

Hajdemo dalje, pisac rece da mu je njegov ton pomalo sinteticki, osvrnuo bih se na to, a pomalo i na ostalo sto si napisao. Meni je recimo njegov ton zanimljiv bas zato sto (ponovo, meni) ima tu neku organsku komponentu. Pazi, kad se sve sabere i oduzme on je i dalje bedroom gitarista, a njegov ton ga definitivno ne stavlja u isti kos sa ostalim bedroom gitaristima na YT, neke stvari jednostavno radi drugacije. Druga stvar, postoji ta neka etiketa sredera, koja biva nalepljena na svakog ko iole brzo svira, nikad nisam to voleo. Mislim, zasto njegovo sviranje nije ni dzez, ni rok, ni bluz? A ima primera gde covek svira (odlicno) i jedno i drugo i trece? Treca stvar, ja volim Knopflera, a gotivim i Grahama, tako da pade ti ta teorija u vodu. :D

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Rick Graham

Post by pisac » 13 Jun 2016, 13:35

Stvar ukusa,Tenji.Ja volim zaista prirodan zvuk gitare,jos bolje kad slusajuci mogu da pogodim da li se radi o Fenderu ili Gibsonu,ili PRS-u,recimo,ili makar-da li su u pitanju humbuckeri ili single-coil,ili p90.Kad se gitara propusti kroz nekoliko efekata,svaka gitara zvuci isto,ili receno drugim recima-to vise ne lici na gitaru.Po mom misljenju.
Sreder,brzo sviranje da,moze,ali uvek zaboravimo melodiju,neku matricu,koja je ipak vazna.Tri minuta brzog sviranja a slusalac ne zapamti nijednu frazu,niti ima smisla to skidati(mislim na gitariste).Ispada da je taj gitarista sam sebi dovoljan,a to je egoisticni dozivljaj muzike,zatvoren krug.
Tenji,ja nisam slusao ovog Ricka Grahama osim ovih nekoliko snimaka ovde,pa sam izrekao svoje misljanje na osnovu pogledanog i odslusanog.Ti video snimci su postavljeni kao neki reper za dalju diskusiju u ovoj temi,kao neki njegov najreprezentativniji materijal,pretpostavljam.
A otici cemo u diskusiju sta je dobar zvuk a sta nije,a o ukusima ne vredi raspravljati,rekose mnogi.Ima tehniku i glatko i tecno svira,mnogima se svidja,a ja sam metuzalem i volim nesto sasvim levo.Ko mi je kriv?Sudbina,eto.Izvinjavajte sto sam namcor,ali uprkos tome volim da izmenim misljenja sa ljudima. :ziveli:

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Rick Graham

Post by muki17 » 13 Jun 2016, 14:37

Naravno,sve je ovo cisto individualno i polazi od vrlo subjektovnog ukusa,prema preferiranju zanrova i samom pristupu gitare kao instrumentu.

Kao sto rekoste,epitet shredera zna u nekim situacijama da pokvari imidz gitarste,kao sto Pisac rece.Ali u ovom slucaju,ne postoje mnoge situacije gde sam video inteligetnije koriscenje shreda,kao kod Grahama.Jednostavno,izlazi iz nekog okvira fast & furios zanra.Ton kao ton,besmisleno je zapeti oko toga,ali verujem je moja dugogodisnja zelja za Fractalom/Kemperom uticala u znacajnijoj meri :mrgreen:

Generalno,lik je totalni hardocore,weirdo™,ali vidi se po njegovoj fizickoj transformaciji,da je dosta disciplinovan u svim segmentima,i verujem da je ovakva svirka rezultat mukotrnog blejanja sa zicanim drugarima.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Rick Graham

Post by Tenji » 13 Jun 2016, 15:47

Ovde se primeti da u njegovim rukama ne zvuci svaka gitara isto, cak i kad ima gaina, i poneki efekat.

Btw, ovde je par snimaka postavljeno, da, ali to nije njegov najreprezentativniji materijal. Izuzetno je svestran muzicar, ne moze se predstaviti u par snimaka, potrebno je odvojiti neko vreme i preslusati sta covek zapravo radi. Ako ovde ne moze da se pronadje neka lepa melodija, pamtljiva fraza, ili bilo sta iole muzicki lepo i vredno, onda sa mojim usima nesto nije u redu:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Rick Graham

Post by clapton » 13 Jun 2016, 17:28

@Tenji - uh sto ne volim te fanatike... jos ako su vjerski...

kad vec pominjemo Grejema i sobno sviranje, odnosno sviraci koji su ime stekli preko yt-a, Tom Quayle je bog i batina za njega. :)

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Rick Graham

Post by Tenji » 13 Jun 2016, 17:54

Tom Quayle je bog i batina generalno gledano. :D Ali nezahvalno je porediti gitariste. Izuzetni su sviraci obojica, a i saradjivali su. Sumnjam da bi imali ista osim reci hvale jedan za drugog.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Rick Graham

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Mar 2017, 03:04

OK lik pri tehnički, ali sada pitanje je šta je tehnika...Znadem za ovoga pri odavno...a ovo tehnika pa ljudi to po meni prečesto vezuju baš za shreding a tu imaš par tehnika, meni je teže da neko nauči dobar bending nego da shreda ( brzo sviranje u glavnom bliskim intervalima, tu i tamo ovaj blista sa hibryd picking jel je pri klasićar)...


Smtaram ga OK učiteljem za to što pokazuje, svaka čast za to što je smršao..pa je podelio...ja ga pitao da li planira da iseče višak kože ili već na stomaku to je realan problem i nisam zezao čoveka, on se naljuti ☺...tj prekinuo je komunikaciju, jeste da sam moooožda zašao u intimu ali mislim okačio je slike o mršavljenju...ebiga krvo mi je nisam razmišljao da je možda suviše to emotivno za njega...u glavnom nisam hteo da ispadem loš.

dobro je uradio što je predstavio LTD strat koji nije nešto skup, lepo je što pokazuje ljudima za DŽ..Ton nije po mom ukusu ali koga pa briga, lik živi dobro snima škole uživa...Popularan je prilično u shrederskim krugovima mlađe generacije da ga tako krstim...sve u svemu dobar gitaroš koji može ladno da svira gde god to zatreba, ono bio bi dobar ''guitar'' revolveraš ...

verovatno je problem u meni jer ja imam neki loš stav prema klasičarima, ko zna šta je razlog možda što ja nisam išao u nižu and višu muzičku a možda i o što besomučno vežbanje jednog dela mi nije ono što je mene privuklo gitari...
meni je gitara ono hm..rock, ulica, malo prljavosti,jazz ali štrokavi, bad boy neki stav ne karikirani već da je čovek prošao sito i rešeto mislim da se oseća u nečijem tonu tačno, meni bar onako on zvući kao neko dobro dete od početka, ne poročan fin itd...da ne kažem da nema balls u tonu eto to je ☺
rekoh lik je prva liga nema zbora...od te British generacije novijih frekova mene je barem oduševio i kao gitarista i kao čovek sada na žalost pokojni Michael Caswell on mije je ono top of the line za mene je to opasan tehničar recimo, shredao je i on svojevremeno ali uticaj Jeff Becka i ostalih bluzera i njegova životna priča osetna je u tonu ima čelične balls oduvao je ovog Amera blusera Bonamasu ...tragična sudbina kako je završio jadan, katastrofa , nisam menadžer ali sam mu dao neki tel i nadao se da će doći ovde na festival...nego tema je Rick...LM teško je porediti svirače pogotovo ono ko je brži ko je ovakav ko onakav, ali prosto lik svira super no nije po mom ukusu... :ziveli: reče onaj u onom sada več gendarnom filmu raskršće ( ebiga ono film je korišten toliko da i ovo što ga spominjem je malko bljak, ali setimo se to je ipak ok movie) ne mereš robovati dvema muzikama tj gospodarima...neće klasičarski stav u dirtz rocku jeste mnogi to koriste ali meni neće duša da me ubiješ, radije ću onda slušati nekog do bola navežbanog klasičara kako delja Paganinija ili već.... poštujem ja njih ali sam uvek imao sukob sa ovakvim pri profesorima, hajd ovako da to uporedim tupavo to je kao da slikar vežba da slika jednu sliku 1000 puta i onda je tek naslika...glupo poređenje ali ja tako nekako čudno to doživljavam https://www.youtube.com/watch?v=YNuWtwOkgfo :bambi: :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Rick Graham

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Mar 2017, 04:57

ako smem da dodam da su se gitaristi udaljili od korena, praktično nema kvalitetnih novih rock gitarista a razlog po meni je upravo blues koji se na moju veliku žalost smatra lakom formom a u stvari je najteža , i sada mi je bilo zaista čudno pomislih bejah oštar prema Ricku te okrenuh par videa i nađoh kako propoveda o dinamici to je lepo mada mi je on iskreno daleko od dinamičnog svirača ima ono bukvalno klasičarsko tiše i glasnije ..., ali element tona ton kao ton makar 1 ali da ima emociju da je VELIK da ne kažem tončuga to nedostaje...Ja sam voluckao šred, draži mi bejahu Slash, Page, Lznch , Hendrix što je za moju generaciju bilo malko čudno...ali kada su me sa 18 god osvestili tj brat je doveo lika koji je kazao jednu brutalnu istinu da u suštini svaki zapamećeni gitarista koji ima tončinu jeste žvakao godinama blues i dao mi je ksete Roz Buchenana itd meni je bilo mučno da slušam to i mislio sam lik lupeta , nakon nekih mesec dana sam provalio da čujem i obaćam pažnju na stvari koje pre nisam shvatao ili da budem isken moje uvo nije bilo naviknuto na takvo što pa prosto nisam ni čuo :D . To je teško objasniti, obično ljudi mislema kakv bre bluz to je bre lako i tresu akorde i pentatoniku bez tona, ebiga ne može se to objasniti mora se savladati...nego Rick stvarno lik opasno svira ali nema ton po mom misljeniju, mislim blues zaista :D ...ne možemo biti svi dobri u svemu dok god je legato i hibrid čovek blista...shreder..https://www.youtube.com/watch?v=x6MXXn2lBfg ili ovo https://www.youtube.com/watch?v=NkyhAXYfo0s

prosto nema to...nisu svi shrederi isti Mamlsteen koga mnogi mrze ima tončinu kad benda, ili njegov zemljak Jhon Norum baš je bio šrder ali ima tončinu to nedostaje Ricku da bio ono veliki , moje mišljenje...ali podvlačim može se odnjega puno puno naučiti ali blues cnj , namerno sam pikirao Noruma(nije mega ultra star a ume da oprži što i Riki) jel ume da zašredači onako kako dolikuje ali kad mu da po ''emocijama za filing'' stvarno kida https://www.youtube.com/watch?v=F7ciAofszQs jes loma out off topic ne zamerite....https://www.youtube.com/watch?v=6QY9spAkwdw :ziveli:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Rick Graham

Post by clapton » 01 Mar 2017, 11:04

Izvinjavam se na off topiku ali moram nesto da podijelim, jer nikad nisam. :D

Dobro se nasmijah na ovo oko koze i da se naljutio. Imao sam sličan slučaj sa onim iz StevieSnacks (sadasnji Texas Blues Alley). Naucio sam baš dosta stvari od njega ali covjek je moron. Dobar je ucitelj doduse. Medjutim, ima slab tajming, na neku bržu frazu promasi 10/20 tonova, vibrato/bending često omaši...

Prvi put mi se naljutio kad sam mu reko da se SRV vibrato radi 'na dolje'. Bez uvrede i loše namjere. Tada sam još studirao Vona, skidao itd.. Odgovorio mi je sa 'nisi u pravu' i banovao. lol

To je bilo prije 6, 7god otprilike. Stari ugaseni yt kanal, kaznio me yt zbog upload-a.

Drugi put se desio prošle godine na nekom drugom kanalu dje džemuje s jednim momkom koji svira duplo bolje od njega, i ritam i solo. Prvo veze nije imao sa solom (ajde desava se) a onda je doso red na njega da svira ritam. Tajming nula. Napisem mu ja nesto tipa 'not very good, sloppy', kad stize odgovor posle bukvalno 5min, na video tada star nekoliko mjeseci. Odma sam znao sta je i ko je. :D

Odma poceo s uvredama i kako pojma nemam... Ja mu mirno odgovorio, izvinio se a on opet isto. Posle uletio ovaj sto je njegov kanal/profil, da ga smiruje. :D

Kakva nesigurna, narcisisticka debilcina.

Sad vidim da je pogasio komentarisanje za sve klipove. :D

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Rick Graham

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Mar 2017, 14:37

sve je ok sto se mene tiče..jesam i ja nagazio off topic no teško je baš slepo pratiti...a tema o youtube guruima bi bila baš dobra :D

Vidis njega sam malko gledao i to što kažeš fino lik to detaljiše ali nisam pogledao puno, letimice par videa, dopalo mi se što ima Vitage JHS telekastera hahaha pazi kada je to meni palo u oči i mislio ''ej super lik nije snob''...onda sam gledao kako nešto bulazni o Hendrixu i SRV-u praktično je izvređao Hendrixa...pa rekoh dobro ajd ima pravao da kaže šta god želi...ali vidiš nisam znao da je takav agresivan bolid....
nisam ja neki učitelj daleko od toga, znam neke druge stvari da učim bolje ali učenje bi trebalo da je dvosmerna traka, ako ti kažeš šta misliš da je loše on treba mirno da odgovori nema veze može da se ne slaže sa tobom ali te likove što divljaju bez razloga - to me irititira...Baš je ispao bezveze...dobro je da znam..tačno nema komentara :D ...

sa Rickom sam pričao privatno preko FB znači niko ne čita, i stvarno nisam hteo da ga povredim volim medicinu ja sam kao tinager imao nekih 10ak kila viška, znam da može izazvati komplekse itd...dobro namerno sam pitao da li to nekako može rešiti i kada je već toliko uradio na sebi taj zahvat skidanja viška kože na donjem stomaku nije ništa hirurski komplikovano..a i besplatno je u Britaniji...nisam očekivao da će biti takav balvan :D

Moram da priznam da uticaja ima kad vide da je adresa korisnika Balkan pogotovo Srbija, CG, Bosna i Hrvatska u opšte nas neki ti ludaci ne vole...Hvala ti za informaciju za ovog manijaka dobro je to da se zna :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest