Kasirke

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

Post Reply
Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Kasirke

Post by Kristiko » 15 Feb 2017, 18:08

Bend Kasirke formiran je leta 2011. godine u Beogradu. Svaki njegov član donosi sa sobom različit muzički pristup koji integriše u stvaralački proces ove grupe. Od dana kada je formiran, bend neprestano kanališe svoju muziku živom svirkom. Pesme su obojene punk, rock, funk, pop-like melodijama a govore o požudi, ljubavi i bolestima modernog društva, kao što su neznanje, socijalna i emotivna apatija, predrasude, pohlepa i fanatizam. Ovom vezom između pokretljive muzike i dubokih tekstova Kasirke neumorno pokušavaju da podele svoja zapažanja sa slušaocem i pritom ga inspirišu. Debi album "Nemir" je objavljen tokom leta prošle godine za Multimedia music i bend je konstantno koncertno aktivan. Bend trenutno radi na novom izdanju.

Članovi:

Dušan "Fantazmo" Perunović - bas gitara, vokal
Uroš Mladenović - gitara, vokal
Miloš Filipović Mifa - bubanj
Bojan Mitrašinović - gitara







Facebook stranica benda: https://www.facebook.com/kasirke/?pnref=lhc

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Kasirke

Post by fattwang » 15 Feb 2017, 22:24

Ja mislio, sudeći po imenu, da je u pitanju neki ženski power pop bend.
Ovoj muzici bi više odgovarao naziv "Kontrolori", na primer. Ili nešto iz opisa "...a govore o požudi, ljubavi i bolestima modernog društva, kao što su neznanje, socijalna i emotivna apatija, predrasude, pohlepa i fanatizam".

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Kasirke

Post by Frostensen » 19 Feb 2017, 03:23

E to, Kontrolori, a dzingl da bude scena iz filma kad liku glava eksplodira dok cita vesti :lol: Salu na stranu, meni izgleda kao ime uzeto iz sprdnje za bend u nastanku, a onda se ispostavilo da je muzika ozbiljna zapravo a ime ostalo. Ne idu mi bas ta dva zajedno, ali muzika kida :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest